شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۱۱۰۰۰۵۱

نکاتی درباره ی خرید جاروبرقی

خرید جاروبرقی,خرید جاروبرقی هوشمند,خرید جاروبرقی بدون کیسههنگام خرید جاروبرقی به لوازم جانبی آن دقت کنید
این روزها جاروبرقی در هر منزل، اداره یا مغازه ای وجود دارد و تمیز کردن محل کار و زندگی بدون آن محال است. اگر برای خرید جارو برقی در بازارِ به جست وجوی این کالا بپردازید با گستره ی وسیعی از محصولات روبرو می شوید که هم ظاهر و هم ابعاد گوناگونی دارند.

خرید جاروبرقی

با این که در بین خانواده های ایرانی نظافت، تمیزی و آراستگی منزل اهمیت فراوانی دارد ولی برای بعضی از افراد مرتب و تمیز بودن منزل کاری زمان بر و خسته کننده است. سالهای زیادی است که لوازمی مانند جارو برقی، بخار شوی و غیره برای از بین بردن این مشکلات ساخته شده اند که عضوی جدا نشدنی از لوازم منزل هستند. یکی از پرطرفدارترین وسایل نظافت که کارایی آسانی دارد جارو برقی می باشد.قابلیت های فراوانی با پیشرفت های اخیر تکنولوژی، به جاروبرقی افزوده شده است ولی در صورتی که حین خرید جاروبرقی دقت کافی نداشته باشید، این وسیله خستگی و دردسر بیشتری ایجاد می کند. 

در صورتی که جاروبرقی شما خراب شده و به فکر خرید جاروبرقی جدید افتاده اید، پیش از آن حتماً برای تعمیر جاروبرقی خود از کارشناسان متخصص کمک بگیرید؛ ولی در صورتی که جاروبرقی شما قابل تعمیر نیست و یا ارزش هزینه تعمیرات ندارد، حتماً این مقاله را پیش از خرید جاروبرقی جدید مطالعه کنید.

راهنمای خرید جاروبرقی

مهمترین نکات قابل توجه در زمان خرید جارو برقی،  قدرت جارو برقی، وزن جارو برقی، راحت بودنِ کشیدن، میزان صدای جاروبرقی، طول سیم، ظرفیت کیسه یا مخزن جارو و همینطور دیگر ویژگی هایی است که با شرایط خاص شما و مکانی که به نظافت آن می پردازید هماهنگی داشته باشد.

انواع مدل های جاروبرقی ازنظر ظاهر:

جاروبرقی ها غیر از برند سازنده، در مدل های متنوعی تولید میشوند که ویژگی های خاص خود را دارند و در زمان خرید جاروبرقی توجه کنید که برای برخی از فضاها مناسب ولی در برخی فضاها چندان خوب عمل نمی کنند.  

خرید جاروبرقی هوشمند,راهنمای خرید جاروبرقی,نحوه خرید جاروبرقیبسیاری از خریداران در هنگام خرید جاروبرقی بیشتر به میزان توان موتور جاروبرقی توجه می کنند

۱. جاروبرقی های ایستاده:

تمام بخش های مکانیکی جاروبرقی های ایستاده در یک واحد قرار گرفته اند که ه واسطه ی دسته و سری مکنده به هم وصل شده اند. زمانیکه با جاروبرقی ایستاده کار میکنید این جاروبرقی در جلوی کاربر حرکت می کند. بسیاری از جاروبرقی های ایستاده انعطاف پذیری چشمگیری را برای جاروکردن اماکن کوچک در اختیار شخص قرار می دهند. جاروبرقی های ایستاده یک اهرم پایی دارند که با فشار دادنش این قابلیت را به شما میدهد تا زاویه دستگاه را برای افزایش قدرت مانور تغییر دهید. این مدل جاروبرقی ها قابلیت آسانی و سادگی در استفاده را برای شما ارائه می دهند. این جاروبرقی تک بخشی با داشتن یک سیستم یکپارچه بر روی چرخ ها، به راحتی در سراسر خانه حرکت میکند. جاروبرقی های ایستاده برای خانه هایی مناسب است که کف آن ها فرش شده باشد. بدلیل اینکه جاروهای ایستاده حجم کم و حالت قائمی دارند، معمولاً در کمد یا فضاهای دیگر براحتی قرار می گیرند. در زمان خرید جاروبرقی توجه کنید که جارو برقی ایستاده در واقع تمام اجزای تشکیل دهنده اش را روی بدنه حمل کرده و دارای بخش خرطومی نیست. این محصول نیز به جاروی عصایی شهرت دارد و محبوبیت بیشتری در سال های اخیر پیدا کرده است.

۲. جاروبرقی خوابیده:

وجود خرطومی و لوله ی فلزی از شاخصه اصلی جاروبرقی های خوابیده است. برای خرید جاروبرقی توجه داشته باشید که این مدل جارو برقی ها در واقع همان نمونه های کلاسیک اند که یک خرطومی، مخزن ذخیره مجزا و سیم جمع کن و … دارند.

- انواع جاروبرقی مخزن دار و کیسه دار

در کل انواع جاروبرقی خانگی به دو گروه اصلی تقسیم میشود که در این جا بطور خلاصه به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

۱. جاروبرقی کیسه ای:

جاروهای کیسه ای از کیسه های پارچه ای، پلیمری یا کاغذی برای نگهداری گرد و خاک و زباله ی جمع شده استفاده می کنند. در زمان خرید جاروبرقی بعضی از این دستگاه ها این قابلیت را به شما میدهند تا از چند مدل کیسه استفاده کنید و میتوان از کیسه های دائم یا پاکت های یک بارمصرف در این جاروها استفاده کرد. تهیه ی این کیسه ها و پاکت ها کار سختی نیست و تقریباً از هر فروشگاه و سوپرمارکتی میتوان آنها را تهیه کرد؛ به شرطی که این پاکت ها ویژگی خاصی نداشته باشند و به عبارتی معمول باشند. هرکدام از انواع پاکت ها در دسته بندی خاصی قرار می گیرند و هر دسته بندی مختص به یک یا چند مدل جارو خواهد بود.

۲. جاروبرقی بدون کیسه:

جاروبرقی بدون کیسه یا مخزن دار، به جای کیسه دارای محفظه ای برای جمع آوری زباله ها می باشد. شما بعد از پر شدن مخزن دستگاه میتوانید آنرا خالی کنید و دوباره در سر جایش بگذارید. باید به این نکته اشاره کنیم که در زمان انتخاب و خرید جاروبرقی مدل های بدون کیسه به سراغ جاروبرقی هایی که مارک های متفرقه دارتد نروید چراکه به علت نوع عملکرد،  خروجی میتواند گرد و غبار بیشتری در محیط به نسبت جاروبرقی کیسه ای داشته باشد و همین امر به شدیدا به ریه های شما آسیب می رساند.

۳ - جاروبرقی های تمام اتوماتیک:

جاروبرقی های تمام اتوماتیک این ویژگی را دارند که از باطری قابل شارژ استفاده کنند و از طریق اسکن کردن، نقشه محیط را به حافظه سپرده و به صورت خودکار پس از حرکت همه جا را تمیز می کنند. دوربین ها و سنسورهای تعبیه شده در این جاروبرقی باعث میشود تا از برخورد با موانع جلوگیری کند. بعد از این که شارژ باطری تمام شد ، بطور خودکار به محل شارژ خود بر می گردد و بعد از پر شدن شارژ باطری، به کار خود در همان نقطه قبل ادامه می دهد. بدین ترتیب این یکی از خصوصیت های جاروبرقی های تمام اتوماتیک است که در زمان خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنید.

نکاتی که در زمان خرید جارو برقی باید به آن دقت کرد:

- توان موتور جارو برقی:

میزان عملکرد جاروبرقی تا حد زیادی به توان موتورش بستگی دارد. بدین ترتیب یکی از فاکتورهای مهم موقع خرید جاروبرقی، توان موتور آن است. اکثر جاروبرقی ها توان ۱۴۰۰ تا ۲۵۰۰ وات دارند. توان بالای موتور جاروبرقی بیانگر قدرت بیشتر جاروبرقی است. اکثراً برای مصارف معمولی توان موتور ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ وات کافی است.

نکاتی درباره خرید جاروبرقی,نکات مهم خرید جاروبرقی,خرید جاروبرقیهنگام خرید جاروبرقی به طول سیم جاروبرقی دقت فرمایید

- قدرت مکش جاروبرقی:

موقع جارو کشیدن یک فرش، داشتن مکش زیاد مهم تر از زمانیست که میخواهید سطوح محکم کف مثل سرامیک ها را جارو بکشید. در زمان خرید جاروبرقی توجه کنید که هرچه فرش ضخیم تر باشد، مکش جارویی که میخرید باید قوی تر باشد تا تمام ذرات گردوغبار و زباله را از ریشه و عمق فرش بیرون بکشد. در صورت داشتن فرش با ضخامت کم تا متوسط، تنظیم ارتفاع تأثیر اندکی دارد؛ ولی در‌صورتی‌که شما از فرش های کم پشت به فرش های پرپشت یا ضخیم می روید، تنظیم ارتفاع و کنترل مکش اهمیت دارد و باید بتوانید برای جاروکردن فرش های ضخیم ارتفاع و مکش جارو را طوری تنظیم کنید تا به مشکل برنخورد.

- صدای جارو برقی:

موقع خرید جاروبرقی از فروشنده بخواهید که جاروبرقی را برایتان روشن کند. با وجود این که صدای جارو برقی با میزان کشش و کارایی آن در رابطه است، ولی جاروبرقی هایی که پیشرفته ترند صدای کمتری دارند. بعضی از تولید کننده های برند، تنظیمات جارو برقی را روی بی صدا قرار داده اند که البته این امکان سبب افزایش قیمت جاروبرقی میشود. رقابت در تولید جاربرقی باعث شده است که تولید کنندگان به ساخت جاروهایی با قدرت مکندگی بالا و البته صدای موتور کمتری گرایش پیدا کنند. برخی از جاربرقی های بی صدا یک مخزن پر از آب برای موتور دستگاه دارند. موتور جاروبرقی شبیه یک توربین آبی در درون آب کار می کند و نسبت به دیگر مدلها صدای بسیار کمتری تولید می نماید. این مدل جاروبرقی ها در بعضی از کشورها به فروش می رسد.

- سیم برق و سیم جمع کن:

تمام جاروبرقی های خانگی قابلیت سیم جمع کن را دارند و سیم یا کابل برق بلند جارو را به داخل دستگاه جمع می کند که با فشار دادن دکمه ی پدالی روی بدنه این سیم جمع می شود. کابل برق معمولاً بین ۶ تا ۹ متر است و با توجه به امکان استفاده به میزان دلخواه از طول سیم برق، میتوان مدعی شد هر چه سیم برق طولانی‌تر باشد، بهتر است به شرطی که تأثیری در حجم کلی جارو نداشته باشد و از همه مهمتر سیم جمع کن مناسب با طول و وزن کابل برق طراحی و استفاده شود. براین اساس در زمان خرید جاروبرقی به این نکته توجه کنید.

- قابلیت مکش مایعات:

برخی از جاروبرقی ها علاوه بر مکش گرد و خاک و اشیاء جامد کوچک، قابلیت مکش مایعات نیز دا رند؛ حتی برخی از این جاروها این قابلیت را دارند که بنزین و روغن را از روی سطوح پاک کنند. همچنطور در حین خرید جاروبرقی توجه کنید که بعضی از انواع جاروبرقی ها امکان تفکیک مایعات از جامدات را دارند.

خرید جاروبرقی,خرید جاروبرقی تمام اتوماتیک,خرید جاروبرقی اتوماتموقع خرید جاروبرقی دقت کنید که ادوات و سری‌های جارو تکمیل باشند

- نوع طراحی جارو برقی و Air bumper:

نوع طراحی بدنه همینطور ضد خش بودن آن از مواردیست که در بعضی از برندهای خاص جاروبرقی وجود دارد و ولی در کنار این قابلیت گارد محافظتی در برندهای خوب تا میزان قابل توجهی سلامت دستگاه و حتی وسایل داخل منزل را تضمین خواهد کرد که میتواند در موقع خرید جاروبرقی موردی قابل توجه به شمار برود. حتماً برایتان پیش آمده که در زمان جارو کردن منزل جاروبرقی به وسایل و یا دیوار خانه برخورد کند که این مورد هم به جاروی شما و هم وسایل موجود در منزلتان آسیب می رساند ولی وجود گارد محافظتی در بعضی از انواع جاروبرقی این قابلیت را میدهد که به علت جنس نرم تر از این صدمه جلوگیری کند. این دسته از موارد در کنار چرخ های مناسب در زیر جارو، لوازم جانی همراه مانند سری های گوناگون برای جاروکشی آسان درزها و مبل ها میتواند از اهمیت مخصوصى بهره مند باشد و در زمان خرید جاروبرقی مورد توجه شما قرار گیرد.

- دمنده:

در زمان خرید جاروبرقی به این نکته توجه داشته باشید که بعضی از جاروبرقی ها از هوای خروجی موتور بعنوان دمنده استفاده می کنند. در چنین مواردی با نصب لوله های جاروبرقی به خروجی هوا میتوان از باد پرقدرت دستگاه استفاده کرد. بعضی از تولیدکنندگان به این قسمت اگزوز میگویند.  

- کیسه جارو:

بعضی از جاروبرقی ها آشغال ها را درون کیسه جمع کرده و برخی دیگر بدون این که به کیسه احتیاج داشته باشند آشغال ها  را در محفظه ای به صورت فشرده جمع می کنند. توجه کنید که در حین خرید جاروبرقی بعضی از آن ها، هم قابلیت کار با کیسه و هم بدون کیسه را دارند. بعلاوه در بعضی جاروهایی که با کیسه کار می کنند این کیسه دائمی و در انواع دیگر قابل تعویض است، اما برای حفظ بهداشت و سلامتی بهتر است جاروبرقی هایی که کیسه ی آن ها قابل تعویض است را انتخاب کنیم. در جاروهایی که به کیسه نیاز ندارند، باید توجه داشت که اگرچه هزینه و دردرسر تهیه و استفاده از کیسه وجود ندارد، اما تخلیه ی مخزن دستگاه برای افرادی که مشکل تنفسی دارند، آسان نیست.

خرید جاروبرقی کیسه ای,راهنمای خرید جاروبرقی,درمورد خرید جاروبرقییکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنید قدرت مکش آن است

- لوله خرطومی جاروبرقی:

در جاروهای گوناگون لوله خرطومی ساختاری منعطف دارد تا به آسانی به جهات گوناگون مانند چپ و راست، عقب و جلو حرکت کنند و در همین حین قطع نشده و تا نشوند. این لوله ها معمولاً پلاستیکی هستند. در زمان خرید جاروبرقی توجه کنید که در لوله های گران قیمت تر چین های لوله دیده نشده و روکشی از الیاف پلیمری دیده می شود. طول عمر این لوله ها بیشتر بوده ولی تهیه ی مجدد آن ها دشوار است و هزینه ی آن زیاد دارد. طول لوله های خرطومی در بيش ترین حالت، در حدود ۲ متر است و بلندی بیش ازحد این لوله همانند کوتاهی غیرمعمول آن در زمان استفاده از جارو سخت می شود. علاوه بر کاهش قدرت مانور در لوله های بلند، قدرت مکش هم افت خواهد کرد.

- لوله تلسکوپی:

طول لوله کوتاه جاروبرقی امکان دارد سبب آسیب های مفصلی شود. چون هنگامی که جارو میزنید به طرف پایین خم شوید. لوله های بلندتر از ۲ متر این عیب را دارند که سبب افت مکش می شود. لوله تلسکوپی مزایایی دارد که از جمله آن می توان به تنظیم کردن لوله متناسب با قدتان اشاره کرد. بنابراین این یکی از نکات مهم در راهنمای خرید جاروبرقی است.

درمورد خرید جاروبرقی,خرید جاروبرقی ارزان,خرید جاروبرقیاز نکات مهم در زمان خرید جاروبرقی، میتوان فیلتر تصفیه کننده هوا اشاره کرد

- فیلتر تصفیه کننده هوا:

از دیگر نکات مهم در زمان خرید جاروبرقی، فیلتر تصفیه کننده هواست. برخی از جاروبرقی ها چندین فیلتر تصفیه کننده تعبیه شده دارند که ذرات گرد و غبار را بخود جذب می کند و مانع از بازگشت مجدد آنها به هوا میشود. این قابلیت برای افرادی مفید است که عاری بودن محیط از باکتری ها و میکروب ها برایشان اهمیت زیادی دارد، خانواده هایی که فرزند کوچک دارند و افرادیکه به آلرژی، آسم و دیگر حساسیت ها و بیماری های تنفسی مبتلا هستند. 

- چرخ های جاروبرقی:

چرخ ها از موارد مهمی به حساب می آید که در زمان خرید جاروبرقی باید به آن توجه کرد. چرخ های جارو یا در کنار دستگاه نصب میشوند یا در زیر آن به شکلی مخفی نصب می شوند. در مدل هایی که چرخ در کنار بدنه جاروبرقی قرار می گیرد یک چرخ دوار هم در زیر دستگاه نصب می شود تا قدرت مانور جارو را بالا برود. بزرگ بودن چرخ ها و چرخش راحت آنها کمک می کند تا جارو روی سطوح گوناگون به آسانی حرکت کند.

- ضمانت و نمایندگی:

زمان خرید جاروبرقی از وجود قابلیتی چون نمایندگی محصول اطمینان کسب کنید تا در صورت مشکل با ضمانتنامه دستگاه بتوانید از امکانات نمایندگی برخوردار شوید.

راهنمای خرید جاروبرقی,خرید جاروبرقی بدون کیسه,خرید جاروبرقی تمام اتوماتیکهنگام خرید جاروبرقی حتما از میزان صدای آن نیز مطمئن شوید

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 19
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وفات یعقوب لیث,یعقوب لیث صفار,جنبش یعقوب لیث زندگی نامه یعقوب لیث؛پادشاهی که از زبان فارسی حمایت کرد

۸۶۱ – ۸۷۹ میلادی

جانشین: عمرو لیث

زاده: ۲۲۵ قمری

۸۴۰ میلادی

روستای قرنین، سیستان

درگذشته: شوال ۲۶۵ قمری

ادامه
زندگی نامه حجت الله عبدالملکی,بیوگرافی حجت الله عبدالملکی,حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون زندگی نامه حجت الله عبدالملکی؛وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت ابراهیم رئیسی

شهر ری

ملیت: ایران

سمت : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

محل تحصیل: دانشگاه امام صادق

دانشگاه اصفهان

پیشه: اقتصاددان، سیاستمدار

ادامه
عکسهای مریلا زارعی,همسر مریلا زارعی,مریلا زارعی بازیگر بیورگرافی و عکس های مریلا زارعی بازیگر موفق سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۵۳ ‏

تهران، ایران

تحصیلات: مهندسی علوم صنایع غذایی

محل تحصیل: دانشگاه آزاد اسلامی

پیشه: بازیگر

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۴–اکنون

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

تولد: ۱۰ شهریور ۱۳۵۳

تهران،ایران

ملیت: ایرانی

پیش: بازیگر

همسر: ریما رامین‌فر

مدرک تحصیلی: کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی اراک

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
ویژه سرپوش