شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۰۵۱

انواع غذاهای خوشمزه با پاستا و ماکارونی

انواع غذا با ماکارونی و پاستا,غذا با ماکارونی و پاستاانواع غذا با پاستا و ماکارونی
ماکارونی و پاستا از جمله خوشمزه ترین غذاها در سراسر دنیا محسوب می شوند، علاوه بر این موارد می توان خلاقیت های زیادی با مواد اولیه پاستا و ماکارونی ایجاد کرد. در ادامه این مطلب سرپوش به غذاهای خوشمزه ای اشاره شده است که می توانید با این دو ماده تهیه کنید. 

ماکارونی و پاستا:

همانطور که بسیاری از ما می دانیم اصالت ماکارونی به ایتالیا برمی گردد و بر اساس آنچه شواهد نشان می دهند حدود ۸۰۰ سال پیش تولید ماکارونی در ایتالیا شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. در برخی از موارد اختراع ماکارونی را به چین نسبت می دهند. در یکی از داستان ها عنوان می شود؛ یک بانوی چینی مقداری خمیر درست کرده و طی حوادثی خمیر از میزکار او سرازیر شده و با نور نسبتا شدید در آفتاب خشک می شود. دختر چینی به همراه فردی ایتالیایی به نام اسپاگتی این رشته ها را به ابگوشت در حال جوشیدن اضافه می کنند و مشاهده می کنند که غذای خوشمزه و پرطرفدار ایجاد شد. 

ماکارونی یکی از فرآورده های مهم گندم است، بهترین گندمی که می توان در تولید ماکارونی و آرد سمولینا از آن استفاده کرد؛ گندم سخت است. 

صنعت تولید ماکارونی از ایتالیا شروع و خیلی سریع به فرانسه و سپس مناطق مختلف اروپا گسترش پیدا کرد.

ایتالیایی هایی که در آمریکا اقامت داشتند؛ ماکارونی را با خود همراه می کردند. در طی جنگ جهانی دوم سنعت تولید ماکارونی در انگلیس هم گسترش پیدا کرد، زیرا ماکارونی ها از آن دسته موادغذایی بودند که علاوه بر طعم مطلوب ماندگاری خوبی نیز داشتند. 

تفاوت ماکارونی و پاستا:

شاید تفاوتی که میان پاستا و ماکارونی وجود دارد چندان به چشم نیاید اما این دو غذا در حقیقت با همدیگر متفاوت هستند. ماکارونی و پاستا از لحاظ ظاهری شبیه اند اما باید اشاره کرد که هم در دستور پخت و هم ساختار این دو ماده با همدیگر متفاوت هستند. 

پاستا یکی از غذاهای ایتالیایی است که از خمیر بدون مایه خمیر تولید می شود، در تهیه این ماده اولیه؛ آرد را با آب و تخم مرغ مخلوط کرده و به شکل های زیبایی تبدیل می کنند. ماکارونی هم همان پاستای خشک شده است که از ترکیب آرد و آب تشکیل می شود. 

پاستا دارای تنوع شکلی بسیاری زیادی است درحالی که ماکارونی ها به شکل لوله ای و دراز که فقط باید از طریق دستگاه فرم بگیرد وجود دارند. روند تولیدی این دو محصول موجب تفاوت های شکلی آنها شده است. 

ماکارونی در میان مردم محبوبیت بیشتری دارد، البته در خصوص مدت زمان نگهداری این دو محصول هم تفاوت وجود دارد، به طوری که ماکارونی را می توان در مدت زمان بیشتری نگه داشت، این موضوع به دنبال تولید کاملا صنعتی ماکارونی و مواد اولیه آن برمی گردد. مواد تشکیل دهنده هر دو آب و آرد هستند اما در پاستا از تخم مرغ هم استفاده می شود که در ماکارونی وجود ندارد. 

انواع غذا با ماکارونی و پاستا,تفاوت پاستا و ماکارونیانواع غذا با پاستا و ماکارونی و تفاوت میان آنها

انواع غذاها با ماکرونی و پاستا:

راویولی با سس قارچ و خامه:

مواد لازم :

کره۵۰ گرم
روغن۱ قاشق غذاخوری
قارچ ورقه شده۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم
آب لیمو ترش تازه۱ قاشق غذاخوری
خامه۲۰۰ گرم
سیر خرد شده۳ تا ۴ حبه
آب مرغ یا قرص عصاره مرغ در آب حل شده۱ لیوان
نمک و فلفلبه مقدار دلخواه
جعفری خرد شده۲ تا ۳ قاشق غذاخوری
راویولی آماده۵۰۰ گرم

طرز تهیه راویولی با سس قارچ و خامه:

در ابتدا باید کره را داخل ماهیتابه بریزید و گرم کنید، سپس قارچ ها را مقداری آب لیموترش به آنها اضافه کنید و با حرارت زیاد مرتبا هم بزنید تا کاملا سرخ شوند. زمانی که آب قارچ ها کاملا کشیده شدند، سیرهای خرد شده را به آنها اضافه کرده و تفت دهید تا مزه آنها با قارچ ها همراه شود، باید توجه کنید که سیرها نباید رنگ بگیرند. 

در مرحله بعد باید آب مرغ و خامه را روی حرارت ملایم به سس اضافه کنید و اجازه دهید تا غلیظ شود. توجه کنید که خامه زمانی که خنک شود غلظت بیشتری خواهد داشت پس سپس را به صورت رقیق بردارید تا هنگام سرو غذا خیلی سفت نباشد. نمک و فلفل غذا را اندازه کنید و آن را با راویولی پخته و آبکش شده روی حرارت، مخلوط کنید. 

به دلخواه می توانید مقداری جعفری خرد شده را روی غذا بپاشید، اما سریعا آن را سرو کنید.  

چیکن پاستا:

مواد لازم: 

پاستای صدفینصف بسته
سس مایونزچهار قاشق غذاخوری
آویشننصف قاشق چایخوری
سینه مرغ۱۰۰ گرم
پودر سیر۱/۴ قاشق چایخوری
پیازچهشش ساقه
نمک، فلفل سیاه و آبلیموبه مقدار لازم

طرز تهیه چیکن پاستا:

در ابتدا باید پاستا را داخل آب جوش بریزید و بعد از پختن آنها را آبکش کنید. سس مایونز را همراه نمک، آویشن و پودر سیر داخل کاسه هم بزنید و داخل پاستاهای آبکشی شده بریزید و به خوبی هم بزنید. 

سینه مرغ ها را خرد کرده و با مقداری روغن سرخ کنید سپس روی پاستا ریخته و سالاد را با پیازچه خرد شده تزئین کنید. 

انواع غذا با ماکارونی و پاستا,چیکن پاستاانواع غذا با پاستا و ماکارونی؛ چیکن پاستا

پاستا با سس آلفردو:

موادلازم:

سیر خرد شدهیک قاشق
آرددو قاشق
خامه غلیظیک و نیم فنجان
شیر پرچربیک و نیم فنجان
پنیر پارمزانبه مقدار دلخواه
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه پاستا با سس آلفردو:

در ابتدا باید کره را آب کنید و با سیر خرد شده به مدت یک دقیقه تفت دهید، آرد را نیز با مقداری آب سرد مخلوط کنید تا غلیظ شود و سپس به کره و سیر اضافه کنید. شیر ،خامه و، پنیر پارمزان , نمک, فلفل را هم به آنها اضافه کنید تا به غلظت مناسبی دست پیدا کنید. جعفری و گشنیز ریز خرد شده را نیز به ترکیب اضافه کنید. در اینجا سس آلفردو شما آماده شده است. پاستا را به هر شکلی که دوست دارید به مدت زمان مناسب پخته و بعد از ابکش کردن به سس اضافه کنید. 

پاستا با سس قارچ و پنیر:

مواد لازم :

قارچ ورقه‌ای خرد شده۳۰۰ گرم
پیاز بزرگ رنده شده۱ عدد
ماکارونی فرمی۱ بسته
خامه۲۰۰ گرم
سیر له شده۲ حبه
کره۵۰ گرم
آبلیمو۱ قاشق سوپخوری
شیرنصف پیمانه
جعفری ریز شده۴ قاشق غذاخوری
روغن۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفلبه مقدار کافی
پنیر پارمسانبه میزان دلخواه

طرز تهیه پاستا با سس قارچ و پنیر:

در ابتدا باید پیازها را داخل روغن تفت دهید تا مقداری نرم تر شوند، سپس سیر را آنها اضافه کنید. بلافاصله بعد قارچ را همراه آبلیمو، نمک و فلفل به مواد اضافه کنید و تفت بدید. ( شعله گاز زیاد باشه تا قارچ آب نیندازد).

خامه را با نصف پیمانه شیر مخلوط کنید و هم بزنید تا ترکیبی یکدست به دست بیاید. سپس به مخلوط خود قارچ و پیاز اضافه کنید و مرتبا هم بزنید تا غلیظ شود. جعفری خرد شده و کره را به مخلوط اضافه کنید و مواد را از روی حرارت بردارید.

ماکارونی ها را داخل آب جوشی که نمک و روغن دارد اضافه کنید. بعد از اینکه کاملا پختند، آنها را آبکشی کنید، توجه کنید که باید بلافاصله با سس قارچ مخلوط شوند و پنیر را روی آنها بریزید و سرو کنید. 

زمانی که قصد اضافه کردن مخلوط خامه را دارید برای نبریدن آن باید از مواد داغ داخل مخلوط بریزید تا کم کم دمای بالایی به خود بگیرد و سپس کل مواد را با هم مخلوط کنید.

انواع غذا با ماکارونی و پاستا,پاستا با سس قارچ و پنیرانواع غذا با پاستا و ماکارونی؛ پاستا با سس قارچ و پنیر

کیک ماکارونی:

مواد لازم:

ماکارونی۳۰۰ گرم
گوشت چرخ کردهیک کاسه ماست خوری
سوسیسدو عدد کوچک
پیاز خرد شدهیک عدد متوسط
فلفل دلمه اینصف عدد
تخم مرغ۳ عدد
زعفرانیک چهارم قاشق چای خوری
رب گوجه فرنگیپنج قاشق غذاخوری
ماست۳ قاشق غذاخوری
روغن۲ قاشق غذاخوری
روغننصف فنجان
نمک و فلفلبه میزان دلخواه

دستور تهیه کیک ماکارونی:

تابه را روی حرارت قرار دهید سپس نصف فنجان روغن را داخل آن بریزید تا داغ شود. پیازها را خرد کرده و داخل روغن تفت دهید تا زمانی که سرخ شوند. گوشت چرخ کرده را به پیازها اضافه کرده و تفت دهید. در حین تفت دادن گوشت نمک ، فلفل و رب گوجه فرنگی را هم به آنها اضافه کنید تا به خوبی تفت بخورند. مدتی بعد فلفل دلمه ای های خرد شده را به مایه گوشت اضافه کنید و هم بزنید. 

آب را در قابلمه ای دیگر به جوش بیاورید مقداری نمک و روغن به آن اضافه کرده و ماکارونی رشته ای را از وسط نصف کنید و در آب جوش بریزید. در یک قابلمه آب را به جوش بیاورید و مقداری نمک  و کمی روغن به آن اضافه کنید. بعد از مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه ماکارونی ها نرم شده اند آنها را آبکشی کرده و با آب سرد بشویید. 

ماست را با تخم مرغ مخلوط کنید و همراه با زعفران به ماکارونی های آبکشی شده اضافه کنید. 

قالب مورد نظرتان را به خوبی چرب کنید و نصف مخلوط ماکارونی را داخل قالب بریزید، سپس دو سوم مایع گوشت را روی ماکارونی ها ریخته و پنیر پیتزا را هم منتقل کنید. سعی کنید از ریختن مایع گوشت در کناره های ظرف خودداری کنید زیرا امکان سوختن آنها وجود دارد. 

سپس بقیه ماکارونی را روی مواد بریزید  و با دست یا پشت قاشق فشار دهید و روی قالب را با فویل بپوشانید. از نیم ساعت قبل فر را روی دمای ۱۶۰ تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود. قالب را برای ۴۵ دقیقه داخل طبقه وسطی فر بگذارید تا کاملا بپزد. 

بعد از اینکه کیک ماکارونی پخته شد، ۱۰ دقیقه آن را بیرون بگذارید و سپس از قالب خارج کنید. باقی مانده پنیر و مایع گوشت را همراه با سوسیس خرد شده روی کیک بریزید و برای ۵ دقیقه دیگر زیر شعله گریل فر قرار دهید تا پنیر ها ذوب شوند.

انواع غذا با ماکارونی و پاستا,کیک ماکارونیانواع غذا با پاستا و ماکارونی؛ کیک ماکارونی

ماکارونی با سس قارچ:

مواد لازم:

قارچ۳۰۰ گرم
پیازیک عدد
کره۱۵۰ گرم
گوجه فرنگی۴ عدد بزرگ
پنیر پیتزا۱۰۰ گرم
فلفل ونمکبه مقدار لازم
ماکارونییک بسته

طرز تهیه ماکارونی با سس قارچ:

برای تهیه ماکارونی همراه با سس قارچ ابتدا باید قارچ های شسته شده را خرد کرده و همراه با کره تفت دهید تا زمانی که آب قارچ ها تبخیر شود. فلفل و نمک را به پیازهای خرد شده اضافه کرده و سپس به تابه اضافه کنید و تفت دهید. سپس گوجه ها را نیز ریز خرد کرده و به پیازها اضافه کنید. 

ماکارونی را در آب در حال جوش اضافه کرده و با مقداری نمک و رغن مخلوط کنید. صبر داشته باشید تا ماکارونی به خوبی بپزد سپس با آب سرد آنها را آبکشی کنید. 

ماکارونی ها را به صورت لایه ای داخل قابلمه بریزید و دمکنی را به درب قابلمه وصل کرده و به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه فرصت دهید تا بپزد. سپس آن را سرو کرده و نوش جان کنید. 

انواع غذا با ماکارونی و پاستا,ماکارونی با سس قارچانواع غذا با پاستا و ماکارونی؛ ماکارونی با سس قارچ

خوراک لوبیا، چیلی و ذرت:

در یک قابلمه بزرگ یک پیاز با اندازه درشت را با مقداری روغن سرخ کنید. زردچه فراموش نشود. 

۳ پیمانه لوبیا چیتی و یک پیمانه ذرت را با مقداری پیاز داغ و کمی پودر چیلی بپزید. بهتر است لوبیای خام را از شب قبل خیس کنید و چند مرتبه آب را خالی کنید. 

پودر آویشن و ۴ قاشق روغن ذرت به خوراک لوبیای پخته و جاافتاده اضافه کنید و آن را از روی حرارت بردارید. این خوراک لوبیا را با پاستای پهته شده مخلوط و سرو کنید. 

سالاد سوسیس، ذرت و پاستا:

۳ تا سوسیس هات داگ را بخارپز کرده و سپس حلقه حلقه با ابعاد نیم سانتی برش بزنید. ۲ پیمانه خیارشور را به صورت ورقه های نازک برش دهید. ۳ پیمانه پاستای فرمی درشت را بپزید و در کاسه‌ای بزرگ با سوسیس و خیارشور مخلوط کنید و سپس با سه چهارم پیمانه جعفری خرد شده و ۱ پیمانه ذرت کنسروی سرد کنید. 

پاستا تورتلینی با اسفناج و ذرت خامه ای:

یک عدد پیاز متوسط را به صورت ریز خرد کرده و در روغن تفت دهید. ۲ پیمانه اسفناج را به تابه اضافه کرده و انها را نیز تفت دهید. یک عدد سینه مرغ پخته شده را به صورت مکعبی برش داده و همراه با نمک، فلفل و پودر پاپریکا به مخلوط اضافه کنید. ۱ پیمانه دانه ذرت نیم‌پز یا کنسروی را به مواد بیفزایید و مخلوط کنید.

انواع غذا با ماکارونی و پاستا,پاستا تورتلینیانواع غذا با پاستا و ماکارونی؛ پاستا تورتلینی

پاستا پنه با میگو:

این نوع غذا در حقیقت پاستایی است که از پاستاهایی با شکل استوانه و از دو طرف برش خورده تهیه می شود. 

برای تهیه آن باید یک بسته پاستا پنه را داخل آب جوش بریزید مقداری نمک و روغن به آن اضافه کنید و مواظب باشید که پاستاها له نشوند. زمانی که از پخت انها مطمئن شدید با آب سرد آبکشی کنید تا فرآیند پخت متوقف شود. 

سپس باید برای تهیه سس اقدام کنید، ابتدا مقداری قارچ و میگوی پخته شده را با مقداری پیاز تفت دهید، ادویه دلخواه را به حامه و جعفری اضافه کرده و همه را با هم مخلوط کنید. سپس سس را به پاستاهای آبکشی شده اضافه کنید و مقداری حرارت دهید تا آب مواد کشیده شود. غذای شما آماده سرو است.

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 14
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
ویژه سرپوش