شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۶۴

اصول و ترفندهای موثر برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون

تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیونLED,ترفندهای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون,طرز تمیز کردن صفحه تلویزیونبرای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون هرگز نباید از روزنامه، دستمال های کاغذی استفاده کنید

روشهایی در خصوص نحوه تمیز کردن تلویزیون و تجهیزات، ارائه شده ولی باید پیش از این که آموزش ببینید از این روشها اطمینان حاصل کنید که وسایل ضروری و موردنیاز برای انجام این کار را در خانه دارید.

تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون

تلویزیون های امروزی( LCD, LED, OLED, PLASMA) علاوه بر این که از کیفیت و مزایای بسیاری برخوردارند، حساسیت های ظریفشان موجب شده تا مصرف کننده به منظور حفظ طول عمر دستگاه آنها را رعایت کند. تمیز کردن تلویزیون یکی از این حساسیت هاست که اگر کوچکترین خدشه و فشار اضافی به آن وارد شود سبب میشود که پیکسل ها خراب شود و حتی گاهی اوقات نمایشگر بطور کامل خراب میشود.

نکاتی در مورد تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون

- قبل از تمیز کردن تلویزیون خود باید آنرا خاموش کنید، پس از این که تلویزیون را خاموش کردید به مدت ۱۵ دقیقه به منظور خنک شدن دستگاه صبر کنید( اگر دستگاه داغ باشد به صفحه نمایش آسیب میزند). علاوه‌ بر این در زمان خاموش بودن تلویزیون، شما یک تصویر کاملاً سیاه دارید و در این هنگام بهتر می توانید لک ها و گرد و غبار را ببینید.

- برای این که صفحه نمایش تلویزیون و مانیتور را تمیز کنید هیچ وقت از روزنامه، پارچه های حوله ای، دستمال های کاغذی و لباس‌های بافتنی استفاده نکنید، چون در صورت استفاده از اینگونه دستمال و پارچه ها ، صفحه تلویزیون و مانیتور شما دچار خط و خش می شود. پارچه ای که می خواهید با استفاده از آن صفحه تلویزیون خود را تمیز کنید نباید خشک و زبر باشد، پس بهتر است از پارچه ای نرم ولطیف استفاده کنید که فاقد برجستگی خاص باشد.

در ابتدا باید هر چیزی که سبب میشود صفحه نمایشگر در اثر آن دچار خط و خش شود را برطرف کنید و پیشنهاد ما استفاده از دستمال میکروفیبر( مخصوص تمیز کردن صفحه نمایشگر) است. شما می توانید دفترچه راهنمای تلویزیون خود را بخوانید تا روش صحیح پاک کردن تلوزیون را بدانید، به این دلیل که شرکتهای تلویزیونی برای پاک کردن صفحه نمایشگر خود، یک برند خاص را توصیه میکنند.

دستمال مخصوص تمیز کردن صفحه نمایشگر,روش برای تمیز کردن تلویزیون LCD,تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیونLEDبرای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون، اول با دستمال میکروفایبر گرد و غبار را از سطح نمایشگر پاک کنید

- برای تمیز کردن صفحه تلویزیون و مانیتور با استفاده از دستمال باید ابتدا کمی محلول تمیز کننده را بر روی دستمال اسپری کنید و دستمال را بدون هیچ فشاری به صورت افقی و عمودی بر روی صفحه بکشید و اگر با این روش تمیز کردن ، باز هم لکه ای پاک نشد باید چند بار به صورت دایره ای روی لکه بکشید، تا لکه ها با این روش به آسانی پاک شوند. درصورت انجام این کار و پاک نشدن لک های موجود روی صفحه نمایش، شما نباید بر روی صفحه نمایشگر فشار زیادی وارد کنید، فقط باید بمنظوراز بین بردن لکه های موجود از چند اسپری کوچک دیگر استفاده کنید.

- استفاده از آب شیر برای تمیز کردن صفحات نمایشگر مناسب نیشت بدین دلیل که آب شیر، نمک های محلول و دیگر مواد معدنی را به اندازه کمی در خود دارد و به محض این که اینگونه مواد خشک شد بر روی صفحات نمایشگر به صورت لکه ظاهر می شوند. البته این نکته را در نظر بگیرید که بعضی از این مواد محلول در آب باعث می شوند که به صفحات نمایشگر اسیب وارد شود.

شاید استفاده از آب به عنوان محلول پاک کننده جایگزین خوبی نباشد و فقط توانایی پاک کردن گرد و غبار از صفحه نمایشگر را داشته باشد ولی در برخی مواقع می توان بر روی دستمال میکروفیبر، مقداری آب مقطر اسپری کرد. البته فراموش نکنید که نباید بیش از حد بر روی پارچه، مایع موردنظر را بریزید، در حدی که فقط پارچه مرطوب شود، اکتفا میکند. دستمال شما نباید تحت هیچ عنوانی با مایع زیاد خیس شود یعنی مایع از درون آن چکه کند، که اگر این چنین شود در هنگام پاک کردن ، مایع بر روی صفحه نمایشگر جریان پیدا می کند و در نتیجه باعث میشود که این مایع ها از گوشه های مانیتور یا تلویزیون به داخل آن سرایت کند. بدین ترتیب از محلول پاک کننده مخصوص برای تمیز کردن لکه ها استفاده کنید چون از موادی در این محلول استفاده میشود که در افزایش طول عمر صفحه نمایشگر مؤثر است.

- برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون هرگز از لوازم استفاده نکنید. چون درصد مواد شیمیایی پاک کننده شیشه های پنجره بالاست موجب آسیب به صفحه نمایش میشود. همچنین مواد پاک کننده ی دارای آمونیاک، تولوئن، استون را هرگز برای این کار استفاده نکنید، چون صفحه نمایشگر ها به خاطر درصد بالای پاک کنندگی اینگونه مواد، کدر میشوند.

- برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون ابتدا یک دستمال میکروفایبر را بردارید و با استفاده از آن، گرد و غبار را از سطح صفحه نمایش پاک کنید. روی دستمال، اسپری بزنید. دستمال پارچه ای نرم آغشته به مایع شیشه پاک کن برای پاک کردن صفحه تلویزیون شیشه ای مناسب است.هرگز بطور مستقیم، روی صفحه نمایش را با استفاده از شیشه پاک کن اسپری نکنید چون به دستگاهتان آسیب وارد میکند.

روش برای تمیز کردن تلویزیون LCD,تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیونLED,ترفندهای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیونحین تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون، شیشه پاک کن را مستقیما روی صفحه نمایش اسپری نکنید

- برای این که روی صفحه رایانه یا تلویزیون شما هیچگونه رطوبتی باقی نماند از یک پارچه نرم و تمیز استفاده کنید، روی صفحه را به آرامی پاک کنید تا هیچگونه رطوبتی روی آن نباشد. در نظر داشته باشید که حاشیه های مانیتور و تلویزیون مکانی هستند که مایعات و رطوبت در آن جا جمع میشود و بدین طریق به وسایل الکتریکی آسیب می رساند. بهتر است بعد از تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون بمدت ۱ الی ۲ ساعت آنرا روشن نکنید تا روی آن هیچگونه رطوبتی باقی نماند.

- درصورت پاک نشدن لکه ها با دستمال خیس میتوانید از محلول آب و سرکه استفاده کنید. آب و سرکه را به نسبت یک به یک با هم ترکیب کنید. سپس پارچه میکروفایبری را با آن مرطوب کنید و حسابی فشار دهید تا آب اضافه ای نداشته باشد. در این مرحله دستمال را به آرامی روی سطح صفحه نمایش تلویزیون بکشید.

از بین بردن خط و خراش از صفحه تلویزیون و مانیتور

درصورت مشاهده ی خط و خراش در صفحه نمایش تلویزیون و مانیتور ابتدا سعی کنید از گارانتی اش بهره مند شوید ، بدین دلیل که استفاده از گارانتی بهترین گزینه است! ولی راهکارهای ساده و خانگی برای از بین بردن خط و خراش از صفحه تلویزیون و مانیتور وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید این خش ها را تا حد قابل قبولی از بین ببرید.

کیت تعمیر در تمامی فروشگاه های معتبر فروش تلویزیون وجود دارد که راهکار مناسبی برای از بین بردن خط و خراش روی صفحه تلویزیون و مانیتور محسوب میشود.

با استفاده از مقداری وازلین بر روی پارچه میکرو فایبر، خط و خراش های روی صفحه نمایشگر را پاک کنید.

تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیونLED,ترفندهای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون,طرز تمیز کردن صفحه تلویزیونهرگز از لوازم پاک کننده شیشه‌های پنجره، برای پاک کردن صفحات نمایش تلویزیون استفاده نکنید

یک لاک واکل از لوازم جانبی تلویزیون و کامپیوتر تهیه کنید و بر روی خراش، اسپری کنید ولی به این نکته دقت کنید که باید جلوی ریزش قطره ها را بگیرید.

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 15
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
ویژه سرپوش