چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۱۰۰۶۸

نکات ضروری راهنمای خرید چرخ گوشت

راهنمای خرید چرخ گوشت,نکات خرید چرخ گوشتراهنمای خرید چرخ گوشت
یکی از ضروری ترین وسایلی که در خانه هر ایرانی دیده می شود چرخ گوشت است، از آنجایی که این وسیله بسیار پرکاربرد است باید برای خرید آن به نکاتی توجه کرد تا چرخ گوشتی بادوام و درعین حال قدرتمند تهیه شود. در ادامه این مقاله سرپوش شما را برای خریداری چرخ گوشت راهنمایی می کنیم.

خرید چرخ گوشت:

بسیاری از افراد گمان می کنند خرید چرخ گوشت کار ساده ای خواهد بود، زیرا تنوع بالایی درباره این دستگاه وجود ندارد و تمام انواع این دستگاه شبیه به همدیگر هستند. باید اشاره کرد که چرخ گوشت ها امروزه تنوع بالایی دارند و هرکدام از آنها تنوع و قابلیت های مخصوص به خودی دارند. درصورتی که می خواهید چرخ گوشتی باکیفیت خریداری کرده تا بعد از مدتی درگیر هزینه تعمیرات نشوید، مطالب عنوان شده را با دقت بخوانید. برخی از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید چرخ گوشت باید آنها را مدنظر داشته باشید شامل موارد زیر می باشند: 

- موتور چرخ گوشت

- داشتن طول عمر بالا

- نوع و جنس تیغه چرخ گوشت

- ظرفیت چرخ گوشت

- سیستم چرخش معکوس

- قابلیت خنک کنندگی موتور

- در دسترس بودن قطعات و لوازم جانبی

- بودجه مورد نظر

- خدمات پس از فروش چرخ گوشت

راهنمای خرید چرخ گوشت,نکات خرید چرخ گوشت,انواع مدل های چرخ گوشتراهنمای خرید چرخ گوشت و انواع آن

انواع مدل های چرخ گوشت:

دستی:

این نوع مدل چرخ گوشت جنسی از استیل و پلاستیک فشرده دارد که کار با آن دشوار و کمی زمانبر است. اندازه و ابعادی کوچک داشته و قیمت پایین تری نسبت به مدل های برقی این دستگاه دارد. چرخ کردن گوشت با مدل دستی نیاز به نیروی دست خواهد داشت. 

برقی:

رایج ترین نوع چرخ گوشت مدل برقی آن است که توسط بسیاری از مصرف کنندگان استفاده می شود. تنوع بالایی در طرح برند دارد و ابعاد متفاوت آن کار را برای بسیار از خریداران راحت می کند. نسبت به سایر مدل ها قیمت بالاتری دارد اما سرعت چرخ کردن گوشت را افزایش می دهد، به همین دلیل می توانید در زمان خود برای چرخ کردن گوشت صرفه جویی کنید.

۱۲۳:

 این دستگاه موتوری قوی با توان بالا دارد، همچنین اندازه کوچک تر آن نسبت به مدل برقی آن را به یک گزینه خوب تبدیل کرده است. تیغه های تیز این دستگاه خرد کردن را به سرعت انجام می دهند، البته ممکن است زمان استفاده از دستگاه مقداری از گوشت له شود. 

چند کاره:

این نوع چرخ گوشت را می توان با تعویض سری پلاستیکی تاحدودی تغییر داد. در این مدل چرخ گوشت ها دیسک رنده بر روی سری آن قرار می گیرد، عملکرد این دستگاه شبیه به رنده است و دارای سری های متوعی نیز می باشد. از دستگاه چندکاره برای عملکردهای مختلفی مانند پوره کردن، خرد کردن، رنده کردن و... استفاده می شود. 

نکات خرید چرخ گوشت:

کارآیی موتور:

کاملا مشخص است که هر چرخ گوشت باید موتوری با کارایی بالا داشته باشد، زیرا مدتی که برای چرخ کردن گوشت نیاز است کمتر شده و درنهایت کار سریع تر پیش خواهد رفت. فاکتور دیگر چرخ کردن گوشت در مدتی کوتاه است که موجب کاهش استهلاک دستگاه می شود زیرا مدت زمان روشن بودن دستگاه کاهش پیدا می کند. 

درصورتی که برای خرید دستگاه پول بیشتری پرداخت کرده و موتوری قویتر خریداری می کنید بدون شک ارزش بیشتری هم خواهد داشت زیرا شما عمر وسیله را افزایش داده اید، از طرفی بازده دستگاه و خروجی باکیفیت تری برای شما خواهد داشت. باید اشاره کرد وارد کردن گوشت در بیشتر چرخ گوشت های دستی نیاز به فشار دارد، هرچه قدرت موتور بیشتر باشد زود کمتری نیاز دارید تا گوشت را وارد دستگاه کنید. 

خنک کنندگی موتور:

هردستگاه که موتور داشته باشد بعد از گذشت مدتی کار کردن داغ شده و لازم است برای مدتی آن را خاموش کنید تا از سوختن آن دراثر حرارت زیاد جلوگیری شود. چرخ گوشت های امروزی مجهز به سنسوری هستند که دستگاه را بعد از مدت زیاد کار کردن به صورت خودکار خاموش می کنند. در این روش اتوماتیک از سوختن دستگاه پیشگیری خواهد شد. امروزه بسیاری از چرخ گوشت ها این مکانیزم را دارند، زمان خرید چرخ گوشت حتما به این خصوصیت توجه داشته باشید. 

راهنمای خرید چرخ گوشت,نکات مهم برای خرید چرخ گوشتراهنمای خرید چرخ گوشت و نکات ضروری هنگام خرید

شستی تغییر جهت موتور:

تمامی چرخ گوشت های برقی توانایی حرکت چرخشی را دارند، این موضوع می تواند گوشت را از سایر تیغه ها جدا کند، از طرفی باعث می شود گوشت ریزتر از سایر مواقع چرخ شود. دقت کنید که دستگاه خریداری شده این خصوصیت را داشته باشد. انجام این کار به صورت دستی کار بسیار دشواری است، توجه کنید هرچه زمان این چرخش های پشت سرهم سریعتر باشد شما گوشت چرخ شده بهتری خواهید داشت. 

توجه به نوع و جنس تیغه های چرخ گوشت: 

از نکات مهمی که درخصوص خریداری چرخ گوشت باید به آنها توجه کرد، جنس و نوع تیغه ها است. بهترین نوع چرخ گوشت دستگاهی است که تیغه هایی تیز داشته باشد به طوریکه بعد از چند مرتبه استفاده دچار کندی یا خرابی نشوند، درحقیقت جنس تیغه ها باید از فولاد ضدزنگ باشند، در این صورت دیرتر خراب شده و زنگ هم نمی زنند، زمانی که تیغه ها را هرچند وقت یکبار تیز می کنید عملکرد دستگاه را ارتقاء داده اید. 

غالبا تیغه های چره گوشت در مدل های رنده ای ریز و درشت، تیغه‌ های رشته‌ا ی کوچک و بزرگ و تیغه سوسیس ساز موجود هستند.

هر اندازه ای که تعداد تیغه های چرخ گوشت بیشتر باشند، قیمت محصول هم به نسبت بیشتر خواهد شد. 

راهنمای خرید چرخ گوشت,نکات خرید چرخ گوشت,خرید چرخ گوشت براساس ظرفیتراهنمای خرید چرخ گوشت؛ توجه به جنس و نوع تیغه ها

دسترسی به لوازم و قطعات جانبی:

برای سهولت کار مصرف کننده در کنار چرخ گوشت ها لوازم جانبی مختلفی قرار می دهند. این لوازم جانبی در بیشتر مواقع شامل، تیغه های متعدد به صورت پلاستیکی و استیل هستند. دقت کنید که اگر قطعات دستگاه در بازار وجود داشته باشند شما این اطمینان را دارید که درصورت خرابی هر یک از قطعات می توانید به راحتی آن را جایگزین کنید. 

از جمله دیگر نکات اصلی درزمان خرید چرخ گوشت می توان به سهولت زمان به کارگیری و شستوشو اشاره کرد. یک چرخ گوشت خوب قطعات به راحتی قابل  جدا شدن و به راحتی نیز قابل نصب است.

خرید چرخ گوشت براساس ظرفیت:

زمان خرید چرخ گوشت توجه کنید که انتخاب شما باید متناسب با میزان مصرف و تعداد اعضای خانواده باشد، میزان خروجی گوشت در دقیقه از گلوگاه همان ظرفیت چرخ گوشت را تعیین خواهد کرد که رابطه مستقیمی با عملکرد چرخ گوشت نیز دارد. خروجی بیشتر از ۱/۵ کیلوگرم در دقیقه به عنوان یک ظرفیت خوب و قابل قبول برای یک چرخ گوشت شناخته می شود. 

راهنمای خرید چرخ گوشت,نکات خرید چرخ گوشت,قیمت چرخ گوشتراهنمای خرید چرخ گوشت؛ توجه به ظرفیت دستگاه

ابزار اضافی مورد نیاز:

در برخی از چرخ گوشت ها خصوصیات اضافی وجود دارد که به شما امکان خواهد داد سوسیس و کالباس ساخته و استفاده کنید. درصورتی که به این ویژگی در آشپزخانه احتیاج دارید می توانید از این ویژگی منحصر به فرد برخی چرخ گوشت ها استفاده کنید. کودکان به سوسیس و فست فود بسیار علاقه دارند . اما اطمینانی به سوسیس های موجود در بازار نیست ، با داشتن این قابلیت می توانید یک سوسیس یا کالباس مطمئن داشته باشید.

قیمت چرخ گوشت:

یکی دیگر از مواردی که باید زمان خرید چرخ گوشت مدنظر داشته باشید توجه به میزان بودجه است. باتوجه به اینکه مدل های چرخ گوشت بسیار متنوع هستند و هرکدام از آنها قمیت های مختلفی دارند باید سعی کنید با درنظر داشتن بودجه خود بهترین دستگاه را انتخاب کنید. گاهی می توان از برخی خصوصیات چرخی گوشت چشم پوشتی کرد و درنهایت مدلی مناسب تر با قیمتی پایین تر خریداری کرد، همین موضوع می تواند اهمیت اطلاعات کافی زمان خرید را به راحتی نشان دهد. 

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 13
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش