چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۰۷۰۰۰۶۰

راهنمای خرید ماشین لباسشویی و نکات مهم در زمان خرید آن

راهنمای خرید ماشین لباسشویی,نکات خرید ماشین لباسشویی,بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی قبل از خرید ماشین لباسشویی به پارامترهای اصلی این دستگاه توجه کنید
راهنمای خرید ماشین لباسشویی به شما کمک می کند تا در موقع خرید ماشین لباسشویی انتخابی بهتر با صرف هزینه ی کم تر و کیفیت بالاتری داشته باشید. امروزه ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین و پرکاربرد ترین وسایل منزل میباشد.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

داشتن اطلاعاتی درباره خرید ماشین لباسشویی فضای زیادی از حافظه شما را اشغال نمی کند اما همین اطلاعات کم می تواند از ضرر مالی بابت خرید ماشین لباسشویی نامطلوب جلوگیری کند. بخش عمده ای از نکاتی که باید زمان خرید ماشین لباسشویی به آن ها توجه کنید نکته هایی هستند که با چند سال استفاده از لباسشویی ناخودآگاه به آن ها پی می برید.

انواع ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی مناسب ممکن است در ابتدا ساده بنظر برسد. دو نوع متنوع برای انتخاب و خرید ماشین لباسشویی وجود دارد:

- ماشین لباسشویی های درب از بالا:

ماشین لباسشویی های درب از بالا، برعکس ماشین لباسشویی های درب از جلو هستند. در بعضی از این مدل ها پنل کنترل و کلیدها در قسمت بالای دستگاه قرار دارند و در برخی مدل ها هم در قسمت جلو قرار دارد. این مدل ها اندکی باریکتر از مدل های درب از جلو هستند. لباسشویی درب از بالا به فضای بیشتری احتیاج دارد. از مزایای خرید ماشین لباسشویی درب از بالا این است که برای قرار دادن لباس احتیاج به خم شدن ندارند.

انواع ماشین لباسشویی,راهنمای خرید ماشین لباسشویی,خرید ماشین لباسشوییدر موقع خرید ماشین لباسشویی درب از بالا دوقلو به همه نکات توجه کنید

ماشین لباسشویی درب از بالا، دو مدل معمولی و دوقلو دارد. مدل های معمولی دارای ظرفیت کم، سر و صدای زیاد و مصرف انرژی بالا هستند ولی ارزان تر هستند. مدل های دوقلو ظرفیت بیشتری (تا ۹ کیلو) دارند و در مصرف انرژی کم، بهتر هستند ولی فضای زیادی را اشغال می کنند و سرو صدای زیادی هم تولید می کنند.

- ماشین لباسشویی درب از جلو اتوماتیک:

این نوع از ماشین لباسشویی هم تا حدی از آب پر می شود. شستشوی لباس در آن ها به روش بلند کردن آن ها به بالای مخزن آب و پرتاب درون آب تمیز انجام می شود. توجه داشته باشد که در زمان خرید ماشین لباسشویی، این نوع ماشین لباسشویی کف کمتری تولید کرده و از مواد شوینده با بازدهی بالا استفاده می کند. فواید ماشین لباسشویی درب از جلو این است که بهتر و باصرفه تر از ماشین لباسشویی درب از بالا می شوید و لزوما قیمت خیلی بالایی ندارد. استخراج رطوبت در چرخش مدور، زمان خشک کردن و صرف انرژی را تقلیل می دهد.

راهنمایی برای خرید ماشین لباسشویی,نکات خرید ماشین لباسشویی,راهنمای خرید ماشین لباسشوییدر زمان خرید ماشین لباسشویی به میزان مصرفی آب توجه کنید

بطور کلی ماشین لباسشویی درب از جلو صدای اندکی تولید می کنند. به علت این که درب این نوع از ماشین لباسشویی ها در جلو قرار دارد قابلیت استفاده از فضای بالای آن ها وجود دارد. در حالیکه دستگاه هایی که درِ ورودی آن ها از بالا است، فضای بالای آن ها بدون استفاده باقی می ماند. پس از این که نوع ماشین لباسشویی خود را با توجه به کاربردی که میخواهید از آن داشته باشید انتخاب کردید، با توجه به معیارهای دیگر که بیان می شود نسبت به انتخاب و خرید ماشین لباسشویی مدل مورد نظر مبادرت کنید.

نکات خرید ماشین لباسشویی

برای خرید ماشین لباسشویی بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

>> قیمت ماشین لباسشویی:

بودجه ای که برای خرید ماشین لباسشویی در اختیار دارید مهم ترین فاکتور برای انتخاب مدل مناسب است و در صورتیکه دقیقا مشخص باشد، انتخاب را برای شما راحت تر و سریعتر می کند. 

>> اندازه و بارگذاری ماشین لباسشویی:

این موضوع احتمالا مشخص باشد، ولی خرید ماشین لباسشویی که اندازه مناسبی برای اشغال کردن یک فضا ندارد، ایده خوبی نیست. فضای مورد نظر را به دقت اندازه بگیرید، همینطور توجه ویژه ای به طول و عرض داشته باشید. اکثر ماشین های لباسشویی لااقل ۵۹ سانتی متر عرض و ۸۵ سانتی متر طول دارند. حدود یک سانتی متر یا بیشتر هم برای احتمال به هر طول و عرض بیفزایید یا این که ماشین لباسشویی را در محلی در نظر بگیرید که با سایر اشیای آشپزخانه کاری نداشته باشد.

>> ظرفیت ماشین لباسشویی:

با توجه به واژه ی اندازه فضای داخل ماشین، ظرفیت مهمترین عامل بعدی است که در زمان خرید ماشین لباسشویی ملاحظه می شود. 

>> سرعت ماشین لباسشویی:

حداکثر سرعت چرخش از ۱۰۰۰rpm تا ۱۸۰۰rpm متفاوت است. سرعت چرخش سریعتر میتواند پر سر و صداتر باشد. سرعت چرخش سریع میتواند به هزینه دستگاه اضافه کند همچنین برای گرفتن آب از لباس‌های شما در پایان برنامه شست و شو است. در زمان خرید ماشین لباسشویی دقت کنید که یک ماشین لباسشویی با یک چرخش خوب، آب بیشتری را از لباس‌های شسته شده می گیرد و با این کار زمانی که شما نیاز خواهید داشت تا لباس ها را در خشک کن قرار دهید یا روی طناب پهن کنید را تقلیل می دهد. رایج ترین سرعت چرخش یک دستگاه ماشین لباسشویی بین ۱۲۰۰RPM تا ۱۴۰۰RPM است.

>> برنامه های ماشین لباسشویی:

برنامه های استاندارد شامل نخ، پشم و دیگر تنظیمات حساس مثل الیاف ترکیبی یا شستن سریع می شود. همواره یک دکمه پیش از شست و شو یا شستشوی اضافی و چرخش دورانی جداگانه از خصوصیت های مشترک اکثر ماشین لباسشویی هاست. همینطور موارد دیگری مانند تنظیمات لباس کودکان و برنامه رنگ های خاص هم در دیگر ماشین های لباسشویی وجود دارد. اغلب ماشین های امروزی به کاربر اجازه میدهند تا دمای دلخواه شست و شو را خود انتخاب کنند. بنابراین توجه داشته باشید که در زمان خرید ماشین لباسشویی، دمای آن از حدود ۱۵ درجه سانتی گراد تا ۹۰ درجه سانتی گراد درجه بندی شده است.

>> گارانتی ماشین لباسشویی:

عموما لوازم خانگی یا فاقد گارانتی هستند یا گارانتی حداقل ۱ ساله دارند. البته برخی شرکتها گارانتی ۳ تا ۵ ساله را برای دستگاههای خود در نظر می گیرند. با توجه به آنکه لباسشویی هم مانند هر وسیله ای امکان دارد خراب شود، پس بهتر است در زمان خرید ماشین لباسشویی، جنسی تهیه کنید که از گارانتی بهره مند است. برخی مواقع موتور دستگاه از گارانتی جداگانه ای برخوردار است. حتی امکان دارد زمان اعتبار آن بیش از زمان اعتبار گارانتی اصلی دستگاه باشد. به عنوان مثال امکان دارد دستگاه دارای گارانتی دو ساله باشد در حالیکه گارانتی موتور آن ده ساله است. تمامی ماشین لباسشویی های بانه ۲۴ دارای گارانتی ۲ ساله شرکتی بوده و شرکتهای گارانتی کننده در تمامی شهرها دارای نمایندگی معتبر میباشند.

>> آپشن ها یا ویژگی های سودمند ماشین لباسشویی:

صرفه نظر از نوع ماشین لباسشویی، به آپشن های لباسشویی موردنظر خود توجه کنید. به عنوان مثال آپشن سطح آب برای لباسشویی های کوچک، متوسط و بزرگ، آپشن یا دکمه ای برای تنظیم چرخش برای کاهش چین و چروک لباس، برنامه های شست و شوی گوناگون، بخار، شستشوی اضافی و غیره. بعضی از آپشن های ماشین لباسشویی عبارتند از:

۱. برنامه های ماشین لباسشویی:

برنامه های متنوع تر در انواع برندهای ماشین لباسشویی به شما اجازه می دهد تا برترین برنامه را مطابق با البسه مناسب انتخاب کرده و نتیجه بهتری را به دست آورید. در برخی از دستگاههای جدید علاوه بر برنامه های از پیش تعیین شده به کاربر این امکان را می دهد که بسته به سلیقه خود برنامه ای را برای شست و شو تنظیم نماید. در صورتی که شما توانایی و حوصله این چنین کاری را دارید خرید ماشین لباسشویی با این ویژگی خالی از لطف نیست.

۲. ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه:

در کل ماشین لباسشویی ها دارای دو گروه تسمه ای و بدون تسمه هستند. توجه کنید که برای خرید ماشین لباسشویی مدل تسمه ای، موتور در پایین محفظه قرار دارد و با تسمه محفظه را به گردش در می اورد. این مدل قیمت کمتری دارد ولی لرزش و سرو صدای بیشتری دارد. در مدل بدون تسمه یا direct drive، موتور مستقیما پشت محفظه قرار دارد و ان را به گردش در می اورد. این مدل قیمت بیشتری دارد ولی لرزش و سرو صدای خیلی کمی دارد و چنانچه محفظه را بیش از حد پر کنید دستگاه خودش تشخیص می دهد و کار نمی کند و این برای دستگاه مفید است ولی به تغییر ولتاژ و ضربه حساس تر هستند. امروزه اکثر ماشین لباسشویی های جدید direct drive هستند.

۳. نمایشگر ماشین لباسشویی:

ماشین لباسشویی های جدید مجهز به نمایشگر دیجیتال و تنظیمات متعدد هستند و در آن ها به علت تعدد تنظیمات امکان خطا وجود ندارد؛ چون دستگاه انتخاب های ممکن را محدود می کند. بنابراین برای خرید ماشین لباسشویی، این نوع از ماشین لباسشویی ها مناسب هستند.

۴. برچسب انرژی ماشین لباسشویی:

اکثر برچسب لباسشویی های خوب سطح ۴ یا پنج است، سطح ۵ بيش ترین سطحی است که یک ماشین لباسشویی میتواند داشته باشد. این بدان معناست که این سطح از بهره وری حداقل ۲۵٪ مصرف الکتریسیته و آب را تقلیل می دهد.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی,راهنمایی برای خرید ماشین لباسشویی,خرید ماشین لباسشوییموقع خرید ماشین لباسشویی، توجه کنید که اکثر برچسب لباسشویی های خوب، سطح ۴ یا ۵ است

۵. تنظیم حرارت آب ماشین لباسشویی:

برای خرید ماشین لباسشویی توجه کنید که برخی از مدل های خاص لباسشویی به سیستم حرارتی نیز مجهز شده اند که با استفاده از این قابلیت میتوانید دمای آب را کنترل کنید. در فصل زمستان شستشوی لباس ها با اب سرد، کمی مشکل است اما با استفاده از این قابلیت میتوانید این مشکل را حل کنید همچنین آب گرم قدرت نفود پذیری بالایی دارد و میتواند راحت تر لباس‌های سفید را تمیز کنید ولی مراقب باشید که برخی از پارچه های رنگی در اثر شست و شو با آبگرم از خود رنگ پس میدهند و حتی به دیگر لباس ها آسیب می رسانند. همینطور شما می توانید درجه دمای شست و شو برای هر نوع لباس را روی مارک آن مشاهده کنید.

۶. برنامه پیش شست وشوی ماشین لباسشویی:

با این برنامه، لباس های بسیار کثیف قبل از شروع چرخه اصلی شست وشو با دمای پایین شسته می شوند که این قابلیت مهمیست که در زمان خرید ماشین لباسشویی باید به آن توجه کرد.

۷. شست وشوی سریع ماشین لباسشویی:

در زمان خرید ماشین لباسشویی به برنامه ی شستشوی سریع آن توجه کنید. در مواقعی که عجله دارید میتوانید با فعال کردن این گزینه روند شست و شو و خشک کردن لباس را سریعتر نمایید.

۸. سرعت چرخش آب ماشین لباسشویی:

سرعت چرخش، بر حسب برنامه شست و شو، در بعضی از ماشین های لباسشویی بطور خودکار و در اکثر آنها به صورت دستی قابل تنظیم است. بالا بودن این سرعت زمان خشک کردن نیز سبب می شود رطوبت لباس ها بیشتر گرفته شود و سرعت خشک کردن لباس ها بیشتر شود. البته برای خرید ماشین لباسشویی دقت کنید که بالا بودن سرعت آن، مصرف انرژی و احتمال پاره یا فرسودن لباس ها را بالا می برد.

۹. برنامه شستشوی لباس ها پشمی ماشین لباسشویی:

ماشین های لباسشویی معمولی صرفا میتوانند بعضی از پارچه ها را بشویند. محدودیت این ماشین ها بگونه ای است که پلیور ها، روسری ها و یا بالش ها را باید با روش دیگری شست. این برنامه به منظور جلوگیری از چروک شدن لباس های پشمی و آسیب رساندن به آنها طراحی شده است. بدین ترتیب در حین خرید ماشین لباسشوییبه این قابلیت توجه کنید.

نکات خرید ماشین لباسشویی,راهنمای خرید ماشین لباسشویی,بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشوییدر موقع خرید ماشین لباسشویی به تعداد برنامه های هر دستگاه دقت نمائید

۱۰. منطق فازی ماشین لباسشویی​​​​​​​:

در حین خرید ماشین لباسشویی، به منطق فازی آن دقت کنید. به کمک این ویژگی فوق العاده، ماشین لباسشویی به صورت خودکار چرخه شستشوی مطلوب را با توجه به میزان لباس ها و میزان کثیفی آنها انتخاب می کند. همینطور مقدار دقیق آب و مواد شوینده مورد نیاز را هم محاسبه می نماید.

۱۱. فناوری دوز خودکار ماشین لباسشویی​​​​​​​:

با استفاده از فناوری دوز خودکار (Autodosing)، از فکر شستشوی لباس ها خارج شوید. این فناوری صرفا میزان مناسب مواد شوینده را طبق وزن لباس های شما استفاده می کند و بطور خودکار در برترین زمان متوقف می شود. این بدان معناست که شما از مواد شوینده کمتری استفاده کرده و بهترین نتیجه را خواهید گرفت. پس در خرید ماشین لباسشویی به این گزینه هم توجه کنید.

>> چرخش مضاعف:

یکی دیگر از قابلیت های مهم در موقع خرید ماشین لباسشویی، توجه به چرخش مضاعف آن است. در این حالت اگر لباسها از قبل (پیش از شست و شو) چروکیده شده باشند، دستگاه با چرخشهای اضافه چروکهای آنرا باز کرده و از بین می برد. 

>> بخارشو:

برخی از ماشین های لباسشویی برای مراقبت از لباس شما از قدرت بخار استفاده می کنند. دمای بالای ناشی از بخار، شما را از شر باکتری ها خلاص کرده و لباس شما را تازه می کند. بعلاوه ، این کار به کم شدن چروک ها کمک می کند؛ بدین ترتیب پس از آن اتوکاری کمتری خواهید داشت. در زمان خرید ماشین لباسشویی معمولاً به این خصوصیت اشاره می شود.

>> کنترل های هوشمند:

بعضی از مدل های ماشین لباسشویی مرزهای روش ارتباط ما با لوازم خانگی را بطور چشمگیری تغییر می دهند. روش های کنترل جدید مانند رابط های کاربری لمسی امکان شخصی سازی بیشتری را فراهم می کنند (مهاجرت از کنترل های مکانیکی استاندارد). حتی بعضی از ماشین های لباسشویی پیشرفته به کاربر اجازه میدهند که از راه دور و از طریق گوشی هوشمند خود، دستگاه را کنترل کنند. پس برای خرید ماشین لباسشویی به کنترل هوشمند آن توجه کنید که این کنترل هوشمند میتواند برای شروع شست و شو پیش از این که به منزل برسید و یا برای تنظیم برنامه شست و شو قبل از ترک خانه موثر باشد.

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 10
  • 7
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش