جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۳۰۰۹۹

دانستنی هایی راجع به ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم)

ابدومینوپلاستی,مراقبتهای بعد از ابدومینوپلاستی,جراحی ابدومینوپلاستیشخصی که قصد دارد ابدومینوپلاستی انجام دهد باید بطور کلی سلامت جسمی خوبی داشته باشد
هر شخصی که به زیبایی و تناسب اندام خود اهمیت می دهد آرزو دارد که فرم بدنی متناسب، شکمی صاف با پوستی محکم داشته باشد. از این رو ابدومینوپلاستی یکی از بهترین راههای از بین بردن چاقی موضعی در ناحیه ی شکم می باشد.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک درمانی کلینیکی و از نوع جراحی به شمار میرود ، به این ترتیب برای داشتن شکمی صاف و متناسب باید به خوبی در انتخاب این روش دقت کنید. جراح برای انجام عمل ابدومینوپلاستی جزئی برش های کوچکتری ایجاد می کند و دوره ریکاوری از آن نیز کوتاه تر است. هدف از عمل ابدومینوپلاستی اینست که، چربی ها و پوست های اضافی شکم را برمیدارد و در نتیجه عضلات شکم سفت می شود ولی نتیجه ی آن دائمی و همیشگی نیست و بیمار باید بعد از جراحی برای حفظ نتایج، استایل جدید خود را با داشتن رژیمی سالم حفظ کند. دلایل متنوعی وجود دارد که بیماران تصمیم میگیرند ابدومینوپلاستی انجام دهند که یکی از این دلایل ممکن است تضعیف عضلات شکم پس از بارداری یا کاهش وزن بیش از حد باشد.

درواقع هدف جراحی ابدومینوپلاستی اینست که اندامی باریک تر و خوش فرم تر را با از بین بردن چربی و پوست اضافی ناحیه تحتانی معده، زیر شکم، پائین پهلو ها و ناحیه کمر به وجود می آورد. همچنین عضله اصلی شکم و همینطور عضلات ضعیفی که در زمان بارداری کشیده شده یا از شکل افتاده اند، با انجام این جراحی به حالت اول باز می گردند. البته فراموش نکنید که خانمی که هنوز تصمیم دارد بچه دار شود، احتمالا این جراحی برایش مناسب نیست و باید تا بعد از مدت فرزندآوری برای انجام این عمل جراحی صبر کند به این علت که عضلات شکمی شما در حین این جراحی سفت میشوند و در صورتیکه شخص درآینده باردار شود احتمال جدا شدن این عضلات از یکدیگر وجود دارد.

چنانچه دوست دارید که کاهش وزن زیادی داشته باشید باید تا زمان ثابت شدن وزنتان صبر کنید و پیش از آن به سراغ ابدومینوپلاستی نروید. این نکته را در نظر بگیرید که جراحی ابدومینوپلاستی موجب میشود که زخم در شکم ایجاد شود و معمولاً این زخم حاصل از جراحی بمدت طولانی بر روی پوست شخص باقی می ماند.

ابدومینوپلاستی چیست,ابدومینوپلاستی,خطرات ابدومینوپلاستیقبل از انجام ابدومینوپلاستی مطمئن شود که وعده های غذایی شما مناسب و کامل است

ابدومینوپلاستی به چند دسته تقسیم می شود؟

ابدومینوپلاستی به دو روش انجام می شود و این دو روش تنها در وسعت و گستردگی تغییرات با یکدیگر فرق دارند. بیمار در بعضی از موارد باید عمل ابدومینوپلاستی را به صورت کامل انجام دهد که به چنین عملی، ابدومینوپلاستی کامل گفته می شود. نحوه ی عمل ابدومینوپلاستی  کامل به این صورت است که برش های طولی در دو طرف لگن ایجاد می شود. همچنین یک برش در اطراف ناف زده می شود ولی در موارد دیگر به علت این که به چاقی کمی دارید، فقط باید مینی ابدومینوپلاستی انجام دهید. مینی ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که شکم های کوچک تری دارند و در ناحیه زیرین شکم، بيش ترین حجم چربی تجمع یافته، بکار می رود. دوره نقاهت مینی ابدومینوپلاستی نسبت به ابدومینوپلاستی کامل کوتاه تر است .

آمادگی های پیش از ابدومینوپلاستی

* اگر سیگار بکشید عوارض پس از عمل ابدومینوپلاستی زیاد میشود و در نتیجه دیرتر بهبود می یابد. درصورت سیگار کشیدن ناچارید برای مدت معینی طبق گفته ی پزشکتان از آن دوری کنید. البته برای عمل ابدومینوپلاستی صرفا ترک سیگار اکتفا نمیکند و حداقل باید بمدت دو هفته پیش از عمل و دو هفته پس از عمل از مصرف برچسب های نیکوتینی، تمام انواع آدامس ها و سیگارهای الکترونیکی بپرهیزید.

* تا زمانی که به وزن ایده آل و مناسب خود برسید، بهتر است که صبر کنید و پس از تثبیت وزنتان، عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهید.

* پزشک متخصص پیش از ابدومینوپلاستی، دستورالعمل های لازم را به شما می گوید. از این رو به دقت این دستورالعمل ها را اجرا کنید تا بتوانید نتیجه بهتری از انجام این جراحی زیبایی به دست آورید.

* اگر از نظر جسمی فعال هستید و به ورزش کردن می پردازید، پیش از این که ابدومینوپلاستی انجام دهید باید از ورزش کردن بمدت چهار تا شش هفته دوری کنید. گاهی اوقات پزشک شما به منظوور بهبودی کامل تا یک ماه به شما استراحت میدهد.

* قبل از انجام ابدومینوپلاستی مطمئن شود که وعده های غذایی شما مناسب و کامل است. پیش از این که ابدومینوپلاستی انجام دهید در تلاش نباشید که رژیم غذایی سنگین بگیرید به علت اینکه برای بهبودی کامل، تغذیه نقش اساسی را برایتان ایفا میکند.

* شخصی که قصد دارد ابدومینوپلاستی انجام دهد باید بطور کلی سلامت جسمی خوبی داشته باشد. معمولاً خانم هایی که تصمیم دارند چنین عمل زیبایی را انجام دهند، برای این که در دوران بارداری ماهیچه های شکمی آن ها دچار کشیدگی بیشتر میشود به همین خاطر باید پس از دوران فرزندآوری و زمانی که دیگر قصد بچه دار شدن را ندارند برای این درمان اقدام کنند.

نحوه ی عمل ابدومینوپلاستی,افراد مناسب برای ابدومینوپلاستی,ابدومینوپلاستیمدت زمان انجام ابدومینوپلاستی یک جلسه است

* پزشک شما ممکن است پیش از ابدومینوپلاستی دستور دهد که از مصرف برخی داروها و مکمل های غذایی، قبل و بعد از عمل برای مدت معینی پرهیز کنید. از این رو حتماً باید پزشک خود را در جریان مصرف داروهای خود و به خصوص دارو های رقیق کننده ی خون بگذارید.

نحوه ی عمل ابدومینوپلاستی

نحوه ی عمل ابدومینوپلاستی به این صورت است که شما با بیهوشی عمومی به خواب می روید. سپس یک برش در قسمت انتهایی پوست که دیواره شکمتان را پوشانده است، به موازات پهلو چپ به راست یا برعکس ایجاد می شود و یک برش دیگر به منظور آزاد کردن ناف از بافت های اطرافش ایجاد میشود، سپس پوست را از دیواره شکمی زیر ناف جدا می کند، عضلات شکم را همتراز و صاف می کند، بعد از آن چربی ها و پوست های اضافی را میبرد و آن را میکشد. سپس سوراخ جدیدی برای ناف مشخص می کند و آن را سر جای خود قرار میدهد. در آخرین مرحله پوست دو طرف شکم را به هم میرساند و آن را بخیه میزند.

مدت زمان انجام ابدومینوپلاستی یک جلسه است و بطور معمول کل جراحی دو تا سه ساعت زمان میبرد. بعد از بهوش آمدن شخص متقاضی، برش او با پانسمان جراحی پوشانده میشود که باید این پانسمان مرتبا عوض شود. در این روش باید با استفاده ازشکم بند یا گن، شکم خود را بپوشانید. بعد از گذشت یک روز از عمل ابدومینوپلاستی برای جلوگیری از ایجاد لخته های خون، شخص باید بایستد و قدم بزند. احیانا شخص باید از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک پس از آبدومینوپلاستی به منظور تسکین درد و خطر عفونت استفاده کند. ممکن است درناژ جراحی بمدت دو هفته ادامه داشته باشد. مدت زمان بهبود این عمل شش ماه می باشد. همچنین شخص باید تا زمان تائید پزشک خود، از هرگونه فعالیت بدنی و ورزش شدید بپرهیزد. یک همراه حتما باید بمدت ۲۴ ساعت پس از ترخیص بیمار از او مراقبت کند.

ریکاوری

در زیر پوست، یک لوله موقت قرار داده می شود تا از قسمت جراحی شده مایعات اضافی را بیرون بکشند. یک لباس فشرده سازی در طول دوره ریکاوری می پوشید. مدت زمان ریکاوری ممکن است از ۲ هفته تا ۲ ماه باشد. بیمار در طول این دوره نباید فعالیت های شدید داشته باشد و یا چیزهای سنگین بلند کند. بیمار با اجازه دکتر پس از یک یا دو هفته فعالیت می کند.

افراد مناسب برای ابدومینوپلاستی

تصمیم گرفتن برای انجام جراحی های زیبایی یک امری شخصی محسوب میشود و در هر شخص، علت انجام چنین عملی فرق دارد. به دلایل مختلفی ابدومینوپلاستی انجام میشود. افرادی برای این جراحی زیبایی مناسب هستند که علاوه بر این که از سلامت کامل برخوردارند و سیگار نمیکشند، دارای وزنی ایده آل می باشند و از نتیجه ی جراحی ابدومینوپلاستی انتظارات واقع گرایانه ای دارند. در صورتیکه هر یک از ویژگی های زیر را دارید، شما برای این جراحی، کاندید خوبی می باشید. در هر یک از این موقعیت ها بیماران میتوانند شکل شکم خود را با عمل ابدومینوپلاستی زیباتر و صاف تر کنند.

ابدومینوپلاستی,آمادگی های پیش از ابدومینوپلاستی,هزینه ابدومینوپلاستیبعد از ابدومینوپلاستی تا چند هفته نباید فعالیت های سنگین انجام دهید

- در صورتیکه با استفاده از ورزش و رژیم لاغری توانسته اید به کاهش وزن موردنظر خود برسید ولی هنوز چربی های شکمتان آب نشده و بدفرم هستند، می توانید ابدومینوپلاستی انجام دهید.

- درصورتیکه پوست و عضلات شکمتان بعد از بارداری، کشیده و شل شده است، عمل ابدومینوپلاستی روش مناسبی برای رفع این مشکل می باشد.

- ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که با وجود این که خوش اندام هستند ولی همیشه شکم دارند.

مراقبتهای بعد از ابدومینوپلاستی

بیماری که ابدومینوپلاستی انجام داده حداکثر تا سه روز درد دارد و پس از ان به تدریج کاهش می یابد که استفاده از مسکن در طی این دوره مناسب خواهد بود.

> بعد از ابدومینوپلاستی تا چند هفته نباید فعالیت های سنگین انجام دهید ولی می توانید فعالیت های معمول را انجام دهید، بیمار نباید استراحت مطلق داشته باشد به علت این که در عروق اندام تحتانی، خطر انعقاد خون را افزایش داده و باعث میشود که خون لخته شود.

> بعد از انجام ابدومینوپلاستی برای تسکین درد لازم است که سرتان را در هنگام استراحت بالاتر از حد معمول نگاه دارید و بدنتان را خم کنید.

> مصرف آناناس تازه که حاوی ماده بروملین و ویتامین ث میباشد ، پس از ابدومینوپلاستی تأثير بسزایی دارد به علت این که در تسریع جذب کبودی و ورم مؤثر است. هرچه میوه جات، ماهی و میگو، امگا۳ و … مصرف کنید زودتر بهبود می یابید.

> پس از عمل ابدومینوپلاستی باید تا ۱۵ روز مصرف نمک را به حداقل کاهش دهید.

> در روز سوم بعد از ابدومینوپلاستی باید به پزشک خود مراجعه کنید، ویزیت پزشک برای بررسی زخم لازم است چون که بخیه ها جذبی هستند و به کشیدن نیاز ندارند. بعد از گذشت یک هفته مجددا باید به پزشک مراجعه کنید به علت این که برای بررسی محل، ویزیت هفته اول الزامی می باشد.

قیمت ابدومینوپلاستی,ابدومینوپلاستی,عمل ابدومینوپلاستیابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که با اینکه خوش اندام هستند ولی همیشه شکم دارند

> در جراحی ابدومینوپلاستی گاهی اوقات لبه های فلاپ بخاطر کاهش خونرسانی از بین میرود که بعد از بهبودی کامل باید در مطب اصلاح شود.

> ترشح خونابه پس از انجام ابدومینوپلاستی در آن ناحیه تا چند روز امری طبیعیست ولی اگر بطور واضح و قابل توجه شاهد خونریزی در منطقه تحت درمان بودید باید سریعاً به پزشک اطلاع دهید، تا دو هفته پس از این عمل، احتمال خونریزی نیز وجود دارد.

> میزان ورم در جراحی ابدومینوپلاستی متغیر بوده و معمولاً صبح ها بیشتر ورم می کند( برای کاهش این عوارض مورد ۲ و ۳ را رعایت کنید) که در صورتیکه فعالیت های معمول و روزمره انجام دهید، میزان ورم در ناحیه تحت درمان کاهش می یابد.

خطرات ابدومینوپلاستی

علاوه بر خطرهای معمول جراحی و بیهوشی، خطرهای ابدومینوپلاستی شامل عدم تقارن اثر زخم، بی حسی در پوست، شل شدن پوست، نتایج ضعیف بیمارانی که در گذشته جراحی شکمی داشتند ممکن است زخم هایشان برجسته، کشیده یا مشخص تر باشند. یکی از نگرانی ها و عوامل ضعیف شدن اثر عمل ابدومینوپلاستی، پیدا شدن مجدد زخم است.

هزینه ابدومینوپلاستی

هزینه های جراحی ابدومینوپلاستی گاهی وقت ها بسیار متغیر است. برای عمل ابدومینوپلاستی، هزینه یک جراح طبق تجربه ی او یا موقعیت جغرافیایی اش تعيين میشود. درواقع هزینه ابدومینوپلاستی  به تجربه ی پزشک جراح، نوع روش استفاده شده و کلینیک یا بیمارستانی که این عمل در آن انجام می شود، بستگی دارد.

مدت زمان بهبود زخم در ابدومینوپلاستی

معمولاً مدت زمان بهبود زخم در جراحی ابدومینوپلاستی حدود یک سال میباشد ، بلافاصله پس از اینکه ابدومینوپلاستی انجام دادید، ظاهر زخم مشخص است ولی با گذشت زمان حدود ۱ الی ۲ ماه، رنگ این زخم، قرمز تیره میشود. همچنین جای زخم از سطح پوست برجسته تر خواهد شد. در جراحی ابدومینوپلاستی بدترین شکل زخم حدود ۳ الی ۵ ماه بعد از آن ظاهر میشود و معمولاً پس از گذشت شش ماه از زمان ابدومینوپلاستی کم کم  رنگ آن کمرنگ میشود و سطح زخم صاف می شود. بمدت یکسال بعد از عمل این روند طول میکشید ولی پس از گذشت یک سال فقط خط باریکی به جا میماند، بدین ترتیب برای این که بهترین نتیجه را در جراحی ابدومینوپلاستی ببینید باید بمدت یک سال صبر کنید.

تصاویر جراحی ابدومینوپلاستی,مدت زمان بهبود زخم در ابدومینوپلاستی,ابدومینوپلاستیپزشک متخصص پیش از ابدومینوپلاستی، دستورالعمل های لازم را به شما می گوید

مزایای ابدومینوپلاستی

> بهبود فتق شکم

> بهبود و اصلاح فرم شکم

> کاهش بی اختیاری ادرار

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 15
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش