یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۵۳

چگونه با رژیم قهوه لاغر شویم؟ + نمونه برنامه رژیم قهوه

رژیم قهوه,رژیم قهوه برای کاهش وزن,رژیم قهوه برای لاغریرژیم قهوه توسط کتابی به نام The Coffee Lover’s Diet نوشته دکتر باب ارنوت شهرت یافت
رژیم قهوه صرفا این نیست که از قهوه در طول روند لاغری خود استفاده کنید، بلکه هدف اصلی لاغری در طول این رژیم، اینست که قهوه بیشتر مصرف کنید مشروط بر این که رژیم غذایی هم رعایت شود و فعالیت بدنی و ورزش در طول این مدت انجام دهید.

رژیم قهوه

امروزه بسیاری از افراد چاق ارزو دارند که سریع ، لاغر شوند. بعضی از گزینه ها در مورد موادغذایی ، وجود دارند که برای پیشروی در روند کاهش وزن تأثير بسزایی ایجاد می کنند. برای دستیابی به لاغری سریع راههای فراوانی وجود دارد که یکی از آن ها قهوه می باشد. توجه کنید که در هنگام استفاده از قهوه نباید از خامه یا شکر استفاده کنید. وقتی یک فنجان قهوه غلیظ می خورید، تقریباً بمدت ۵ ساعت، اثر آن در بدنتان باقی می ماند. به همین علت زمانی که اول شب، قهوه می خورید به راحتی خوابتان نمیبرد.

طریقه ی پیروی از رژیم قهوه این است که روزانه باید سه فنجان قهوه لایت میل کنید. در واقع پودر قهوه باید به گونه ای باشد که بطور کامل تفت داده نشده باشد و تیره نباشد، چون قهوه های کم تر تفت داده شده از خاصیت آنتی اکسیدانی بیشتری برخوردارند و در چنین قهوه هایی، فیبر و سایر مواد مغذی بیشتر حفظ شده است. در این رژیم نکته مهمی در نظر گرفته شده که مربوط به حذف نکردن بعضی از موادغذایی است. در واقع هیچ ماده غذایی در این رژیم حذف نشده است ولی تأکید دارد که از مواد غذایی سالم استفاده کنید. یعنی موادغذایی چربی کمی داشته باشند تا قند و کالری به میزان زیاد به بدن نرساند. البته در طول این رژیم فراموش نکنید که روزانه بیشتر از ۱۵۰۰ کالری از موادغذایی را مصرف کنید. به این معنی که شخص با داشتن فعالیت بدنی متوسط باید در هر روز ۲ الی ۳ هزار کالری مصرف کند. برای تامین این مقدار کالری دریافتی باید موادغذایی فیبردار و بدون چربی را مصرف کرد.

پیشینه رژیم قهوه

دکتر باب ارنوت درباره‌ی رژیم قهوه در کتاب “The Coffee Lover’s Diet” نوشته و بدین طریق مشهور شد. ادعای دکتر ارنوت در این کتاب، اینست که اگر در روز چندین لیوان قهوه بنوشید، موجب افزایش متابولیسم و چربی سوزی میشود، همچنین نمیگذارد کالری ها جمع شود و باعث کاهش اشتها میشود. دکتر ارنوت، نوشتن این کتاب را از مطالعه روی مردمان مسن و سالم جزیره کوچک اکاریا یونان، الهام گرفته است. او بر این باور است که این افراد به این علت از سلامتی و طول عمر برخوردارند که قهوه ی سرشار از آنتی اکسیدان مصرف می کنند.

برنامه رژیم قهوه,رژیم قهوه چگونه است,بهترین نوع قهوه برای لاغریدر رژیم قهوه، بهترین نوع قهوه برای لاغری قهوه ای است که کافئین بیشتری دارد

بهترین زمان مصرف قهوه برای چربی سوزی

گذشته از این که فعالیت ورزشی انجام دهید بهتر است منظور لاغر شدن و چربی سوزی از قهوه مصرف کنید. اگر بمدت نیم ساعت قبل از فعالیت بدنی، قهوه بنوشید به چربی سوزی بدنتان کمک زیادی میکنید. قهوه و لاغری در کاهش وزن رابطه مستقیمی دارند و از علل اصلی آن می توان به چربی سوزی اشاره کرد زیرا سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد.

بهترین نوع قهوه برای لاغری

قهوه ای که دارای کافئین بیشتری باشد برای لاغر شدن، بهترین نوع قهوه محسوب میشود.

آیا رژیم لاغری قهوه سالم است ؟

متأسفانه رژیم قهوه به عنوان برنامه کاهش وزن ایده‌ال محسوب نمیشود. در صورتیکه بیش از حد قهوه مصرف کنید ممکن است منجر به مصرف زیاد کافئین شود. همچنین، گاهی وقت ها در اثر محدودیت کالری ممکن است وزنی که از دست داده اید، دوباره برگردد. تنها رژیم هایی با کاهش وزن موفقیت آمیز رو به رو هستند که محدودیت مصرف کالری در آن ها بسیار کم است که در کاهش وزن پایدارتر نقش دارد و موجب کاهش تغییرات منفی متابولیک مرتبط با محدودیت کالری میشود.

از عواملی که در کاهش وزن و حفظ کاهش وزن تاثیرگذار است می توان به افزایش مصرف پروتئین و فیبر، کاهش میزان قند تصفیه شده، و ورزش منظم اشاره کرد. رژیم غذایی موفق کاهش وزن برای اکثر افراد، رژیمیست که بطور دایم از آن پیروی می کنند. بهترین روش کاهش وزن سالم، رژیم قهوه نیست. به احتمال زیاد، برنامه های رژیم غذایی پایدار سبب میشود که در طولانی مدت به موفقیت برسید.

رژیم قهوه تلخ

قهوه تلخ سرشار از آنتی اکسیدان است. یک فنجان قهوه تلخ طبق تحقيقات، دارای ویتامین های B2، B3، B5، منگنز، منیزیم و پتاسیم است که حفظ سلامتی بدن بسیار موثرند. خطر ابتلا به بیماری هایی همچون بیماری های قلبی و عروقی بعد از نوشیدن قهوه، کاهش می یابد. چون قهوه دارای مواد کاهنده التهاب در بدن میباشد و این مواد باعث میشود که عروق خونی دچار گرفتگی نشود.

رژیم قهوه تلخ چیست,رژیم قهوه 15 روزه,برنامه رژیم قهوهدر رژیم قهوه چربی سوزی ناشی از فعالیت بدنی نیز افزایش خواهد یافت

از بهترین نوشیدنی های کاهش وزش ایده آل می توان به قهوه تلخ اشاره کرد. طبق تحقیقات کارشناسان، موادی داخل قهوه وجود دارند که مصرف آن دارای مزایایی همچون چربی سوزی و افزایش سوخت و ساز بدن نظیر ناحیه دور شکم می باشد. براین اساس یکی از راههای کاهش وزن سریع، نوشیدن قهوه در هرروز می باشد.

رژیم قهوه سبز

در واقع به دانه های قهوه سبز که گرما ندیده اند، همان دانه های قهوه ای گفته میشود. بطور طبیعی دانه های قهوه، به رنگ سبز هستند ولی پیش از فروش به مصرف کننده، معمولاً آنرا گرما می دهند. درصورت مصرف بیش از اندازه قهوه سبز نه تنها مضر است بلکه باعث بروز مشکلات زیادی در شما می شود.

برنامه رژیم لاغری با قهوه

* روز اول رژیم قهوه:

در وعده ی اول صبحانه رژیم قهوه باید یک حبه قند را بهمراه یک فنجان قهوه بخورید. برای نخستین وعده ی ناهار رژیم قهوه باید از اسفناج پخته، دو عدد تخم مرغ سفت آب پز و یک عدد گوجه فرنگی استفاده کنید. برای شام در این رژیم یک کاهو را بهمراه آبلیمو  و لیموترش و ۳۰۰ گرم گوشت پخته یا کبابی میل کنید.

* روز دوم رژیم قهوه:

صبحانه ی روز دوم رژیم قهوه شامل یک فنجان قهوه و یک حبه قند می باشد. برای ناهاراین رژیم باید یک لیوان ماست کم چرب را با ده ورق کالباس مرغ بخورید. در وعده ی شام برای دومین شب رژیم قهوه باید ۳۰۰ گرم گوشت پخته شده یا کبابی را بهمراه آبلیمو و لیمو ترش و کاهو بخورید.

* روز سوم رژیم قهوه:

استفاده از دو عدد خرما همراه با یک فنجان چای در وعده صبحانه ی روز سوم رژیم قهوه الزامیست. در وعده ی ناهار باید یک کاهو بدون آب لیمو و نصف سینه مرغ پخته شده یا کبابی را بخورید و در وعده ی شام این رژیم باید از ترکیباتی نظیر کلم، سالاد کرفس، گوجه فرنگی و سس آب لیمو استفاده کنید.

* روز چهارم رژیم قهوه:

برای صبحانه در روز چهارم رژیم قهوه باید از یک ورق نان تست، یک فنجان قهوه و یک حبه قند مصرف کنید. در وعده ی ناهار این رژیم، باید یک لیوان آب میوه ترجیحا آب هویج یا آب سیب را بهمراه یک لیوان ماست کم چرب بخورید. استفاده از هویج پخته رنده شده، دو عدد تخم مرغ آب پز و ۲۰۰ گرم پنیر رژیمی یا کم نمک برای شام چهارم رژیم قهوه توصیه شده است.

* روز پنجم رژیم قهوه:

در صبحانه ی روز پنجم رژیم قهوه می توانید از یک فنجان قهوه بهمراه یک ورق نان تست و یک حبه قند استفاده کنید.

برای ناهار این رژیم، مصرف بعضی از خوراکی ها نظیر یک عدد ماهی پخته یا کبابی، آب لیمو و یک قاشق چایخوری کره توصیه شده است. شام این رژیم در شب پنجم شامل نصف سینه مرغ، آب لیمو، کاهو و روغن زیتون می باشد.

برنامه رژیم قهوه,رژیم قهوه پانزده روز,بهترین نوع قهوه برای لاغریرژیم قهوه بهترین انتخاب برای کاهش وزن سالم نیست

* روز ششم رژیم قهوه:

صبحانه ی روز ششم رژیم قهوه شامل یک فنجان چای بهمراه دو عدد خرمامی باشد در حالی که برای ناهار باید از ده ورق کالباس مرغ و یک فنجان ماست کم چرب میل کنید. در وعده ی شام می توانید از نصف سینه مرغ، آب لیمو، کاهو و روغن زیتون استفاده کنید.

* روز هفتم رژیم قهوه:

برای صبحانه در روز هفتم رژیم قهوه می توانید از یک فنجان قهوه، یک ورق نان تست و یک حبه قند استفاده کنید. در وعده ی ناهار می توانید از یک ورق کالباس، دو عدد تخم مرغ سفت آب پز و کاهو میل کنید. شام رژیم قهوه در شب هفتم، استفاده از موادی مانند گوجه فرنگی، سالاد کلم، سس آب لیمو و یک عدد میوه می باشد.

* روز هشتم رژیم قهوه:

صبحانه ی رژیم قهوه در روز هشتم، یک فنجان قهوه بهمراه یک حبه قند می باشد. برای ناهار این رژیم میتوانید از نصف سینه مرغ پخته شده یا کبابی، آب لیمو و کاهو مصرف کنید. درشب هشتم رژیم قهوه توصیه شده تا از ۳۰۰ گرم گوشت پخته شده یا کبابی، آب لیمو، کاهو و یک عدد میوه مصرف کنید.

* روز نهم رژیم قهوه:

شما باید در صبح روز نهم رژیم قهوه، یک لیوان شیر بخورید در حالی که برای ناهار باید نصف سینه مرغ پخته شده یا کبابی را بهمراه آب لیمو و کاهو میل کنید. شام این رژیم شامل ترکیباتی همچون خیار، سالاد کاهو، سس آب لیمو، گوجه فرنگی و یک عدد میوه می باشد.

* روز دهم رژیم قهوه:

خوردن یک فنجان قهوه، یک ورق نان تست و یک حبه قند در صبح دهم رژیم قهوه سفارش شده است. در وعده ی ناهار روز دهم می توانید از یک لیوان ماست کم چرب بهمراه یک لیتر آب میوه ترجیحا آب هویج یا سیب مصرف کنید. برای شام این رژیم می توانید یک هویج پخته شده، یک عدد تخم مرغ آب پز و ۲۰۰ گرم پنیر رژیمی یا کم نمک میل کنید.

* روز یازدهم رژیم قهوه:

صبحانه ی روز یازدهم رژیم قهوه شامل یک فنجان قهوه بهمراه یک ورق نان تست و یک حبه قند می باشد. در ناهار این رژیم باید یک قاشق چایخوری کره، یک عدد ماهی پخته شده یا کبابی را بهمراه آبلیمو میل کنید. در شام رژیم قهوه در شب یازدهم باید از نصف سینه مرغ، کاهو و کرفس استفاده کنید.

* روز دوازدهم رژیم قهوه:

در صبح دوازدهم رژیم قهوه باید یک لیوان چای و دو عدد خرما بخورید ولی یک هویج پخته شده بهمراه دو عدد تخم مرغ سفت آب پز را باید در وعده ناهار بخورید. شام این رژیم، نصف سینه مرغ و کرفس و کاهو می باشد.

* روز سیزدهم رژیم قهوه:

در صبح سیزدهم فقط می توانید یک لیوان شیر بنوشید. ناهار رژیم قهوه در روز سیزدهم شامل گوشت یا مرغ پخته شده یا کبابی، سس آب لیمو، گوجه فرنگی و سالاد کاهو است ولی در وعده ی شام باید از دو عدد نان تست، سوپ آب مرغ یا آب گوشت و دو عدد میوه استفاده کنید.

رژیم قهوه برای لاغری,بهترین زمان مصرف قهوه برای لاغریرژیم قهوه برای استفاده طولانی مدت ایمن نیست

* روز چهاردم رژیم قهوه:

در وعده ی صبحانه ی رژیم قهوه می توانید از یک لیوان چای، یک ورق نان تست همراه با عسل بخورید. برای ناهار این رژیم، استفاده از پنج ورق کالباس مرغ، یک عدد خیارشور، گوجه فرنگی و دو ورق نان تست توصیه شده است و در وعده ی شام می توانید از نصف سینه مرغ، خیار، سالاد کاهو، گوجه فرنگی و یک عدد میوه مصرف کنید.

* روز پانزدهم رژیم قهوه:

در صبح روز پانزدهم رژیم قهوه می توانید یک لیوان شیر میل کنید. برای ناهار آخرین روز رژیم قهوه می توانید از گوشت یا مرغ پخته یا کباب شده، خیار و گوجه فرنگی استفاده کنید در حالی که برای شام می توانید یک کاسه سوپ ساده آب مرغ یا آب گوشت را بهمراه ۲ ورق نان تست و ۲ عدد میوه میل کنید.

مزایای رژیم قهوه

علت خاصیت آنتی اکسیدانی قهوه بخاطر وجود پلی فنول است. در اثر این خاصیت، اثرات رادیکال های آزاد و التهابات بدنی کاهش می یابد. ولی علاوه‌براین خاصیت، قهوه اثر مهم دیگری نظیر کاهش وزن دارد.

>> رژیم قهوه برای کاهش اشتها:

خاصیت آنتی اکسیدانی موجود در قهوه با نام پلی فنول و کافئین شناخته میشود که مانع از آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد میشود و اثرات مفیدی بر کاهش التهابات دارد. قهوه در کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی مؤثر است. قهوه موجب سرکوب اشتهای کاذب می شود و در نتیجه باعث کاهش کالری دریافتی میشود. اگر قهوه را پیش از غذا میل کنید از پرخوری شما جلوگیری می کند ولی اگر ۳- ۴ ساعت قبل از غذا قهوه بخورید بر پیشگیری از پرخوری هیچ تاثیری ندارد.

>> رژیم قهوه برای افزایش متابولیسم بدن:

کافئین قهوه دارای مزایایی میباشد که از آنها می توان به افزایش متابولیسم بدن، سوخت چربی و کاهش وزن اشاره کرد. طبق تحقیقات، مصرف کافئین تأثير مستقیمی بر کاهش وزن ، کاهش توده چربی و کاهش شاخص توده بدنی دارد. در صورت دو برابر کردن مصرف کافئین، وزن، BMI و توده چربی به مقدار ۱۷ الی ۲۸ درصد کاهش پیدا کرد. چربی سوزی ناشی از فعالیت بدنی در رژیم قهوه افزایش می یابد.

معایب رژیم قهوه

در ادامه با عوارض و مضرات رژیم قهوه بیشتر آشنا شوید:

- رژیم قهوه برای استفاده طولانی مدت ایمن نیست:

بر اساس مشاهدات، افراد معمولاً از رژیم غذایی قهوه بمدت دو هفته پیروی می کنند. استفاده طولانی مدت این نوع رژیم قهوه درواقع به چندین دلیل احتمال دارد که خطرناک باشد. اگر قهوه کافئین دار به مقادیر زیادی بنوشید موجب مصرف بیش از حد کافئین می شود، که به این ترتیب مشکلات متعددی نظیر بیخوابی و افسردگی رخ می دهد. یکی از رژیم های غذایی کم کالری، رژیم غذایی قهوه میباشد که در این رژیم، وزن کم کردن و کم نگه داشتن وزن با موفقیت امری دشوار محسوب میشود. متأسفانه، ایمنی یا اثربخشی رژیم غذایی قهوه توسط هیچ مطالعه طولانی مدتی تائید نشده، بدین ترتیب بهتر است از رژیم غذایی قهوه تبعیت نکنید.

مضرات رژیم قهوه,معایب رژیم قهوه,رژیم قهوهبهترین زمان رژیم قهوه برای لاغری و استفاده آن برای چربی سوزی قبل از انجام فعالیت ورزشی است

- کافئین بیش از حد:

با این که توصیه میشود در رژیم قهوه از قهوه بدون کافئین مصرف کنید، ولی اکثر افراد از قهوه کافئین دار مصرف می کنند. همچنین در کافئین قهوه، خواص متابولیکی بسیاری نهفته شده است. با این حال، اگر کافئین را بیش از حد مصرف کنید مشکلاتی مانند افزایش فشار خون و کاهش پتاسیم بدن را بهمراه دارد که در نتیجه به بیماری های قلبی و مشکلات عضلات مبتلا میشوید. همچنین عوارض دیگری همچون سردرد، افسردگی، خطر احتمال پوکی استخوان و شکستگی استخوان را بهمراه دارد.

مصرف بیش از حد قهوه باعث میشود که به تعداد دفعات بیشتری از سرویس بهداشتی استفاده کنید. همچنین، الکترولیت های مهم فراوانی نظیر پتاسیم در اثر خروج این مایعات از دست میروند. از دست دادن بیش از حد پتاسیم باعث میشود که مشکلی به نام هیپوکالمی اتفاق بیفتد که نقش بسزایی در کنترل عضلات و سلامت قلب دارد. به این ترتیب، هیپوکالمی ایجاد شده در اثر مصرف قهوه، بسیار نادر است. با این که مصرف بیش از حد قهوه کافئین دار برای سلامت افراد مضر است ولی اگر ۴۰۰ میلی گرم کافئین( حدود ۴ لیوان یا ۹۶۰ میلی لیتر قهوه) بنوشید معمولاً خطری بهمراه ندارد.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 17
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
محمدرضا آشتیانی,محمدرضا قرایی آشتیانی,بیوگرافی محمدرضا آشتیانی بیوگرافی محمدرضا آشتیانی (+عکس)

تاریخ تولد: زاده ۱۳۳۹

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکتری مدیریت دفاعی را نیز از دانشگاه عالی دفاع ملی

سمت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

درجه: سرتیپ

ادامه
عزیر نبی,زندگینامه حضرت عزیر نبی,حضرت عزیر نبی زندگینامه حضرت عزیر نبی

نام پدر: خلقیا

خویشاوندان مهم: هارون

دین: یکتاپرستی

سن: ۵۰ سال

تکرار نام در قرآن: یکبار در آیه ۳۰ سوره توبه

نسب: بنی اسرائیل و حضرت یعقوب

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش