سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۴۰۱۰۱

اموزش روشهای چربی سوز شکم با تصویر

چربی سوز شکم,چربی سوز شکم و پهلو,روشهای چربی سوز شکمیکی از توصیه های موردنیاز برای چربی سوز شکم اینست که غذایی که می خورید را یادداشت کنید
بسیاری از افراد با وجود داشتن وزن مناسب، گرفتار چربی های شکمی میشوند. در اثر ابتلا به چربی های شکمی، شما زیبا دیده نمی شوید و حتی چاق تر از آن چه که هستید، دیده میشوید. پس بهتر است که به دنبال راه حل مناسبی برای چربی سوز شکم باشید.

چربی سوز شکم

یکی از عوامل تهدید کننده ی سلامت انسان که در نتیجه ی آن به بیماری هایی مانند دیابت، فشار خون ، کبدچرب، زخم معده و... مبتلا می شوید، چاقی و افزایش تجمع چربی در بدن می باشد. چاقی در گذشته یکی از نشانه های افراد مرفه بود که چون در رفاه بودند، به اضافه وزن مبتلا می شدند. ولی امروزه به قدری بیماری چاقی شایع شده که اکثر افراد در قشر­های مختلف و تمام گروه سنی به این بیماری مبتلا شده اند. معمولاً چربی ها بعد از ورود به بدن در قسمت های خاصی از بدن به صورت موضعی جمع می شوند که این بخشها شامل پهلو، شکم و سینه میباشد و علاوه بر بروز بیماری مختلف برای زیبایی و تناسب اندام ، تبعات منفی را بهمراه دارد. اکثر وقت ها در قسمت پهلو و شکم، بيش ترین میزان چربی جمع می شوند.

توصیه هایی در مورد چربی سوزی شکم

>> برای چربی سوز شکم توصیه میشود که مصرف الکل را محدود کنید.

>> رژیم پر پروتئینی را به منظور چربی سوز شکم داشته باشید.

>> برای چربی سوز شکم  سعی کنید که به مقدار کافی بخوابید.

>> یکی از دیگر توصیه های چربی سوز شکم اینست که نوشیدنی شیرین شده نخورید.

>> میزان استرس خود را به منظور چربی سوز شکم کاهش دهید.

>> از دیگر نکات مؤثر در چربی سوز شکم  اینست که آب میوه ننوشید.

>> یکی از توصیه های موردنیاز برای چربی سوز شکم اینست که غذایی که می خورید را یادداشت کنید.

,بهترین چربی سوز شکم و پهلو,چربی سوز قوی,چربی سوز قوی شکمنوشیدن آب کافی از موثرترین راههای افزایش چربی سوزی شکم به شمار می رود

روش های چربی سوزی شکم و پهلو

بهترین حرکات برای چربی سوزی شکم و پهلو طبق تحقیقات، تمریناتی هستند که ورزش های هوازی و قدرتی را ترکیب کرده و برای این که چربی بدنتان کاهش پیدا کند،  روی عضلات مرکزی متمرکز میشوند. بهترین ورزش برای این که شکم و پهلوی خود را کوچک کنید، تمرینیست که به صورت هم زمان، چندین گروه عضلانی را تحت‌تأثیر قرار دهد و بتواند کالری بیشتری بسوزاند.

* حلقه زدن:

یکی از ورزش های لاغری شکم و پهلو، حلقه زدن می باشد. این ورزش، ضربان قلب را افزایش می دهد و بسیاری از عضلات بدن را درگیر می کند و از این طریق موجب کاهش چربی در تمام بخش ­های بدن می شود ولی بیش ترین تأثير این ورزش بر ناحیه ی شکم و پهلو می باشد. در صورتیکه روزانه بمدت ۲۰ دقیقه به سمت چپ و راست حلقه بزنید، ۱۴۰ کالری شما می سوزد. روش درست حلقه زدن به اینصورت است که ابتدا باید مطابق با سایز بدن خود، حلقه ای را انتخاب کنید. بعد از آن، ابتدا به اندازه عرض شانه، پاهایتان را باز کنید و سپس حلقه را از پشت به کمر بچسبانید. در ادامه با حرکت کمر به صورت یک دایره فرضی به سمت چپ یا راست حلقه را حرکت دهید. در هنگام حلقه زدن بهتر است از یک زمان سنج استفاده کنید تا بدانید که زمان معینی را صرف  کرده اید. مقدار زمان حلقه زدن در سمت راست باید با مقدار زمان حلقه زدن در سمت چپ به یک اندازه باشد تا بدن نامتقارن نشود. با حلقه زدن می توانید علاوه بر چربی سوزی به شادابی و حفظ تعادل اعضای مختلف بدن برسید.

ورزش های چربی سوز شکم,ورزش چربی سوز شکم,انواع روشهای چربی سوز شکمیکی از ورزش های چربی سوز شکم و پهلو، حلقه زدن می باشد

* دوچرخه سواری:

از بهترین ورزش های چربی دور شکم و پهلو میتوان به دوچرخه سواری اشاره کرد. همینطور برای گشت و گذار، راه حل بسیار مناسبی محسوب میشود. این ورزش باتوجه به سرعت و شدت دوچرخه سواری شما، میتواند ۲۵۰ تا ۵۰۰ کالری را بمدت نیم ساعت بسوزاند. از دیگر مزایای این ورزش، علاوه بر چربی سوزی می توان به تقویت عضلات شکم اشاره کرد که در آب کردن چربی های شکم و پهلو نقش مهمی ایفا می کند.

* حرکت پل معکوس:

با انجام حرکت پل معکوس می توانید شکمتان را کوچک کنید. بدین ترتیب برای انجام این حرکت، ابتدا به پشت دراز بکشید و زانوی چپتان را خم کنید. کف پای چپتان را صاف روی زمین بگذارید و پای راستتان را به سمت سقف بالا ببرید. بعد از صاف کردن و بالا آوردن دست چپتان باید دست راست خود را پائین و در کنارتان بگذارید.  پایی که بالاست را بدون حرکت دادن باسن یا شانه، به سمت راست و دستی که بالاست را به سمت چپ باز کنید. ابنک بر روی عضلات شکمتان متمرکز شوید و دست و پایتان را سرجای قبلی برگردانید. روزانه این حرکت را ۱۰- ۱۲ بار انجام دهید و پس از این که تمام شد ، جهت ها را عوض کنید و دوباره آن را انجامش دهید.

بهترین ورزش برای چربی سوزی شکم,چربی سوز شکم و پهلو,چربی سوز شکمبا انجام حرکت پل معکوس می توانید به چربی سوز شکم کمک کنید

* دویدن در سربالایی:

۴۰ تا ۶۰ متر( حدود ۱۲ ثانیه) در سربالایی یا تپه را با ۸۵ درصد از حداکثر سرعت خود به طرف بالای یک تپه بدوید. به طرف پائین سربالایی یا تپه راه بروید و پس از آن بمدت ۶ تا ۱۲۰ ثانیه استراحت کنید. در هفته اول، ۴ مرتبه بدوید و با گذشت هر هفته یک دور دیگر به دویدنتان اضافه کنید( تا جایی که به ۸ دور برسید.). شیبی که دارای تپه یا سربالایی باشد از آسیب رسیدن به همسترینگ دونده جلوگیری میکند به خصوص اگر شخص چند وقت ندویده باشد.

* اسکات پرشی:

اسکات پرشی به یک حرکت چند مفصلی گفته میشود که این حرکت، عضلات چهار سر ران را مورد هدف قرار می دهد، ولی به دلیل ماهیت آن عضلاتی همچون عضلات پشت، عضلات سرین( باسن)، عضلات شکم و عضلات همسترینگ( پشت پا) درگیر می شود. دستانتان را به حالت ضربدری روی سینه قرار دهید و در موقعیت اسکات پرشی قرار بگیرید. برای شروع حرکت اسکات پرشی، به اندازه عرض شانه، پاهایتان را باز کنید. بعد از خم کردن زانوهایتان، پشت کمرتان باید صاف و سینه شما به سمت جلو باشد، به اندازه ای که مفصل ران پای شما با سطح زمین موازی باشد، سپس حرکت اسکات را به سمت پایین انجام دهید. پس از رسیدن به عمق اسکات پرشی، از طریق پاشنه پا به زمین فشار وارد کنید و به سمت بالا بپرید. تا جای ممکن به سمت بالا بپرید و به آرامی به سمت پائین بیایید. برای ایجاد فشار از انگشتان پاهایتان استفاده کنید. به محض این که پائین آمدید، سریعا دوباره به سمت بالا بپرید و تمرین اسکات پرشی را تا جایی که میتوانید تکرار کنید.

چربی سوز طبیعی,بهترین چربی سوز شکم و پهلو,چربی سوز قویاسکات پرشی به یک حرکت چند مفصلی گفته میشود که در چربی سوز شکم موثر است

* پیاده روی :

یکی از ورزش هایی که درصورت درست انجام دادن به صورت مداوم، در لاغری شکم و پهلو،  تاثیر زیادی دارد، پیاده روی می باشد. این ورزش علاوه بر لاغری شکم با جلوگیری از تولید هورمون های استرس مانند کورتیزول، مانع تجمع چربی در شکم میشود. اگر به درستی پیاده روی کنید، باعث سوخت و ساز بدن می شود و کالری های اضافی بدن شما از بین می رود. برای انجام یک پیاده روی صحیح در ابتدا باید از یک کفش مناسب استفاده کنید تا آسیبی به عضلات پا در هنگام پیاده روی وارد نشود. برای شروع پیاده روی ابتدا باید بدن خود را گرم کنید و پیاده روی در سطح صاف را با سرعت آهسته آغاز کنید. در ادامه سرعت خود را با گرم شدن بدن افزایش دهید. افزایش سرعت در پیاده روی سبب میشود که ضربان قلب بالا برود و چربی های بدن کاهش یابد. در آخر، بدن خود را با کاهش سرعت، خنک کنید و پیاده روی را به پایان برسانید.

* Bird dogs:

برای انجام این تمرین در حالت چهار دست و پا قرار بگیرید. در حالی که دست هایتان باید زیر شانه و زانوهایتان زیر باسن قرار بگیرد. پای راستتان را به سمت عقب بکشید و دست راستتان را به سمت جلو بکشید. دست و پایتان را به آرامی بلند کنید و فراموش نکنید که کمرتان به داخل، حالت قوس نگیرد. عضلات شکم و باسن را فشرده کنید. سپس دست و پا را به حالت اولیه برگردانید و برای دست و پای چپ نیز تمرین را تکرار کنید.

ورزشهای چربی سوز شکم,بهترین روشهای چربی سوز شکم,چربی سوز قوی شکمیکی از تمرینات چربی سوز شکم، تمرین Bird dogs است

* لگد به عقب:

لگد به عقب یک حرکت بسیار خسته کننده است که علاوه بر این که روی عضلات اصلی تأثير میگذارد، کالری فراوانی میسوزاند. برای انجام این حرکت، چهار دست و پا زانو بزنید. انگشتان پایتان را به طرف پائین جمع کنید و کمر را در حالت خنثی نگه دارید. شکمتان را وقتی که منقبض کردید به سمت ستون فقراتتان بکشید و هم زمان حدود دو اینچ زانو ها را از زمین فاصله بدهید. هم چنان عضلات شکمتان را درگیر نگهدارید و زانوی سمت راستتان را به بینی نزدیک کنید، سپس با پای سمت چپتان به سمت عقب لگد بزنید و باسن و عضلات شکمتان را منقبض نگه دارید همچنین برای محافظت از پشتتان، لگنتان را روبروی زمین قرار دهید. این کار را روزانه ۸ مرتبه انجام دهید پس از آن جای پاهایتان را عوض کنید و دوباره ۸ دفعه تکرار کنید.

تمرینات برای چربی سوزی شکم,چربی سوز قوی,چربی سوز قوی شکم,لگد به عقب علاوه بر چربی سوز شکم، کالری فراوانی میسوزاند

خوراکی های چربی سوز شکم

۱. سبزیجات چربی سوز:

یکی از موادغذایی که در رژیم غذایی افراد و در چربی سوز بسیار مؤثر است، سبزیجات نام دارد. البته همه ی سبزیجات لاغر کننده نیستند و در چربی سوز شکم و پهلو نقش ندارند. در واقع سبزیجات علاوه بر جذب آب، ویتامین و آنتی اکسیدان های مختلف، به تأمین مواد موردنیاز بدن میپردازد و از مشکلات گوارشی جلوگیری می کند، همچنین چربی سوز خوبی را، با افزایش متابولیسم انجام می دهد. نقش چربی سوز در هر یک از سبزیجات متفاوت است در ادامه به معرفی برخی از آن ها میپردازیم:

> لیمو ترش :

ظاهر لیموترش هایی که براق و سبز تیره است و وزنشان زیاد است، به عنوان بهترین ماده چربی سوز شناخته میشوند. برای چربی سوز شکم، ابتدا یک لیوان آب ولرم را با چند قطره لیموترش تازه، یک قاشق چای خوری عسل و مقداری پودر زنجبیل ترکیب کنید و هرروز صبح بعد از این که بیدار شدید، بنوشید. در صورت حساس بودن معده شما، میتوانید از دارچین به جای زنجبیل استفاده کنید. آنتی اکسیدان هایی که در دارچین و زنجبیل وجود دارد ، باعث افزایش سرعت چربی سوزی می شوند، به خصوص در افرادی که بطور منظم ورزش می کنند.

> آب کلم:

یکی از خواص آب کلم، علاوه بر کم کردن وزن، بهبود بیماری های گوارشی می باشد.

> آب هویج:

فیبر زیاد موجود در هویج باعث ایجاد حس سیری کاذب می شود و به همین علت اشتهای شخص کم میشود و میان وعده های غذایی را حذف میکند. به این ترتیب، آب کلم بطور کاملاً طبیعی باعث کاهش وزن و چربی سوزی میشود.

> آب انار:

در زمان گذشته از آب انار برای شفاف شدن ظاهر پوست استفاده می شد ولی محققان با گذشت زمان فهمیدند که چربی های اضافه بدن با افزایش سرعت و میزان متابولیسم بدن، مصرف میشود و نقش مؤثری را بعنوان چربی سوز طبیعی، در کاهش وزن دارد.

۲. بهترین مایعات خوراکی چربی سوز شکم:

- افراد چاقی که روزانه بمدت ۸ هفته یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه میخورند، می توانند شاهد کاهش چربی بدن علی الخصوص چربی شکم شوند. استیک اسید موجود در سرکه باعث تولید پروتئین هایی میشود که چربی را سوزانده و نقش موثری در چربی سوزی شکم دارد.

روغن زیتون برای چربی سوزی شکم,روشهای چربی سوزی شکم,چربی سوز قوی شکمروغن زیتون یکی از مایعات خوراکی برای چربی سوز شکم محسوب میشود

- روغن زیتون یکی از مایعات خوراکی برای لاغری شکم محسوب میشود ، اکثر ما به مقداری چربی برای کنترل گرسنگی احتیاج داریم، از چربی های غیر اشباع نظیر روغن کانولا یا روغن زیتون استفاده کنید و به کاهش اشتهای خود، با پائین نگه داشتن کلسترول کمک کنید. هرگز از روغن های سبزیجات هیدروژنه استفاده نکنید بدین دلیل که این روغن ها سرشار از اسیدهای ترانس ناسالم می باشد.

- نوشیدن آب کافی از موثرترین راههای افزایش چربی سوزی بدن به شمار می رود. آب برای دفع سموم و پاکسازی بدن به عنوان بهترین نوشیدنی شناخته میشود. هر فردی باید روزانه ۸ لیوان آب بنوشد. افرادی که میخواهند وزن خود را کاهش دهند، بهتر است که صبح ها به صورت ناشتا دو لیوان آب را بنوشندفراموش نکنید که در آغاز روز و پس از ۸ ساعت خواب، حتماً باید آب ولرم بنوشید تا شوکی به بدن شما وارد نشود. 

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 13
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش