چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۹۰۰۸۵

آشنایی با انواع روش‌های چاق کردن مچ پا

حجیم کردن پاها,ورزش چاق شدن مچ پا,مزایای چاق شدن مچ پااولین و مهم‌ ترین کار برای چاق کردن مچ پا افزایش وزن است
زنان و مردان دغدغه های بسیاری دارند که یکی از آن ها مشترک است و از آن می توان به چاق کردن مچ پا اشاره کرد. روش های متفاوتی برای این دغدغه ابداع شده تا بتوان آن را رفع کرد.

روش های چاق کردن مچ پا

استخوان های تیبیا و فیبولا و عضلات ساق و مچ پا از عوامل مهمی به شمار میرود که تشکیل دهنده ی فرم اصلی ساق و مچ پا است. زنان و مردانی که در سلامت کامل از نظر جسمانی به سر می برند ولی باتوجه به عضلات ضعیفشان، پاهایی مثل پا پرانتزی دارند می توانند با انجام روش هایی فرم ساق و مچ پای خود را اصلاح کنند. یا درصورت رشد نکردن استخوان های تیبیا و فیبولا و عضلات ساق و مچ پا به دلایل اختلالات رشد مانند فلج اطفال، ساق پای چنین افرادی از فرم مناسبی برخوردار نیست. تمرینات و ورزش هایی برای برطرف کردن این مشکل پیشنهاد شده که ممکن است نتیجه دلخواه در برخی از افراد ایجاد نشود. در چنین شرایطی این افراد می توانند به روش هایی مثل پروتز مچ پا، تزریق چربی ساق و مچ پا و تزریق ژل به مچ پا برای بهبود فرم مچ و چاق کردن مچ پا روی بیاورند.

۱. تغذیه مناسب چاق کردن مچ پا:

افزایش وزن برای چاق کردن پا از مهم ترین عامل به شمار می رود. بنابراین دریافت کالری بیشتر، موجب جذب عضله سازی در بافت های بدنتان می شود. البته برای رسیدن به چاقی پاها باید مقدار و نوع ماده غذایی ، مشخص باشد و نمی توان هر ماده غذایی را میل کرد. از راههای چاق کردن پا می توان به تغذیه مناسب اشاره کرد. درصورت رعایت این مورد میتوان در کنار تمرینات ورزشی به راحتی به فرم مناسبی از پائین تنه و پاها برسید.

مصرف پروتئین بیشتر، موجب اماده سازی سوخت تمریناتتان میشود ولی علاوه‌براین ، مزایای دیگری نیز دارد که از آن ها می توان به عملکرد عضلات، بازسازی و افزایش حجم عضلات اشاره کرد. تلاش کنید در طول روز، پروتئین مصرفی خود را در چند وعده استفاده کنید تا این که نخواهید در یک وعده سنگین، آنرا استفاده کنید بدین دلیل که اینکار برای جذب به بدنتان، نیازمند زمان کافی است. از منبع های خوب پروتئین می توان گوشت خالص، سینه مرغ، ماهی، حبوبات و لبنیات را نام برد.

چاق کردن مچ پا,تغذیه مناسب چاق کردن مچ پا,ورزش چاق شدن مچ پاچاق کردن مچ پا یکی از دغدغه‌های مشترک بین زنان و مردان است

در ادامه با بهترین غذاها برای حجیم کردن پاها آشنا میشوید:

>> گوشت ها:

مثل استیک سیرلوین( گوشت راسته گوساله)، فیله گوشت، سینه مرغ و ماهی تیلاپیا

>> لبنیات:

مثل پنیر، ماست و شیرهای کم چرب

>> غلات:

مثل بلغور جو دوسر، کینوا و نان های سبوس دار

>> میوه ها:

مثل موز، انگور، هندوانه و انواع توت ها

>> سبزیجات نشاسته ای:

مثل سیب زمینی ، لوبیا لیما و کاساوا

>> سبزیجات:

مثل اسفناج، خیار، کدو سبز و قارچ

>> مغزها و دانه ها:

مثل گردو، دانه های چیا و دانه های کتان

>> حبوبات:

مثل عدس و لوبیا سیاه

>> روغن های پخت و پز:

مثل روغن زیتون و روغن آووکادو

۲. تمرینات برای چاق کردن پا در کوتاه ترین زمان:

بعد از کنترل تغذیه برای افزایش وزن کلی بدن و پاها باید با تمرینات چاق کردن پا اشنا شوید. تمرینات چاق کردن پا برای هر فردی باتوجه به بدنش فرق دارد، ولی بطور کلی اگر در درازمدت، این تمرینات را انجام بدهید؛ حجم پاها افزایش می یابد. پس با صبوری و انجام تمرینات به صورت روزانه به نتیجه ی دلخواهتان می رسید. بطور کلی تمرینات شدتی، قدرتی و مقدار کمتری تمرینات کاردیو( هوازی) برای پُر کردن پائین تنه مناسب است.

چاق کردن مچ پا,تغذیه مناسب چاق کردن مچ پا,ورزش چاق شدن مچ پاروش‌های چاق کردن مچ پا ممکن است برای اصلاح نواقص ژنتیکی و مادرزادی انجام گیرد

بهتر است که برای افزایش شدت تمرینات قدرتی نظیر اسکات، لانگز، پشت پا خوابیده از یک جفت دمبل یا کش مقاومتی استفاده کنید. این تمرینات برای چاق شدن پا، ران ها و خوش فرم شدن پائین تنه تاثیر بسزایی دارد. اگر در طول روز برای انجام این تمرینات فرصت زیادی ندارید؛ باید بدانید که فقط ۲۰ دقیقه از وقتتان را باید برای انجام این تمرینات صرف کنید. در ادامه این حرکات عبارتند از:

> حرکت لانگز به عقب دوبل:

نحوه ی انجام حرکت لانگز به اینصورتست که ابتدا صاف بایستید؛ سپس با باز کردن پاهایتان به اندازه عرض لگن باید دست هایتان را روی استخوان کمرتان بگذارید و سپس درموقعیتی که بالا تنه ی شما ثابت است؛ به رو به رو نگاه کنید، به اندازه یک قدم بلند، پای چپ یا راستتان را به عقب برده و هر دو زانویتان را در حالت خمیده حفظ کنید؛ ولی این نکته را در نظر بگیرید که نباید زانوی پای پشتی شما تماسی با زمین داشته باشد. سپس با اتکا بر پاشنه پایتان بایستید و پای عقب رفته خود را در کنار پایی ببرید که بسمت جلو است. سپس با پای دیگرتان همین کار را بکنید. همچنین در زمان عقب رفتن پایتان و نشستن بر روی زانوی خود میتوانید چند سانت به سمت بالا بیایید و مجددا به طرف پائین بروید تا به ماهیچه پائین تنه شما و ران ها فشار بیشتری وارد شود. این حرکات را در ست های ۱۲ و یا ۱۴ تایی، سه بار انجام دهید.

چاقی مچ پا به روش تزریق ژل,چاق کردن مچ پا,تغذیه مناسب چاق کردن مچ پاحرکت لانگز به عقب، یکی از تمرینات موثر برای چاق کردن مچ پا بشمار میرود

> اسکات:

یک ست ۱۲ تکراره حرکت اسکات را در برنامه تمرینی بدنسازی تان قرار دهید. این حرکت با تاثیرگذاری بر روی همه قسمت های پائین تنه شما در یک زمان، همه عضلات آنرا مشغول می کند. پاهایتان را برای انجام حرکت اسکات ایستاده به اندازه عرض شانه ها باز کنید درحالیکه موقعیت قرارگیری دست هایتان باید در کنار بدن باشد. پس از صاف کردن پشتتان به آهستگی به سمت پائین بروید، گویی که میخواهید عقب روی یک صندلی بنشینید. تا آنجایی پائین بروید که زانوهایتان زاویه ۹۰ درجه بسازند، مجددا بسمت بالا بیایید و در حالت آغاز بایستید. برای افزایش شدت تمرین، میتوانید با قراردادن دست هایتان در کنار بدن، دو دمبل بگیرید.

تغذیه مناسب چاق کردن مچ پا,ورزش چاق شدن مچ پا,چاق شدن پایین تنه با دانه های شنبلیلهاز تمرینات مفید برای چاق کردن مچ پا میتوان به حرکت اسکات اشاره کرد

> حرکت پل باسن:

تمرین پل باسن را اینگونه انجام دهید که، ابتدا بر روی زمین دراز بکشید و با قرار دادن شانه ها و کف پایتان بر روی زمین؛ زانوهایتان را خم کنید و باسنتان را تا جاییکه کمرتان مانند پلی بین بالاتنه و پائین تنه شود؛ بالا بیاورید. با استفاده از یک پا باید یکی از انواع تمرینات پل را انجام دهید؛ به این شکل که یکی از پاهایتان را بالا بیاورید و زانویتان را به سمت سینه خود جمع کنید، سپس به موقعیت اول برگردید و این حرکت را ۱۰ بار و در سه ست انجام دهید.

راههای چاق کردن مچ پا,چاقی مچ پا به روش تزریق ژل,چاق کردن مچ پاانجام حرکت پل باسن نقش موثری در چاق کردن مچ پا دارد

> پله نوردی:

برای چاق شدن پاها می توانید پله نوردی کنید؛ بدین دلیل که پله نوردی مانند استپ، تأثير به سزایی بر روی همه پائین تنه دارد و موجب افزایش حجم عضلانی این قسمت میشود. شما میتوانید از استپ های ورزشی برای این حرکت استفاده کنید و خیلی راحت از آن بالا و پائین روید. برای افزایش شدت تمرین باید دو دمبل در دست هایتان نگه دارید.

۳. چاق شدن پایین تنه با دانه های شنبلیله:

دانه های شنبلیله میتوانند برای چاق شدن پایین تنه بعنوان یک داروی گیاهی مفید باشند. این دانه ها می توانند دیابت را کنترل کنند و از این طریق وزنتان را کاهش دهند. جالب اینجاست که تاثیرات این دانه گیاهی، متفاوت از روش مصرف آن است. اگر در وعده های صبح و شب، چای دانه های شنبلیله بنوشید موجب افزایش وزن شما می شود. کپسول های این دانه ها با نسخه پزشک تجویز میشود.

۴. چاقی مچ پا به روش تزریق ژل:

چاق کردن مچ یا به روش تزریق ژل برای افرادی مناسب است که نمیخواهند عمل جراحی کنند. برای تزریق ژل، ابتدا محدوده ی موردنظر را بی حس می کنند و شما هوشیار هستید و تغییرات را می بینید. ماده ی اسید هیالورنیک که در تزریق ژل وجود دارد به عنوان ماده ای طبیعی در بدن میباشد که به مناطق تحت عمل برای حجم دهی تزریق می شود. منشأ این ماده، غیر حیوانی است و بطور عمیق به وسیله چندین برش میلی متری تزریق می شود. یکی از نکات قابل توجه اینست که برش ها معمولاً ۲ میلی متری است. همچنین این فرآیند را بمدت ۴۵ دقیقه انجام می‌دهند و باتوجه به میزان چاقی مدنظر برای مچ پایتان، به میزان متفاوتی ژل، تزریق میکنند( معمولاً تا ۱۰ میلی لیتر تزریق می شود). هزینه ی این روش، گرانتر از تزریق چربی است؛ به همین دلیل ترجیح اکثر بیماران اینست که برای چاق کردن مچ پایشان از تزریق چربی استفاده کنند.

به خاطر جذب ژل تزریقی توسط بدن، از این رو باید هر ۱۰ تا ۱۲ ماه، چنین عملی را تکرار کرد. این روش، ساده تر از روش های دیگر است و برای بهبودی نیازمند زمان کمی می باشد. از عوارض شایع بعد از تزریق ژل، می توان به حساسیت جزیی، قرمزی و تورم اشاره کرد. هزینه تزریق ژل باتوجه به عواملی مانند نوع ژل مصرفی و میزان ژل تزریق شده تعيين میشود.

افرادی که به عفونت و التهاب در مچ پایشان گرفتار شده اند و یا فاقد ذخیره خون هستند نباید تزریق ژل انجام دهند و به هیچ وجه چاقی مچ پا به چنین افرادی پیشنهاد نمی شود. همچنین افراد مبتلا به مشکلات عروقی مانند انسداد شریان نباید برای چاق کردن مچ پا از تزریق ژل استفاده کنند.

ورزش چاق شدن مچ پا,مزایای چاق شدن مچ پا,تمرینات برای چاق کردن پاچاق کردن مچ پا به روش تزریق ژل مخصوص افرادییست که خواهان اصلاح عضلات ساق پای خود هستند

مزایای چاق شدن مچ پا

- در برخی از موارد، چاق کردن مچ پا باعث میشود که بیماری هایی مانند اسپینابیفیدا( مهره شکاف دار) درمان شود. بیماری اسپینابیفیدا که به عنوان یک نقص مادرزادی ژنتیکی شناخته میشود بر رشد سیستم عصبی، تأثير می گذارد و از این رو در قدرت حرکتی بیمار، اختلالاتی را بوجود می آورد. یک ساق و مچ پا در افراد مبتلا به این بیماری به نسبت ساق و مچ پای دیگری لاغرتر و ضعیف تر است و به همین خاطر تعادل بدن را بر هم میزند. در این افراد میتوان فرم ساق و مچ پا را با انجام روش های چاق کردن ساق و مچ پا اصلاح کرد و تعادل را به ساق پا بازگرداند.

- نوع دیگری از نقص مادرزادی وجود دارد که تحت عنوان بیماری پاچنبری شناخته میشود که بر رشد عضلات، اثر می گذارد و آناتومی عضلات ساق پا را بر هم میزند، به این صورت که یک عضله، کم تر از عضلات دیگر رشد می کند و کوچکتر است. این عارضه را میتوان با روش های چاق کردن مچ پا درمان کرد.

- روش های چاقی مچ پا در برخی از افراد ممکن است به دلایل زیبایی انجام شود درحالیکه برای افراد دیگر به منظور اصلاح نواقص ژنتیکی و مادرزادی انجام می شود، که در اینصورت عضلات ساق پایتان افزایش پیدا می کند و در عضلات شما تعادل بیشتری ایجاد می کند و موجب از بین رفتن ناهنجاری های مادرزادی و یا عوارض ناشی از تصادف و بد فرمی ها میشود.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 11
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
آهنگ های پرواز همای,پرواز همای اشعار,کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای و آثار این خواننده ی سنتی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ بهمن ۱۳۵۸

زادگاه:احمدسرگوراب گیلان

ملیت:ایرانی

پیشه:خواننده

فارغ التحصیل:لیسانس رشته شعر و آهنگ

ادامه
حضرت الیاس,زندگینامه حضرت الیاس,بیوگرافی حضرت الیاس زندگینامه حضرت الیاس یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل

زاده:سال ۹۰۰ پیش از میلاد

زادگاه:احتمالا تیشبه

درگذشت:سال۸۴۹ پیش از میلاد

معجزات:زنده گرداندن مردگان، پایین آوردن آتش از آسمان و ورود به بهشت پیش از مرگ

ستایش شده در:یهودیت، مسیحیت، اسلام

ادامه
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
ویژه سرپوش