شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۷۸

نمونه های رژیم لاغری ۲۰ روزه بهمراه نکاتی درمورد آن

 رژیم لاغری 20 روزه,رژیم غذایی 20 روزه,رژیم لاغری سریع 20 روزهاز طریق رژیم لاغری ۲۰ روزه میتوانید علاوه بر لاغری، سموم را از بدنتان بطور کامل، دفع کنید
برای رژیم لاغری ۲۰ روزه این نکته را در نظر داشته باشید که نهایتا بین ۴ تا ۷ کیلو کاهش وزن در هر ماه، مطلوب است ولی اگر از این میزان، بیشتر شود احتمال دارد که با مشکلاتی رو به رو شوید و به بیانی دیگر احتمال افزایش وزن پس از پایان رژیم و بازگشت به حالت اولیه وجود دارد.

رژیم لاغری ۲۰ روزه

شما از طریق رژیم لاغری ۲۰ روزه میتوانید علاوه بر لاغری، سموم را از بدنتان بطور کامل، دفع کنید. مصرف بعضی از خوراکی ها در این رژیم ممنوع است و برای این که به نتیجه ی دلخواه خود برسید نباید خوراکی هایی نظیر نوشابه، شیرینی و شکلات و کلوچه، قند و شکر، نان سفید و پاستا، نوشابه های الکلی و لیموناد و سیب زمینی و ماکارونی را بخورید. بعضی از افراد مبتلا به بیماری های دیابت، بیماری های دستگاه گوارش، بیماری های قلبی عروقی و به خصوص بیماران کلیوی پیش از این که از رژیم لاغری ۲۰ روزه پیروی کنند باید با پزشک خود مشورت کنند. همچنین نوجوانان در سنین رشد نباید این رژیم را انجام دهند. توجه کنید که BMI افرادی که بین ۲۵ تا ۳۰ است با پیروی از این رژیم به بهترین فرم لاغری مورد نظرشان می رسند.

- نمونه رژیم لاغری ۲۰ روزه:

این دوره ی رژیم لاغری ۷ روزه را به همین روش در ۲ هفته ی بعدی تکرار کنید.

> روز اول و دوم، روزهای گرسنگی:

یکی از نمونه رژیم های لاغری ۲۰ روزه در روزهای اول و دوم به اینصورتست که افراد باید در تمام روز، یک تا ۲ لیتر شیر، یک لیوان آب گوجه فرنگی، ۲ فنجان چای سبز و ۲ واحد نان گندم سبوس دار را میل کنند.

> روز سوم و چهارم، روز پروتئین:

در روزهای سوم و چهارم این رژیم، افراد در ساعت۸ تا ۹ صبح باید یک فنجان قهوه با شیر، ۱/۲ ق چ عسل، ۱/۲ ق چ کره و یک تکه نان سبوس دار بخورند. افراد در ساعت ۱ الی ۲ بعدازظهر این رژیم باید یک لیوان آب گوشت، یک واحد نان سبوس دارو ۱۰۰ گرم گوشت قرمز یا ماهی را مصرف کنند، در حالی که در ساعت ۴ تا۵ عصر باید یک لیوان شیر یا چای و ۱/۲ ق چ عسل میل کنند و برای ساعت ۷ عصر، افرادی که از این رژیم پیروی می کنند بهتر است ۲ عدد تخم مرغ آب پز یا ۱۰۰ گرم گوشت پخته، یک لیوان شیر و ۵۰ گرم پنیر مصرف کنند.

> روز پنجم و ششم، روز سبزیجات:

افراد می توانند در صبح پنجم و ششم رژیم لاغری ۲۰ روزه در ساعت ۸، ۲عدد سیب یا ۲ عدد پرتقال استفاده کنند و در ساعت۱۲ ظهر از سوپ سبزیجات و سالاد سبزیجات بدون سیب زمینی بخورند. افراد تابع این رژیم در ساعت ۴ الی۵ عصر، مجاز به مصرف ۲ عدد سیب یا ۲ عدد پرتقال می باشند و در ساعت۷ عصر باید سالاد سبزیجات میل کنند که این سالاد از مخلفاتی نظیر چغندر و هویج، کلم برگ، یک لیوان چای، یک واحد نان سبوس دار و ۱/۲ ق چ عسل تهیه میشود.

> روز هفتم، روز مخلوط:

افراد برای روز هفتم این رژیم در ساعت ۸ صبح می توانند یک فنجان قهوه با شیر، یک تکه نان سبوس دار و یک عدد سیب یا یک عدد پرتقال را میل کنند. رژیم غذایی این افراد در ساعت۱۲ ظهر شامل یک لیوان آب گوشت، ماهی بدون نان یا ۱۰۰ گرم گوشت قرمز میباشد ولی در وعده ی ۴ تا ۵ عصر، نباید خوردن ۱ عدد سیب یا یک عدد پرتقال را فراموش کنند. این افراد در ساعت ۷ عصر، مجاز به مصرف سوپ سبزیجات و سالاد سبزیجات بدون سیب زمینی می باشند.

برنامه رژیم لاغری 20 روزه,بهترین رژیم لاغری 20 روزه,رژیم غذایی 20 روزهخوردن سالاد در رژیم لاغری ۲۰ روزه، ضروری است

- رژیم لاغری ۲۰ روزه با خوردن سالاد:

پیروی کردن از رژیم لاغری ۲۰ روزه با خوردن سالاد به اینصورتست که باید ۲ پیاله سالاد را قبل از وعده ی ناهار و شام بخورید تا به کوچک شدن معده ی شما کمک کند. به خاطر زیاد بودن حجم سالاد، اگر آن را درست بجوید، خیلی حجم کوچکی به خود می گیرد. از آبلیمو، آبغوره یا سرکه طبیعی می توانید در چاشنی سالاد، برای خوشمزه تر شدن سالاد استفاده کنید. در هر وعده ی ناهار و شام بمیزان یک قاشق روغن زیتون استفاده کنید. خوردن سالاد در رژیم لاغری ۲۰ روزه، ضروری است. اگر مدت زمان غذا خوردن شما طولانی شود، در این صورت احساس سیری می کنید که به عنوان یک اصل در غذا خوردن محسوب میشود. البته وقتی که از سالاد، پیش از وعده ی غذا میل کنید، زمان غذا خوردن شما حتماً ۲۰ دقیقه طول می کشد. شرط سیر شدن برای دنبال کردن چنین رژیمی اینست که زمان غذا خوردنتان، طول بکشد.

- رژیم لاغری ۲۰ روزه با خوردن کرفس:

یکی از سبزی های سرشار از فیبر فراوان، کرفس نام دارد که بر روی سلامت دستگاه گوارش، اثر بسیار مطلوبی میگذارد. رژیم غذایی کرفس به عنوان یک رژیم بسیار سالم محسوب میشود و اکثرا افراد به مصرف آب کرفس با مواد طبیعی دیگر تمایل دارند ولی این نکته را در نظر بگیرید که برگ و ساقه ی کرفس، علاوه بر آبش خواص بسیاری دارد. پس میتوانید در انواع سالاد یا سوپ از تمام این گیاه استفاده کنید.

کالری بسیار پائین و فیبر بالای موجود در کرفس، مزایای بسیاری برای کاهش وزن دارد. از این رو میتوانید برای دریافت کالری روزانه می توانید کرفس بخورید. حدود ۱۶ کالری در یک فنجان کرفس خرد شده وجود دارد که معادل یک درصد از سهمیه کالری روزانه می باشد. هر ساقه بزرگ کرفس دارای ۱۰ کالری میباشد ولی کالری کرفسی که پخته شده کمی بیشتر است یعنی هر پیمانه کرفس پخته شده، حدود ۲۷ کالری دارد.

نوشیدنی سالمی که در وعده ی صبحانه ی این رژیم می توانید میل کنید شامل مقدار زیادی از پروتئین، فیبر و ویتامین ها می باشد. با این حال در هر هفته برای وعده ی صبحانه می توانید ۳ الی ۴ مرتبه کرفس بخورید و حس خوبی را دریافت کنید. این کار موجب تسهیل هضم غذا میشود و تأثير به سزایی در بهبود یبوست، جذب سریع موادغذایی و همچنین رفع مشکلات کبدی دارد .بهتر است که هرروز صبح از این نوشیدنی میل کنید تا در روز، سرحال تر و شاداب تر باشید و یا حتی میتوانید بمدت یک ساعت قبل از هر وعده غذایی، یک لیوان از این نوشیدنی را بنوشید.

رژیم لاغری سریع 20 روزه,رژیم لاغری 20 روزه لاغری شکممدت زمان انجام رژیم لاغری ۲۰ روزه حداکثر ۳ هفته می باشد

برای تهیه آب کرفس به موادی همچون نصف آب لیمو ، یک لیتر آب، یک ساقه کامل کرفس و ۵ برگ نعناع تازه یا ۱ قاشق غذاخوری نعناع خشک که معادل۱۰ گرم است نیاز دارید. تنها کاری که برای درست کردن یک لیوان کرفس میتوانید انجام دهید باید این مواد را با هم مخلوط کنید و فورا آن را پس از مخلوط کردن بنوشید و اگر نیاز بود از تعدادی یخ استفاده کنید.

- ورزش کردن:

باید برای ورزش کردن سعی کنید که هر دو روز، مدت زمانی را اختصاص دهید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که شدت تمرینات نباید بالا باشد، یعنی می توانید تمریناتی همچون شنا سوئدی، پیاده روی سریع و طناب زدن را انجام دهید. اگر می خواهید بدوید و یا پیاده روی کنید بهتر است که برای هر کدام به مدت یک ساعت و نیم زمان اختصاص دهید. درصورت انجام تمرین شنا سوئدی باید در سه ست، این تمرین را انجام دهید ولی اگر قصد طناب زدن را دارید بهتر هست حداکثر، آن را در پنج ست انجام دهید.

برای انجام این تمرینات باید باتوجه به توان بدنی خود، اقدام به شروع یک برنامه تمرینی کنید و پس از گذشت دو ساعت از تمریناتتان، موادغذایی بخورید که حاوی انواع سبزیجات و میوه باشد. فیبر موجود در سبزیجات به پر کردن حجم معده و رفع احساس گرسنگی کمک میکند. فیبرها به خاطر داشتن کالری کم موجب میشود تا وزن شما کاهش پیدا کنید. به چنین کاهش وزن هایی، رژیم های ۲۴ ساعته میگویند. پروتئین را در بعضی از این برنامه های رژیمی، مبنای سوخت قرار می دهند و یک برنامه غذایی ۲۴ ساعته را باتوجه به ویژگی های جسمی و فیزیکی هر فرد طراحی میکنند.

نکاتی در مورد رژیم لاغری ۲۰ روزه

* می توانید از پنیر محلی کم نمک در رژیم لاغری ۲۰ روزه استفاده کنید.

* در زمان پیروزی از رژیم لاغری ۲۰ روزه، باید در هرروز ، یک قرص یا کپسول مولتی ویتامین مصرف کنید.

* شما در زمان رژیم لاغری ۲۰ روزه به روغن کمی برای درست کردن غذا احتیاج دارید. از این رو برای کاهش وزن سریع بهتر است که میزان روغن مصرفی را به حداقل برسانید.

* وقتی که رژیم لاغری ۲۰ روزه را دنبال میکنید بهترین زمان برای صبحانه خوردن، در نیم ساعت ابتدای بیدار شدنتان می باشد. بدین دلیل که در نیم ساعت ابتدایی بیدار شدنتان، میزان سوخت و ساز بدن در بالاترین حد ممکن می باشد.

رژیم لاغری 20 روزه چگونه است,برنامه رژیم لاغری 20 روزهدر زمان پیروزی از رژیم لاغری ۲۰ روزه، باید هرروز ، یک قرص یا کپسول مولتی ویتامین مصرف کنید

* بهترین نوشیدنی معروفی که به کاهش وزن کمک می کند چای سبز می باشد. استفاده از چای سبز در رژیم لاغری، اثرات مفیدی را بهمراه دارد. آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز، تأثير به سزایی برای لاغری دارد. از این رو در زمان انجام این رژیم توصیه میشود که از چای سبز مصرف کنید تا آرامش بیشتری را دریافت کنید و سریعتر لاغر شوید.

* به این نکته توجه کنید که نباید فعالیت های ورزشی را در زمانی که شکمتان خالی است، انجام دهید و حتی حدود دو ساعت بعد از ورزش باید یک میان وعده سبک و مغذی بخورید. به این ترتیب به ورزش اهمیت دهید و تمریناتتان را بدرستی انجام دهید.

* استفاده از نمک را در زمانی که از رژیم لاغری ۲۰ روزه پیروی میکنید، به حداقل برسانید و از نمکدان فاصله بگیرید.

* قوانین رژیم لاغری ۲۰ روزه را تحت هیچ شرایطی نباید به هم بزنید. ساعات خواب و بیداری را در کنار رژیم غذایی تنظیم کنید.

* پس از این که دوره ی رژیم لاغری ۲۰ روزه را تمام کردید، بمیزان ۱۲ تا ۱۵ کیلوگرم وزنتان کم میشود.

* پس از اتمام رژیم لاغری ۲۰ روزه باید از تمامی غذاها به میزان مناسب مصرف کنید و این رژیم را پس از گذشت یک ماه دوباره از سر بگیرید.

* علاوه بر این که با حوصله جویدن، طول عمر مغز را زیاد می کند باعث استراحت بین وعده غذایی نیز میشود. اگر پس از استراحت حس گرسنگی داشتید، می توانید دوباره به خوردنتان ادامه دهید. ولی اگر سیر شده اید دیگر غذا نخورید و باقی مانده ی آنرا برای بعد ذخیره کنید.

رژیم کاهش وزن 20 روزه,برنامه رژیم لاغری 20 روزه,کاهش وزنپس از اتمام رژیم لاغری ۲۰ روزه باید از تمامی غذاها به میزان مناسب مصرف کنید

* حتی ورزشکاران حرفه ای یا افرادی که به ورزش دویدن و پیاده روی سریع اهمیت می دهند، نباید نوشیدن آب را فراموش کنند. بنابراین نوشیدن آب، لازمه ی یک رژیم لاغری صحیح می باشد.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 17
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش