شنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۸۰۰۳۸

ترفندهای خانگی برای چاق کردن پایین تنه

چاق کردن پایین تنه,چاق کردن پایین تنه با غذا,چاق کردن پایین تنه در طب سنتیچاق کردن پایین تنه در بعضی از زنان به عنوان یکی از جذابیت های زنانه محسوب میشود
یکی از ملاک های زیبایی در این روزها، چاق شدن پائین تنه یعنی باسن و ران ها میباشد که از اهمیت به سزایی برخوردار است. و راهکارهای زیادی در علم پزشکی، طب سنتی و تغذیه و همچنین طب ورزشی در اختیار داریم.

چاق کردن پایین تنه

داشتن پایین تنه چاق در بعضی از زنان به عنوان یکی از جذابیت های زنانه محسوب میشود و زنان به باسن و ران های چاق، علاقه دارند. برای این که باسن و ران های زیبایی داشته باشید، توجه کنید که نباید در این نواحی، چربی جمع شود؛ بلکه باید به فکر عضله سازی و حجیم شدن ران و باسن خود باشید. از این رو توصیه میشود که باید ورزش و تغذیه سالمی داشته باشید. در ادامه با انواع روش های چاق کردن پایین تنه اشنا شوید:

۱. تغذیه مناسب:

افزایش وزن به عنوان مهم ترین کار برای چاق کردن پا به شمار می رود. از این رو باید کالری دریافتی را بیشتر کنید. با این روش برای عضله سازی در بافت های بدنتان، موادغذایی بیشتری جذب می شود. البته برای رسیدن به چاقی پاها باید مقدار و نوع ماده غذایی خاصی را میل کرد. تصور اشتباه عموم اینست که هر غذایی را برای افزایش حجم میخورند، درصورتی که باید فقط غذاهای با کیفیت و سرشار از پروتئین میل کنند. درصورت مطلع نبودن از غذاهایی که باعث افزایش وزن می شوند، توصیه میشود که طبق یک برنامه ی غذایی پیش بروید.

در زمان عضله سازی بدن خود، فرقی نمی کند که این عضله سازی در کدام محدوده یعنی بازوها یا پائین تنه باشد، درهر صورت شما نیازمند کالری مصرفی بیش تری می باشید. یکی از گروه‌های غذایی ضروری برای چاق کردن پایین تنه، کربوهیدرات ها می باشند ولی نه اینکه هر نوع کربوهیدراتی را مصرف کنید. شما باید حتماً از کربوهیدرات سالم در رژیم غذایی خود استفاده کنید. درصورت عدم دریافت کربوهیدرات به اندازه کافی، قادر به انجام تمرینات سنگین نیستید و در نتیجه عضله هایتان ساخته نمی شود.

علاوه بر کربوهیدرات، پروتئین نیز همین حکم را دارد. اعضای بدن ما نظیر عضلات، پوست، مو و ناخن از پروتئین ها تشکیل شده اند. در نتیجه به مصرف پروتئین بیشتر برای عضله سازی و افزایش ماهیچه ها نیاز دارید. یک رژیم غذایی شما باید به این صورت باشد که ۶۰ درصد کربوهیدرات، ۳۰ درصد پروتئین و ۱۰ درصد چربی را به منظور تقویت ران ها شوند و عضله سازی داشته باشد. در این مرحله شاید بعد از این که عضلات پایین تنه شما، تقویت شد؛ شکل ظاهری ران هایتان هم چاق میشوند.

۲. چاق شدن پایین تنه با برخی از مواد غذایی:

> چاق شدن پایین تنه با ماهی:

برای حجیم و قوی شدن عضلات به پروتئین نیاز دارید. از موادغذایی مفید و سرشار از این ماده ی مغذی می توان به ماهی ها اشاره کرد که شما را به هدفتان نزدیک تر می کند. ماهی خال مخالی در بین این ماهی ها، سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ و پروتئین بسیار می باشد. پروتئین بدن با مصرف این ترکیبات مفید موجود در ماهی افزایش پیدا می کند و به این ترتیب عضلاتتان حجیم تر می شود. این نکته را در نظر بگیرید که ماهی های دیگر سرشار از امگا۳ نظیر ساردین و قزل آلا می باشد.

چاق کردن پایین تنه با غذا,راههای چاق شدن پایین تنه,چاق کردن پایین تنه در طب سنتییکی از گروه‌های غذایی ضروری برای چاق کردن پایین تنه، کربوهیدرات ها می باشند

> چاق شدن پایین تنه با دانه های شنبلیله:

برای چاق کردن پایین تنه می توانید از دانه های شنبلیله بعنوان یک داروی گیاهی مفید استفاده کنید که تأثير به سزایی در کنترل طبیعی دیابت و کاهش وزن دارند. نوشیدن چای دانه های شنبلیله برای افزایش وزن در وعده های صبح و ش، مفید است. کپسول های این دانه ها را باتوجه به نسخه پزشک می توانید استفاده کنید.

> چاق شدن پایین تنه با زردچوبه:

یکی از ادویه های ارزان قیمت و موجود در بازار، زردچوبه نام دارد. ولی خواص همین ادویه ی ارزان قیمت ، باورنکردنیست؛ چون توانایی دور کردن انواع بیماریها از شما را دارد. از دیگر مزایای زردچوبه می توان به افزایش رشد سلول ها و ساخت بافت های عضلانی اشاره کرد. توصیه ی ما اینست که از زردچوبه در تمام غذاهایتان استفاده کنید و از خواصش بهره ببرید. همچنین زردچوبه به پیشگیری از انواع سرطان ها کمک می کند.

> چاق شدن پایین تنه با فلفل دلمه ای قرمز:

ویتامین C موجود در فلفل دلمه ای قرمز باعث افزایش سرعت کلاژن سازی و تقویت عمقی بافت های عضلانی می شود. حتماً در سالادهایتان از این سبزی پرخاصیت استفاده کنید و با کمی روغن زیتون میل کنید. درصورت تمایل میتوانید پوست فلفل دلمه ای را به خاطر خوش هضم نبودنش بکنید و بعد میل کنید.

> چاق شدن پایین تنه با سویا:

سویا در گروه موادغذایی کم چرب قرار گرفته و در عین حال پروتئین های گیاهی فراوانی دارد. این ماده ی غذایی پرخاصیت برای عضله سازی، مناسب است؛ چون سرشار از اسید آمینه های ضروری است. عضلات ران هایتان بعد از تقویت عضله هایتان، برجسته میشود و به هدفتان نزدیکتر می شوید.

۳. چاق کردن پایین تنه از طریق طب سوزنی:

استفاده از طب سوزنی از راهکارهای خوش فرم شدن یا چاق شدن پایین تنه محسوب میشود؛ چون سلول های بافت این ناحیه را فعال کرده و از این رو به افزایش ذخیره چربی در این قسمت و همچنین فعالیت ماهیچه ها برای افزایش حجم کمک میکند. برای چاق شدن پایین تنه در علم پزشکی جراحی های زیبایی وجود دارند؛ به عنوان مثال تزریق چربی و یا استفاده از پروتز، یکی از انواع جراحی های زیبایی برای چاق شدن سریع پائین تنه به شمار میرود که افراد را سریعا به نتیجه دلخواهشان می رساند. با این حال جراحی ها از ضرر و عوارضی برخوردارند و ممکن است با گذشت زمان دچار جابجایی شود و فرمش تغيير کند؛ همچنین این عمل های زیبایی در اکثر اوقات برای مدتی به نگهداری بعد از عمل نیاز دارند.

۴. چاق شدن پایین تنه با داروهای گیاهی

چهار داروی گیاهی برای چاق شدن پایین تنه مفید هستند عبارتند از گیلاس زمستانی، نوشیدن چای دانه‌های شنبلیله،ریشه قاصدک و بابونه.

۵. بهترین ورزش برای چاق شدن پایین تنه :

برای چاق شدن پا، ران ها و خوش فرم شدن پایین تنه می توانید تمرینات زیر را انجام دهید. اگر برای انجام این تمرینات در طول روز، فرصت زیادی ندارید؛ نگران نباشید. فقط ۲۰ دقیقه از زمان خود را باید به انجام این تمرینات اختصاص دهید. در ادامه این حرکات عبارتند از:

- حرکت لانگز:

حرکت لانگز برای پاق شدن پایین تنه بسیار مفید است. برای اینکه حرکت لانگز را انجام دهید، در ابتدا صاف بایستید؛ سپس به اندازه عرض لگن خود، پاهایتان را باز کنید. با قرار دادن دست هایتان بر روی استخوان کمر، همانطور که بالا تنه ی شما ثابت است و به رو به رو نگاه می کنید؛ به اندازه یک قدم بلند، پای چپ یا راستتان را به عقب برده و هر دو زانوی خود را خم کنید؛ توجه کنید که زانوی پای پشتی نباید برخوردی با زمین داشته باشد. سپس با اتکا بر پاشنه پایتان بایستید و پای عقب رفته خود را در کنار پای جلویی ببرید. سپس با پای دیگر، همین عمل را نیز تکرار کنید. همچنین در زمان عقب بودن پای شما بر روی زانوی خود بنشینید؛ سپس چند سانت به سمت بالا آمده و دوباره پائین بروید تا به ماهیچه پایین تنه شما و ران ها فشار بیشتری وارد شود. این حرکات را سه مرتبه در ست های ۱۲ و یا ۱۴ تایی، انجام دهید.

ورزشهای چاق کردن پایین تنه,روشهای چاق کردن پایین تنه,چاق کردن پایین تنهحرکت لانگز یکی از تمرینات چاق کردن پایین تنه محسوب میشود

- حرکت پل باسن تک پا:

حرکت پل باسن برای چاق کردن پایین تنه نیز مفید می باشد. برای این که حرکت پل باسن تک پا را انجام دهید؛ باید روی زمین دراز بکشید. سپس با را خم کردن زانوها باید کف پاها را روی زمین قرار دهید. اینک باسنتان را به گونه ای که بدن از شانه ها تا زانوها یک خط راست را تشکیل دهد؛ بالا بیاورید. سپس با هدایت کردن یکی از زانوها به سمت سینه خود، دوباره به حالت اولیه برگردانید. شما باید با پای مخالف خود، این حرکت را در سه ست ۱۰ تایی انجام دهید.

ورزش برای چاق کردن پایین تنه,تمرین برای چاق کردن پایین تنه,حرکات ورزشی برای چاق کردن پایین تنهیکی از تمرینات موثر برای چاق کردن پایین تنه، حرکت پل باسن تک پا میباشد

- حرکت اسکوات برای حجیم و چاق کردن پایین تنه:

با توجه به کامل بودن تمرین اسکات، این حرکت به عنوان سلطان تمرینات شناخته می شود. اسکات، تأثير به سزایی بر ران ها و لگن و چاق شدن پایین تنه دارد. برای انجام این تمرین باید به اندازۀ عرض شانه، پاهایتان را باز کنید و در یک خط قرار دهید ، شست پاها را به سمت بیرون خم کنید. در این حالت باید پشتتان، قوس کمی پیدا کند و نباید به سمت پائین خم شوید و یا نگاه کنید. عضلات شکم را با یک دم عمیق، محکم کنید و تا زاویۀ حدود ۹۰ درجه با زمین پائین بیایید و وقتی که به طرف بالا می آیید، بازدم انجام دهید. توجه کنید که زانوهای شما نباید به داخل متمایل شوند؛ چون به سرعت به زانوها یا لگن شما آسیب وارد میشود. دقت داشته باشید که باید بمیزان چند سانت به طرف بالا و پائین در حالت نشسته بروید تا بر روی عضلاتتان فشار بیشتری وارد شود. این تمرین را در ۳ ست ۱۵ تایی انجام دهید.

حرکت اسکات,چاق کردن پایین تنه,ورزش چاق کردن پایین تنهتمرین اسکات، حرکتیست که بعنوان سلطان تمرینات تاثیر در چاق کردن پایین تنه دارد

- حرکت شنا سوئدی:

برای انجام شنا سوئدی باید پنجه ها را بر روی زمین در راستای شانه به طرف پائین و پاها را به سمت بالا نگه دارید؛ بدن خود را بطرف پائین ببرید و آرنج ها را در همین زمان خم کنید؛ دقت کنید که در این لحظه باید موقعیت پشت به صورت صاف باشد؛ سپس به سرعت ، بالا و پائین بروید؛ این حرکت مناسب برای چاق شدن پایین تنه را در سه ست ۱۰ تایی انجام دهید.

شنا برای چاق کردن پایین تنه,نرمش برای چاق کردن پایین تنه,ورزش برای چاق کردن پایین تنهبرای چاق کردن پایین تنه تمرین شنا سوئدی را در سه ست ۱۰ تایی انجام دهید

- کشش لگن یا لگد به عقب:

این حرکت نیز برای چاق کردن پایین تنه مفید است. برای انجام کشش لگن به تشک بدون دمبل، با کش، یا دستگاه GHD نیاز دارید. مهمترین نکاتی که باید در حین انجام کشش لگن رعایت کرد، تمرکز بر چرخاندن مفصل ران، محکم و صاف نگه داشتن پشت و سفت نگه داشتن پائین تنه می باشد. لذا کشش لگن به اینصورتست که باید چهار دست و پا بر روی تشک قرار بگیرید. یک رانتان را درحالتی که زانوی شما خم شده، بالا بیاورید و بازدم انجام دهید. باسنتان را در هنگام بالا آوردن ران، فشار دهید و شکمتان را محکم نگه دارید. این تمرین که تاثیر فراوانی بر روی عضلات مفصل لگن میگذارد، کمک می کند تا برجستگی و پهلوی پای محکمی را بدست آورید. همچنین انجام این تمرین، مزایای دیگری دارد که باعث میشود عضلات باسن، مجزا شود و فرم برجسته ای پیدا کند.

روشهای چاق کردن پایین تنه,چاق کردن پایین تنه,برای چاق شدن پایین تنه چیکار کنیمیکی از فواید تمرین کشش لگن، چاق کردن پایین تنه میباشد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 10
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
تهمورث،زندگینامه تهمورث،طهمورث زندگینامه تهمورث، سومین پادشاه پیشدادی

لقب:زیناوند، دیوبند

فرزند:جمشید

تبار:کیومرثیان

نام پدر:هوشنگ

منصب:پادشاهی

ادامه
بردیا سعادت,بیوگرافی بردیا سعادت,زندگینامه بردیا سعادت بیوگرافی بردیا سعادت بازیکن پشت خط زن والیبال (+ تصاویر)

نام و نام خانوادگی:بردیا سعادت

تاریخ تولد:۲۱ مرداد سال ۱۳۸۱

زادگاه:نورآباد ممسنی- استان فارس

سمت:بازیکن والیبال

پست:خط زن

قد:۲۰۷ سانتی متر

ادامه
بیوگرافی علی لهراسبی,عکس علی لهراسبی,آلبوم جدید علی لهراسبی بیوگرافی علی لهراسبی خواننده موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام خانوادگی:لهراسبی

متولد:۲۰ فروردین ۱۳۵۵

زادگاه:تهران

سبک موسیقی:پاپ

ملیت:ایرانی

ادامه
پل رومر,بیوگرافی پل رومر,پل رومر کیست زندگینامه پل رومر اقتصاددان آمریکایی (+ تصاویر)

نام خانوادگی:رومر

زاده:۷ نوامبر ۱۹۵۵

زادگاه:دنور, کلرادو, ایالات متحده

ملیت:آمریکایی

پیشه:اقتصاد دان آمریکایی

ادامه
جوانی حسین پاکدل,زندگی نامه حسین پاکدل,حسین پاکدل بیوگرافی حسین پاکدل نمایشنامه نویس و کارگردان (+ تصاویر خانوادگی)

زادروز:۷ دی ۱۳۳۸

محل تولد:اصفهان

همسر:عاطفه رضوی

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:نمایشنامه نویس، کارگردان و مجری

ادامه
اشعاری از آذر بیگدلی,سبک ادبی آذر بیگدلی,لقب آذر بیگدلی زندگینامه آذر بیگدلی، نویسنده‌ و شاعر دوره ی ‌افشاریه و زندیه‌

زاده:۱۱۳۴( قمری)

زادگاه:اصفهان

لقب:آذر

پیشه:شاعر، تذکره نویس و ادیب

ملیت:ایرانی

درگذشت:۱۱۹۵( قمری)

ادامه
حضرت مريم,زندگینامه حضرت مريم,بیوگرافی حضرت مريم زندگينامه حضرت مريم (س) و بارداری او

پدر: عمران

لقب:مریم مقدس، مریم باکره، مادر عیسی مسیح

زادگاه:ناصره

فرزند: حضرت عیسی (ع)

روز مقدس:۲۵ مارس مسیحیان - ۱۵ اوت (کاتولیک)

۱۵ اوت مسیحیان - ۲۲ اوت (ارتودوکس)

ادامه
جیمز واتسون,بیوگرافی جیمز واتسون,بیوگرافی جیمز واتسون بیوگرافی جیمز واتسون متخصص آمریکایی در علم ژنتیک (+ تصاویر)

زاده:۶ آوریل ۱۹۲۸

زادگاه:شیکاگو، ایلینوی، ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

محل تحصیل:دانشگاه شیکاگو، دانشگاه ایندیانا

همسر:الیزابت واتسون

ادامه
داوید دخیا در تیم اتلتیکو,داوید دخیا فوتبالیست,عکس های داوید دخیا بیوگرافی داوید دخیا فوتبالیست اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۷ نوامبر ۱۹۹۰

زادگاه:مادرید، اسپانیا

قد:۱۹۲ سانتیمتر

ملیت:اسپانیایی

سمت:بازیکن فوتبال

ادامه
ویژه سرپوش