سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۸۰۰۳۸

ترفندهای خانگی برای چاق کردن پایین تنه

چاق کردن پایین تنه,چاق کردن پایین تنه با غذا,چاق کردن پایین تنه در طب سنتیچاق کردن پایین تنه در بعضی از زنان به عنوان یکی از جذابیت های زنانه محسوب میشود
یکی از ملاک های زیبایی در این روزها، چاق شدن پائین تنه یعنی باسن و ران ها میباشد که از اهمیت به سزایی برخوردار است. و راهکارهای زیادی در علم پزشکی، طب سنتی و تغذیه و همچنین طب ورزشی در اختیار داریم.

چاق کردن پایین تنه

داشتن پایین تنه چاق در بعضی از زنان به عنوان یکی از جذابیت های زنانه محسوب میشود و زنان به باسن و ران های چاق، علاقه دارند. برای این که باسن و ران های زیبایی داشته باشید، توجه کنید که نباید در این نواحی، چربی جمع شود؛ بلکه باید به فکر عضله سازی و حجیم شدن ران و باسن خود باشید. از این رو توصیه میشود که باید ورزش و تغذیه سالمی داشته باشید. در ادامه با انواع روش های چاق کردن پایین تنه اشنا شوید:

۱. تغذیه مناسب:

افزایش وزن به عنوان مهم ترین کار برای چاق کردن پا به شمار می رود. از این رو باید کالری دریافتی را بیشتر کنید. با این روش برای عضله سازی در بافت های بدنتان، موادغذایی بیشتری جذب می شود. البته برای رسیدن به چاقی پاها باید مقدار و نوع ماده غذایی خاصی را میل کرد. تصور اشتباه عموم اینست که هر غذایی را برای افزایش حجم میخورند، درصورتی که باید فقط غذاهای با کیفیت و سرشار از پروتئین میل کنند. درصورت مطلع نبودن از غذاهایی که باعث افزایش وزن می شوند، توصیه میشود که طبق یک برنامه ی غذایی پیش بروید.

در زمان عضله سازی بدن خود، فرقی نمی کند که این عضله سازی در کدام محدوده یعنی بازوها یا پائین تنه باشد، درهر صورت شما نیازمند کالری مصرفی بیش تری می باشید. یکی از گروه‌های غذایی ضروری برای چاق کردن پایین تنه، کربوهیدرات ها می باشند ولی نه اینکه هر نوع کربوهیدراتی را مصرف کنید. شما باید حتماً از کربوهیدرات سالم در رژیم غذایی خود استفاده کنید. درصورت عدم دریافت کربوهیدرات به اندازه کافی، قادر به انجام تمرینات سنگین نیستید و در نتیجه عضله هایتان ساخته نمی شود.

علاوه بر کربوهیدرات، پروتئین نیز همین حکم را دارد. اعضای بدن ما نظیر عضلات، پوست، مو و ناخن از پروتئین ها تشکیل شده اند. در نتیجه به مصرف پروتئین بیشتر برای عضله سازی و افزایش ماهیچه ها نیاز دارید. یک رژیم غذایی شما باید به این صورت باشد که ۶۰ درصد کربوهیدرات، ۳۰ درصد پروتئین و ۱۰ درصد چربی را به منظور تقویت ران ها شوند و عضله سازی داشته باشد. در این مرحله شاید بعد از این که عضلات پایین تنه شما، تقویت شد؛ شکل ظاهری ران هایتان هم چاق میشوند.

۲. چاق شدن پایین تنه با برخی از مواد غذایی:

> چاق شدن پایین تنه با ماهی:

برای حجیم و قوی شدن عضلات به پروتئین نیاز دارید. از موادغذایی مفید و سرشار از این ماده ی مغذی می توان به ماهی ها اشاره کرد که شما را به هدفتان نزدیک تر می کند. ماهی خال مخالی در بین این ماهی ها، سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ و پروتئین بسیار می باشد. پروتئین بدن با مصرف این ترکیبات مفید موجود در ماهی افزایش پیدا می کند و به این ترتیب عضلاتتان حجیم تر می شود. این نکته را در نظر بگیرید که ماهی های دیگر سرشار از امگا۳ نظیر ساردین و قزل آلا می باشد.

چاق کردن پایین تنه با غذا,راههای چاق شدن پایین تنه,چاق کردن پایین تنه در طب سنتییکی از گروه‌های غذایی ضروری برای چاق کردن پایین تنه، کربوهیدرات ها می باشند

> چاق شدن پایین تنه با دانه های شنبلیله:

برای چاق کردن پایین تنه می توانید از دانه های شنبلیله بعنوان یک داروی گیاهی مفید استفاده کنید که تأثير به سزایی در کنترل طبیعی دیابت و کاهش وزن دارند. نوشیدن چای دانه های شنبلیله برای افزایش وزن در وعده های صبح و ش، مفید است. کپسول های این دانه ها را باتوجه به نسخه پزشک می توانید استفاده کنید.

> چاق شدن پایین تنه با زردچوبه:

یکی از ادویه های ارزان قیمت و موجود در بازار، زردچوبه نام دارد. ولی خواص همین ادویه ی ارزان قیمت ، باورنکردنیست؛ چون توانایی دور کردن انواع بیماریها از شما را دارد. از دیگر مزایای زردچوبه می توان به افزایش رشد سلول ها و ساخت بافت های عضلانی اشاره کرد. توصیه ی ما اینست که از زردچوبه در تمام غذاهایتان استفاده کنید و از خواصش بهره ببرید. همچنین زردچوبه به پیشگیری از انواع سرطان ها کمک می کند.

> چاق شدن پایین تنه با فلفل دلمه ای قرمز:

ویتامین C موجود در فلفل دلمه ای قرمز باعث افزایش سرعت کلاژن سازی و تقویت عمقی بافت های عضلانی می شود. حتماً در سالادهایتان از این سبزی پرخاصیت استفاده کنید و با کمی روغن زیتون میل کنید. درصورت تمایل میتوانید پوست فلفل دلمه ای را به خاطر خوش هضم نبودنش بکنید و بعد میل کنید.

> چاق شدن پایین تنه با سویا:

سویا در گروه موادغذایی کم چرب قرار گرفته و در عین حال پروتئین های گیاهی فراوانی دارد. این ماده ی غذایی پرخاصیت برای عضله سازی، مناسب است؛ چون سرشار از اسید آمینه های ضروری است. عضلات ران هایتان بعد از تقویت عضله هایتان، برجسته میشود و به هدفتان نزدیکتر می شوید.

۳. چاق کردن پایین تنه از طریق طب سوزنی:

استفاده از طب سوزنی از راهکارهای خوش فرم شدن یا چاق شدن پایین تنه محسوب میشود؛ چون سلول های بافت این ناحیه را فعال کرده و از این رو به افزایش ذخیره چربی در این قسمت و همچنین فعالیت ماهیچه ها برای افزایش حجم کمک میکند. برای چاق شدن پایین تنه در علم پزشکی جراحی های زیبایی وجود دارند؛ به عنوان مثال تزریق چربی و یا استفاده از پروتز، یکی از انواع جراحی های زیبایی برای چاق شدن سریع پائین تنه به شمار میرود که افراد را سریعا به نتیجه دلخواهشان می رساند. با این حال جراحی ها از ضرر و عوارضی برخوردارند و ممکن است با گذشت زمان دچار جابجایی شود و فرمش تغيير کند؛ همچنین این عمل های زیبایی در اکثر اوقات برای مدتی به نگهداری بعد از عمل نیاز دارند.

۴. چاق شدن پایین تنه با داروهای گیاهی

چهار داروی گیاهی برای چاق شدن پایین تنه مفید هستند عبارتند از گیلاس زمستانی، نوشیدن چای دانه‌های شنبلیله،ریشه قاصدک و بابونه.

۵. بهترین ورزش برای چاق شدن پایین تنه :

برای چاق شدن پا، ران ها و خوش فرم شدن پایین تنه می توانید تمرینات زیر را انجام دهید. اگر برای انجام این تمرینات در طول روز، فرصت زیادی ندارید؛ نگران نباشید. فقط ۲۰ دقیقه از زمان خود را باید به انجام این تمرینات اختصاص دهید. در ادامه این حرکات عبارتند از:

- حرکت لانگز:

حرکت لانگز برای پاق شدن پایین تنه بسیار مفید است. برای اینکه حرکت لانگز را انجام دهید، در ابتدا صاف بایستید؛ سپس به اندازه عرض لگن خود، پاهایتان را باز کنید. با قرار دادن دست هایتان بر روی استخوان کمر، همانطور که بالا تنه ی شما ثابت است و به رو به رو نگاه می کنید؛ به اندازه یک قدم بلند، پای چپ یا راستتان را به عقب برده و هر دو زانوی خود را خم کنید؛ توجه کنید که زانوی پای پشتی نباید برخوردی با زمین داشته باشد. سپس با اتکا بر پاشنه پایتان بایستید و پای عقب رفته خود را در کنار پای جلویی ببرید. سپس با پای دیگر، همین عمل را نیز تکرار کنید. همچنین در زمان عقب بودن پای شما بر روی زانوی خود بنشینید؛ سپس چند سانت به سمت بالا آمده و دوباره پائین بروید تا به ماهیچه پایین تنه شما و ران ها فشار بیشتری وارد شود. این حرکات را سه مرتبه در ست های ۱۲ و یا ۱۴ تایی، انجام دهید.

ورزشهای چاق کردن پایین تنه,روشهای چاق کردن پایین تنه,چاق کردن پایین تنهحرکت لانگز یکی از تمرینات چاق کردن پایین تنه محسوب میشود

- حرکت پل باسن تک پا:

حرکت پل باسن برای چاق کردن پایین تنه نیز مفید می باشد. برای این که حرکت پل باسن تک پا را انجام دهید؛ باید روی زمین دراز بکشید. سپس با را خم کردن زانوها باید کف پاها را روی زمین قرار دهید. اینک باسنتان را به گونه ای که بدن از شانه ها تا زانوها یک خط راست را تشکیل دهد؛ بالا بیاورید. سپس با هدایت کردن یکی از زانوها به سمت سینه خود، دوباره به حالت اولیه برگردانید. شما باید با پای مخالف خود، این حرکت را در سه ست ۱۰ تایی انجام دهید.

ورزش برای چاق کردن پایین تنه,تمرین برای چاق کردن پایین تنه,حرکات ورزشی برای چاق کردن پایین تنهیکی از تمرینات موثر برای چاق کردن پایین تنه، حرکت پل باسن تک پا میباشد

- حرکت اسکوات برای حجیم و چاق کردن پایین تنه:

با توجه به کامل بودن تمرین اسکات، این حرکت به عنوان سلطان تمرینات شناخته می شود. اسکات، تأثير به سزایی بر ران ها و لگن و چاق شدن پایین تنه دارد. برای انجام این تمرین باید به اندازۀ عرض شانه، پاهایتان را باز کنید و در یک خط قرار دهید ، شست پاها را به سمت بیرون خم کنید. در این حالت باید پشتتان، قوس کمی پیدا کند و نباید به سمت پائین خم شوید و یا نگاه کنید. عضلات شکم را با یک دم عمیق، محکم کنید و تا زاویۀ حدود ۹۰ درجه با زمین پائین بیایید و وقتی که به طرف بالا می آیید، بازدم انجام دهید. توجه کنید که زانوهای شما نباید به داخل متمایل شوند؛ چون به سرعت به زانوها یا لگن شما آسیب وارد میشود. دقت داشته باشید که باید بمیزان چند سانت به طرف بالا و پائین در حالت نشسته بروید تا بر روی عضلاتتان فشار بیشتری وارد شود. این تمرین را در ۳ ست ۱۵ تایی انجام دهید.

حرکت اسکات,چاق کردن پایین تنه,ورزش چاق کردن پایین تنهتمرین اسکات، حرکتیست که بعنوان سلطان تمرینات تاثیر در چاق کردن پایین تنه دارد

- حرکت شنا سوئدی:

برای انجام شنا سوئدی باید پنجه ها را بر روی زمین در راستای شانه به طرف پائین و پاها را به سمت بالا نگه دارید؛ بدن خود را بطرف پائین ببرید و آرنج ها را در همین زمان خم کنید؛ دقت کنید که در این لحظه باید موقعیت پشت به صورت صاف باشد؛ سپس به سرعت ، بالا و پائین بروید؛ این حرکت مناسب برای چاق شدن پایین تنه را در سه ست ۱۰ تایی انجام دهید.

شنا برای چاق کردن پایین تنه,نرمش برای چاق کردن پایین تنه,ورزش برای چاق کردن پایین تنهبرای چاق کردن پایین تنه تمرین شنا سوئدی را در سه ست ۱۰ تایی انجام دهید

- کشش لگن یا لگد به عقب:

این حرکت نیز برای چاق کردن پایین تنه مفید است. برای انجام کشش لگن به تشک بدون دمبل، با کش، یا دستگاه GHD نیاز دارید. مهمترین نکاتی که باید در حین انجام کشش لگن رعایت کرد، تمرکز بر چرخاندن مفصل ران، محکم و صاف نگه داشتن پشت و سفت نگه داشتن پائین تنه می باشد. لذا کشش لگن به اینصورتست که باید چهار دست و پا بر روی تشک قرار بگیرید. یک رانتان را درحالتی که زانوی شما خم شده، بالا بیاورید و بازدم انجام دهید. باسنتان را در هنگام بالا آوردن ران، فشار دهید و شکمتان را محکم نگه دارید. این تمرین که تاثیر فراوانی بر روی عضلات مفصل لگن میگذارد، کمک می کند تا برجستگی و پهلوی پای محکمی را بدست آورید. همچنین انجام این تمرین، مزایای دیگری دارد که باعث میشود عضلات باسن، مجزا شود و فرم برجسته ای پیدا کند.

روشهای چاق کردن پایین تنه,چاق کردن پایین تنه,برای چاق شدن پایین تنه چیکار کنیمیکی از فواید تمرین کشش لگن، چاق کردن پایین تنه میباشد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 10
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش