جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۱۳

رژیم انگور، بهترین رژیم لاغری و پاکسازی بدن

بعد از رژیم انگور,رژیم انگور برای لاغری,خواص انگور برای بدنرژیم انگور یکی از محبوب ترین رژیم های لاغری با میوه های مختلف می باشد
یکی از رژیم های پرطرفدار در طب سنتی که درباره آن ادعاهای زیادی وجود دارد ، رژیم انگور می باشد. از این رژیم به منظور یک رژیم لاغری و پاک سازی کبد و بدن استفاده می شود. همینطور برای پیروی از رژیم انگور دستورهای زیادی وجود دارد و حتی از اطبای طب سنتی ، نظرات مختلفی درمورد آن وجود دارد.

رژیم انگور

افرادی که قصد کاهش وزن دارند به رژیم لاغری میوه جذب می شوند که از محبوبیت بالایی برخوردار است. رژیم انگور یکی از محبوب ترین رژیم های لاغری با میوه های مختلف می باشد. در زمان پیروی از رژیم لاغری انگور، بدنتان پاک سازی می شود و مواد زائد انباشته شده در کبد و خونتان از بین میرود و بطور کامل تصفیه می شود.

انواع انگور خواصی مانند آنتی اکسیدان، ویتامین و فیبر دارد. انگورها سرشار از کالری کمی می باشند. خوردن انگور بعنوان بخشی از برنامه غذایی سالم مثل دیگر میوه ها برای سلامت بدن از جمله کمک به کاهش وزن ، مزایای فراوانی دارد. اگر از رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات استفاده کنید از خطر ابتلا به بیماری های خاص پیشگیری میکنید. حتی پوست انگور، آنتی اکسیدانی دارد که به آن رسوراترول می گویند.

طبق پژوهش های انجام گرفته بر رسوراترول، محققان برای کشف تأثير کامل این آنتی اکسیدان روی بدن در حال تحقیق هستند. شما از فواید متنوع انگورها میتوانید به روش های بیشماری استفاده کنید. چون انگور، میوه ای شیرین است، می توانید به جای میان وعده های پرکالری از آن ها استفاده کنید تا میل به شیرینی را برطرف کند و بدون دریافت کالری اضافی سیر شوید.

یک فنجان انگور با توجه به نوع و اندازه اش، حدود ۶۰ الی ۱۰۰ کالری دارد. انگورها تقریباً میوه های بدون چربی محسوب می شوند و سرشار از پروتئین، کربوهیدرات و فیبر می باشند. یک فنجان انگور به میزان یک الی دو گرم فیبر دارد. علاوه‌براین ، یک فنجان انگور، روزانه به منظور تامین نیازهای بدن، حدود ۲۰۰ میلیگرم پتاسیم، پنج درصد ویتامین B6 ، ۶ درصد ویتامینC، ویتامین A( بتا کاروتن)، ۱ درصد کلسیم، آهن و منیزیم را برطرف می کند.

انواع رژِیم انگور

برای پیروی از رژیم انگور دستور های متعددی وجود دارد. همچنین پزشکان طب سنتی در مورد این رژیم نظرات گوناگونی دارند به صورتی که برخی از آنها بر این باور هستند که خواص رژیم انگور صرفا برای پاکسازی کبد است و در لاغری بدن تاثیری ندارند، بلکه تنها برای خوش حالت کردن بدن مناسب است و برای چاقی صورت توصیه شده است .نظرات پزشکان دیگر درخصوص خواص رژیم انگور اینست که رژیم انگور برای لاغری از بهترین رژیم ها به شمار میرود .

* روش رژیم ۵ هفته ای انگور:

لاغر شدن با رژیم انگور به ۵ هفته زمان نیاز دارد و در هر هفته نحوه مصرف انگور با هفته ی قبل متفاوت است. به این صورت که در هفته اول باید انگور را فقط در یکی از وعده ها جایگزین غذایتان کنید. در هفته ی دوم این رژیم، انگور باید در دو وعده غذایی جایگزین شود. در هفته ی سوم این رژیم باید در تمام وعده ها انگور بخورید. افردی که در این مدت، نگران ضعف قوا هستند میتوانند در این مدت به میزان متعادل از نان جو استفاده کنند. همچنین در رژیم این میوه از آب انگور طبیعی به جای میوه آن می توانید در بعضی از وعده ها استفاده کنید. به عنوان نمونه از ۲ لیوان آب انگور میتوانید به جای یک وعده انگور استفاده کنید. ولی در هفته چهارم شما باید از دو وعده انگور به جای سه وعده استفاده کنید و تنها یک وعده انگور را در هفته پنجم بخورید و در وعده های دیگر میتوانید موادغذایی دیگری را استفاده کنید.

رژیم انگور سه روزه,رژیم انگور و کبد,رژیم انگور در رفع گواترماه شهریور و مهر، بهترین زمان برای پیروی از رژیم انگور است که هوا اندکی خنک است

* روش رژیم انگور ۲۱ روزه:

رژیم انگور یک رژیم ۲۱ روزه است. به این طریق که هفته ی اول فقط یک وعده انگور، هفته ی دوم دو وعده انگور و از هفته ی سوم این رژیم، صرفا باید انگور بخورید. موادی مثل نان، چای و مواد دیگر را در هفته ی اول و دوم رژیم انگور ۲۱ روزه می توانید میل کنید درحالیکه از هفته ی سوم به بعد فقط اجازه ی استفاده از موادی مثل آب، عسل و میوه هایی مثل هلو، آلو، پرتقال ترش، توت فرنگی و لیمو ترش یا شیرین را دارید.

* روش رژیم انگور ۴۰ روزه:

این نوع رژیم انگور حدود ۴۰ روز زمان میبرد. به این صورت که یک وعده انگور در هفته ی اول، دو وعده انگور در هفته دوم و از هفته سوم تا آخرین هفته فقط باید انگور میل کنید.

* رژیم انگور سه روزه :

برای گرفتن نتیجه ی دلخواه از رژیم انگور، باید این رژیم را بین ۲۱ تا ۴۰ روز انجام دهید ولی بعضی به اشتباه در این تصورند که رژیم انگور، سه روزه است. به این نکته توجه کنید که این رژیم به صورت سه روزه هم توصیه شده است که بسته به شرایط فرد تعيين میشود. به این ترتیب که فقط ۳ روز آخر هفته را به مدت ۴ هفته از این رژیم پیروی می کند که به صورت هفتگی تکرار میشود و برای کاهش وزن ، رژیم بسیار خوبی به شمار می رود.

نکات مهم در رابطه با رژیم انگور

- بهتر است قبل از این که می خواهید انگور درمانی کنید بمدت ۲ یا ۳ روز را روزه بگیرید یا به جز آب خنک، چیزی ننوشید تا بدنتان برای این رژیم، آمادگی های لازم را پیدا کند و معده ی شما از سموم و تخمیرات غذایی پاک سازی شوند و اشتهای خوردن انگور را داشته باشید. بعد از این که روزه گرفتید، باید صبح ها ناشتا بمیزان یک یا دو لیوان آب انگور خنک بنوشید. خوشه های انگور را پس از گذشت نیم ساعت بگیرید و دانه های آن را با دقت و آرامش با پوست و هسته اش بخورید. البته بعضی اوقات این اجازه را دارید که صرفا آب انگور بخورید و پوست و هسته اش را نخورید و همینطور مجاز به خوردن انواع انگور هستید.

- رژیم انگور معمولاٌ بمدت دو هفته توصیه می شود و برای همه مزاج ها مناسب است. البته این رژیم در بعضی از افراد زیر نظر پزشک بمدت سه هفته هم امکان پذیر است.

- ماه شهریور و مهر، بهترین زمان برای پیروی از رژیم انگور است که هوا اندکی خنک است.

- شما در طول دوره رژیم انگور میتوانید از آب های طبیعی دیگر بمنظور رفع کم آبی استفاده کنید.

- فرد باید باتوجه به شرایط خود از میزان کم شروع کند و بتدریج بر مقدارش بیافزاید. در ابتدا در هر وعده بمیزان ۳۰ تا ۱۰۰ گرم مصرف کند و کم کم مقدار اولیه را دو برابر کند یعنی در هر وعده حدود۶۰ تا ۲۰۰ گرم که میتواند این مقدار را به ۴۵۰ گرم هم افزایش دهد ولی این نکته را در نظر داشته باشد که نباید کم تر از نیم کیلو و بیش از ۲ کیلو انگور در هرروز مصرف کند.

- بهتر است که فرد در رژیم انگور به جای وعده ها و میان وعده های غذایی تا حد ممکن از انگور استفاده کند. یعنی در هر وعده، دو تا سه خوشه انگور هم می تواند بخورد و توصیه می شود، که از هیچ کربوهیدراتی مثل نان و برنج و هیچ خوراکی دیگری در کنار آن استفاده نکند،  بلکه صرفا انگور شیرین و رسیده( نوع انگور فرقی نمی کند) میل کند.

- پرخوری در حین رژیم انگور بسیار بد است و تأثیر رژیم را برعکس می کند. به همین خاطر فقط باید به اندازه ی سیر شدن، انگور بخورید.

- رژیم انگور برای برخی از افراد مناسب نیست که از انها می توان به افراد مبتلا به دیابت و یا سنگ کلیه اشاره کرد.

رژیم انگور در رفع گواتر,رژیم 5 هفته ای انگور,رژیم انگوربرای پیروی از رژیم انگور دستور های متعددی وجود دارد

- در زمان پیروی از رژیم انگور، اگر تشنه شدید فقط اجازه ی نوشیدن آب و چای کم رنگ را دارید. البته وقتی که انگور میل میکنید نباید در همان زمان آب بخورید.

- در زمان رژیم انگور، اگر دچار ضعف شدید باید عسل موم دار را به اندازه ی یک تکه یا یک قاشق مربا خوری زیر زبانتان بگذارید و به آن فرصت دهید تا کم کم جذب شود( به طور مثال ده دقیقه) بعد میتوانید آن را بجوید، فرو ببرید یا بیرون بیندازید.

خواص انگور برای بدن

انگور ویتامین های زیادی دارد که شامل ویتامین B, C, A و D می باشد. ویتامین d می تواند کمک فراوانی به حفظ سیستم ایمنی و قدرت دفاعی بدن بکند.

در انگور، ریز مغذی هایی نظیر آهن، مس و منگنز وجود دارد که تأثير به سزایی در تشکیل و استحکام استخوان ها دارد. از این رو توصیه میشود که از انگور برای جلوگیری از پوکی استخوان با افزایش سن استفاده کنید و همچنین وجود منگنز در بدن اهمیت فروانی دارد و به مواردی مانند کلاژن سازی، سوخت و ساز پروتئین و عملکرد سیستم عصبی کمک بسیاری می کند.

انگور برای خون و کبد به عنوان یکی از تصفیه کننده های مهم بدن محسوب میشود. همچنین خوردن انگور برای بیماران مبتلا به ناراحتی های معده نظیر ورم روده و معده و همچنین بیماری بواسیر سفارش شده است.

برای ریه ها و دستگاه تنفس خود از انگور استفاده کنید و همچنین افراد مبتلا به آسم یا تنگی نفس ، بهتر است که انواع انگور، آب انگور یا حتی رژیم انگور را مصرف کنند. این میوه یک متعادل کننده ی فشار خون، مخصوصا برای افراد مبتلا به فشار خون بالا می باشد. به این منظور در دو وعده غذایی خود در صبح و شب از انگور استفاده کنید.

از دیگر فواید انگور می توان به جلوگیری از پیری زودرس و شفاف سازی پوست اشاره کرد. یکی از مشکلات شایع اکثر افراد، آفتاب سوختگی میباشد که در بعضی موارد نمیتوان با استفاده از کرم های ضد آفتاب نیز از آفتاب سوختگی جلوگیری کرد که در چنین مواقعی استفاده از انگور یک روش عالی و خانگی محسوب میشود ، به این جهت که باید انگور را له کنید و بر روی پوستتان بزنید و پس از گذشت نیم ساعت، صورتتان را با آب سرد بشویید. برهمین اساس می توانید انگور را جایگزین محصولات شیمیایی کنید چون انگور آنتی اکسیدان زیادی دارد.

خواص انگور برای بیماران مبتلا به دیابت اینست که میتوانند از انگور تازه بهمراه کشمش استفاده کنند و همچنین افرادی که کم خونی دارند مصرف انگور در رفع کمبود خون بدنشان مؤثر است و حتی مانع بروز این بیماری میشود.

انواع رژِیم انگور,رژیم انگور سه روزه,رژیم انگور و کبدرژیم انگور معمولاٌ بمدت دو هفته توصیه می شود و برای همه مزاج ها مناسب است

عوارض مصرف بیش از حد انگور

مصرف زیاد انگور، عوارضی دارد که در ادامه با آن ها اشنا میشوید. به این ترتیب توجه به موارد زیر برای افراد پیروی کننده از رژیم انگور ضروری می باشد.

> افزایش وزن:

اگر بطور مرتب و بدون اندازه گیری مقدار، انگور زیادی بخورید، کالری اضافی دریافت میکنید و به این جهت دچار افزایش وزن میشوید. پس در زمان انجام این رژیم توجه کنید که به مقدار مناسب، انگور مصرف کنید.

> ایجاد کربوهیدرات اضافی:

وجود کربوهیدرات در رژیم غذایی امری الزامی محسوب میشود و انگور دارای کربوهیدرات بسیاری می باشد. اگر بیش از حد انگور بخورید میزان کربوهیدرات دریافتی شما از میزان مصرف روزانه بیشتر می شود و در اثر آن تعادل ریزمغذی ها به هم میخورد.

> مشکلات روده:

وقتی که انگور مصرف میکنید، بدنتان فیبر زیادی را دریافت میکند. اگر غذاهای حاوی فیبر را بطور مرتب مصرف نکنید، پس از خوردن انگور زیاد، صدای ناخوشایندی از شکمتان شنیده می شود چون بدنتان به فیبر عادت ندارد و دفع مدفوع دچار مشکل میشود یعنی یبوست میگیرید. ولی گاهی وقت ها فیبر اضافی نتیجه عکسی بهمراه دارد و اسهال می گیرید چون سیستم گوارش در تلاش برای دفع فیبر اضافی می باشد.

خواص انگور برای بدن,عوارض رژیم انگور,انواع رژِیم انگورشما در طول دوره رژیم انگور میتوانید از آب های طبیعی دیگر بمنظور رفع کم آبی استفاده کنید

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 14
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش