شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۸۰۲۰۰۰۶۲

انتقال چربی به صورت؛ نحوه انجام، عوارض و کاربرد آن

نحوه انجام انتقال چربی به صورت,راه های انتقال چربی به صورت

در مورد انتقال چربی به صورت چه می دانید؟ آیا تابحال به فکر انجام این عمل زيبايي افتاده اید؟ افرادی که دارای صورت خيلي لاغر هستند یا می خواهند صورتی زاویه دار داشته باشند به انتقال چربی به صورت روی می آورند. آیا با عارضه های انتقال چربی به صورت شناخت دارید؟ کاربردهای ديگر آن چیست؟ همینطور روش انجام انتقال چربی به صورت و مراقبت های بعد از آن را مورد تحلیل قرار می دهیم.

انتقال چربی به صورت چیست؟
انتقال چربی به صورت معمولاً به اسم های میکرولیپواینجکشن یا پیوند چربی مشهور است که در سراسر جهان طرفداران زيادي پیدا کرده است . نخستین نکته ای که باید بدانیم این است که چربی موجود در شکم، ران، باسن با چربی های زیر پوست صورت برابر است و اختلاف های بسیار جزیی دارند. قسمت کوچکی از چربی را می توان از قسمت های مختلفی مانند ران یا شکم برداشت و به صورت منتقل کرد . نتیجه این تزریق عموما طبيعي و بلندمدت است.

طبیبان این پروسه را اتولوگ یا پروسه مشتق از خود می نامند، به این معنی که ماده های لازم از بدن خود فرد گرفته ميشود . در بیش تر موارد پروسه اتولوگ تند تر از گرفتن چربی از غیر از بدن فرد است. برای این که بدن شما ماده تزریق شده را شناسایی کرده، سرانجام جواب آلرژیک کمتری به ماده بدن خود نشان ميدهد .

انتقال چربی صورت چطور انجام می شود؟
از آنجایی که روش تزریق این چربی ها همانند فیلرهاست، ولی گرفتن چربی از ران یا شکم اندکی پیچیده تر است که باید در اتاق عمل انجام شود. بسته به اینکه پس از این مواد معدنی خون وضعیت طبیعی خود را داشته باشد یا نه، برخی از چربی های تزریق شده در زمان تزریق زنده نمی مانند. ولی درصورتی که چربی ماده های خونی بی نیاز داشته باشد، نتيجه آن می تواند دائمی و ماندگار باشد. ولی در صورت نداشتن ماده های خونی چربی سریع محو خواهد شد.

به عنوان نمونه حدود ۲۰ تا ۸۰ درصد از تزریق های چربی می توانند مواد مغذی خون را انتقال دهند. ولی درصورتی که چربی قادر به این کار در محل جدید نباشد، باید جراحی پلاستیک برای تزریق مجدد چربی انجام شود تا این که چربی پیوند زده به خوبی مواد خونی را پشتیبانی کند. طبق گفته دکتر جان ماندلسون، چربی ها به طور کامل غیر قابل پيشبيني اند، به همین علت در مواردی احتیاج به جراحی دوم پیدا ميشود . ولی این ناتوانی چربی تنها باعث ایجاد سرطان نخواهد شد.

توجه داشته باشید که در برخی موارد، در ملاقات دوم نیازی به تزریق مجدد نیست و پزشک می تواند سلول چربی شما به طور یخ زده را ذخیره کند و در صورت لزوم آن را تزریق کند.

نحوه انجام انتقال چربی به صورت,راه های انتقال چربی به صورت

امادگی برای جراحی
طی مشورت های نخست، پزشک تمام آزمایشات و عکس های شما را بررسی کرده و برترین نقطه برای تزریق را شناسایی ميکند . پیشنهاد ميشود که قبل و بعد از عکسها چند بار به مطب پزشک مراجعه کنید. مثل تمامی پروسه های زيبايي، مهارت عمل دکتر یکی از مهمترين فاکتورهای پیروزی است. مسلماً با دکتر در مورد خطرات احتمالی این عمل صحبت کرده و از ميزان خشنودی اشخاص بعد از این عمل داده ها لازم جمع اوري کنید.

برای مرحله ای که مربوط به بیرون کردن چربی است باید توجه داشته باشید که از داروها و مکمل هایی که در انعقاد خون اختلال ایجاد ميکنند ، استفاده نکنید؛ مانند قرص ماهی، ویتامین E، و آسپیرین. ممکن است پزشک از شما بخواهد روز قبل از عمل بعد از شام چیزی نخورید. همینطور مرطوب نگه داشتن بدن با آشامیدن زیاد آب، قبل و بعد از این پروسه بسیار مهم است. توجه کنید که کیفیت نتيجه بستگی به امادگی شخصی خودتان و ميزان اطاعت شما از پیشنهادات پزشک میباشد .

مراحل انتقال چربی
به صورت روز قبل از عمل ممکن است دکتر شکاف کوچکی در محل خروج چربی به وجود آورد که طبق معمول این شکاف روی ران، پهلو و باسن میباشد و اندازه اندکی چربی را بیرون می کشد. توجه کنید که برعکس لیپوساکشن های قدیمی، اندازه چربی خارج شده بسیار اندک است، و در ظاهر فرد تأثير بلند مدتی نخواهد داشت. این چربی به وسیله سانتریفیوژها تشریح شده و الودگی های آن بیرون ميشود . قسمتی از چربی با بالاترین کیفیت مورد تزریق قرار می گیرد.

دکتر تیموتی کاتزن، این چنین شرح ميدهد که چربی شکم با دست ساکشن ميشود و توسط سانتریفیوژ، بافت مطلوب آن جدا ميشود . در طی ساکشن از لوله های خاص، با خطوط پرانتزی روی آن، چربی را به اطراف شقیقه و لب تزریق ميکنند . برخی از پزشکان این اجازه را به شما می دهند که هم خارج کردن چربی و هم پیوند آن را در یک روز انجام دهید، ولی برخی ديگر چربی را جدا کرده و یخ زده ميکند و در روزی ديگر آن را تزریق ميکنند .

هرچند انجام دادن هر دو مرحله در یک جلسه شایع تر است. به هر جهت هر دو مرحله بدون درد بوده و با بی هوشی عمومی انجام می گیرد.

نحوه انجام انتقال چربی به صورت,راه های انتقال چربی به صورت

ریکاوری انتقال چربی و اثرات جانبی آن:
دوره پس از عمل ممکن است از دو ناحیه حس سوزش داشته باشید: قسمتی که چربی از آن بیرون شده که می تواند روی ران، شکم یا باسن باشد، و قسمتی از صورت که چربی به آن تزریق شده است. خارش بدترین حسی است که در سه روز نخست ممکن است داشته باشید. ممکن است در ده روز نخست در هر دو محل کبودی داشته باشید که می توان با میکاپ آن را پوشش داد. طی سه تا شش هفته این کبودی ها به طور کامل محو خواهند شد.

مانند تمامی پروسه های زيبايي برترین نتيجه را بعد از چندین ماه می توان دید؛ زمانی که چربی دقیقا در محل خود می نشیند. بیش تر بیماران برترین نتيجه را بعد از سه ماه مشاهده نموده اند . طبق معمول ترس از انجام این عمل طبيعي است ولی ایجاد شکاف در قسمت خارج شدن چربی زیاد ریز است و معمولاً دکتر قسمتی را انتخاب ميکند که مخفی تر از همه جا باشد. هرگونه آسیب ایجاد شده هم به طور کامل محو خواهد شد.

هزینه انتقال چربی به صورت چه قدر است؟
هزینه هر مدل تحقق پذیر طبق معمول بستگی به محل جغرافیایی انجام عمل، اعتبار و آوازه جراح و مقاصد خاص شما از زيبايي میباشد . برای آگاهی دقیق تر از هزینه با مطب جراح تماس حاصل فرمائید .

آیا خطری در این عمل وجود دارد؟
خطر این پروسه در قیاس با ديگر جراحی های زيبايي بسیار اندک است. خطری که ممکن است وجود داشته باشد، بی رنگ شدن قسمتی میباشد که از آن چربی بیرون ميشود که به دیس کرومیا مشهور است. بسته به محل تزریق چربی، احتمال نوعی ناهمواری یا برامدگی در پوست موجود است . طبق معمول احتمال آن برای افرادی بیش تر است که تزریق چربی زیر چشم را انجام می دهند.

به علت جلوگيري از سختی های احتمالی، بهتر است موادی که طی این عمل استفاده ميشود را روی فرد تست کرد. با پزشک خود در مورد خطرات احتمالی در مورد سن، وزن، و ديگر ریسک ها در ارتباط با زيبايي صحبت کنید.

نحوه انجام انتقال چربی به صورت,راه های انتقال چربی به صورت

تزریق چربی و فیلر پوست
تزریق چربی به صورت با استفاده از فیلر در چندین مورد مهم متمایز است. فیلرها از هیالورونیک اسید ساخته شده اند و نتیجه تند تری نسبت به تزریق چربی دارند. از طرفی درصورتی که از فیلر راضی نبودید، می توانید با هیالورونیداز فیلر را به آسودگی بیرون کنید. ولی تأثير دائمی تزریق چربی و غیر قابل بازگشت بودن آن ممکن است اشخاص را از انجام آن منصرف کند. بیش تر طبیبان فیلرها را پیشنهاد می دهند. در حالیکه فیلرها موقتی هستند و می توان به آسودگی آن ها را بیرون کرد، به همین علت شما هم احیانا آپشن با ریسک پائین را انتخاب می کنید که در صورت ناخشنودی بتوانید آن را به وضعیت نخست برگردانید.

دکتر گرت ویرث، جراح پلاستیک این چنین بیان ميکند : به شخصه تغيير ظاهر پس از فیلر هیالورونیک اسید را بیش تر می پسندم و بیمار هم می تواند تصمیم به مراقبت یا خارج شدن آن بگیرد. دکتر بریان پینسکی هم همین اعتقاد را دارد. براساس گفته وی، درصورتی که مریض از نتيجه راضی نبود، می تواند مانند قبل شود. ولی در صورت ناخشنودی از پیوند چربی باید مجدداً جراحی شود. من هم هیالورونیک اسید را پیشنهاد می کنم. ولی درصورتی که بیمار صد در صد از نتيجه راضی باشد، پیوند چربی را پیشنهاد می کنم.

درحالیکه خطرات هردو بسیار اندک است، ولی پیوند چربی دو قسمت بدن را درگیر ميکند و ممکن است در محل خارج شدن چربی زخم کوچک ایجاد شود. از طرفی در جراحی های اتولوگ مانند پیوند چربی، خطر عفونت بسيار پائین است و قابلیت جواب ایمنی از فرد هم اندک است.

در خصوص هزینه هم، فیلرهای قابل تزریق ارزان قیمت تر هستند ولی در سال چند بار باید به وسیله متخصص پوست یا جراح پلاستیک ویزیت شوید، به همین علت ممکن است مجموع هزینه ها نسبت به پیوند چربی بیش تر باشد. هر دو شیوه طرفدارن زيادي دارد. ولی درصورتی که به دنبال نتيجه تند هستید، فیلر را انتخاب کنید که هم سریع و هم اسان است و ریکاوری آن هم مقطع زمان کمتری دارد. ولی درصورتی که به دنبال جوانسازی دائمی هستید، بهتر است با متخصص پوست یا جراح پلاستیک خود در مورد پیوند چربی حرف کنید.
 

  • 10
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شجاع خلیل زاده,زندگینامه شجاع خلیل زاده,عکس شجاع خلیل زاده بیوگرافی شجاع خلیل زاده بازیکن فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۶۸

محل تولد: قائم شهر، ایران

قد: ۱٫۸۲ متر

پست: دفاع وسط

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
رافائل نادال,زندگینامه رافائل نادال,بیوگرافی رافائل نادال بیوگرافی رافائل نادال مشهورترین تنیسور جهان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۳ جون ۱۹۸۶

محل تولد: ماناکور/مایورکا

نام پدر: سباستیان

نام مادر: آنا ماریا

قد: ۱/۸۵ سانتی متر 

تعداد عنوانهای قهرمانی: ۲۲ عنوان قهرمانی

ادامه
رونالدینیو,زندگینامه رونالدینیو,ازدواج رونالدینیو بیوگرافی رونالدینیو فوتبالیست مشهور (+ تصاویر خانوادگی)

القاب: ال ماسترو، گوچو، دنیو، رونی، وان ماگو

ملیت: برزیلی

تاریخ تولد: ۲۱ مارس ۱۹۸۰

محل تولد: پورتو آلگرا

قد: ۱۸۱ سانتیمتر 

ادامه
علی اصغر مجرد,بیوگرافی علی اصغر مجرد,زندگینامه علی اصغر مجرد زندگی خصوصی و ورزشی علی اصغر مجرد (+عکس)

زادگاه: بجنورد، خراسان شمالی، ایران

شغل: بازیکن والیبال

پست در والیبال: مدافع میانی( سرعتی زن)

قد: ٢٠۵ سانتی‌متر

وزن: ۹۰ کیلوگرم

ادامه
مجید علیاری,زندگینامه ی مجید علیاری,مجید علیاری بازیکن فوتبال بیوگرافی مجید علیاری مهاجم فوتبال (+ تصاویر)

ملیت: ایرانی

زادروز: ۱۲ اسفند ۱۳۷۴

زادگاه: تهران، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: مهاجم

ادامه
محمدرضا حضرت ‌پور,بیوگرافی محمدرضا حضرت ‌پور,زندگینامه محمدرضا حضرت ‌پور بیوگرافی محمدرضا حضرت ‌پور (+تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ فروردین ۱۳۷۸

زادگاه:ارومیه، کشور ایران

شغل:بازیکن والیبال

پست در والیبال:لیبرو

قد:۱۸۷

وزن:۸۷ کیلوگرم

ادامه
مسعود صادقلو,عکس اینستاگرام مسعود صادقلو,بیوگرافی مسعود صادقلو بیوگرافی مسعود صادقلو، خواننده ی پاپ (+ تصاویر)

متولد: ۱۹ فروردین ماه ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

فعالیت: نوازنده، خوننده

سبک: پاپ

ادامه
همایون شجریان,آلبوم همایون شجریان,همسر همایون شجریان بیوگرافی همایون شجریان از بزرگان موسیقی سنتی کشور (+ تصاویر)

ملیت: ایرانی

محل تولد: تهران

تاریخ تولد: ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۵۴

سبک: موسیقی سنتی ایرانی

سازها: تنبک، کمانچه

همسر: گیتا خوانساری

ادامه
وارن بافت,بیوگرافی وارن بافت,تجربیات وارن بافت بیوگرافی وارن بافت، مشهورترین سرمایه گذار آمریکایی (+ تصاویر)

متولد:۳۰ اوت ۱۹۳۰ ‏

محل تولد: اوماها، ایالات متحده آمریکا

دین: ندانم گرایی

همسران: سوزان بافت (۱۹۵۲–۲۰۰۴)، استرید مینکس (۲۰۰۶–تاکنون)

محل تحصیل: دانشگاه نبراسکا در لینکلن (کارشناسی مدیریت اجرایی)، دانشگاه کلمبیا (کارشناسی ارشد اقتصاد)

ادامه
ویژه سرپوش