چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۷۰

علت گشادی واژن و روشهای درمان آن

درمان گشادی واژن با انجام ورزش کگل,علل گشادی واژن,بهترین روش برای تنگی واژنیکی از علت‌های اصلی گشادی واژن، زایمان طبیعی است
واژن خانم‌ها در طول عمرشان دچار تغییرات زیادی می شود. عوامل مختلفی در گشاد شدن واژن مؤثر است که زایمان و افزایش سن از مهم ترین آن ها به شمار می رود. به هرحال بسیاری از خانم‌ها به خاطر گشادی واژن دچار رنجش می شوند.

گشادی واژن

واژن خانم‌ها به خاطر خاصیت کشسانی پس از برقراری هر رابطه جنسی مجددا به حالت عادی خود باز می گردد، ولی بسیاری از افراد بر این تصورند که گشادی واژن در اثر رابطه جنسی مکرر بوجود می آید ولی این مسأله از نظر عملی درست نیست! گشادی واژن در زنان گاهی وقت ها به عنوان یک عارضه ی ناخوش‌آیند و آزار دهنده میباشد و حتی اکثر اوقات در کیفیت رابطه جنسی آنان تأثير می گذارد. واژن شما گاهی وقت ها در اثر افزایش سن و زایمان کم کم دچار تغییراتی میشود ولی بطور دائم، کشش خود را از دست نمی دهد.

مشکل گشادی واژن بسیاری از اشخاص با تنگ کردن آن برطرف شده است بگونه ای که بانوان دیگر به علت گشادی واژن در زمان مقاربت جنسی نه تنها خجالت نمی کشند بلکه به خاطر این که دهانه ی واژنشان تنگ شده است، از رابطه ی جنسی اوج لذت را میبرند.

علت گشادی واژن

عوامل مختلفی باعث میشود که واژن خانم‌ها گشاد شود، که بعضی از مهمترین علائم گشادی واژن را در ادامه مورد بررسی قرار داده ایم:

* زایمان:

زایمان طبیعی از اصلی ترین علل گشادی واژن محسوب میشود. معمولاً بعد از این که مادر باردار به روش طبیعی زایمان کرد، شکل واژن وی دچار تغییراتی می شود. عضلات واژن بعد از زایمان، کشیده میشوند تا کودک، توانایی عبور از کانال زایمان و ورودی واژن را داشته باشد، به این صورت عضلات واژن در این مرحله دچار تنش های زیادی میشود و در نهایت واژن، گشاد میشود که امری کاملاً طبیعیست و واژن، چند روز بعد از این که فرد زایمان کرد، به عقب کشیده می شود. البته توجه کنید که گاهی وقت ها واژن، دیگر به شکل اصلی اش بازنمی گردد. چنانچه ورزش های کف لگن( کگل) را پس از انجام زایمان طبیعی انجام دهید، دیگر دچار گشادی واژن نمی شوید. اگر چندین دفعه زایمان کرده اید ، احتمالا عضلات واژنتان، خاصیت ارتجاعی خود را به میزان کمی از دست می دهند. فراموش نکنید که میتوانید قبل، حین و پس از بارداری، تمریناتی را به منظور تقویت عضلات کف واژن انجام دهید.

شل شدن واژن,عوامل گشاد شدن واژن,دلایل گشاد شدن واژنتنگ کردن واژن روشی بسیار موثر و کارا برای درمان گشادی واژن بشمار میرود

* سن:

بدن شما در اثر بالا رفتن سن دچار تغییراتی میشود. پوست و ماهیچه ها با گذشت زمان، میزان سفتی و قدرتشان را از دست میدهند که این حقیقت میتواند برای گشادی واژن توضیح قابل قبولی باشد. سطح هورمون استروژن در زمان یائسگی کاهش پیدا می کند. اگر سطح استروژن در بدن کاهش پیدا کند، لایه داخلی واژن خشک میشود و قابلیت ارتجاعی اش کم می شود. واژن بعد از یائسگی، باریک تر یا کوتاه تر می شود، همچنین به خاطر کاهش طبیعی رطوبت واژن، فرد در زمان نزدیکی دچار درد و ناراحتی می شود که برای کاهش این درد می تواند از لوبریکانت استفاده کند.

* تغذیه و سبک زندگی غلط:

عضلات بدن در اثر تغذیه نامناسب، تحلیل میرود و در نتیجه دچار ضعف شود. یبوستهای مکرر به خاطر تغذیه نامناسب و سبک زندگی غلط بروز میدهد و کف لگنتان در اثر زور زدن شل میشود که یکی از علل بروز این مشکلات، سبک زندگی و بی تحرکی است. اندام شخص ورزشکار سفت است ولی شخصی که تحرک ندارد معمولاً اندامش شل است. بنابراین اگر برای واژن خود، تمرینات کیگل را انجام ندهید نباید انتظار داشته باشید که واژنتان سفت باشد.

* زایمانهای متعدد واژینال:

بارداری با هورمونهایش باعث شل شدن کف لگن میشود و رحم بر روی عضلات کف لگن، یک بار سنگین میباشد که باعث شلی و افتادگی عضلات میشود. به خصوص اگر دو یا چند قلو باردار باشید و یا بارداری های شما پی در پی باشند. یکی از دلایل شل شدن واژن، زایمان های متعدد واژینال میباشد که اگر رعایت نشود اتفاقاتی رخ میدهد که سبب نارضایتی میشود.

* رابطه جنسی:

گشادی واژن به خاطر رابطه جنسی مکرر اتفاق نمی افتد، باوری غلط درباره‌ی شل شدن واژن این است که فکر میکنید تعدد رابطه جنسی در گشادی واژن شما مؤثر است، ولی درواقع فرقی نمیکند که با چه کسی رابطه جنسی دارید یا چند مرتبه ! نفوذ زیاد در کشیدگی واژن شما هیچ اثری ندارد. واژن از خاصیت ارتجاعی برخوردارست. در هنگام تحریک شدن، عضلات واژینالتان بطور طبیعی شل میشوند ، ولی در برخی از موارد ممکن است شریک زندگی شما از نظر ذهنی و عاطفی برای برقراری رابطه جنسی آماده نباشد. در چنین مواقعی در صورت دخول به اجبار، شخص در ناحیه لگن اسیب میبیند و سبب میشود که تنش و شوک به واژن وارد شود. به همین خاطر، عضلات محکم واژن میتواند یک برخورد جنسی دردناک یا غیرممکن را بوجود آورد. یکی از نشانه های واژینیسموس( ترس از نزدیکی از راه واژن)، سفت شدن شدید واژن میباشد که یک اختلال جسمی قابل درمان به شمار میرود و طبق تحقیقات، گاهی وقت ها یک نفر از هر ۵۰۰ خانم به این بیماری مبتلا میشود.

دلایل گشاد شدن واژن,علت گشادی واژن,گشادی واژنیکی از روشهایی که برای رفع گشادی واژن میتوان بکار برد، استفاده از محرک های الکتریکی است

درمان گشادی واژن

برای درمان گشادی واژن، روش های مختلفی توصیه شده که در ادامه با آن ها اشنا میشوید:

>> درمان گشادی واژن با انجام ورزش کگل:

ماهیچه های لگن دربرگیرنده ی اطراف واژن میباشد که در اثر آن واژن، رحم، مثانه و مقعد در سر جایشان قرار گرفته اند. در صورت شل شدن این عضلات، واژن گشادتر بنظر می رسد. به همین منظور برای تقویت ماهیچه های لگنی، ورزش هایی وجود دارد که در سلامت واژن مؤثر است. گشادی واژن را با استفاده از تمرینات کیگل میتوان درمان کرد، ماهیچه ها و عضلات پایینی لگنی در زمان زایمان کشیده می شود، بدین ترتیب تمرینات کیگل در تقویت عضلات کف لگن مؤثر است. اگر عضلات واژن در زمان دخول، قوی تر باشد لذت جنسی هم بیشتر می شود.

مزایای دیگر سفت کردن ماهیچه های کیسه، پیشگیری از بی اختیاری ادرار می باشد. توصیه ی ما به بانوان باردار اینست که با مشورت پزشک، تمرینات کیگل را انجام دهند .بهترین ورزش برای این که ماهیچه های لگنی خود را تقویت کنید، ورزش های لگن می باشد. ولی اگر در هنگام ادرار، ورزش لگن انجام دهید برای سلامت مثانه مضر می باشد. بعد از انقباض این عضلات بمدت ۱۰ ثانیه آن را نگه دارید. سپس بمدت ۳ ثانیه آنرا رها کنید. ده مرتبه، این حرکت را بطور مداوم انجام دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که با این ماهیچه نباید ماهیچه های دیگر را منقبض کنید. با انجام این ورزش بطور مداوم، اثر آن را در طولانی مدت می بینید.

>> درمان گشادی واژن با سنسورهای الکتریکی:

یکی از روش های دیگر درمان گشادی واژن است، به این صورت که سنسورهای الکتریکی وارد واژن می شود و بعد از منقبض کردن آن موجب تقویتش می شود.

>> درمان گشادی واژن با استفاده از مخروط های واژن:

از دیگر روش های درمان گشادی واژن می توان به استفاده از مخروط های واژن اشاره کرد که اندازه های مختلفی دارد و باید روی ۲ مرتبه آن را به مدت ۱۵ دقیقه وارد واژنتان کنید تا ماهیچه های واژن تقویت و منقبض تر شوند.

>> درمان گشادی واژن با جراحی فیزیکی:

جراحی فیزیکی از روش های درمان گشادی واژن به شمار میرود که پزشک شما، آنرا پس از پرولاپس اندام های لگنی پیشنهاد می کند. با جراحی رکتوسل یا پرینورافی می توان واژن را تنگ کرد، بانوانی که مشکل کشیدگی واژن دارند بهتر است برای درمان گشادی واژن از روش جراحی استفاده کنند. با جراحی رکتوسل میتوان دیواره های پشتی واژن را به هم نزدیک کرد و در نهایت آن ها را به هم وصل کرد. همچنین این نوع جراحی برای ترمیم و زیبایی بخش بیرونی واژن مناسب است. بعد از زایمان طبیعی می توان جراحی رکتوسل را با استفاده از چند بخیه انجام داد .دکتر جراح زیبایی زنان با استفاده از جراحی پرینورافی، تنگ کردن واژن را انجام می دهد.

>> درمان گشادی واژن با لیزر واژن:

لیزر واژن روشیست که معمولاً بدون هیچگونه دردی انجام میشود، ولى این احتمال وجود دارد که افراد خیلی حساس، احساس ناخوش‌آیند مبهمی داشته باشند و این درد مبهم را نمیتوان با درد بعد از جراحى مقایسه کرد. لیزر واژن باعث تحریک پوشش سطحی و بافت همبند میشود و در نتیجه ناحیه تناسلی دراثر افزایش ضخامت و مایع بافتی و بافت زمینه ای در آن ها جوانسازی می شود. به این ترتیب موجب اصلاحاتی همچون تغییرات ظاهری و تونیسیته و کشش بافتی و سفتی آن میشود. نتایج روش لیزری بسیار شگفت انگیز است و بانوان پس از یک جلسه درمان به فاصله یک ماه، نتایج رضایت بخشی را مشاهده خواهند کرد، البته دوره درمانی لیزر واژن، ۳ جلسه و هر جلسه به فاصله یک ماه میباشد و در نتیجه، بافت مخاطی ناحیه تناسلی توسط روش لیزر واژن به حالت قبل از یائسگی برمی گردد.

عوامل گشاد شدن واژن,دلایل گشاد شدن واژن,علت گشادی واژنرابطه جنسی مکرر موجب گشادی واژن و از دست رفتن کشش آن نخواهد شد

>> تنگ کردن واژن با نخ:

اگر می خواهید برای تنگ کردن واژنتان به روش غیرتهاجمی و سرپایی درمان شوید، لیفت واژن با نخ بهترین روش درمان است. در این روش در مدت زمان کوتاهی، واژن شخص را به صورت سرپایی تنگ می کنند و بیمار بعد از آن هیچگونه خونریزی ندارد و نباید بیهوش یا بستری شود. بنابراین بیمار بلافاصله پس از عمل میتواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. مزیت این روش اینست که شخص پس از عمل، آثار جراحت را مشاهده نخواهد کرد زیرا برای تنگ کردن واژن از نخ های مخصوصی استفاده می شود که پس از گذشت ۱۰ الی ۱۲روز بطور کامل جذب بدن میشود. بعد از درمان گشادی واژن به این روش نباید بمدت ۶ هفته رابطه جنسی داشته باشید.

>> تنگ کردن واژن با RF:

درمان گشادی واژن با RF یک روش سرپایی محسوب میشود. در این روش برای درمان گشادی واژن از امواج رادیو فرکانسی استفاده می شود که به عمق بافت واژن نفوذ می کند و فرایند خون رسانی به این بخش با تولید گرما افزایش می یابد. در نتیجه اکسیژن و موادغذایی بیشتری با افزایش خون رسانی، به این ناحیه می رسد و سلول های واژن به منظور کلاژن سازی بیشتر تحریک می شوند. بافت های واژن با تولید کلاژن بیشتر، مجددا سفت و تقویت می شوند. روش کار امواج دستگاه RF به اینصورتست که اسیدیته و یا همان PH طبیعی واژن را به هم نمیریزد، به همین خاطر موجب حفظ تعادل در باکتری ها وقارچ هایی میشود که در رحم بطور طبیعی زندگی می کنند. از مزیتهای این روش اینست که بیمار بعداز درمان گشادی واژن به عفونت واژینالی مبتلا نمی شود.

میزان ماندگاری تنگ کردن واژن

میزان ماندگاری عمل تنگ کردن واژن با سبک زندگی فرد، رابطه ی مستقیمی دارد و عوامل مختلفی در آن تاثیر گذار است که می توان به تعداد رابطه جنسی، نحوه برقراری رابطه جنسی و…. اشاره کرد ولی بطور معمول ماندگاری این عمل را دو سال و حتی بیشتر از آن می توانید ببینید. خانم‌ها پس از گذشت دو سال میتوانند مجددا واژن خود را تنگ کنند.

درمان گشادی واژن,درمان گشادی واژن با انجام ورزش کگل,علل گشادی واژنگشادی واژن و شل شدگی بافت آن از علایم بالا رفتن سن بانوان می باشد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 16
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
لبیبی,زندگینامه لبیبی,لبیبی کیست زندگینامه لبیبی شاعر قرن پنجم

تاریخ تولد: اواخر قرن چهارم و اوایل قرن پنجم

محل تولد: ایران

حرفه: شاعر 

لبیبی,زندگینامه لبیبی,بیوگرافی لبیبیبیوگرافی لبیبی

زندگینامه لبیبی:

لبیبی از جمله شاعران معروف اواخر قرن چهارم و اوایل قرن پنجم هجری است و مسعود سعد او را اوستاد و سیدالشعرا عنوان می دهد. این شاعر در یکی از قصیده های خون با اطلاع از لبیبی تضمین کرده است به این شکل که: 

ادامه
محمد خاتمی,بیوگرافی سید محمد خاتمی,زندگینامه سید محمد خاتمی بیوگرافی سید محمد خاتمی

تاریخ تولد: ۲۱ مهر ۱۳۲۲

محل تولد: اردکان، استان یزد، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

آغاز فعالیت سیاسی: سال ۱۳۴۱ 

حزب سیاسی: مجمع روحانیون مبارز

تحصیلات: دارای دکترای افتخاری 

ادامه
دمیتری مندلیف,زندگینامه دمیتری مندلیف,بیوگرافی دمیتری مندلیف دمیتری مندلیف دانشمند بزرگ و پایه گذار جدول تناوبی

تاریخ تولد: ۸ فوریه ۱۸۳۴

محل تولد: دهکده Verhnie Aremzyani، نزدیک توبولسک، امپراتوری روسیه

ملیت: روس

حرفه: شیمی دان

شهرت: پایه گذاری جدول عناصر شیمیایی مندلیف

محل تحصیل: دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ویژه سرپوش
X