دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۱۷

بررسی علت و راههای موثر برای رفع تیرگی کشاله ران

رفع تیرگی کشاله ران,روش های درمان و رفع تیرگی کشاله ران,درمان رفع تیرگی کشاله رانآشنایی با راهکارهایی برای رفع تیرگی کشاله ران
پوشش  هایی که سبب گرم شدن و در نتیجه عرق کردن اندام بدن میشود باعث ایجاد اصطکاک در کشاله های ران و ناحیه تناسلی میگردد. نتیجه این اصطکاک در دراز مدت سیاهی پوست خواهد پود. تیرگی کشاله ران از شایع ترین مشکلات زیبایی است که امکان دارد در هر شخصی اتفاق بیفتد ولی این مسأله در خانم‌ها نگرانی بیشتری ایجاد می کند. 

علت بروز تیرگی کشاله ران

تیرگی کشاله ران از مشکلات شایع برای مردان و زنان است. این مشکل حتی روی افرادی که پوستی لطیف دارند نیز تأثير میگذارد.از دلایل رایج آن می توان به عرق بی اندازه یا اصطکاک بین ران، استفاده از محصولات شیمیایی، قرار گرفتن در معرض اشعه ماورای بنفش( نورخورشید )، عوارض جانبی برخی داروها، استفاده از روش های حذف مو، دیابت (Diabetes)، سندرم تخم دان پلی کیستیک( PCOS) و عدم تعادل هورمونی اشاره کرد. 

نوعی عفونت باکتریایی به نام اریترازما هم ممکن است سبب تیرگی زیر بغل، واژن، کشاله ران و ناحیه شرمگاهی به خصوص در افراد مبتلا به دیابت شود.

درصورتی که از گذران وقت در زیر نور آفتاب لذت می برید و زمان زيادي بدن خود را در معرض آفتاب قرار می دهید، این موضوع موجب افزایش رنگدانه ها در پوست و تیره شدن پوست شما به ویژه در نواحی ران، زیر بغل و زانو می شود.

سیاهی کشاله ران امری رایج و بی خطر است. با استفاده از روش های خانگی و یا داروهای بدون نسخه میتوانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید. در صورتی که نتیجه دلخواه حاصل نشد میتوانید با مراجعه به پزشک روشی جایگزین برای روشن شدن پوست خود انتخاب کنید.

روش های درمانی رفع تیرگی کشاله ران

 تیرگی کشاله ران و واژن، تیرگی تناسلی به خصوص ازعوامل ژنتیکی و نوع تغذیه، افراد چاق، اصطحکاک بین رانها، اصلاح منظم، پیاده روی و راه رفتن زیاد، رابطه جنسی زیاد  منشا میگیرد.

روش های خانگی رفع تیرگی کشاله ران

داروهای خانگی برای رفع تیرگی کشاله ران، مثل لیمو، ویتامینe ، و دیگر درمانهای طبیعی سفید کننده پوست گاهی اوقات مؤثر هستند، به خصوص برای تیرگی سطحی ناشی از تحریک پوست.

رفع تیرگی کشاله ران با پرتغال

راههای رفع تیرگی کشاله ران,رفع تیرگی کشاله ران,شیوه های رفع تیرگی کشاله رانمراحل و رفع تیرگی کشاله ران با پرتغال

پوست پرتقال بعنوان یک سفید کننده طبیعی برای رفع تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی زنان استفاده می شود.

پوست پرتقال را برای چند روز زیر نور خورشید بگذارید تا کاملاً خشک شود، آنرا پودر کنید؛ دو قاشق چای خوری پودر پوست پرتقال با آب و شیر ترکیب کنید تا خمیری یک دست شود، آنرا بر روی پوست تیره بمالید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند و بعد از آن با آب سرد بشویید.

رفع تیرگی کشاله ران با آلوئه ورا

درمان خانگی رفع تیرگی کشاله ران,رفع تیرگی کشاله ران,روش های رفع تیرگی کشاله رانآلوئه ورا تاثیر بسیار زیادی برای رفع تیرگی کشاله ران دارد

آلوئه ورا یکی از محبوب ترین گیاهان رفع تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه ی تناسلی زنان میباشد ، ژل را از یک برگ آلوئه ورا استخراج کنید و آنرا مستقیما بر روی نواحی تیره بمالید، بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و بعد آنرا با آب بشویید.از این درمان طبیعی یک بار در روز استفاده کنید.

رفع تیرگی کشاله ران با لیموترش

رفع تیرگی کشاله ران با لیمو,رفع تیرگی کشاله ران با لیمو و شکر,رفع تیرگی کشاله رانتاثیرات لیمو بر رفع تیرگی کشاله ران

لیمو بعنوان یک سفید کننده طبیعی و عامل ضد باکتری و ضدعفونی کننده قوی شناخته می شود، به همین دلیل لیموترش برای درمان سیاهی زیر بغل و گردن مناسب می باشد.

آب لیموترش را بگیرید و بر روی نواحی موردنظر بمالید، بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و بعد از آن کامل بشویید. برای لایه برداری بهتر میتوانید قدری شکر را به آب لیمو ترش اضافه کنید.

در روشی ديگر پودر زردچوبه را با عسل یا ماست و آب لیموترش ترکیب کنید و آنرا بر روی نواحی تیره زیر بغل و گردن بمالید، بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و آنگاه آنرا بشویید. این روشها را سه یا چهار بار در هفته تکرار کنید.

رفع تیرگی کشاله ران با جوش شیرین

برای درمان خانگی تیرگی کشاله ران یا زیر بغل و واژن میتوانید از جوش شیرین استفاده کنید. شما میتوانید پس از حمام کردن، جوش شیرین را به زیر بغل بزنید و آنرا پس از ١٠دقیقه بشویید فراموش نکنید که پیش از انجام این کار زیر بغل را کاملا خشک کنید. خیلى مراقب باشید وارد واژن نشود.

تراشیدن موهای زائد را به صورت منظم و مرتب متوقف کنید، از موبرهای شیمیایی استفاده نکنید، و فوری بعد از تراشیدن موهای زیر بغلتان هم از دئودورانت استفاده نکنید.

رفع تیرگی کشاله ران با آسپرین

آسپرین خاصیت های زيادي برای زیبایی دارد. آسپرین حاوی سالیسیلیک اسید است که سلول های مرده پوست را برمی دارد. برای روشن کردن خط بیکینی، دو عدد قرص آسپرین را له کرده و آنرا با یک قاشق چایخوری آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. آنرا روی قسمت تیره بگذارید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند بعد از آن با آب سرد بشویید. این درمان را سریعاً پس از اصلاح کردن بکار نبرید برای این که ممکن است باعث تحریک پوست شود.

رفع تیرگی کشاله ران با سیب زمینی

راههای رفع تیرگی کشاله ران,رفع تیرگی کشاله ران,روش های رفع تیرگی کشاله رانتاثیرات سیب زمینی برای رفع تیرگی کشاله ران

ماساژ سیب زمینی روی پوست روش خوبی برای از بین بردن لکه های تیره است. آنزیم کاتچولاز موجود در سیب زمینی به سفید شدن پوست کمک می کند. برای انجام این کار یک سیب زمینی را تکه کنید. آنرا به مدت ۱۵ دقیقه یا بیشتر روی پوست ماساژ دهید. بعد از آن پاها را به آرامی بشویید.

رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن با جو دو سر

تاثیرات جو دوسر برای رفع تیرگی کشاله ران,رفع تیرگی کشاله ران ماسک خانگی برای رفع تیرگی کشاله رانتاثیرات جو دو سر برای رفع تیرگی کشاله ران
روش اول:

دو قاشق چای خوری از پودر جو دوسر را به به مقداری آب گوجه فرنگی له شده، اضافه کنید، تا یک ترکیب غلیظ بدست آورید و بعد آنرا روی پوست اعمال کنید و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید و بعد، از مرطوب کننده استفاده کنید.این درمان را یک الی دو بار در هفته تکرار کنید. 

روش دوم:

یک قاشق غذاخوری از پودر جو دوسر را با مقداری شیر و عسل ترکیب کنید و بعد از آن این مخلوط را روی پوست اعمال کنید و بعداز ۲۰ الی ۳۰ دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.این درمان را دو بار در هفته انجام دهید.

رفع تیرگی کشاله ران با خیار 

آب خیار دارای ویژگی های روشن کننده پوست است. ویتامین A موجود در خیار سبب رفع تیرگی کشاله ران می شود و محتوای آب آن پوست را هیدراته و درخشان می کند.

آب نصف یک خیار را بر روی تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی بمالید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند و بعد آنرا با آب سرد بشویید.

۲ قاشق غذا خوری آب خیار را با نصف قاشق غذاخوری آب لیمو و پودر زردچوبه مخلوط کنید، آنرا بر روی نواحی تیره پوست بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند سپس آنرا با آب سرد بشویید. این کار را هرروز انجام دهید تا زودتر نتیجه بگیرید.

رفع تیرگی کشاله ران با کرم های موضعی

کرم های موضعی بسیاری برای از رفع تیرگی کشاله ران یا زیر بغل وجود دارند که این کرم ها از طریق متوقف کردن تولید ملانین در پوست، موجب روشن شدن آن می شوند.از بین بردن تیرگی کشاله ران یا زیر بغل با روش های خانگی یا کرم های موضعی به چند هفته وقت نیاز دارد تا تاثیرات مثبت خود را نشان دهد.

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر

رفع تیرگی کشاله ران,رفع تیرگی کشاله ران با لیزر,کرم موضعی برای رفع تیرگی کشاله رانلیزر درمانی برای رفع تیرگی کشاله ران

با استفاده از لیزر شما میتوانید رنگ نواحی حساس پوست خود را تغییر داده و از بین بردن سیاهی زیر بغل یا کشاله ران را در  جلسات درمانی تجربه کنید! لیزر یک روش درمانی بی خطر و ساده است که در آن از پرتو لیزر برای رفع تیرگی کشاله ران یا زیر بغل ایجاد شده بر روی پوست استفاده می شود.

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر لایه بردار IPL

رفع تیرگی کشاله ران با لیزر در سریع ترین زمان ممکن و بدون هیچگونه عارضه‌ای، پوست این نواحی از بدن را روشن تر می کند.لیزر درمانی برای رفع تیرگی کشاله ران و سیاهی زیر بغل در کلینیک ها عرضه می شود. لیزر روشن کننده یا سفید کننده برای درمان تیرگی زیر بغل و کشاله ران بکار برده میشود. نور لیزر به پوست ناحیه موردنظر تابانده میشود تا باقی مانده سلولهای پوستی مرده را پاک کند و لکه های تیره پیگمانتاسیون را از بین ببرد تا پوست سفیدتر و صافتر شود.

دستور پزشک برای رفع تیرگی کشاله ران

متخصص پوست بهترین نوع کرم سفید کننده و بلیچینگ را برای رفع تیرگی کشاله ران تجویز میکند. 

مزایای رفع تیرگی کشاله ران با لیزر

۱- لیزر نیاز به بستری ندارد سرپایی قابل انجام است.

۲- اثر لیزر درمانی طولانی مدت است

۳- مدت زمان لیزردرمانی بسیار کوتاه است. خدودا بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه

۴- نتایج اثربخش و سریع دارد

۵- روشی غیرتهاجمی و بدون درد و خونریزی است

رفع تیرگی کشاله ران با میکرودرم آبریژن

میکرودرم آبریژن یک روش سریع و بدون نیاز به زمان بهبودی است که با از بین بردن سلول های مرده ی سطح پوست با استفاده از کریستال ها موجب دوباره سازی پوست می گردد. با استفاده از یکسری روش های میکرودرم آبریژن، شما میتوانید به سرعت بهبود قابل ملاحظه ای در ظاهر تیره ی زیر بغل، آرنج و زانو مشاهده نمایید و در عین حال پوستی شاداب تر، با ظاهری نرم تر و صاف تر داشته باشید.

نکات مهم درباره رفع تیرگی کشاله ران

۱- آب فراوان بنوشید. آب کمک می کند تا مواد زاید و سمی از بدن دفع شود.

۲- هشت ساعت در روز بخوابید. خواب عامل مهمی برای رشد و تولید سلولها است.

۳- یکی از روش های رفع تیرگی کشاله ران باید رژیم غذایی سالمی داشته باشید که حاوی میوه، سبزیجات و غلات سبوس دار است. از غذاهای چرب و چیلی هم دوری کنید تا پوست خوبی داشته باشید

۴- به طور مرتب و حداقل هفته ای دوبار، پوست خود را با یک اسکراب مناسب لایه برداری کنید. با این کار تمامی سلوله ای مرده ی پوستی از سطح پوست جدا می شوند.

۵- لباس های زیر پنبه ای و راحت بپوشید که هوا در آن جریان داشته باشد.

۶- از پوشیدن شلوارهای بسیار تنگ که میتواند ران را خراشیده و تیره کند اجتناب کنید.

سوالات رایج درباره رفع تیرگی کشاله ران

آیا می توان از کرمهای سفید کننده برای رفع تیرگی کشاله ران استفاده کرد ؟

استفاده از کرمها یا ژلهای سفید کننده یا روشن کننده یا بلیچینگ یکی از روشهای رفع تیرگی کشاله ران است. با این حال تا زمان مشاهده نتایج باید شکیبایی زيادي داشته باشد و بطور مداوم از این فراورده های سفید کننده استفاده کنید.

نعناع چه تاثیری در رفع تیرگی کشاله ران و واژن دارد؟

روش قدیمی چینی ها برای درمان تیرگی و سیاهی پوست واژن استفاده از نعناع است، برای این کار مقداری برگ نعناع تازه و ارگانیک را با هاون بکوبید. خمیر حاصل را روی ناحیه موردنظر مالیده و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید، این روش را دو بار در روز استفاده کنید تا پس از دو هفته نتایج عالی آنرا ببینید.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 12
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مرتضی شریفی,زندگینامه مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفی بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست (+ مصاحبه و جدیدترین تصاویر)

محل تولد: ارومیه

تاریخ تولد: ۱۳۷۸/۳/۶

قد: ۱متر و ۹۳ سانتیمتر

ورزش: والیبال

شروع فعالیت در والیبال: ۱۳۸۸

ادامه
علی علیپور,تصاویر اینستاگرام علی علیپور,علی علیپور فوتبالیست بیوگرافی علی علیپور و موفقیت های آن در عرصه فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۰ آبان ماه ۱۳۷۴

محل تولد: قائم شهر

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتی متر

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
ویژه سرپوش