پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۱۰۳۱

اندازه واژن (مهبل) و نقش آن در رابطه جنسی

اندازه واژن,اندازه مهبل,تغییر اندازه واژن بعد از زایماناز عوامل تأثیر گذار بر روی اندازه واژن می توان به قد و سن اشاره کرد
بخش اصلی دستگاه تناسلی در زنان، واژن نام دارد. افراد مختلف واژن هایی با اندازه متفاوت دارند، اندازه واژن هر شخصی امکان دارد متفاوت باشد.

اندازه واژن در زنان

در طول فعالیت جنسی، واژن یا مبهل دچار انعطاف پذیری و اصطحکاک می شود. پوشش داخلی لگن از بافت شکمی تشکیل شده است و به همین علت این بافت از لایه های زیرین واژن محافظت می کند. در قسمت حفره لگن خلفی مثانه و در بخش قدامی راست روده، واژن قرار گرفته است. طول و انواع واژن در بین زنان مختلف، میتواند متفاوت باشد ولی زمانی که فرد از نظر جنسی تحریک نشده است، طول متوسط آن در حدود ۹ تا ۱۰ سانتیمتر است. با این حال در هر فرد، طول واژن، متفاوت و ۶ تا ۱۲ سانتیمتر است. معمولاً میانگین اندازه قطر واژن در حالت عادی ۲.۴ تا ۶.۵ سانتیمتر ( ۰.۹۴ الی ۲.۵۶ اینچ) است.

در واقع، عمق واژن (از دهانه واژن تا دهانه رحم) به ۱۸ سانتی متر نیز می تواند برسد. از نظر ظاهری، واژن تغییر نخواهد کرد بدین دلیل که داخلی است. در واقع ، تحقیقات هیچ ارتباطی بین عمق واژن فرد و سن او پیدا نکرده است. با این حال، امکان دارد لابیا با گذشت زمان کوچکتر بنظر برسد چون میزان استروژن در بدن با افزایش سن کاهش می یابد و در نتیجه میتواند چربی و کلاژن را کاهش دهد. در واژن جهت جلوگیری از رشد باکتری ها و مخمرها ترشحاتی تولید می شود که با واژن و PH اسیدی تولید می گردند. بعضی از خانم‌ها امکان دارد پس از زایمان احساس کنند واژن آن ها متفاوت است. در حالیکه بافت های واژن برای جا دادن کودک کاملاً کشیده میشوند ، این دائمی نیست. طبق تحقیقات، طول و اندازه واژن بین زنانی که زایمان نموده اند و آنهایی که هنوز زایمان نکرده اند تفاوتی ندارد.

اندازه واژن در بارداری,اندازه واژن,عوامل تأثیر گذار بر اندازه واژناندازه واژن در حین رابطه جنسی افزایش پیدا می کند

اندازه واژن در زمان رابطه جنسی

اندازه واژن در طول رابطه جنسی افزایش پیدا می کند. در زمان رابطه جنسی، واژن شبیه به یک ظرف عمل کرده و کار انتقال اسپرم به داخل رحم و لوله های فالوپی را انجام می دهد به علت این که مهبل( واژن) ساختاری کششی دارد در صورتیکه آلت تناسلی مرد وارد میشود میتواند در قطر و طول به کشش لازم برسد. بعبارتی، خون بیشتری در هنگام تحریک به واژن جریان می یابد. همین امر سبب می شود که واژن کشیده شود و دهانه رحم یا نوک رحم کمی بلند شود و سبب شود که آلت تناسلی مرد، انگشت یا اسباب بازی جنسی در واژن قرار گیرد. در حالیکه در هنگام تحریک شدن، واژن منبسط می شود و آلت تناسلی بزرگ مرد یا اسباب بازی جنسی هنوز هم میتواند هنگام داشتن رابطه جنسی باعث ناراحتی شود.

چگونه اندازه واژن با گذشت زمان تغییر می کند؟

از عوامل تأثیر گذار بر روی اندازه واژن می توان به قد و سن اشاره کرد. در شکل ظاهری و داخلی واژن در طول زمان تغییری ایجاد نمی شود. امکان دارد با گذشت زمان بنظر برسد که رنگ اندام تناسلی تغییر نموده و با تغییر هورمونی، روشن تر یا تیره تر شده است. برخی از زنان امکان دارد که احساس کنند پس از زایمان، واژن آن ها تغییر نموده است در حالیکه کشش ایجاد شده در بافت واژن در اثر زایمان، دائمی نیست. چنانچه شخصی احساس کند که بعد از زایمان، واژنش تغییر نموده است ، میتواند از تمرینات کگل به توصیه پزشکان استفاده کند که برای سفت کردن و آزاد سازی عضلات مورد استفاده برای کنترل ادرار است و سبب میشود کف لگن تقویت شود.

انجام تمرینات کگل برای اندازه واژن

برای کوچک شدن اندازه واژن، تمرینات کگل انجام دهید. پیش از شروع تمرینات کگل، یک حالت راحت بخود بگیرید تا بدنتان آرام شود. اکثر افراد ترجیح می‌دهند ورزش کگل را هنگام خوابیدن روی تخت خواب یا هنگام نشستن روی صندلی انجام دهند. بعد از آشنایی با تمرینات، باید بتوانید در هر موقعیت و هر مکان، آن ها را مانند ایستادن و منتظر ماندن در صف انجام دهید.

اندازه واژن چقدر است,شکل و اندازه واژن,اندازه واژناندازه  واژن در زنان متفاوت است

هنگامی که راحت شدید، برای کوچک شدن اندازه واژن، ابتدا نفس عمیقی از طریق بینی خود بکشید و بگذارید شکم شما در هنگام پر شدن از هوا باد کند. در هنگام نفس کشیدن، عضلات کف لگن را آرام کنید. هنگامی که به آرامی عضلات کف لگن خود را منقبض می کنید، به آرامی نفستان را از دهان بیرون بدهید. عضلات کف لگن را در حین نفس کشیدن، به مدت ۳ تا ۶ ثانیه منقبض کنید (تا زمانی که احساس خستگی در عضلات کنید). به این کار انقباض می گویند. بعد از آن دوباره نفس بکشید و انقباض را رها کنید تا عضلاتتان به آرامش برسد.

جهت انجام این تمرین که برای کوچک شدن اندازه واژن مناسب است باید عضلاتتان را به مدت ۶ تا ۱۰ ثانیه بطور کامل آرام کنید. بسیار مهم است که بین هر انقباض کاملا استراحت کنید و نفستان را حبس نکنید. همیشه عضلات را به همان اندازه که منقبض نموده اید، به آنها استراحت دهید. این تمرین را ۱۰ بار در هر ست تکرار کنید. در صورتیکه هنگام انجام ورزش کگل درد دارید، فوراً انجام این ورزش را قطع کنید. ورزش کگل مضر نیست ولی برای همه ی افراد هم مناسب نیست. اگر بدرستی انجام شود، در اکثر مردم تأثير مثبت و آرام بخشی می گذارد.

اندازه واژن,سایز واژن,اندازه واژن زن چقدر استطول و اندازه واژن بین زنانی که زایمان نموده اند و آنهایی که هنوز زایمان نکرده اند تفاوتی ندارد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 10
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش