شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۸۰۰۰۷۱

ارضا شدن زن؛ نشانه های ارضا شدن زن چیست؟

ارضا شدن زن,علائم ارضا شدن زن,بهترین راه برای ارضا شدن زنارضا شدن زن در خواب با دیدن خواب تحریک­ برانگیز آغاز می­شود
یکی از موانع اصلی ارضا شدن زن، کنترل مستقیم رابطه جنسی به وسیله مرد است، در اکثر مواقع، روش اجرای مراحل رابطه جنسی و دخول طبق آن چیزیست که مرد لذّت می برد و تحت اختیار اوست. البته زن هم در این بین از رابطه جنسی لذّت می برد ولی این نشانه ی رسیدن به درجه ی ارضاء کامل نیست.

ارضا شدن زن

معنای سربسته در خصوص مسائل جنسی خانم ها ارگاسم و ارضا شدن آن است یک واکنش جنسی طبیعی و لذتبخش که تجربه نکردن آن در زمان عمل جنسی میتواند سبب بروز مشکلات فراوانی در زندگی زناشویی گردد. ارضا شدن (ارگاسم)، یک احساس گذرای حداکثر لذت است که با بعضی تغییرات فیزیولوژیک در بدن همراه است. در مردان ارضا شدن معمولاً با انزال همراه است بدین ترتیب تشخیص آن راحت است ولی تشخیص ارضا شدن زن گاهی اندکی مشکل است.

مرحله ارگاسم یا ارضا شدن به صورت تخلیه ناگهانی فشاری که در مرحله برانگیختگی و کفه بوجود آمده درک می شود. یکی از دلایلی که از ارضاء شدن بعنوان معمای سربسته یاد می شود پیچیده بودن ارگاسم زنان در مقایسه با آقایان است، عوامل زیادی بر فرآیند ارضا شدن زن مؤثر است. مسئولیت مردان در فرآیند رابطه جنسی و تامین نیاز جنسی بیش از خانم ها در مقابل آقایان می باشد، به عبارتی در یک رابطه جنسی برای تحریک کردن و به ارگاسم رساندن زنان کارهای مقدماتی و اساسی لازم است که در خصوص آقایان چنین نخواهد بود.

علت دیر ارضا شدن زن

برخی از دلایل دیر ارضا شدن زن عبارتست از:

- عدم اطلاعات کافی در خصوص ارگاسم، رابطه ی جنسی و تحریکات مؤثر

- وجود مشکلی در رابطه

- یکنواختی و خسته کننده بودن اتاق خواب

- اثرات جانبی بعضی از داروها، مانند داروهای ضد افسردگی

- آسیب جسمی یا روحی، مثل حس تجاوز یا سواستفاده جنسی

- حس خجالت نسبت به رابطه جنسی

- میزان سلامتی اشخاص که بر روی اعصاب و سطح هورمون آنها اثر می گذارد

نقاط تحریک پذیر برای ارضا شدن زن

دو نقطه در بدن زنان وجود دارند که در ارضا شدن زن مهم اند. در صورتی که مایلید همسرتان به اوج لذت برسد باید یاد بگیرید که این نقاط بدن وی را تحریک کنید.

نحوه ارضا شدن زن,ارضا شدن زن,چگونگی ارضا شدن زنعوامل روانی اجتماعی روی توانایی ارضا شدن زن تاثیرگذار هستند

۱. کلیتوریس:

کلیتوریس در ارضا شدن زن نقش مهی دارد. این بخش کوچک دارای تراکم شدیدی از پایانه های عصبی است که در بخش بیرونی و بالایی واژن قرار دارد. کلیتوریس توسط تکه کوچکی از پوست به نام “کلاهک کلیتوریس” پوشانده شده است که از تحریک دائمی آن جلوگیری می کند، بدین ترتیب میتوانید با لیس زدن یا لمس کردن، کلیتوریس را نوازش کنید. بعد از تحریک شدن، کلاهک کلیتوریس به عقب رفته و کلیتوریس کمی بلند می شود.

۲. نقطه “G”:

این نقطه تحریک کننده که از عوامل موثر در ارضا شدن زن است، درون واژن قرار گرفته است. دسته ای از پایانه های عصبی در محدوده ای حدود پنج سانتیمتر بالاتر از استخوان زهاری بر روی دیواره داخلی و بالایی واژن قرار دارد. برای پیدا کردن نقطه G، به آرامی انگشت خود را به درون واژن فروبرده، بعد از آن انگشت خویش را به صورت حرکت ”بیا نزدیکتر” خم کنید. بدانید که بعضی زنان دوست دارند نقطه G آن ها بطور مستقیم نوازش شود، درحالی که دیگران فشار کمتری در این نقطه را ترجیح می دهند. 

نحوه ی ارضا شدن زن

ارضا شدن زن یا تجربه اوج لذت جنسی زن را می توان واکنشی دانست که کل بدن از خود نشان می دهد و شدت واکنش و ترتیب زمانی آن متغیر است. در هنگام ارگاسم، ظاهر چین دار صورت زن بطور گرافیکی، افزایش تنش میوتونیک در سرتاسر بدن وی نشان می دهد عضلات گردن و ماهیچه های طویل بازوها و پاها معمولاً در اسپاسم غیر ارادی شرکت می کنند. دست ها و پاهای زن در طی آمیزش به حالت پشت خوابیده، امکان دارد شریک جنسی خویش را بطور محکم بگیرد. اندام های انتهائی در شرایطی که شخص در زیر خوابیده و شریک جنسی خود را با دست نگرفته اسپاسم کارپوپیدال از خود نشان می دهند، این اسپاسم حتی بر حسب عادت شخصی در موقع خودتحریکی نیز ظاهر می شود.

ارضا شدن زن ها,نشانه ارضا شدن زن,ارضا شدن زنبهترین نقاط تحریک پذیر برای ارضا شدن زن، کلیتوریس و نقطه G است

عضلات مخطط شکم و سرین بطور ارادی در تلاش عمدی زن جهت بالا بردن تنش های جنسی خویش، بخصوص در موقعی که از اوج مرحله پلاتو بریده و به مرحله ارگاسم پا بگذارد مکرراً بطور ارادی منقبض می شوند. شروع فیزیولوژیکی ارگاسم بواسطه انقباضات اعضای هدف علامت داده می شود. اعضای هدف این کار را با ایجاد سکوی ارگاسمی در ثلث خارجی مهبل شروع می کنند. در اکثر زنان حساس ترین عضو به تحریک جنسی کلیتوریس است که لمس آن بسیار برای زنان لذتبخش بوده و بيش ترین نقش را در فراهم آوردن لذت جنسی برای زنان دارد. تحریک بعضی از نقاط بدن همچون واژن، کلیتوریس یا مقعد زن میتواند به ارضا شدن زن منتهی شود.

لوله واژن به طور ریتمیک شروع به منقبض شدن می کند. همینطور انقباض غیر ارادی اسفنکتر مقعد نیز در این مرحله پیش آمده و تعداد نبض و میزان فشار خون بالا می رود. افزایش انقباض عضلات و پر شدن سیاهرگ مهبل از خون موجب رسیدن به اوج لذت جنسی می شود. همچنین باید در نظر گرفت ارضا شدن زن نمی تواند به زور صورت پذیرد، این بازتاب ها بطور طبیعی اتفاق می افتند.

راه حل های ارضا شدن زن

یکی از موانع اصلی ارضا شدن زن، کنترل مستقیم رابطه جنسی توسط مرد است، در اکثر مواقع، نحوه ی اجرای مراحل رابطه جنسی و دخول طبق آن چیزیست که مرد لذّت می برد و تحت اختیار اوست. البته زن نیز در این بین از رابطه جنسی لذّت می برد ولی این نشانه ی رسیدن به درجه ی ارضاء کامل نیست. مرد به محض انزال میتواند دست از ادامه ی رابطه جنسی بردارد و این زن است که به زمان بیشتری نیاز دارد. نخستین راه حل اصلی برای این که زنان به اوج لذّت و ارضاء برسند، این است که از مرد بخواهد، آهسته تر مراحل رابطه جنسی را پیش ببرد. در این بین خود زن هم میتواند با دخالت خود، روال را به نفع خود آرام تر کند.

اختلالات جسمی و روحی، یکی از علل انزال زودرس در مردهاست. مردهایی که تجربه ی کمی در روابط جنسی دارند، به علت هیجانات و شهوت بیش از حدّ دچار این حالت می شوند. اضطراب، نگرانی، افسردگی، و … نیز خود، میتوانند عواملی مهم در اختلال در عملکرد رابطه زناشویی و انزال زودرس باشند. خانم ها باید بدانند که اگر در زمان عمل رابطه جنسی با وجود این که از همسرتان خواسته اید آرامتر مراحل را پیش ببرد، با انزال زودرس و در نتیجه عدم ارضای خود رو به رو شدند، عصبی نشوید و او را محکوم نکنید، بهتر است به دنبال عامل روحی یا جسمی در او باشید، به دلیل آن که باور کنید، برای مرد هیچ چیزی بدتر از این نیست که نتواند معشوقه و طرف مقابل خود را ارضاء کند.

نواحی دیگری نیز در بدن زن هستند که بسیار حساس هستند و هنگامی که تحریک شوند ارضا شدن زن را به وجود می آورند. سعی کنید این مناطق را تحریک کنید.

ارضا شدن زن,عکس از ارضا شدن زن,عکس ارضا شدن زنیکی از موانع اصلی ارضا شدن زن، کنترل مستقیم رابطه جنسی توسط مرد است

خیلی از مردها نیز با تکنیکی خاصّ، میتوانند سبب ارضا شدن زن خود شوند، به طوریکه در زمان عمل دخول، ۲۰ تا ۳۰ ثانیه دست از آن می کشند، نفسی عمیق می کشند و مجدداً شروع می کنند، احتمالا این عمل برای مرد اندکی ناخوشایند باشند، امّا کمک شایان توجّهی در کنترل انزال زودرس در آنهاست. با این کار شما هم فرصت دارید که بخود برسید و بر ارضاء و دستیابی به اوج لذّت خود در زمان مراحل دست یابید.

نشانه های ارضا شدن زن

برخی از نشانه های ارضا شدن زن به شرح زیر است:

- قطر رحم زن زمان ارضا شدن افزایش می یابد و از آن مایع لزجی بیرون می آید. این مایع بدون رنگ است و باعث دخول راحت تر می شود.

- موقع ارضا شدن زن، قسمت داخلی رحم اندکی تنگ و نوک سینه ها سفت می شود.

- از دیگر علائم ارگاسم یا ارضا شدن زن تغییر سریع رنگ لب های فرج (لبیا)، انقباض واژن، رحم و اسفنکتر مقعد، رفع احتقان آرئول، افزایش شدت نبض واژن و افزایش سطح پرولاکتین است.

- حس گرمایی که موقع ارضا شدن زن بوجود می آید به دلیل گرمای منی است که وارد بدن زن می شود چون سرما اسپرم ها را میکشد و منی با پرش به بیرون پرتاب می شود.

- حد و میزان ارضا شدن زن، بستگی به اندام فیزیولوژیکی و واکنش های آموخته شده او دارد. تحریک جنسی برای رسیدن به اوج لذت جنسی از نظر روانی و جسمی لازم است.

- از دیگر نشانه های ارضا شدن زن اینست که برخی از آنها با خیال پردازی و بدون تحریک اندام جنسی به ارگاسم می رسند ولی بعضی دیگر ارگاسم های خودبخودی و ارضا شدن در خواب را تجربه می کنند.

ارضا شدن زن در خواب

عوامل روانی اجتماعی مثل سن، تحصیلات، کلاس اجتماعی، مذهب، شخصیت و ارتباطات بین فردی روی توانایی ارضا شدن زن تاثیرگذار هستند. همچنین بعضی از عوامل فردی مانند احساس ضعف عمومی و کمبود حس سلامت جسمی، تجارب منفی جنسی قبلی و استرس های زندگی، بی کاری و خصومت های روزانه، احساس منفی نسبت به همسر، کیفیت بد ارتباط زن و شوهر، فقدان صمیمیت و تفاهم جنسی بر کاهش ارتباط جنسی و اختلال عملکرد تمام مراحل جنسی و همینطور اختلال ارگاسم تاثیر گذار است.

برخی از زنان به نوعی اضطراب به نام اضطراب نمایشی دچارند که قادر به کسب آرامش به منظور بروز بازتاب عصبی طبیعی برای ایجاد ارگاسم نیستند و خود باعث مهار این عملکرد طبیعی می شوند. از عواملی که تأثير بسیار منفی بر روی عملکرد جنسی و ارضا شدن زن دارد، اختلال در مرحله اجتماعی شدن و وجود یک تفکر غلط در خصوص رابطه جنسی و نگرش منفی در خصوص لذت جنسی، جهتگیری جنسی یا هویت جنسی است.

از دیگر عواملی که نقش مخربی بر عملکرد جنسی و به ویژه ارضا شدن زن دارد، وجود سابقه سوءاستفاده جنسی در دوران کودکی و احساسات منفی در مورد تمایلات جنسی، مشکلات ارتباطی با همسر و کاهش اعتماد به نفس، حس منفی زن در مورد خودش از نظر شکل بدن، زیبایی و ترس از دست دادن کنترل و استرس است.

برنامه های متعددی برای درمان اختلال ارگاسم پیشنهاد می شود که از جمله ی آن میتوان به بررسی و درمان اختلال های طبی، روانی و سوءمصرف مواد، آموزش جنسی و ایجاد مهارت ارتباط و مهارت های جنسی، مشاوره برای کاهش اضطراب جنسی و عملکردی اشاره کرد. ورزش ایروبیک منظم، افزایش حس مثبت، نشاط با کنترل وزن بدن، ورزش های مفرح، افزایش صمیمیت جنسی و تغییر در روش های روتین و کلیشه ای رابطه جنسی با همسر  به ارضا شدن زن کمک می کند.

ارضا شدن زن عکس,ارضا شدن زن در خواب,ارضا شدن زنارضا شدن زن نسبت به مرد پیچیده تر و به زمان بیشتری نیاز است

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 20
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
بشار رسن,بیوگرافی بشار رسن,بشار رسن فوتبالیست عراقی بیوگرافی بشار رسن فوتبالیست عراقی + تصاویر

ملیت: عراق

باشگاه: پرسپولیس

تاریخ تولد: ۲۲ دسامبر ۱۹۹۶

محل تولد: بغداد

پست: هافبک

قد: ۱۷۵ سانتی متر

ادامه
ریحانه پارسا,ازدواج ریحانه پارسا با مهدی کوشکی,حواشی ریحانه پارسا بیوگرافی ریحانه پارسا بازیگر جوان سینمای ایران+ تصاویر

تاریخ تولد: ۴ اسفند ۱۳۷۷

ملیت: ایرانی 

محل تولد: تهران

پیشه: بازیگر

فعالیت: تئاتر ۱۳۹۶ تاکنون

قد: ۱۷۸ سانتی متر

ادامه
حضرت نوح (ع),حضرت نوح زندگینامه (ع),زندگینامه حضرت نوح (ع) زندگی نامه حضرت نوح (ع) نخستین پیامبر از پیامبران اولو العزم

زادگاه: بین النهرین (کوفه)

آرامگاه: اختلافی (نجف، کوفه، کرک بعلبک،  نخجوان)

نام قوم: کلده و آشور

پیش از: سام

پس از: ادریس

ادامه
صائب تبریزی,شعر صائب تبریزی,مقبره صائب تبریزی زندگی نامه صائب تبریزی (میرزا صائب) یکی از غزلسرای قرن یازدهم هجری

زاده: ۱۰۰۰ (هجری قمری)

زادگاه: تبریز

پیشه: شاعر

ملیت: ایرانی

سبک نوشتاری: سبک اصفهانی

زمینه کاری: شعر

ادامه
پژمان پشتام,بیوگرافی پژمان پشتام,زندگینامه پژمان پشتام زندگینامه پژمان پشتام کشتی گیر فرنگی کار تهرانی (+ تصاویر)

زاده:۲۱ دی ۱۳۷۲

زادگاه: باقرشهر، تهران  

پیشه: ورزش‌کار

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش