شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۰۶۷

آشنایی با دلایل گریه زنان بعد از رابطه جنسی

 گریه زنان بعد از رابطه جنسی,دلیل گریه زنان بعد از رابطه جنسیگریه زنان بعد از رابطه جنسی یک اتفاق طبیعی می باشد
پس از رابطه جنسی ناموفق و یا حتی موفق، بروز بعضی از حالات نظیر گریه، بیقراری ، اندوه، امری طبیعیست. بیش از ۱۰ درصد بانوان جهان به این اختلال، گرفتار شده اند. دلایلی شایع در درد کشیدن در طول رابطه جنسی باشد.

گریه زنان بعد از رابطه جنسی

بهتر است بدانید که گریه کردن در طول یک رابطه جنسی و یا حتی پس از آن، امری طبیعیست. چنانچه در طول رابطه جنسی گریه کنید؛ نشان از خوش‌حالی و دلخوشی است و این گریه در هنگام رابطه ی جنسی نشان دهنده ی واکنش روح نسبت به تحمل درد بدن می باشد .از دلایل این گریه می توان به اشک های رضایت، تسکین دهنده و یا کمی غم اشاره کرد. همچنین گریه در حین یا پس از رابطه جنسی به عنوان یک واکنش کاملاً فیزیکی محسوب میشود.

اندوه و گریه پس از رابطه جنسی یا ارضا شدن از نظر علمی و بالینی، نوعی افسردگی و غمگینی پس از رابطه جنسی( PCD) یا گاهی ( PCT) می باشد. از علائم PCD میتوان به احساس بغض، اندوه و تحریک پذیری پس از یک رابطه ی جنسی توافقی و رضایتبخش اشاره کرد. PCDصرفا مربوط به ارگاسم نیست و احتمال بروز آن برای هر کسی نظیر زن و مرد در هر موقعیتی وجود دارد. بنابراین باتوجه به تحقیقات اندک، این حالت را صرفا چند درصد از افراد تجربه می کنند.

دلایل گریه کردن بعد از رابطه جنسی

دلایل بسیاری باعث گریه کردن پس از رابطه جنسی میشود که عبارتست از:

شادی:

با توجه به گریه آور بودن طیف وسیعی از احساسات، این گریه همیشه هم اتفاق بدی نیست. احتمالا تابحال در مراسم عروسی ،" اشک شوق" را دیده اید یا خودتان آن را تجربه نموده اید یا شاهد اشک شوق پدر و مادر نوزاد در هنگام تولد یک نوزاد بوده اید. گاهی اوقات همین حالت در طی فرایند رابطه جنسی یا پس از آن اتفاق می افتد. شاید از این رابطه جنسی، بیش از حد لذت برده اید و یا بیش از حد عاشق هستید. این احساسات درصورتی تشدید می شوند که از آخرین رابطه جنسی شما مدت طولانی بگذرد یا تا به حال رابطه جنسی نداشته اید.

حس نا امیدی:

درصورت آماده کردن خود برای یک اتفاق بزرگ و عدم بروز آن مطابق با میلتان، تمام وجودتان سرشار از حس ناامیدی و یأس میشود. گاهی اوقات بر این انتظارید که به بالاترین حد لذت یا ارگاسم در طول یک رابطه جنسی برسید اما برخلاف انتظارتان پیش میرود ، این اتفاق میتواند موجب تقویت حس ناامیدی و یأس در شما شود و شما در هنگام یا بعد از رابطه جنسی گریه کنید.

اضطراب دلیلی برای گریه کردن بعد از رابطه جنسی:

گریه نسبت به استرس، ترس و اضطراب، نوعی واکنش طبیعی محسوب میشود. وقتی نگرانید، برای برقراری رابطه جنسی، کنارگذاشتن این نگرانی بسیار سخت است. با این که بدن تان به روابط احساسی وارد می شود اما فکرتان درگیر مسأله ی دیگریست. همین امر، احتمال بروز گریه بعد از سکس را فراهم میکند. گاهی اوقات این نگرانی به علت عملکرتان در رابطه جنسی میباشد. ممکن است که بعد از سکس، به خاطر راضی کردن شریک جنسیتان و یا مطابق بودن با انتظاراتش، نگران شوید. هرگونه نگرانی، زمینه ی گریه کردن را فراهم میکند.

 گریه زنان بعد از رابطه جنسی,دلایل گریه زنان بعد از رابطه جنسیگریه زنان بعد از رابطه جنسی می تواند از روی خوشحالی و دلخوشی باشد

حس گناه و شرم:

دلایل زیادی در طول یک رابطه جنسی موجب ایجاد احساس گناه و شرم میشود. گاهی اوقات به فرزندان در فرهنگ ایرانی و خانواده های سنتی تلقین می شود که رابطه جنسی ذاتا بد است و اگر کسی قادر به کنترل حس جنسی خود تا قبل از ازدواج نباشد، بطور قطع مرتکب کار زشت و ناپسندی شده است .یا این که احساس شرم شما در طول رابطه جنسی، زمانی برمی انگیزد که نتوانید طرف مقابل خود را در طول رابطه جنسی ارضا کنید. پس از رابطه جنسی، این احساس گناه و شرم باعث می شود که نسبت به خود و بدنتان حس بدی داشته باشید.

سردرگمی:

معمولاً پس از رابطه جنسی، سردرگمی یک امر غیر معمولی نیست. آنچه که باعث ایجاد مشکل در زندگی جنسی شما میشود؛ مسایل حل نشده و سردرگمی عاطفی از یک رابطه می باشد. ممکن است که شما ایده های مختلف در مورد نحوه ی روابط و یا احساستان به آن شخص داشته باشید که موجب درگیری ذهنتان و گریه شما میشود. رابطه ی جنسی ممکن است که همیشه مطابق میلتان پیش نرود. گاهی اوقات موجب گیجی و ناامیدی یک یا هر دو شما می شود. درواقع گریه ناشی از رابطه جنسی به عنوان یک امر طبیعی تلقی میشود.

غرق بودن در یک سناریو:

چنانچه خانم در رابطه جنسی، نقش بازی کرده باشد و به انجام فانتزی های موردعلاقه ی خود و همسرش بپردازد، احتمال گریه کردن او پس از رابطه جنسی وجود دارد. درحقیقت این گریه کردن ، بدین معناست که خانم در سناریو و نقش آفرینی خود در حین رابطه، غرق بوده است و پس از بازگشت ذهنش به زمان حال و دنیای واقعی، بدلیل مرور تمام صحنه ها در ذهنش، احتمال دارد گریه کند و از طریق گریه کردن ، تنش و اضطراب موجود در هنگام ایفا کردن نقشش را بروز دهد.

افسردگی:

افراد افسرده ممکن است که با علایمی همچون تحریک پذیری، تغییرات در اشتها، مشکل در خوابیدن و یا خوابیدن زیاد، افکار منفی و پوچ و… مواجه شوند. درصورت برقراری رابطه جنسی در دوران افسردگی به اجبار و یا به منظور راضی کردن همسر خود، علاوه بر عدم لذت، حس سوء استفاده به آنها دست میدهد و یا حس دیگری به آنها دست می دهد این که چقدر بی ارزش هستند که مجبورند خودشان را در اختیار همسرشان قرار دهند تا همسرشان به آن ها خیانت نکند و رابطه جنسی اجباری با او برقرار کند. پس از رابطه جنسی، اگر این احساسات منفی هجوم بیاورد باعث گریه شخص می شوند.

 گریه زنان بعد از رابطه جنسی,روش های کاهش گریه زنان بعد از رابطه جنسیگریه زنان بعد از رابطه جنسی می تواند یک واکنش کاملا فیزیکی باشد

درد:

شما ممکن است که با احساس درد در حین رابطه جنسی به دلایل زیادی رو به رو شوید. به دخول دردناک، دیس پارانویا می گویند. اگر خانم، درد زیادی را در حین رابطه جنسی تحمل کند، احتمال گریه کردن او پس از اتمام رابطه وجود دارد. این گریه، نشانه ی درد و ناراحتی می باشد. افرادی که درد زیادی را در حین رابطه متحمل میشوند ، به دلایل مختلفی با این مشکل رو به رو میشوند. به عنوان مثال به دلایلی همچون عدم استفاده از ژل های روان کننده، خشکی واژن و… دچار این درد میشوند. حتماً از ژل های روان کننده یا کاندوم های روان کننده در حین رابطه جنسی استفاده کنید تا خانم‌ها لذت بیشتری را در حین رابطه جنسی تجربه کنند و متحمل درد کمتری شوند.

سعی کنید که با تحریک همسرتان قبل از دخول، او را ارضاء کنید تا واژن برای دخول از طریق ماده ی روان کننده ی ترشح شده، آماده شود. همچنین قبل از دخول، سعی کنید که معاشقه را بیشتر کنید. شما می توانید درد فیزیکی که در اثر رابطه جنسی بوجود می آید را درمان کنید، به این صورت که درخصوص این مسأله با پزشکتان صحبت کنید. درصورت تجربه ی درد و ناراحتی در زمان انجام فعالیت های جنسی با همسرتان، باید در مورد این مسأله با او حرف بزنید تا شاید بتوانید با پیدا کردن این روشها ، این ناراحتی را برطرف کنید.

یادآوری خاطرات بد گذشته:

درصورتی که به شما تجاوز جنسی شده، بعضی از حرکات یا رفتارها در ذهن شما خاطرات تلخی را تداعی می کند و در این زمان قادر به کنترل اشک هایتان نیستید. بهتر است با یک روان درمانگر در این زمینه صحبت کنید تا به شما یاد بدهد که چگونه بر چنین احساساتی غلبه کنید.

راهکارهایی برای کاهش گریه بعد از رابطه جنسی

گریه کردن پس از رابطه جنسی، به این معنی نیست که آن رابطه، رضایتبخش نبوده یا خشن است. گاهی اوقات همسر شما ناخودآگاه اشک ریخته و گریه می کند با این که از رابطه جنسی خود رضایت کامل دارد. چنین وضعیتی با این که عادی است ولی به درمان نیاز دارد. درصورت گریه کردن همسرتان پس از هر بار رابطه جنسی، باید به انجام امور زیر بپردازید:

- از همسرتان جویای مشکل یا ناراحتی او شوید و دقت کنید که هرگز لحنتان تحقیرآمیز یا پرخاشگر نباشد، شما باید قادر به ایجاد یک فضای امن برای او باشید تا برای شما مشکلاتش را مطرح کند و درصورت آزرده خاطر شدن ، به زبان بیاورد. توجه کنید که درصورت داشتن برخورد بد، او بیشتر می ترسد و حرف دلش را به شما نمیگوید.

 گریه زنان بعد از رابطه جنسی,چرا خانم ها بعد از رابطه جنسی گریه میکنندگریه بعد از رابطه جنسی واکنشی طبیعی نسبت به استرس، ترس و اضطراب است

- همسرتان را از بابت ارزشمند بودنش مطمئن کنید و حمایت کننده ی احساسات او باشید. درصورت عصبانی شدن از شریک زندگی تان باید از او فاصله بگیرید و تا زمانی که آرام شود در مورد این موضوع با او صحبت نکنید.

- شما باید با همسرتان درباره رابطه جنسی تان در فرصت مناسب ، صحبت کنید. از او درمورد برآورده شدن نیازهایش در رابطه سؤال کنید. همچنین با وی درمورد کم و کاستی های رابطه ی خود یا میزان لذتبخش بودن رابطه برای او صحبت کنید. نظر او را درباره فانتزی های رابطه جنسی بپرسید تا درصورت وجود مشکل، بتوانید آنرا حل کنید.

- برای داشتن رابطه جنسی به او فشار وارد نکنید.

- اگر همسر شما به دلیل خشکی واژن یا مشکلاتی مثل واژینیسموس، گریه میکند؛ بهتر است از سکس تراپیست برای درمان این مشکلات کمک بگیرید، به این خاطر که این مشکلات، دلایل مختلفی دارند و برای آن ها راهکارهای درمانی تخصصی ارائه شده که به کمک یک شخص متخصص و حرفه ای نیاز دارید.

 گریه زنان بعد از رابطه جنسی,علل گریه زنان بعد از رابطه جنسیگریه کردن بعد از رابطه جنسی میتواند دلایل بسیاری داشته باشد

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 12
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وفات یعقوب لیث,یعقوب لیث صفار,جنبش یعقوب لیث زندگی نامه یعقوب لیث؛پادشاهی که از زبان فارسی حمایت کرد

۸۶۱ – ۸۷۹ میلادی

جانشین: عمرو لیث

زاده: ۲۲۵ قمری

۸۴۰ میلادی

روستای قرنین، سیستان

درگذشته: شوال ۲۶۵ قمری

ادامه
زندگی نامه حجت الله عبدالملکی,بیوگرافی حجت الله عبدالملکی,حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون زندگی نامه حجت الله عبدالملکی؛وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت ابراهیم رئیسی

شهر ری

ملیت: ایران

سمت : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

محل تحصیل: دانشگاه امام صادق

دانشگاه اصفهان

پیشه: اقتصاددان، سیاستمدار

ادامه
عکسهای مریلا زارعی,همسر مریلا زارعی,مریلا زارعی بازیگر بیورگرافی و عکس های مریلا زارعی بازیگر موفق سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۵۳ ‏

تهران، ایران

تحصیلات: مهندسی علوم صنایع غذایی

محل تحصیل: دانشگاه آزاد اسلامی

پیشه: بازیگر

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۴–اکنون

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

تولد: ۱۰ شهریور ۱۳۵۳

تهران،ایران

ملیت: ایرانی

پیش: بازیگر

همسر: ریما رامین‌فر

مدرک تحصیلی: کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی اراک

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
ویژه سرپوش