یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۴۰۰۹۷

آشنایی با پولسازترین مشاغل زنانه

بهترین شغل برای زنان,مشاغل زنانه,طراحی گرافیک از بهترین مشاغل زنانمشاغل زنان سبب استقلال مالی خانم‌ها و افزایش اعتماد به نفس آنها میشود
شغل پردرآمد با سرمایه کم در این دوران زندگی برای خانم‌ها امر بسیار مهمی محسوب میشود. اگر می خواهید کسب و کاری را راه اندازی کنید و کارآفرینی کنید، یکی از راههای مناسب برای رسیدن به موفقیت، انتخاب ایده های تجاری مناسب است.

مشاغل زنانه

داشتن مشاغل پردرآمد از دغدغه های خانم‌ها به شمار می رود. در هر عرصه ای که زنان، تحصیلات و تخصصی را کسب می کنند می توانند موفق عمل کنند ولی معمولاً باید موقعیت های مناسب و شغل های پردرآمدی که با آن ها مناسب است را بشناسند تا بتوانند درامد بسیاری را کسب کنند. یک شغل خوب و پردرآمد سبب میشود استقلال مالی خانم‌ها افزایش یابد و اعتماد به نفس آنها بالا برود.

- طراحی طلا و جواهر ششمین شغل پر در آمد برای خانم ها :

خانم هایی که از توانایی خوبی در زمینه ی ایده پردازی و خلاقیت برخوردار هستند در هنر طراحی طلا و جواهر میتوانند موفق شوند. قدمت این رشته در عهد باستان، بسیار طولانی است. البته باید طراحی طلا و جواهرات را به صورت اصولی و با متد روز دنیا آموزش ببینید تا طرح ها و ایده های دانشجویان قابلیت این را داشته باشند که اجرایی شوند. افراد خلاق در طراحی طلا و جواهر میتوانند ایده های نوینی را ارائه دهند. درصورت جدیدتر بودن طراحی آن ها، فروششان افزایش پیدا میکند. باتوجه به میزان توانایی فرد می توان میزان درامد طراحی طلا و جواهر را تعيين کرد. ولی طبق آمار، اگر توانایی نسبتاً خوبی داشته باشید می توانید درامد فراوانی را کسب کنید.

- پرستار شوید:

نگهداری از کودک، سالمند و بیمار از وظایف شغل پرستاری محسوب میشود که تقریبا همیشه فراهم است و این شغل، درامد نسبتاً خوبی دارد. تجربه های جدیدی را با شغل پرستاری بدست آورید، چون هم کار خیری کرده اید و هم به کسب درآمد رسیده اید. بعنوان مثال، کودکانی که والدینشان شب کار هستند یا سالمندانی که باید عصر، موقع بازگشت فرزندانشان به منزل خود بازگردند و بیمارانی که در عصر یا شب تنها هستند.

مشاغل زنانه پردرآمد,مشاغل زنان,مشاغل زنان ایراناز وظایف شغل پرستاری نگهداری از بیمار میباشد که از مشاغل زنان بشمار میرود

- برنامه نویس کامپیوتری:

یکی از مهم ترین مهارت هایی که برای خانم‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است، برنامه نویسی میباشد بدین دلیل که دارای مزایایی میباشد که از آن ها می توان به دور کاری و انجام پروژه ای کارها اشاره کرد. سالانه، بر تعداد مشاغل مرتبط با برنامه نویسی و یا پیش نیازهای اصلی اش، افزوده می شود. از وظایف یک برنامه نویس می توان به بازنویسی، رفع ایراد، نگهداری و تست کردن اپلیکیشن ها و در کل ساخت و توسعه نرم افزارهای مختلف اشاره نمود ، همچنین وی باید دارای برنامه های مختلف در سیستم عامل ها و پلتفرم های متفاوت باشد و به بعضی از زبان های برنامه نویسی تسلط کامل داشته باشد.

- خیاطی:

خانم کارمند می تواند هنر خیاطی را آموزش ببیند و در ساعاتی که در منزل حضور دارد، به این کار مشغول شود و بعنوان شغل دوم، از درآمد بالایش لذت ببرد. دغدغه بیشتر زنان شاغل( خصوصاً اگر همسر و مادر هم باشند) تفاوت هایی با آقایان شاغل دارد. شغل خانم‌ها تأثير به سزایی در زندگی افراد خانواده دارد، بدین ترتیب شما می توانید بعنوان یک خانم به این مسأله توجه کنید. علاوه بر هنر خیاطی هنر دیگر وجود دارد که به آن هنر انواع دوخت های زیبا روی لباس می گویند و از این هنر می توان به مروارید دوزی، گلدوزی، دوخت های با کاموا، نگین دوزی، پولک و منجوق دوزی و … اشاره کرد.

مشاغل زنان ایران,مشاغل پردرآمد برای زنان,بهترین شغل برای زنانیکی از مشاغل زنان خیاطی است که در آن مروارید دوزی، گلدوزی و .. را آموزش میبینید

- طراحی لباس پردرآمدترین شغل برای زنان:

طراحی لباس در چند سال اخیر نقش برجسته تری نسبت به قبل پیدا کرده است. طراحی لباس از مشاغلی به شمار میرود که در حوزه مدو فشن به خلاقیت، ایده، به روز بودن نیاز دارد. بنابراین میتوانید درامد بسیاری را با کمی خلاقیت کسب کنید. طراح، مطابق با سلیقه مخاطب، طرح هایی را رسم می کند. بعد از این که نوع پارچه را مشخص کرد، آنرا بهمراه موارد دیگر به قسمت دوخت ارسال می کند. علاقه مندانی که به طراحی لباس علاقه دارند، باید دانش و مهارت کافی را در این زمینه کسب کنند. با یادگیری دوره طراحی لباس میتوانید برای طراحی لباس، تمام مهارت های موردنیاز را فرا گیرید. در علم طراحی لباس، داشتن تلاش بیشتر و به دست آوردن اطلاعات به روز میتواند باعث موفقیت و درامد خوب طراحان شود.

- عکاسی:

یکی از بهترین و مؤثرترین راهکارهایی که میتوانید با آن درآمد، کسب کنید؛ عکاسی آزاد می باشد. کار عکاسی را میتوانید با یک شریک یا به تنهایی انجام دهید. از جمله طرح هایی که در این روش، پیش رویتان قرار دارند می توان به عکاسی از مجالس عروسی، املاک و مستغلات و حتی عکس گرفتن از سوژه های بکر و ارسال آنها برای سایت ها و مجلات اشاره کرد ولی این نکته را در نظر داشته باشید که عکاسی یکی از مشاغل بسیار سخت است. عکاسی حرفه ای تقریباً شبیه به یک کابوس است، چون ممکن است عکاسان در زمان عکس یا فیلم گرفتن با مشکلات مختلفی رو به رو شوند ولی اگر توانایی گرفتن عکس های تخصصی را داشته باشید و مهارت های بازاریابیتان را ارتقاء دهید،  در این صورت می توانید به صورت نیمه وقت، درآمد خوبی را کسب کنید. توجه کنید که میتوانید به صورت آنلاین، عکس هایتان را بفروشید و یا با روزنامه ای قرارداد ببندید و عکاسی خبری کنید . از رستوران های محلی و آژانس های معاملات ملکی بپرسید که آیا می خواهند از طریق عکس هایی که شما از آنها میگیرید کسب و کارشان را بهبود بخشند.

مشاغل زنانه خانگی,مشاغل زنانه پردرآمد,مشاغل زنانیکی از بهترین و مؤثر ترین مشاغل زنان که میتوانید با آن درآمد، کسب کنید؛ عکاسی آزاد می باشد

- وبلاگ نویسی:

در حقیقت، وبلاگ نویسی به این معنی است که از تبلیغات و برنامه های پرسود، درآمدی را کسب کنید. مناسب ترین ایده برای خانم‌ها در خانه، شغل وبلاگ نویسی نام دارد چون ساعت کاری انعطاف پذیری دارد و به دلخواه خود میتوانید هر چقدر دوست دارید، کار کنید. بسیاری از خانم‌ها هستند که این کار را در خانه انجام می‌دهند و از این طریق، درامد خوبی کسب می کند. برای این کار، کافیست که یک وب سایت بسازید و مطالبی را درباره هر چیزی که دوست دارید، بنویسید. وقتی که میزان بازدید ماهانه ی خود را به اندازه کافی برسانید، درآمدتان بخوبی افزایش می یابد. بی شک برای این که به درآمد خوبی در این حوزه برسید، باید صبور باشید؛ چون کاری زمان بر است. اگر در شغل وبلاگ نویسی اطلاعاتی ندارید، باید نسبت به کسب اطلاعات جدید اقدام کنید.

- پرورش گل و گیاه:

درصورت داشتن حیاط، گلخانه یا بالکن در منزلتان، میتوانید گل و گیاه را پرورش دهید و آنها را بفروشید. همچنین پرورش گیاهان دارویی نیز شغل بسیار خوبی می باشد بدین دلیل که امروزه استفاده از داروهای گیاهی رواج پیدا کرده است. اگر برای پرورش گل و گیاه، فضای مناسبی را در اختیار ندارید، نگران نباشید! چون پرورش گیاهان آپارتمانی کاری بسیار آسان و پردرآمد محسوب میشود و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. برای انجام این کار، گیاهانی که برای سرمایه گذاری خانگی مناسب هستند را بشناسید و برای آنها زمانی را اختصاص دهید.

- طراحی گرافیک:

طراحی گرافیک از بهترین مشاغل برای خانم‌ها به شمار می رود. امروزه به یک طراح گرافیک در تمامی شرکت ها نیاز است و به همین علت همیشه برای طراحان خلاق گرافیک، جایگاهی مناسب وجود دارد. درصورت عدم تمایل به کار برای شخص دیگری، میتوانید به صورت آزادانه طراحی گرافیک را برای خود آغاز کنید و به میزان دلخواه کار کنید. شرط لازمه ی موفقیت در این کار اینست که از نمونه کارهایتان یک مجموعه کامل آماده کنید و به اندازه ای مشهور شوید که بتوانید پروژه های بزرگی را انجام دهید. بی شک داشتن یک ذهن خلاق برای رسیدن به این هدف لازم است.

مشاغل زنان ایران,مشاغل پردرآمد برای زنان,بهترین شغل برای زنانطراحی گرافیک از بهترین مشاغل زنان به شمار می رود

یکی از برترین ایده های کسب و کار برای مادران در منزل، طراحی گرافیک می باشد. اگر مبتدی هستید و قصد فراگیری طراحی گرافیک را دارید، باید کتاب های مناسب این رشته را تهیه کنید. همچنین درباره این مبحث به سایت های مختلف مراجعه کنید و ویدئوهای جلسات طراحی گرافیک را ببینید. با مراجعه به این سایت می توانید در این کار و نحوه ی تهیه یک مجموعه موفق شوید؛ ولی باید بدانید که از کجا میتوانید پروژه ای بدست آورید. در سایت ها یا استارآپ های دورکاری میتوانید عضو شوید و از این سایت ها کارتان را آغاز کنید.

- مترجمی زبان:

خانم هایی که آشنا به شرایط کار در جامعه و بیرون از خانه نیستند، مترجمی زبان در جهت کسب درآمد میتواند ایده مناسبی باشد. اگر دوره های آموزشی را به صورت تخصصی فرابگیرید و به زبان هایی مثل انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی و … مسلط شوید، به راحتی میتوانید در منزل کار کنید. بنابراین مترجمی زبان میتواند برای خانم‌ها به عنوان یک نمونه کار در منزل به صورت دورکاری باشد.

- دندانپزشکی:

دندانپزشکی یکی از بهترین مشاغل برای زنان محسوب میشود که شئونات و برای افراد، شخصیت اجتماعی بالایی را بوجود می آورد. در بین علوم دانشگاهی، تنها راه رسیدن به تخصص در این رشته، تحصیل میباشد که برایتان درآمد فوق العاده زیادی را به ارمغان می آورد. در مواردی دندانپزشک های تجربی وجود دارند که بدون وارد شدن به دانشگاه، این تخصص را کسب کرده اند ، نسبت درامد این افراد، کم تر از متخصصانی است که مدرک دانشگاهی دکترای این رشته را دارند. چون برخی از امور مثل لمینت و کامپوزیت و … را صرفا افرادی انجام میدهند که بورد تخصصی دارند.

مشاغل زنانه خانگی,مشاغل زنانه پردرآمد,مشاغل زناندندانپزشکی یکی از مشاغل زنان است که برای افراد، شخصیت اجتماعی بالایی بوجود می آورد

گردآوری: بخش اشتغال سرپوش

  • 11
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
محمدرضا آشتیانی,محمدرضا قرایی آشتیانی,بیوگرافی محمدرضا آشتیانی بیوگرافی محمدرضا آشتیانی (+عکس)

تاریخ تولد: زاده ۱۳۳۹

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکتری مدیریت دفاعی را نیز از دانشگاه عالی دفاع ملی

سمت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

درجه: سرتیپ

ادامه
عزیر نبی,زندگینامه حضرت عزیر نبی,حضرت عزیر نبی زندگینامه حضرت عزیر نبی

نام پدر: خلقیا

خویشاوندان مهم: هارون

دین: یکتاپرستی

سن: ۵۰ سال

تکرار نام در قرآن: یکبار در آیه ۳۰ سوره توبه

نسب: بنی اسرائیل و حضرت یعقوب

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش