دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۷۵

بیوگرافی یاس (یاسر بختیاری)، رپر ایرانی (+ جدیدترین تصاویر)

یاس,تحصیلات یاس,شهرت یاسیاس قدیمی ترین رپر ایرانی
یاسر بختیاری با نام مستعار «یاس» مشهور بوده و از خوانندگان موسیقی رپ فارسی است. او در کنار چهره هایی همانند سروش لشگری و شاهین نجفی بعنوان یکی از سه چهره موفق و معروف موسیقی رپ فارسی به شمار می رود. 

چکیده ای از "بیوگرافی یاس"

نام اصلی: یاسر بختیاری

نام مستعار: یاس

تاریخ تولد:۳۰ خرداد ۱۳۶۱

محل تولد: شهرستان تالش، استان گیلان

ملیت: ایرانی

سبک ها: رپ، هیپ هاپ، رپ راک

بیوگرافی یاس

یاسر بختیاری، با نام هنری یاس (زادهٔ ۳۰ خردادماه ۱۳۶۱ در شهرستان تالش، استان گیلان)، خواننده و ترانه سرای ایرانی در سبک رپ فارسی است. یاس از نخستین خواننده های رپ فارسی و هم اولین خواننده این سبک است که در کشور ایران برای انتشار موسیقی خود مجوز گرفت. یاس ۳ خواهر و یک برادر کوچکتر از خود دارد.

بیوگرافی یاسر بختیاری,یاس,ازدواج یاسعکس های یاس

شروع کار هنری یاس

یاس از سنین نوجوانی علاقه به آهنگ های رپ در وجودش شکل گرفت، ولی پیگیری جدی آن از زمانی آغاز شد که یاس در سال ۱۳۷۷ که ۱۶ ساله بود و پدرش در بازگشت از سفر تجاری اش در آلمان برای او آخرین سی دی توپاک را آورد و یاس با گوش دادن به موزیک رپ کار خود را شروع کرد. پس از فوت پدر یاسر بختیاری در ۱۸ سالگی اش او ناگزیر به پذیرش مسئولیت خانواده شد. او برای انجام این وظیفه مهم مجبور به ترک دانشگاه شد و شروع بکار کرد.

عکس اینستاگرامی یاس,تصاویر یاس,یاستصاویری از یاس

در همین دوره یاس شروع به نوشتن شعرهایی کرد که بعداً آنها را به همراهی دوست دوران دبیرستان خویش میتا ملکی به موسیقی تبدیل کرد.

یاس هر روز در شرکت عمویش مشغول بکار بود و بعد از تعطیل شدن کار شرکت با پیکانی که داشت تا ساعت ۱۱ شب مشغول مسافرکشی می شد و بعد از آن او خانه دوستش میتا ملکی می رفت و مشغول کار روی موزیک می شدند و خواب برای آنها معنایی نداشت.  

یاس,تصاویر یاس,بیوگرافی یاسیاس خواننده ایرانی

شروع حرفه ای و شهرت یاسر بختیاری

یاس در ابتدای دهه ۱۳۸۰ با همراهی دوست دوران دبیرستانی اش میتا ملکی «آهنگساز» آهنگ بم را در حمایت از مردم زلزله زده بم درسال ۱۳۸۳ را منتشر کرد، ولی شهرت یاسر بختیاری بیشتر به کلیپ سی دی را بشکن در حمایت از فیلم لو رفته از زهرا ابراهیمی درسال ۱۳۸۵ بود.

تحصیلات یاس,شهرت یاس,یاسعکس های یاس در اینستاگرام

توسعه رپ فارسی یاس

یاس کنسرت هایی در شهرهای گوناگون آمریکا همانند لس آنجلس، واشینگتن، لاس وگاس، نیویورک، دیترویت و شیکاگو برگزار کرده است و همینطور بعنوان نماینده ای از موسیقی رپ فارسی تجربه اجرا و شرکت در نشست های موسیقایی در راستای معرفی و توسعه رپ فارسی در بعضی از دانشگاه های آمریکا من جمله دانشگاه میشیگان و دانشگاه نیویورک را داشته است. همچنین از یاس جهت شرکت در کنفرانسی تحت عنوان «جامعه آسیا» دعوت شد و او چند آهنگ را در این کنفرانس که در منهتن در جریان بود، اجرا کرد. 

زندگینامه یاس,یاس,یاسر بختیاریعکس اینستاگرامی یاس

یاس در بیش از شش شهر آمریکا و به مناسبت سال جهانی مولانا کنسرت برگزار کرده است. یاس همچنین در لندن، دبی، قطر، مونترال و تورنتو کانادا، میلان و گرجستان نیز برنامه هایی را در قالب کنسرت اجرا نموده است. یاسر بختیاری همچنین در شهرهای بزرگ ایران مثل تربت حیدریه کنسرت های اجتماعی برگزار کرده است.

یاس در اردیبهشت ماه ۱۳۸۷ از سخنرانان و مهمانان همایش ملی آسیب شناسی در دانشگاه شیراز بود. در این همایش صحبت های نا خوشایندی در مورد رپ فارسی گفته شد و در قسمت هایی از همایش توهین هایی به یاس و کل خوانندگان رپ فارسی شد. دکتر جهانگیری و رئیس همایش ملی آسیب شناسی مطالب بسیار تند و زننده را مطرح ساختند و با رفتاری عجیب به نوعی فضا را برای سخنران و مهمان همایش که یاسر بختیاری باشد، تبدیل به میز محاکمه کردند. با همهٔ تفسیرها در انتهای این همایش یاس با سخنان خود و به همراهی دانشجویان ثابت کرد که «رپ فارسی نه تنها یکی از آسیب های اجتماعی نیست بلکه با اندکی دقت و بلند نظری میتواند بعنوان یک سبک از موسیقی در ایران بسیار موثر باشد.»

شهرت یاس,بیوگرافی یاسر بختیاری,یاستصاویری از یاس خواننده رپ فارسی

مضمون بیشتر ترانه های یاس انتقاد و اعتراض به معضلات و بحران های اجتماعی مانند فقر، اعتیاد، بیکاری، جنگ، روسپی گری، خودکشی، طلاق و غیره است. شاید یکی از علل عدم دریافت مجوز کارهای یاسر بختیاری همین اعتراضی بودن کارش می باشد.

مجوز آهنگ های یاسر بختیاری

یاس تشخیص داد که از طریق موسیقی رپ می تواند به مردم نزدیک شود و می تواند به سادگی و ساده تر از تمام فرم های موسیقی که فقط شامل چند دسته خواننده و شعر است تمام منظور خود را بیان کند. او تصمیم داشت از طریق موسیقی به مردم الهام ببخشد و الهام بخش میلیون ها جوان ایرانی باشد. حتی از تنها خواننده های رپ خوانی است که حرف خارج از عرف در شعرهایش دیده نمی شود. از این رو قصد کرد تا ترانه های خود را برای دولت ایران مطرح کند و مجوز ارائه یک آلبوم را بگیرد. با تلاش های یاسر بختیاری تنها برای ۶ آهنگ از ۱۰ آهنگ او، مجوز به وسیله دولت جمهوری اسلامی صادر شد.

یاس,بیوگرافی یاس,یاس,تحصیلات یاسیاس (یاسر بختیاری)

اظهار نظر یاس درباره مجوز نگرفتن بعضی ترانه هایش اینست که در ترانه هایش نفرین نمی کند و در راستای تائید مسائلی مثل سکس و تخلفات چیزی نمی خواند. یاسر بختیاری می خواهد با افتخار در جلوی خانواده اش ترانه هایش را اجرا کند.

تحصیلات یاس

یاس دارای مدرک دیپلم میباشد و در دانشگاه قبول شد ولی به دلیل مشکلات خانوادگی بعد از مرگ پدرش درس را کنار گذاشت.

تصاویر یاس,یاس,بیوگرافی یاسر بختیاریتصویر یاس

فعالیت یاس در زمینه ی بازیگری

یاس در آخرین فیلم بلند برنا کازرانی به نام «رعد یک داستان زنانه» به ایفای نقش پرداخته است و خوانندگی رپ تیتراژ پایانی فیلم را هم بر عهده داشته است. یاسر بختیاری بعنوان نماینده ای از خوانندگان رپ فارسی در فیلم مستند «Rock On» حاضر شد. این فیلم مستند که به صورت تخصصی به موسیقی راک در ایران می پردازد، به تهیه کنندگی شهیار کبیری ساخته شده است.

یاس همچنین در سریال رقص روی شیشه به کارگردانی سعید گلستانه به ایفای نقش پرداخته است.

یاس,زندگینامه یاس,یاسر بختیاریپس از زلزله بم در ایران، یاس ترانه‌ای تحت عنوان بَم منتشر کرد

علاقه ی یاس به ورزش

یاس درباره ی علاقه اش به ورزش گفت: یک زمانی کشتی می گرفتم و زیر نظر آقای هاشم کلاهی کشتی آزاد کار می کردم و اگر تعریف از خود نباشد، خوب هم کشتی می گرفتم ولی اصلاً اعتقاد و علاقه ای به فوتبال ندارم و تنها بازی های ملی را با تعصب تماشا می کنم.

بیوگرافی یاس,یاس,تحصیلات یاستصویری از یاس اولین خواننده رپ فارسی در ایران 

ازدواج یاس

ندا سرمست همسر و منیجرمن یاس (یاسر بختیاری) می باشد.

ازدواج یاس,عکس های یاس,یاسیاس و ندا سرمست

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش