دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۳۰۰۷۱

از هنرپیشگی هنگامه قاضیانی تا خوانندگی و مترجمی

هنگامه قاضیانیهنگامه قاضیانی
هنگامه قاضیانی یکی از بازیگران ایرانی است که از ۳۰ سالگی فعالیت خود را در سینما و تلویزیون آغاز کرد. وی اصالتا مشهدی است و دارای مدرک کارشناسی ارشد فلسفه غرب از دانشگاه سانفرانسیسکو می باشد. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این بازیگر پرداخته شده است.

چکیده ای از بیوگرافی هنگامه قاضیانی:

نام کامل: هنگامه قاضیانی

تاریخ تولد: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۴۹

محل تولد: مشهد

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۹ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی ارشد فلسفه غرب از دانشگاه سانفرانسیسکو

بیوگرافی هنگامه قاضیانیبیوگرافی هنگامه قاضیانی

بیوگرافی هنگامه قاضیانی:

هنگامه قاضیان در ۳۰ مرداد سال ۱۳۴۹ در مشهد به دنیا آمد. او در رشته جغرافیای انسانی اقتصادی از دانشگاه آزاد مدرک لیسانس خود را دریافت کرد و سپس برای ادامه تحصیل در رشته فلسفه غرب وارد دانشگاه سانفرانسیسکو آمریکا شد. این هنرمند علاوه بر بازیگری در رشته های ترجمه کتاب و خوانندگی نیز فعالیت دارد. 

زمانی که به مدرسه می رفته در گروه تئاتر عضویت داشته است در آن زمان پیشنهاد بازیگری را دریافت می کند اما بنا بر درخواست خانواده ادامه تحصیل می دهد. به همین دلیل در سن ۲۲ سالگی وارد آمریکا شد اما مجددا به ایران برگشت.

عکس های هنگامه قاضیانیدرباره زندگی هنگامه قاضیانی

شروع حرفه ای بازیگری هنگامه قاضیانی:

در سال ۱۳۷۹ زمانی که ۳۰ ساله بود پیشنهاد حضور در فیلم سایه روشن به کارگردانی حسن هدایت را دریافت کرد و جلوی دوربین رفت، بعد از آن با گروت تدلتر لیو روی صحنه تئاتر توانایی اش را به اثبات رساند. 

خانواده هنگامه قاضیانی:

مادربزرگ خانم قاضیانی در زمان خودش از اهالی ادبیات، موسیقی و سینما بوده است. به همین دلیل هنرمندی در خانواده ایشان جاری بوده است، البته این موضوع در خانم بازیگر کمی دیرتر نمود پیدا کرده است. 

عکس های اینستاگرام هنگامه قاضیانیهنگامه قاضیانی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

ازدواج هنگامه قاضیانی:

هنگامه قاضیانی در سال ۱۳۷۳ زمانی که ۲۴ ساله بوده است ازدواج می کند اما این ازدواج دوام چندانی نداشت و بعد از چند سال به جدایی ختم شد. حاصل این ازدواج یک فرزند پسر بود که در زمان جدایی ۵ ساله بود. 

عکس های هنگامه قاضیانیعکس های هنگامه قاضیانی

زندگی شخصی هنگامه قاضیانی:

بزرگترین آرزو:

پیش از این کشاورزی را خیلی دوست داشتم و در رویاهایم بود که در پایان عمر یک مزرعه بزرگ داشته باشم، اما اکنون شرایط به گونه ای شده است که دوست دارم بدون استرس مداوم، دائم در سفر باشم. 

پسر داشتن:

رابطه ای که با پسرم دارم درست است. دروغی بین ما وجود ندارد و همین موضوع همه چیز را درست می کند. خیلی از مواقع به خاطر واقعیت رنج می کشیم اما هیچگاه به همدیگر دروغ نمی گوییم. رابطه ما برخی از مواقع مانند مادر و پسر، برخی از مواف خواهر و برادر و خیلی از اوقات دوستانه است. 

پسر هنگامه قاضیانیهنگامه قاضیانی در کنار پسرش

نوشتن وصیت نامه:

از زمان ۲۸ سالگی وصیت نامه ام را نوشتم و دائم تغییرش می دهم نه از لحاظ فکری بلکه برخی از جزئیات تغییر می کنند. مثلا من اصلا برای خودم از مراسم خوشم نمی آید دوست دارم خیلی ساده از جهان بروم و این را مکتوب کردم ولای قرآنم است.

من تنها یک وارث دارم که می توانم برایش چیزهایی را تغییر دهم، از سن ۲۹ سالگی برای در فکر داشتم که اعضایم را اهدا کنم. 

پیر شدن:

من عاشق سنم هستم، خطوطی که روی صورتم ایجاد شده اند نشان دهنده راهی هستند که من تا به حال آمده ام. آنها به من قدرت می دهند. 

زندگی شخصی هنگامه قاضیانیمصاحبه های هنگامه قاضیانی

ترجمه کتاب هنگامه قاضیانی:

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، هنگامه قاضیانی در کنار فعالیت هنری خود، ترجمه نیز انجام می دهد، از جمله آثار وی می توان به ” سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفید پوست ” نوشته ” ویلکومب واشبرن ” اشاره کرد. 

تجربه خوانندگی هنگامه قاضیانی:

در فیلم به همین سادگی با کارگرداین رضا میرکریمی در سال ۱۳۸۶ کار ساری گلین با صدای این هنرمند خوانده شد. ایشان در خانواده ای اهل موسیقی بزرگ شده اند و از همان کودکی موسیقی با روحش ارتباط گرفت.  

براساس مصاحبه انجام شده اعلام کرده اند: من از پنج ، شش سالگی با موسیقی مأنوس شدم و شروع به رقصیدن و آوازخواندن کردم.

خوانندگی هنگامه قاضیانیهنگامه قاضیانی و تجربه خوانندگی

اولین کنسرت هنگامه قاضیانی:

در دی ۱۳۹۴ در تالار وحدت کنسرت موسیقی بانوان را در مقام یک خواننده اجرا کرد و با قطعاتی به یادماندنی از موسیقی ایرانی با تنظیم رضا تاجبخش روی صحنه رفت. 

فیلم های سینمایی هنگامه قاضیانینقش های سینمایی هنگامه قاضیانی

کنشگری اجتماعی هنگامه قاضیانی:

در جریان اعتراضات ۱۴۰۱ هنگامه قاضیان یکی از بازیگرانی بود که با انتشار پستی با مضمون برداشتن حجاب اجباری و تا آخرین نفس کنار مردم ایران هستم، واکنش خود را اعلام کرد. در پاسخ به مرگ کیان پیرفلک کودک ۱۰ ساله نیز واکنش هایی از جانب این بازیگر در فضای مجازی منتشر شد. 

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ از بازداشت او خبر داد. بنابر گزارشاتی که منتشر شد وی با حکم قضایی توسط دستگاه امنیتی بازداشت شد. خبرگزاری ایرنا اتهام قاضیانی را «ارتباط با رسانه‌های معاند و ضدانقلاب» عنوان کرده‌ است. 

پیج اینستاگرام این بازیگر بعد از برگشت از دسترس خارج شد. 

خداحافظی هنگامه قاضیانی از بازیگری:

هنگامه قاضیانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام برای همیشه از دنیای بازیگری خداحافظی کرد.

او متن خداحافظی اش را اینطور آغاز کرده و نوشته: «برای اولین و آخرین بار خواهش دارم همه شما یک جمله زیبا برای خداحافظی به یادگار برایم بنویسید. برای همه شما‌هایی که با عشق بی شرط از نسل‌های متفاوت، سال‌ها کنارم ایستادند. بگذارید امشب در این حس غریب، اندوه را، برای یک شب هم که شده به ضیافت با شکوه زندگی دعوت کنیم.»

حواشی زندگی هنگامه قاضیانیکنشگری های هنگامه قاضیانی

آثار هنگامه قاضیانی:

سینمایی:

سازهای ناکوک۱۳۹۸
زعفرانیه ۱۴ تیر۱۳۹۷
به وقت خماری۱۳۹۶
اردک لی۱۳۹۶
یک قناری یک کلاغ۱۳۹۵
برادرم خسرو۱۳۹۴
دلبری۱۳۹۴
هاری۱۳۹۳
پدر آن دیگری۱۳۹۳
آزادی مشروط۱۳۹۲
بجینگو۱۳۹۲
ساکن طبقه وسط۱۳۹۲
با دیگران۱۳۹۲
به تهران خوش آمدید۱۳۹۲
بشارت به یک شهروند هزاره سوم۱۳۹۱
زندگی مشترک آقای محمودی و بانو۱۳۹۱
من مادر هستم۱۳۹۰
روزهای زندگی۱۳۹۰
میگرن۱۳۹۰
آینه‌های روبرو۱۳۸۹
برف روی شیروانی داغ۱۳۸۹
سعادت‌آباد۱۳۸۹
بیداری رؤیاها۱۳۸۸
طاووس‌های بی‌پر۱۳۸۷
نیلوفر۱۳۸۷
به همین سادگی۱۳۸۶
اقلیما۱۳۸۵
روایت‌های ناتمام۱۳۸۵
به آهستگی۱۳۸۲
بازنده۱۳۸۳
سایه‌روشن۱۳۸۰

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش