سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۱۰۲

بیوگرافی تیلور سویفت خواننده معروف آمریکایی

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,عکس های تیلور سویفتتیلور سویفت
یکی از خوانندگان معروف آمریکایی تیلور سویفت است که توانسته جایزه گرمی را از آن خود کند. آهنگ های او در سراسر دنیا به شهرت می رسند و طرفداران بسیاری را به خود اختصاص می دهند. تیلور به عنوان جوان‌ترین ترانه‌نویس انتشارات موسیقی سونی/ای‌تی‌وی انتخاب شده است.

چکیده ای از بیوگرافی تیلور سویفت:

نام کامل: تیلور آلیسون سوئیفت

تاریخ تولد: ۱۳ دسامبر ۱۹۸۹

محل تولد: وست ردینگ، پنسیلوانیا، ایالات متحده

حرفه: خواننده-ترانه‌سرای

آغاز فعالیت: سال ۲۰۰۶ تاکنون

ژانر: پاپ، کانتری، فولک، راک، آلترناتیو

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,تصاویر تیلور سویفتبیوگرافی تیلور سویفت

بیوگرافی تیلور سویفت:

تیلور آلیسون سوئیفت در ۱۳ دسامبر ۱۹۸۹ در وست ردینگ، پنسیلوانیا ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. وی فرزند اسکات و آندره آ سویفت است و یک برادر کوچک تر از خودش به نام آستین دارد. پدر او یک دلال سهام و مادرش زنی خانه دار بود. مادرش بر این عقیده بود که یک نام خنثی می تواند تاثیر مثبتی بر زندگی کاری ایشان داشته باشد به همین دلیل نام جیمز تیلور را روی دختر خود نهاد. 

این خواننده در یک مزرعه پرورش درخت کریسمس بزرگ شد که در خارج از ریدینگ، پنسیلوانیا واقع شده است. وی زمانی که کلاس چهارم بود توانست با ارائه شعری سه صفحه ای به نام «هیولایی در گنجه من»  به مسابقات ملی برنده شود و در ده سالگی وارد رقابت های karaoke، فستیوال‌ها و نمایشگاه‌ها شد و به عنوان برنده منتخب می شد از طرفی نوشتن آهنگ را نیز ادامه می داد.

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,تیلور سویفت خوانندهزندگینامه خواننده معروف تیلور سویفت

زمانی که به سن ۱۲ سالگی رسید و تمام تابستان خود را به نوشتن یک رمان ۳۵۰ صفحه ای اختصاص داد که هیچگاه چاپ نشد. 

آغاز یادگیری گیتار از یک تعمیرکار کامپیوتر شروع شد و تیلور یاد گرفت که چگونه می تواند با سه آکورد بنوازد. بعد از آموزش اولین شعری که نوشت به نام خوشبختی تو بود. 

تیلور بیشتری تاثیر موسیقی خود را از شنایا تواین گرفت. البته افراد دیگری هم بر وی تاثیرگذار بودند برای مثال لی آن ریمس، تینا ترنر، دالی پارتن و مادربزرگش. مادر بزرگ تیلور یک خواننده حرفه ای اپرا بود اما علاقه تیلور بیشتر به سمت موسیقی کانتری کشیده می شد. در نوجوانی او علاقه و عشقش را نسبت به پتسی کلاین و دالی پارتن گسترش داد.

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,عکس های شخصی تیلور سویفتتیلور سویفت خواننده معروف آمریکایی

تیلور سویفت در اصل در یک بنت هاوس در مرکز شهر نشویل در تنسی زندگی می کند. درآمد سال ۲۰۰۹ وی بر اساس آنچه مجله فوربز اعلام کرده است برابر با ۱۸ میلیون دلار، در سال ۲۰۱۰ برابر با ۴۵ میلیون دلار و در سال ۲۰۱۲ برابر با ۵۷ میلیون دلار تخمین زده شده است. 

تیلور سویفت و حرفه موسیقی:

تیلور سویفت تا به حال ۶ مرتبه شناخته شده است در سن ۱۱ سالگی برای اولین بار به نشویل سفر کرد و امید داشت تا در یک برنامه ضبط نمایش و توزیع بتواند شعرهایش را با آواز بخواند. وی کپی هایی برای انجام این کار انتخاب کرده بود اما مورد قبول واقع نشدند. بعد از اینکه به پنسیلوانیا برگشت برای آواز خواندن در تورنمنت تنیس آزاد آمریکا دعوت شد، در این موقعیت تفسیر وی از سرود ملی بسیار مورد توجه قرار گرفت. 

او از ۱۲ سالگی خود نوشتن آهنگ را انجام می داد و نوشته های خود را با گیتار ۱۲ سیمه می خواند. وی دائما در راه نشویل بود تا آهنگ هایی را با ترانه نویس های محلی اجرا کند. 

زمانی که به ۱۴ سالگی رسید خانواده اش تصمیم گرفتند به حومه شهر نشویل مهاجرت کنند. در این سن او به عنوان جوانترین سراینده به انتشارات موسیقی سونی/ای‌تی‌وی ملحق شد. زمانی که به ۱۵ سالگی رسید از انتشارات آرسی‌ای بیرون آمد و اجراهای خود را به کافه بلو منتقل کرد، جایی که محل جمع شدن ترانه نویسان در نشویل بود، در همین زمان بود که توجه اسکات بورچتا؛ فردی که او را به شرکت بیگ ماشین رکوردز معرفی کرد، به این خواننده جوان جلب شد. 

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,آثار تیلور سویفتشروع فعالیت حرفه ای تیلور سویفت

زندگی شخصی تیلور سویفت:

رابطه با جو جوناس:

جو حوناس یکی از سه برادر معروف گروه جوناس است که در سال ۱۹۸۹ به دنیا آمد درحقیقت زمانی که به سن ۱۹ سالگی رسید با تیلور ۱۹ ساله رابطه دوستی برقرار کرد البته این رابطه چندان موفق نبود و بعد از چند ماه به جدایی ختم شد. 

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,تیلور سویفت و جو جوناسرابطه تیلور سویفت و جو جوناس

رابطه با تیلور لانتر:

رابطه دوم تیلور سویفت با تیلور دنیل لاتنر بود که بازیگر اهل آمریکا  متولد ۱۹۹۲ می باشد و سه سال از تیلور کوچک تر بود. زمانی که این دو باهمدیگر رابطه داشتند تیلور تنها ۲۰ سال سن و لانتر ۱۷ ساله بود. رابطه این زوج هم مانند جو جوناس چندان دوام نداشت و بعد از چند ماه از همدیگر جدا شدند. 

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,تیلور سویفت و تیلور لانتررابطه تیلور سویفت و تیلور لانتر

رابطه با جیک جیلنهال و جان مایر:

رابطه سوم تیلور با بازیگر سرشناس آمریکایی جیک جیلنهال متولد ۱۹۸۰ شروع شد جیک زمانی که با تیلور رابطه برقرار کرد فقط ۳۰ سال داشت و این بار برخلاف نامزدهای قبلی خود اختلاف سنی برابر با ۹ سال بود. 

همزمانی که تیلور با جیک نامزد بود با جان مایر هم دوستی داشت که اتفاقا پایدارترین دوستی که تیلور داشت با مایر بود زیرا از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ ادامه داشت. جان مایر خواننده راک آمریکایی بود که در سال ۱۹۷۷ به دنیا آمد و توانست ۵ جایزه گرمی را از آن خود کند. 

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,تیلور سویفت و جان مایررابطه تیلور سویفت و جان مایر

رابطه تیلور سوئیفت با هری استایلز:

هری استایلز یکی از خوانندگان معروف انگلیسی که از اعضای گروه وان دایرکشن بود و در سال ۱۹۹۴ به دنیا آمده است. تیلور این مرتبه رابطه کوتاهی با پسری که ۵ سال از خودش کوچک تر بود آغاز کرد، البته این رابطه هم چندان موفق نبود و بعد از گذشت چند ماه به پایان رسید. 

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,تیلور سویفت و هری استایلزرابطه تیلور سویفت و هری استایلز

ماجرای دادگاه و محاکمه در مورد تعارض جنسی:

بعد از موفقیت هایی که تیلور در آلبوم ۱۹۸۹ داشت برای مدتی نسبتا طولانی خود را از نظر مردم دور می کرد اما در سال ۲۰۱۷ در یک دادگاه حاضر شد و بر علیه دیوید مولر که در سال ۲۰۱۳ به صورت مخفیانه به دنبال تیلور بود شهادت داد. 

دیوید مولر یکی از مجریان شبکه رادیویی بود که ادعای تیلور را بدون پایه و اساس دانست و از سویفت به دلیل از دست دادن موقعیت شغی شکایت کرد. این ماجرا در همین نقطه به پایان نرسید و سویفت هم مجدد شکایت کرد که این مرتبه موفق بود در سال ۲۰۱۷ دادگاه به نفع تیلور رای داد، در اقدامی سمبلیک تیلور را وادار کرد تا ۱ دلار به عنوان خسارت بپردازد.

کمی بعد از این ماجرا تیلور اعلام کرد قصد کمک به خیریه و سازمان مبارزه با تعارضات جنسی را دارد. 

از تیلور سویفت شکایت هایی مبنی بر دزدیدن آهنگ هایشان و استفاده از آنها انجام شد، البته این کیس هم در دادگاه نتیجه ای نداشت و همه چیز به نفع سوئیفت تمام شد. 

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,عکس های اینستاگرامی تیلور سویفتعکس های اینستاگرامی تیلور سویفت

کارهای مد و دستاوردهای تیلور سویفت: 

تیلور سویفت تا به حال عکس روی چندین مجله بوده است، برای مثال برای مجله blender به عنوان کاور گرل انتخاب شد و در پانزدهمین سالگرد این مجله یکی از دو خواننده کانتری بود که این مجله به او پرداخته بود. 

در مجله people در لیست زیباترین اشخاص سال های ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ نام تیلور سویفت به چشم می خورد.

در سال ۲۰۰۹ مجله people سوئیفت را به عنوان یکی از بیست و پنج نفر جالب این سال معرفی کرد. 

همچنین به عنوان نفر ۵۷ ام جذابترین زنان در سال ۲۰۰۸ برای مجله maxim انتخاب شد و در سال ۲۰۰۹ به عنوان پنجاهمین در سال ۲۰۱۰ به عنوان نفر سی و یکم انتخاب شد. 

در سال ۲۰۰۸ تیلور سویفت از طرف Cosmo Girl به عنوان دختر شایسته سال انتخاب شد. او در مجله رولینگ استونStone Magazine به عنوان یکی از The RS 100:Agents of Change انتخاب شد. 

تیلور کاندیدای نامزدی مجله تایمز در لیست TIMEs “۲۰۰۹ The Time 100 Finalists” شد و براساس رای گیری اینترنتی انجام می شود. 

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,فعالیت تیلور سویفت در زمینه مدتیلور سویفت و فعالیت در زمینه مد

محصولات:

Jakks Pacific در سال ۲۰۰۸ یک عروسک را از سویفت وارد بازار کرد. 

در سال ۲۰۰۸ تا کنون تیلور سویفت به عنوان چهره تبلیغاتی جین‌های L.E.I Jeans بوده است. 

سویفت با خط تولید لباس های L.e.i قرارداد دارد تا براساس نوع لباس هایی که سویفت می پوشد یک خط تولید راه اندازی شود. این کار در نمایشگاه وال-مارت به نمایش گذاشته شد. با این وجود تیلور عنوان کرده است که دوست ندارد به او لقب طراح لباس دهند بلکه می خواهد الهام بخش یک خط تولید لباس براساس پوشش خود باشد. وی عنوان می کند:

دلم نمی خواهد اینگونه به نظر برسید که من شغل جدیدی به عنوان یک طراح آغاز کرده ام. این خط تولید لباس تیلور سویفت نیست. 

در سال ۲۰۰۹ سویفت به عنوان جدیدترین هنرمند سخنگوی National Hockey Leagues شد و در تبلیغات Nashville Predators هم ظاهر شد. 

در می ۲۰۰۹ یک شکایت نامه برعلیه تعدادی از فروشندگان غیر مجاز از طرف تیلور انجام شد که آنها را به جرم محصولات تقلبی با نام وی محکوم کرد و در نهایت بعد از بررسی های انجام شده دادگاه دستور داد محصولات فروشندگان توقیف شده و آنها را نابود کنند. 

وب سایت رسمی سویفت در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۱ اعلام کرد که ایشان با Elizabeth Arden شراکت دارد تا یک عطر تولید کنند و در اکتر همان سال این عطر عرضه شد. اسم این عطر Wonderstruck می‌باشد که نام این عطر الهام گرفته از آهنگEnchanted است که در آلبوم Speak Now می‌باشد. همچنین سوئیفت با Greetings American Greetings در حال کار کردن می‌باشد.

تیلور سویفت,بیوگرافی تیلور سویفت,جدیدترین عکس های تیلور سویفتعکس های شخصی تیلور سویفت

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش