سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۹۰۰۲۹

بیوگرافی الکسیا پوتیاس، هافبک تهاجمی فوتبال اسپانیا (+ تصاویر)

الکسیا پوتیاس,بیوگرافی الکسیا پوتیاس,زندگینامه الکسیا پوتیاستصاویر الکسیا پوتیاس
یکی از بازیکنان فوتبال اهل اسپانیا، الکسیا پوتیاس نام دارد که در باشگاه فوتبال زنان بارسلونا در پست هافبک تهاجمی فعالیت دارد و سه مرتبه با این تیم، به عنوان قهرمان لیگ اسپانیا انتخاب شده است. این بازیکن در تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا عضو است.

چکیده ای از بیوگرافی الکسیا پوتیاس

نام:الکسیا پوتیاس

زادهٔ:۴ فوریهٔ ۱۹۹۴

زادگاه:میت دل بایس

پست:هافبک تهاجمی، مهاجم

قد:۱٫۷۳ متر

بیوگرافی الکسیا پوتیاس

الکسیا پوتلاس سگورا در تاریخ ۴ فوریه ۱۹۹۴ دیده به جهان گشود. این بازیکن اسپانیایی در یک خانواده بسکتبالیست پرورش یافت؛ اما وقتی که به سن شش سالگی رسید یعنی در سال ۲۰۰۱ بازی فوتبال را شروع کرد.

زندگینامه الکسیا پوتیاس,الکسیا پوتیاس,الکسیا پوتیاس بهترین بازیکن فوتبالالکسیا پوتیاس بازیکن فوتبال اسپانیایی

شروع فعالیت الکسیا پوتیاس

الکسیا پوتیاس از زمانی که خردسال بود به تیم بارسلونا علاقه داشت و در سن ۱۱ سالگی به آکادمی جوانان بارسا رفت و بمدت یک سال در آن جا اموزش دید. او بعد از سفر به اسپانیول تا سال ۲۰۱۱ در آن جا زندگی کرد. او نخستین بازی خود را در سن ۱۶ سالگی برای تیم بارسلونا انجام داد و در سال ۲۰۱۰ در تیمی فعالیت داشت که به عنوان قهرمان کوپا دلا رینا انتخاب شد. پوتیاس با تیم لوانته در سن ۱۷ سالگی قرارداد بست و سپس به تیم بارسلونا در تابستان ۲۰۱۲ برگشت.

الکسیا پوتیاس برنده توپ طلا,بهترین بازیکن فوتبال زنان,تصاویر جدید الکسیا پوتیاسعکسهای الکسیا پوتیاس

بهترین بازیکن زن یوفا

از افتخارات الکسیا پوتیاس می توان به کسب توپ طلا و همچنین کسب عنوان بهترین بازیکن زن یوفا اشاره کرد. عملکرد این بازیکن نسبت به جنیفر اِرموسو و لیکه مارتنس که از هم تیمی هایش به شمار می رفتند؛ بهتر شد. الکسیا پوتیاس توانست عنوان هافبک فصل را بعد از شکست هم تیمی هایش به نام آیتانا بونماتی و جی سو یون از چلسی، بگیرد.

بهترین بازیکن فوتبال زنان,بیوگرافی الکسیا پوتیاس,تصاویر جدید الکسیا پوتیاسالکسیا پوتیاس بهترین بازیکن یوفا

بازی های پرتعداد الکسیا پوتیاس برای بارسلونا

الکسیا پوتیاس به عنوان مهره کلیدی تیم اصلی بارسلونا از سال ۲۰۱۲ انتخاب شده است و برای این تیم، بیش از ۳۷۰ مرتبه به میدان رفته است. الکسیا پوتیاس، رتبه چهارم را از نظر بیشترین تعداد بازی های انجام شده در تاریخ دریافت کرده و پشت سر ملانی سرانو، مارتا اونزو و بازیکن منچسترسیتی ویکی لوسادا ایستاده است. الکسیا پوتیاس با زدن بیش از ۱۵۰ گل توانسته به عنوان دومین گلزن برتر باشگاه پس از هرموسو انتخاب شود.

الکسیا پوتیاس بازیکن بارسلونا,بیوگرافی الکسیا پوتیاس,عکس های الکسیا پوتیاسعکس الکسیا پوتیاس هافبک تهاجمی

بیشترین بازی ملی برای اسپانیا

الکسیا پوتیاس که بازیکن بارسلونا است، با حضور در ۹۲ بازی موفق شده که برای اسپانیا، رکورد بیشترین بازی ملی را بزند. او با حضور در سه رقابت بزرگ، عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۲۱ اسپانیا را از آن خود کرده است.

زندگینامه الکسیا پوتیاس,الکسیا پوتیاس,الکسیا پوتیاس بهترین بازیکن فوتبالالکسیا پوتیاس فوتبالیست مشهور

برنده توپ طلای سال ۲۰۲۱ زنان

پس از آدا هگربرگ در سال ۲۰۱۸ و مگان راپینو در سال ۲۰۱۹، عاقبت، الکسیا پوتیاس توانست در تاریخ ۲۹ نوامبر، سومین برنده ی جایزه توپ طلا شود. این فوتبالیست، جایزه توپ طلا را به خاطر عملکرد خوبش در تیم بارسلونا از دستان کیلیان امباپه ستاره فرانسوی تیم پاریسن ژرمن گرفت. او به خاطر احساساتی شدنش پس از دریافت این جایزه، یک سخنرانی طولانی انجام داد که بازیکنان بارسلونا از او استقبال کردند و تقاضای او از مادر و خواهرش این بود که در این کلیپ موضوع داشته باشند.

تصاویر جدید الکسیا پوتیاس,الکسیا پوتیاس بازیکن بارسلونا,بیوگرافی الکسیا پوتیاسعکس از الکسیا پوتیاس

الکسیا پوتیاس در آکادمی بارسلونا بمدت یکسال، فعالیت داشت ولی پس از آن با پیوستن به تیم اسپانیول در رده های پایه، پیشرفت چشمگیری داشت؛ به همین خاطر به تیم اول در سن ۱۶ سالگی رسید. او در سن ۱۷ سالگی با تیم لوانته پیوست و در سن ۱۸ سالگی با تیم بارسلونا قرارداد بست.

الکسیا پوتیاس در تیم بارسلونا در طول دهه ی گذشته به خاطر عملکرد خوبش توانست، این تیم را به یکی از بهترین تیمهای زنان در اروپا تبدیل کند. از افتخارات این بازیکن در تیم بارسا می توان به یک لیگ قهرمانان زنان، پنج قهرمانی لیگ و شش قهرمانی کوپا دل ری اشاره کرد. او همچنین در ۲۷۱ بازی با پیراهن این باشگاه ۱۱۷ گل به ثمر رسانده است.

الکسیا پوتیاس برنده توپ طلا,بیوگرافی الکسیا پوتیاس,عکس های الکسیا پوتیاس الکسیا پوتیاس

الکسیا پوتیاس؛ مدافع برابری

دستاوردهای الکسیا پوتیاس در زمینه ی فوتبال، بسیار زیاد است اما وی قصد انجام کاری فراتر از گلزنی و کسب جام دارد. او در مصاحبه ای بیان کرده:« علاوه بر موفقیت هایی که برای تیم ملی و بارسلونا بدست می آورم، دوست دارم در زمینه ی فوتبال، کمی تغییرات بوجود آورم. می خواهم دنیا بدانند که همه اعم از زن و مرد و تمامی نژادها می توانند در فوتبال فعالیت داشته باشند. می خواهم برای همه ی افراد، چنین موضوعی عادی و نرمال شود.»

از خصوصیات اخلاقی می توان به پایبند بودن او به ارزش ها، اخلاق خوب، سختکوشی و فروتنی اشاره کرد. او به خاطر بازی خوبش و از نظر شخصیتی، الگوی بسیاری از نوجوانان شده است.

حواشی دیدار تیم زنان بارسا و مادرید سی اف اف

اتفاق جالبی در هفته هفتم لیگ زنان فوتبال اسپانیا در دیدار تیم زنان بارسا و مادرید سی اف اف رخ داد که بازتاب آن جهانی بود.

تیم مادرید سی اف اف در مقابل تیم بارسلونا بازی کرد. درواقع تیم مادرید سی اف اف به عنوان قهرمان لیگ زنان اسپانیا محسوب میشود و به فینال لیگ قهرمانان زنان در سال گذشته راه یافت. نتیجه ی این دیدار که با ۰- ۴ برابر بود؛ با پیروزی بارسا به پایان رسید ولی تنها سوژه ی این مسابقه، نتیجه ی پایانی آن نبود؛ بلکه اتفاقی بود که قبل از شروع مسابقه رخ داده بود.

بازیکنان تیم مادرید سی اف اف و بارسلونا برای ورود به زمین در حال آماده شدن بودند و این کار را بر طبق معمول با همراهی کودکان دختر انجام دادند ولی یکی از هواداران مادرید، کودک ۵ ساله ای به نام دانیلا بود که این کودک از همراهی کردن یکی از بازیکنان بارسا تا زمین بازی، ناراضی بود و این نارضایتی را با گریه و نشان دادن نشان تیمش ابراز می کرد. وی میخواست علت همراهی با یک بازیکن بارسا تا زمین بازی را بداند. در نهایت نارضایتی دانیلا سبب همراهی او با بازیکن مادریدی به نام آلبا میادو شد.

الکسیا پوتیاس,بهترین بازیکن فوتبال زنان,تصاویر جدید الکسیا پوتیاسالکسیا پوتیاس بازیکن تیم بارسلونا

البته این اتفاق، موجب ناراحتی الکسیا پوتیاس( بازیکن بارسا) نشد و عقیده ی او این بود که این برخورد دانیلا به خاطر رقابت بین بارسا و رئال، امری طبیعی است.

یکی از اعضای تیم نونهالان مادرید، دانیلا نام دارد که او در پایان دیدار این دو تیم گفت:« یکی از بازیکنان بارسا در نزد من حاضر شد و دستم را گرفت تا همراه وی به زمین وارد شوم درحالیکه تقاضای من این بود که بهمراه یکی از بازیکنان مادرید، وارد زمین شوم.»

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش