یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۷۰۰۸۳

بیوگرافی علی اکبر یوسفی کشتی‌گیر فرنگی‌کار کشور (+ تصاویر)

علی اکبر یوسفی,بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفیعکس های علی اکبر یوسفی
علی اکبر یوسفی به عنوان کشتی گیر فرنگی کار در ایران فعالیت دارد. وی دارای افتخاراتی نظیر کسب مدال طلا مسابقات قهرمانی کشتی آسیا ۲۰۲۱ و قهرمان سنگین وزن مسابقات جهانی کشتی فرنگی نروژ ۲۰۲۱ می باشد. او در مسابقات جهانی توانسته اولین مدال طلای سنگین وزن تاریخ ایران را به دست آورد.

چکیده ای از بیوگرافی علی اکبر یوسفی

نام:علی اکبر یوسفی

زاده:۱۳۷۵

زادگاه:بابل

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

ورزش:کشتی فرنگی

بیوگرافی علی اکبر یوسفی

علی اکبر یوسفی در شهر بابل در سال ۱۳۷۵ به دنیا آمد.

علی اکبر یوسفی،بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفیعلی اکبر یوسفی قهرمان مسابقات جهانی کشتی فرنگی نروژ ۲۰۲۱

ازدواج علی اکبر یوسفی

علی اکبر یوسفی متاهل نشده و در حال حاضر ازدواج نکرده است.

تصاویر علی اکبر یوسفی,زندگینامه علی اکبر یوسفیعلی اکبر یوسفی دارنده مدال طلای ایران

فعالیت های علی اکبر یوسفی

- قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۸:

علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم بعد از این که در دور اول، استراحت کرد؛ با نتیجه ۴ بر یک در دور دوم از زویادی پاتاریدزه از گرجستان شکست خورد. دارنده ی مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان و قهرمان جوانان جهان می باشد. از این رو زویادی پاتاریدزه به دیدار فینال رفت و علی اکبر یوسفی به گروه بازنده ها ملحق شد. علی اکبر یوسفی توانست در این گروه با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل نوخچو لابازانوف از روسیه پیروز شود و به دیدار رده بندی راه یابد. یوهانس مایینپاییا از فنلاند در این دیدار از علی اکبر یوسفی با نتیجه ۵ بر صفر شکست خورد و به این ترتیب مدال برنز به علی اکبر تعلق گرفت.

علی اکبر یوسفی کشتی گیر,علکی اکبر یوسفیعلی اکبر یوسفی کشتی گیر فرنگی کار ایران

- قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۹:

علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم با قرعه استراحت در دور اول رو به رو بود ولی در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر در مقابل کونستا مایین پایای از فنلاند پیروز شد. علی اکبر یوسفی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی توانست فرانز ریشتر از آلمان را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد و وارد مرحله نیمه نهایی شود. او در این مرحله در مقابل عثمان ایلدیریم از ترکیه قرار گرفت و با نتیجه ۷ بر ۶ توانست این دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان را شکست دهد و به دیدار فینال راه یابد. در دیدار فینال، علی اکبر یوسفی باتوجه به مصدومیت زویادی پاتاریدزه( قهرمان سال گذشته این مسابقات) به پیروزی رسید و مدال طلا را از آن خود کرد.

تصاویر علی اکبر یوسفی,بیوگرافی علی اکبر یوسفیتصاویری از علی اکبر یوسفی

- جام پیت لاسینسکی ۲۰۲۰:

علی اکبر یوسفی در دور نخست جام پیت لاسینسکی ۲۰۲۰ توانست با نتیجه ۵ بر ۰ روماس کاردریسوف از لیتوانی را شکست دهد و وارد مرحله ۱/۴ نهایی شود؛ او در این مرحله در مقابل هیکی نابی از استونی با نتیجه ۱ بر ۱ گذشت و به نیمه نهایی رفت. وی در نیمه نهایی با نتیجه ۲ بر ۱ در مقابل ادوارد پوپ از آلمان پیروز شد و به فینال رسید. او توانست امین میرزازاده از ایران را در فینال با نتیجه ی ۳ بر ۱ شکست دهد و صاحب مدال نقره شود.

علی اکبر یوسفی کشتی گیر,بیوگرافی علی اکبر یوسفیعکس های علی اکبر یوسفی

- قهرمانی آسیا ۲۰۲۱:

علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم در دور نخست مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ توانست با نتیجه ۹ بر ۱ در مقابل مراد رامانوف از قرقیزستان پیروز شود. او موفق به شکست سهراب فاتویف از ازبکستان در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۴ بر ۵ شد و به دیدار فینال رفت. علی اکبر یوسفی با نتیجه ۵ بر۱، موفق به کسب مدال طلا در مقابل علیم خان سیزدیکوف از قزاقستان شد.

فعالیت های ورزشی علی اکبر یوسفی,عکس جدید از علی اکبر یوسفیتصاویر اینستاگرامی علی اکبر یوسفی

- قهرمانی جهان در اسلو ۲۰۲۱:

علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم جهانی نروژ بعد از این که در دور اول مسابقات قهرمانی جهان در اسلو ۲۰۲۱ استراحت کرد، در دور دوم در مقابل داوید اوواسپیان از ارمنستان قرار گرفت و با نتیجه ۶ بر ۱ او را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رسید.

علی اکبر یوسفی در این مرحله در مقابل اسکار مارویک از نروژ با نتیجه ۲ بر ۱ پیروز میدان شد و به مرحله نیمه نهایی رسید. او در این مرحله توانست با نتیجه ی ۲ بر ۱، حریف خود به نام یاسمانی آکوستا فرناندز که فرنگی کار کوبایی الاصل و دارنده مدال برنز جهان از شیلی بود، را شکست دهد و به فینال برسد. در دیدار فینال، او در مقابل زورابی گدخوری دارنده مدال برنز اروپا از روسیه قرار گرفت و او را با نتیجه ۵ بر یک شکست داد و صاحب مدال طلا شد. او موفق شده بود فرنگی کار روسی را در رقابت های بین المللی صربستان شکست دهد. مدال یوسفی در پیکارهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ به عنوان دومین مدال طلای تیم ملی محسوب میشد.

بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفیعکس از علی اکبر یوسفی کشتی گیر

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش