پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۴۰۰۰۴

زندگینامه قاسم رضایی یکی از قهرمانان رشته کشتی فرنگی کشور(+ تصاویر)

قاسم رضایی,بیوگرافی قاسم رضایی,تصاویر قاسم رضاییتصاویر قاسم رضایی
قاسم رضایی در وزن ۹۶ کیلوگرم، کشتی گیر ایران، قهرمان و برنده مدال طلای المپیک لندن است و در وزن ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی توانسته مدال برنز المپیک ریو را از آن خود کند.

چکیده ای از بیوگرافی قاسم رضایی

نام:قاسم رضایی

زاده:۲۷ مرداد ۱۳۶۴

زادگاه:آمل

ملیت:ایرانی

قد:۱۸۳ 

پیشه :کشتی گیر 

ورزش: کشتی فرنگی

بیوگرافی قاسم رضایی

قاسم غلامرضا رضایی در تاریخ ۲۷ مرداد ۱۳۶۴ در شهر  آمل  استان مازندران دیده به جهان گشود.او از دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی مدرک ارشد رشته تربیت بدنی را دریافت کرده است. قاسم رضایی که تک پسر خانواده است سه خواهر دارد.

بیوگرافی قاسم رضایی,عکس قاسم رضایی,فعالیت های ورزشی قاسم رضایی,قاسم رضایی کشتی گیر

در گزارشی از فیلا،  قاسم رضایی بعنوان شخصی قدرتمند و پر امید مطرح شده است و در چند سال گذشته در فهرست برجسته ترین کشتی گیران جهان قرار گرفته است. 

فعالیت های ورزشی قاسم رضایی

>> آغاز کشتی قاسم رضایی:

در سال ۱۹۹۹ قاسم رضایی زیر نظر سعید شیرزاد کشتی را در آمل شروع کرد و در سال ۲۰۰۴ در نخستین مسابقه حرفه ای و بین المللی خود شرکت کرد.

,قاسم رضایی زندگی نامه,ازدواج قاسم رضایی,قاسم رضایی کشتی گیرتصاویر اینستاگرامی قاسم رضایی

>> قاسم رضایی در المپیک ۲۰۱۲ لندن:

پس از مسابقات جهانی قاسم رضایی با دعوت آذربایجانی ها تصمیم داشت برای تیم ملی آذربایجان کشتی بگیرد ولی عاقبت منصرف شد و توسط محمد بنا به تیم ملی ایران دعوت شد و توانست در ترکیب تیم ملی ایران با تمرینات عالی جای بگیرد. وی در ابتدا در المپیک لندن استراحت داشت و توانست جنک ایلدم از ترکیه را در نخستین مسابقه ی خود با نتیجه ۳ بر ۱ شکست دهد و به مرحله بعدی صعود کند، در مرحله بعدی، با آرتور الکسانیان ارمنستانی مبارزه کرد و با نتیجه ۳ بر ۰ به پیروزی رسید و به جمع چهار کشتی گیر برتر این دوره از مسابقات پیوست.

در نیمه نهایی مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن، قاسم رضایی با یونیور استرادا فالکون از کوبا مسابقه داد و باز هم موفق شد با نتیجه ی ۳ بر ۰ این حریف خود را شکست دهد و با اقتدار به فینال این دوره از مسابقات المپیک برسد. در فینال این دوره از مسابقات المپیک، قاسم رضایی موفق شد با نتیجه ۳ بر ۰ رستم توتروف روس را بطور مقتدرانه شکست دهد و در کشتی فرنگی، سومین مدال طلای ایران را از آن خود کند.

تصاویر قاسم رضایی,مدال های قاسم رضایی در کشتی,افتخارات ورزشی قاسم رضاییافتخارات قاسم رضایی

>> قهرمانی جهان ۲۰۱۵ لاس وگاس:

قاسم رضایی نماینده وزن ۹۸ کیلوگرم ایران بعد از اینکه در دور نخست استراحت کرد در دور دوم با اسلام ماگومدوف به مبارزه پرداخت و توانست حریف قدرتمندش را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست دهد تا برای حضور در فینال گام بلندی بردارد. او در دور دوم با لوگو کابرا از کوبا کرد و عاقبت با نتیجه ۵ بر صفر به موفقیت رسید.

قاسم رضایی در یک چهارم نهایی توانست با نتیجه ۴ بر صفر جنک ایلدم از ترکیه را شکست داد تا علاوه بر کسب دومین سهمیه تیم کشتی فرنگی در المپیک ریو به مرحله نیمه نهایی راه یابد. وی با الیس گوری از بلغارستان در نیمه نهایی مبارزه کرد و با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید تا در مسابقات جهانی به عنوان اولین فینالیست تیم ایران باشد. قاسم رضایی در دیدار فینال این وزن به مصاف آرتور الکسانیان قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ از ارمنستان رفت ولی متأسفانه ۳ بر ۰ شکست خورد و مدال نقره جهان را کسب کرد.

>> قاسم رضایی در المپیک ۲۰۱۶ ریو:

در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو قاسم رضایی در وزن ۹۸ کیلوگرم حضور یافت. در ابتدا وی مقابل لوئیلیز پرز با نتیجه ۸ بر ۰ پیروز شد. در مرحله دوم مقدماتی او در مقابل دانیل لوگو کابررا قرار گرفت و با نتیجه ی ۴ بر ۰ در مقابل حریف کوبایی اش شکست خورد و از صعود به مرحله یک چهارم بازماند. قاسم رضایی با فینالیست شدن کابررا به مسابقات مجددا شانس حضور در مسابقات را پیدا کرد و ژیائو دی را در دیدار اول خود با نتیجه ی ۷ بر ۰ شکست داد تا به فینال دیدار رده بندی رسید. او در آخرین دیدار خود با استفان شوئن سوئدی مبارزه کرد و در وقت اول ۴ بر ۰ شکست خورد اما در وقت دوم موفق به ۴ امتیاز شد و با حملات خود به پیروزی رسید و مدال برنز المپیک ریو را به دست آورد.

ازدواج قاسم رضایی,قاسم رضایی کشتی گیر,بیوگرافی قاسم رضاییعکس از قاسم رضایی

 قاسم رضایی که در مقابل حریف کوبایی در کشتی دوم، عملکرد ضعیف تری داشت، باتوجه به صعود این حریف به فینال در گروه، مجددا شانس خود را امتحان کرد و مقابل حریفان چینی و سوئدی با دو پیروزی توانست مدال برنز را دریافت کند. او در اجرای فن بارانداز متبحرترین کشتی گیر ایران بود و در این مسابقات ۳ حریف خود را با استفاده از این فن شکست داد. عملکرد او مقابل حریف سوئدی در دیدار آخر در حالیکه ۴ امتیاز از این حریف عقب بود، بی نظیر ارزیابی شده است. شاید اگر او در دیدار مقابل حریف کوبایی، بارانداز خود را بطور کامل اجرا میکرد ، به فینال و شاید مدال طلا می رسید. 

قاسم رضایی بعد از این که عنوان سومین المپیک و مدال برنز را کسب کرد ، گفت:این کار بسیار سنگین بود، چون داوری ها علیه ما بود و تمام کشورها جمع شدند تا مانع برای به پیروزی رسیدن ما شوند.

قاسم رضایی همچنین بیان کرد :با وجود موفقیت های لندن در ریو ظاهرا همه می خواهند که ما به موفقیت نرسیم ولی خوشحالم که توانستیم دو مدال برنز را از آن خود کنیم. بعضی از کشورها تمایلی ندارد که ما مدال کسب کنیم. تمام تیم ما تلاش کردند ولی مشکلاتی که در کشتی دنیا دیده میشود اینست که دوست ندارند موفقیت و پیروزی کشتی ایران را ببینند.

فعالیت های اجتماعی قاسم رضایی

> اهدای مدال به بهزیستی توسط قاسم رضایی:

قاسم رضایی مدال خود را بعد از نایب قهرمانی جهان در آمریکا، به کودکان بهزیستی تقدیم کرد. او یکی از حامیان پویش پازل همدلی محسوب میشد.

قاسم رضایی کشتی گیر,بیوگرافی قاسم رضایی,تصاویر قاسم رضاییتصویر قاسم رضایی کشتی گیر ایرانی

> کمک قاسم رضایی به زلزله زدگان اهر، هریس و ورزقان:

پس از وقوع زلزله اهر، هریس و ورزقان، قاسم رضایی مدال طلای المپیک لندن خود را به این زلزله زدگان هدیه داد و گفت که این مدال را مدیون دعای بسیاری از زلزله زدگان می داند. او پس از این ماجرا به دیدار مردم ورزقان رفت. در دوازدهمین همایش تجلیل از ورزشکاران جوان مرد، زمانی که مجری مراسم از قاسم رضایی درخواست کرد که به روی سن بیاید تا مورد تحسین و تجلیل قرار بگیرد، او جایزه ی ویژه خود را در اقدامی جوانمردانه به زلزله زدگان آذربایجان شرقی اهدا کرد.

> حمایت قاسم رضایی از بنیاد کودک:

در سال ۱۳۹۷ قاسم رضایی با حضور در بنیاد کودک از عملکرد و فعالیت ها بعنوان حامی این موسسه حمایت کرد.

افتخارات قاسم رضایی

- بازی های المپیک:

 المپیک لندن ۲۰۱۲ نشان طلا ( ۹۶ ک گ)

- مسابقات جهانی:

مسابقات جهانی  باکو ۲۰۰۷  نشان برنز ( وزن ۹۶ ک گ)

- مسابقات قهرمانی آسیا:

> مسابقات قهرمانی آسیا   ۲۰۰۷ بیشکک نشان طلا ( وزن ۹۶ ک گ)

> ۲۰۰۸ ججو   نشان طلا( وزن  ۹۶ ک گ)

> ۲۰۰۶ آلماتی  نشان طلا ( وزن ۸۴ ک گ)

ازدواج قاسم رضایی,قاسم رضایی کشتی گیر,بیوگرافی قاسم رضایی قاسم رضایی در کنار پدر و مادرش

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 22
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش