چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۶۰۰۱۱۹

بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستانعکس های مایکل شوماخر
شوماخر راننده سابق فرمولاوان و قهرمان ۷ فصل جهان است. روحیه کار تیمی یکی از عوامل موفقیت مایکل شوماخر است، که به مراتب به اهمیت کار تیمی اشاره نموده است. او اعتقاد دارد هنگامی که شما در قالب یک تیم شروع به فعالیت می کنید باید تمام تلاش خود را در راستای پیشبرد اهداف تیم بکار بندید.

چکیده ای از بیوگرافی شوماخر

نام: مایکل شوماخر (میکائیل شوماخر)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

بیوگرافی شوماخر

مایکل شوماخر، شومی نیز نامیده می شود. در سوم ژانویه ۱۹۶۹، رلف و الیزابت شوماخر در شهر هورث ـ هلمونهیم از توابع کلن در آلمان غربی صاحب پسری شدند که نامش را مایکل گذاشتند. چندی بعد خانواده به شهر کرپین ـ منهیم، یک شهر کارگری در نزدیکی کولون عزیمت کردند، آنجا بود که خانواده او با کارتینگ شناخت پیدا کردند. میشائیل اکثر وقت خود را صرف اتومبیل رانی میکرد، ولی به مدرسه هم می رفت. میشائیل بعد از اتمام دوران مدرسه در گاراژی در نزدیکی محل سکونتش کار خویش را شروع کرد. کار در گاراژ سبب شد تا او از عملکرد اتومبیل اطلاعات بیشتری کسب کند.

زندگینامه شوماخر,وضعیت مایکل شوماخر,شوماخرعکس هایی از شوماخر

شوماخر بعد از یک سال محل کار خود را تغییر داد و به گاراژ ویلی رفت. در این گاراژ ماشین های تندرو تعمیر می شدند. او با کار در این محل دوره مکانیکی خود را تکمیل کرد. پدرش یک اتومبیل کارتینگ را که با موتور یک ماشین چمن زنی قدیمی تقویت کرده بود در اختیار مایکل گذاشت. این گونه بود که از رکاب حقیر یک اتومبیل کوچک و بی ارزش، رکاب قهرمانی جهان زیر پای مایکل شوماخر لمس شد. با تدبیر پدر و روج جوان و فعال مایکل، کارتینگ به دغدغه اصلی خانواده تبدیل شد. او توانست در مسابقات متعددی در سال ۱۹۸۴ قهرمانی جوانان آلمان، پیروزی کسب کند. بعدها بتدریج با نشان دادن استعداد خود توانست در "فرمولا فورد" یا در لفظ آلمانی "فرمولا کوئیک" و در همان راستا در رده های بالاتر گام بردارد. شوماخر در فرمولا ۳ هم موفقیت لازم را کسب کرد تا بدین طریق راهش را برای ورود به رقابت های جهانی فرمولاوان هر چه بیشتر آماده کند. شوماخر از جردن شروع کرد و با فراری به پایان رساند.

فعالیت های شوماخر

شوماخر، راننده فوق العاده آلمانی که رکورد بيش ترین قهرمانی پی در پی در مسابقات فرمول ۱ و همینطور مسابقات گرند پری را دارد، از سنین پایین به رانندگی و سرعت علاقه مند بوده است. البته پشتیبانی و تشویق خانواده شوماخر علل اصلی علاقمندی او محسوب می شود، به خصوص حمایت های پدر و مادرش رالف و الیزابت شوماخر که مدیر و کارمند یک پیست کارتینگ بودند. همین امر باعث شد که وی بتواند در سالهای ۱۹۸۴ و ۱۹۸۵ بطور پی در پی، در آلمان مقام قهرمانی مسابقات کارتینگ را از آن خود کند. دیری نپایید که در سال ۱۹۸۷ این شهرت را از مرزهای آلمان فراتر برد و به مقام قهرمانی کارتینگ اروپا دست یافت.

میشائیل شوماخر,زندگی نامه مایکل شوماخر,شوماخرافتخارات مایکل شوماخر

شوماخر در سال ۱۹۸۸زمانی که فقط نوزده سال داشت، قصد کرد از دنیای کارتینگ خداحافظی کند ولی این پایان ماجرای زندگی هیجان انگیز این قهرمان نبود. با این که بسیاری شوماخر را عمدتا” در رابطه با مسابقات فرمول ۱ می شناسند؛ شایان ذکر است که وی قبل از ورود به دنیای مسابقات فرمول ۱، در اتومبیل های فرمول ۳ آبدیده شد. اگرچه اتومبیل های فرمول ۳ در مقایسه با همتایان فرمول ۱ خود از قدرت و سرعت پایین تری بهره مند بودند ولی این مسئله هرگز جلوی پیشرفت شومی را نگرفت. به طوریکه او موفق شد در سال ۱۹۹۰ قهرمان مسابقات فرمول ۳ شود.

مایکل شوماخر,شوماخر,وضعیت شوماخرپسر مایکل شوماخر

شوماخر با مهارت، سرعت و قدرت مثال زدنی خود، نیازی نداشت برای درو کردن جوایز پی در پی، ترمز زندگی اش را فشار دهد. در واقع، وی بدون وقفه در مسیر موفقیت گاز می داد و به مقصد می رسید. به طوریکه یک سال بعد در ۱۹۹۱، مایکل وارد دنیای مسابقات فرمول ۱ شد. جایی که برای تحقق رویاهایش بسیار فرصت و امکانات در اختیار داشت. بنابراین برای دستیابی به این هدف، بعنوان راننده تیم جوردن در این مسابقات شروع به عرض اندام کرد ولی بعد از گذشت یک سال، او با تیم جوردن خداحافظی کرده و قصد کرد در تیم بنتون دست به فرمان شود. مقام قهرمانی جهان در دو سال مداوم  ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ حاکی از کارنامه درخشان شوماخر در این تیم بود.

مایکل شوماخر در کما,شوماخر,آخرین وضعیت شوماخرتصاویر شوماخر در اینستاگرام

مایکل شوماخر در دوران حرفه ای خود، هفت بار در سال های ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ با تیم بنتون و بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ با فراری به مقام قهرمان فرمول یک جهان رسید. در طول سال های حضور در فرمول یک، شوماخر در ۳۰۸ گرندپری شرکت کرد و ۹۱ پیروزی بدست‌آورد تا بهترین راننده ی دنیا از این بابت باشد. وی همچنین ۶۸ پول پوزیشن دارد. شوماخر در سال ۲۰۰۶ بازنشسته شد؛ ولی مجدداً با تیم مرسدس بنز در سال ۲۰۱۰ به فرمول یک بازگشت که البته با موفقیت چندانی همراه نبود. او در سال ۲۰۱۲ فقط با کسب یک پیروزی در گرندپری فرمول یک، برای همیشه از مسابقات خداحافظی کرد. 

ازدواج شوماخر

مایکل شوماخر در اوت ۱۹۹۵ با کارینا (Corinna Betsch) ازدواج کرد (کارینا قبل از آن همسر هاینتز هارولد فرنتزن بود). نخستین فرزند او جینا- ماریا نام گرفت که در ۲۰ فوریه ۱۹۹۷ به دنیا آمد. فرزند دوم شوماخر یعنی مایک نیز در ۲۲ مارس سال ۱۹۹۹ متولد شد. 

شوماخر اسکی,شوماخر در کما,شوماخرعکس شوماخر به همراه همسرش

شوماخر، مردی نیکوکار

شوماخر در سال ۲۰۰۵ در برنامه نیکوکاری شبکه تلویزیونی ZDF آلمان مبلغ ۱۰ میلیون دلار را به آسیب دیدگان زلزله ۲۰۰۴ اقیانوس هند اهدا کرد. بعداً اعلام شد که محافظ شوماخر، برکهارد کرامر و دو پسرش در طول تعطیلات در تایلند مرده اند. میزان کمک او از هر ورزشکاری، اکثر تیم های ورزشی و اغلب شرکتهای جهانی بیشتر بود. مایکل شوماخر با ترتیب دادن چند بازی فوتبال دوستانه بهمراه دیگر رانندگان فرمول یک نیز مبالغی را برای اهداف خیرخواهانه جمع آوری کرده است.

شوماخر،حادثه برای شوماخر,شوماخر در کماشوماخر در مسابقات فرمول ۱

سانحه مغزی شوماخر

شوماخر صبح روز یکشنبه ۲۹ دسامبر ۲۰۱۳ در حالیکه بهمراه پسرش در کوه های آلپ فرانسه اسکی می کرد دچار حادثه شد و به علت اصابت سرش با سنگ، بعد از پایان عملیات نجات به کما رفت. از سال ۲۰۱۴، شوماخر برای مراقبت بهتر به خانه اش در سوئیس منتقل شده است.

به گفته طبیبان، شوماخر  با سرعت بالا با یک صخره برخورد کرده، به هوا پرتاب شده و مجدداً روی صخره فرود آمده است. شوماخر در زمان وقوع حادثه از کلاه ایمنی استفاده می کرده است و به گفته پزشکان اگر کلاه ایمنی بر سر نمی داشت، در جا کشته می شد. پزشکان با انجام عمل جراحی و نیز مراقبت های پزشکی به وضعیت او رسیدگی کردند. چندی بعد طبیبان اعلام کردند که روند بازیابی هوشیاری شوماخر شروع شده است. وی اینک برای بازیابی هوشیاری اش دارو مصرف می کند. در ۴ ماه آوریل ۲۰۱۴ پزشکان اعلام کردند که شوماخر برای دقایقی از کما خارج شده است و به هوش آمده است.

در سیزدهم ژوئن ۲۰۱۴ نشریه آلمانی بونته خبر داد مایکل شوماخر از بخش مراقبت های ویژه به بخش توانبخشی بیمارستان گرنوبل منتقل شده است. در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۴ شوماخر از حالت اغما خارج و از بیمارستان گرنوبل مرخص شد. خانواده شوماخر گفتند که ادامه درمان، دور از چشم عموم انجام خواهد شد. چند روز بعد از ترخیص شوماخر از بیمارستان، پرونده پزشکی او از بیمارستان ربوده شد و سارقان اعلام کردند که قصد فروش آنرا به رسانه ها دارند. آنها برای فروش آن مبلغ ۵۰ هزار یورو تعیین کردند. این پرونده محتوی جزئیاتی از مرحله های مختلف جراحی های انجام شده روی شوماخر است.

زندگی نامه مایکل شوماخر,شوماخر,حادثه برای شوماخرعکس شوماخر در کما

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 7
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش