یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۰۴۸

بیوگرافی مشکات الزهرا صفی تنیسور ایرانی (+ تصاویر)

مشکات الزهرا صفی,بیوگرافی مشکات الزهرا صفی,مشکات الزهرا صفی کیستعکسهای مشکات الزهرا صفی
مشکات الزهرا صفی در تیم ملی تنیس ایران فعالیت دارد و در این رشته ورزشی توانسته با سن زیر ۱۸ سال، افتخارات بسیاری را در سطح جهانی کسب کرد. او از طرف فدراسیون جهانی تنیس در سال ۲۰۲۲ در لیست ۱۰۰ تنیسور برتر جهان قرار گرفت.

چکیده ای از بیوگرافی مشکات الزهرا صفی

نام:مشکات الزهرا صفی

زاده:۱۳۸۳

زادگاه:کرج

ملیت:ایرانی

رشته ورزشی:تنیس

سمت:عضو تیم ملی جوانان تنیس زنان ایران

بیوگرافی مشکات الزهرا صفی

مشکات الزهرا صفی زاده ی سال ۱۳۸۳ در کرج می باشد.

مشکات الزهرا صفی بیوگرافی,مشکات الزهرا صفی کیست,مشکات الزهرا صفی تنیسورمشکات الزهرا صفی تنیسور حرفه ای کشور

ازدواج مشکات الزهرا صفی

مشکات الزهرا صفی در حال حاضر ، مجرد است.

فعالیت های ورزشی مشکات الزهرا صفی

مشکات الزهرا صفی در آکادمی آپت ایران، ورزش تینس را از دو مربی حرفه ای با نام های تونی اندروویچ و وردان لوبیچیک یاد گرفت. وی در این رشته پس از چندین سال، فعالیت حرفه ای توانست در طول یک سال در ۷ دوره مسابقه جهانی، ۶ مقام قهرمانی را از آن خود کند.

بیوگرافی مشکات الزهرا صفی,عکس های مشکات الزهرا صفی,مشکات الزهرا صفی چند سالشهمشکات الزهرا صفی، بازیکن تنیس

نحوه علاقمند شدن مشکات الزهرا به تنیس

مشکات الزهرا صفی درباره‌ی حضورش در تنیس چنین بیان کرد :بهمراه مادرم تلویزیون میدیدم و در زمین تنیس، شاهد حضور رافائل نادال برای نخستین بار بودم و همین امر، مرا به تنیس جذب کرد.

مشکات الزهرا صفی تنیسور,زندگینامه مشکات الزهرا صفی,افتخارات مشکات الزهرا صفیافتخارات مشکات الزهرا صفی

مشکات الزهرا صفی در کرج( مرکز استان البرز) به مرکز اموزش تنیس جوانان رفت و در آن جا ثبت نام کرد. وی توسط دو مربی به نام های تونی اندروویچ و وردان لوبیچیک توانست ورزش تنیس را از آکادمی آپت در ایران یاد بگیرد. او در سن ۱۰ سالگی، در سال ۲۰۱۹ توانست پیش از شرکت در مسابقات توسعه تنیس آسیا، نخستین عناوین ملی خود را به دست آورد. او در رده سنی نوجوانان در عرصه تنیس، بمدت چندین سال فعالیت کرد و شش مقام قهرمانی فقط در طی یک سال، در هفت تورنمنت جهانی کسب کرد.

زندگینامه مشکات الزهرا صفی,افتخارات مشکات الزهرا صفی,مصاحبه با مشکات الزهرا صفیعکس از مشکات الزهرا صفی

مشکات الزهرا صفی در رنکینگ نوجوانان جهان، موفق به کسب رتبه ۸۷ در اوایل ژانویه شد و در بین ۱۰۰ بازیکن برتر جهان به عنوان اولین بازیکن ایرانی انتخاب شد.

مشکات الزهرا صفی درخصوص موفقیت هایش می گوید:احساس می کنم در تنیس ایران، پنجره جدیدی را باز کرده ام. چنین روزی برای تنیس ایران به عنوان یک روز ویژه محسوب میشود و من از بابت به اشتراک گذاری این احساسات با ایرانی ها واقعا احساس خوش‌حالی میکنم. اکنون من یکی از دلایل خوبی هستم که مردم میتوانند تنیس را در کشور من ببینند.

مصاحبه با مشکات الزهرا صفی,تاریخ تولد مشکات الزهرا صفی,مشکات الزهرا صفی اهل کجاستتصاویر اینستاگرامی مشکات الزهرا صفی

حضور مشکات الزهرا صفی در گرند اسلم جوانان استرالیا و تاریخ سازی او در رنکینگ جوانان جهان، بازتاب زیادی بهمراه داشت. توئیت انجمن تنیس زنان “WTA” پس از این اتفاق مهم، به مناسبت پیروزی مشکات صفی در دور نخست اوپن استرالیا نوشت:« با مشکات الزهرا صفی آشنایی پیدا کنید. نخستین بازیکن ایرانیست که در رده دختران اوپن استرالیا در جمع ۱۰۰ نفر برتر جوانان جهان رقابت می کند.»

قرار گرفتن در لیست ۱۰۰ تنیسور برتر جهان

در اول خرداد ۱۴۰۰ مشکات الزهرا صفی توانست عنوان قهرمانی تور جهانی زیر ۱۸ سال تنیس شیراز را با برتری قاطع دربرابر نماینده ترکیه بدست آورد. او در مسابقات تور جهانی زیر ۱۸ سال با کسب این نتیجه ی درخشان توانست نام خود را برای نخستین بار در رده سنی جوانان در میان ۱۰۰ تنیسور برتر دنیا مطرح کند و در جایگاه ۷۴ دنیا با اعلام فدراسیون جهانی قرار گیرد. پس از قرار گرفتن مشکات الزهرا صفی در بین ۱۰۰ تنیسور برتر دنیا تا به حال هیچ بازیکن ایرانی، چنین عنوان با ارزشی را بدست نیاورده است. او همینطور بعنوان نخستین ایرانی با کسب حد نصاب لازم در رقابت های معتبر گرند اسلم جوانان شرکت کرد.

سن مشکات الزهرا صفی,گفتگو با مشکات الزهرا صفی,مشکات الزهرا صفیتصاویر مشکات الزهرا صفی

افتخارات مشکات الزهرا صفی

مشکات الزهرا صفی توانست مقام شیکمنت و نائب قهرمانی را در مسابقات تور جهانی زیر ۱۸ سال تنیس بدست‌آورد و همین امر موجب حضور او در رقابت های معتبر گرند اسلم جوانان شد. او توانست دربرابر آروژان ساگاندلیکوف در این مسابقات، پیروز شود و مقام قهرمانی را از آن خود کند. او در رده بندی فدراسیون جهانی تنیس با کسب ۱۷۰ امیتاز به رتبه ۱۳۷ جهان رسید. از افتخارات دیگر او می توان به کسب مقام قهرمانی و مدال طلای رقابت های تور بین المللی تنیس زیر ۱۸ سال کیش اشاره کرد. او در کنار دنیا عامری در مسابقات زیر ۱۴ سال آسیا موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

فعالیت های مشکات الزهرا,بیوگرافی مشکات الزهرا صفیعکس های مشکات الزهرا صفی، تنیسور

پیام مشکات الزهرا برای جوانان

مشکات الزهرا صفی در مورد حضور در این مسابقات می گوید:این برای من قدم بزرگی محسوب میشد. واقعاً روز های سختی را برای رسیدن به این نقطه، پشت سر گذاشتم. من زمان بسیار زیادی را برای حضور در مسابقات، صرف گرفتن ویزا کردم و چندین مرتبه حامی مالی نداشتم. کسب چنین موفقیتی برای من واقعاً بزرگ بود.

زندگینامه مشکات الزهرا,بیوگرافی مشکات الزهرا,عکس مشکات الزهراعکس مشکات الزهرا صفی در اینستاگرام

اگر بخواهم برای جوانان دیگری مثل خودم پیامی داشته باشم؛ می گویم که رویاهایتان را دنبال کنید. من از زمانی که فعالیت خود را در ایران شروع کردم، همه و حتی مادرم به من می گفتند که غیرممکن است و من قادر به شرکت در گرند اسلم نیستم. از این رو من به هیچ کس ، رویای خود را نگفتم و فقط برای رسیدن به آن ها تلاش کردم. پیام من به مردم اینست که سرتان را بالا نگه دارید و با تلاش، رویاهایتان را دنبال کنید.

نصاویر جدید مشکات الزهرا,بیوگرافی مشکات الزهرا,عکس مشکات الزهراکسب مقام قهرمانی مشکات الزهرا صفی در مسابقات تنیس

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش