سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۱۰۷

بیوگرافی راضیه جانباز؛ از ماجرای اخراج از فولاد مبارکه تا ممنوع الخروجی

راضیه جانباز,بیوگرافی راضیه جانباز,عکس های راضیه جانبازراضیه جانباز
یکی از بازیکنان تیم ملی هندبال بانوان ایران؛ راضیه جانباز می باشد که اصالتا کرمانی است و درباره زندگی شخصی خود مصاحبه هایی داشته است. در ادامه این مقاله سرپوش به حواشی این بازیکن بیشتر اشاره می شود.

چکیده ای از بیوگرافی راضیه جانباز:

نام کامل: راضیه جانباز

تاریخ تولد: ۱ دی ۱۳۷۰

محل تولد: کرمان

حرفه: هندبالیست

تیم: تیم ملی هندبال بانوان

شروع فعالیت در تیم ملی: سال ۲۰۱۰ میلادی

راضیه جانباز,بیوگرافی راضیه جانباز,تصاویر راضیه جانبازبیوگرافی راضیه جانباز

بیوگرافی راضیه جانباز:

راضیه جانباز در اول دی ۱۳۷۰ در کرمان به دنیا آمد. راضیه جانباز در یکی از مصاحبه های خود به صورت رسمی اعلام کرده است که خانواده اش هیچگاه مشکلی با فعالیت حرفه ای او به عنوان یک ورزشکار نداشته اند، البته باید در نظر داشت که همواره مشکلاتی در زمینه تحصیلی و کاری برای او وجود داشته اند و هیچ گاه حل نشده اند.

خانم جانباز در ادامه عنوان می کند همیشه دوست داشته است که برای شهر خود بازی کند اما در سالی که مصاحبه را انجام داده بود، با بازی در نفت و گاز؛ هفتمین سال بیرون از خانه را سپری می کند، که این شرایط برخی اوقات او را خسته می کند، وی همچنین با عنوان بازیکن اسبق تیم‌های اشتادسازه و نفت و گاز گچساران نیز شناخته می شود. 

راضیه جانباز,بیوگرافی راضیه جانباز,راضیه جانباز بازیکن هندبال راضیه جانباز در کنار اعضای تیم برزیل

از سال ۲۰۱۰ میلادی راضیه جانباز به عنوان عضوی از تیم ملی هندبال بانوان ایران انتخاب شد و در سه دوره از مسابقات قهرمانی آسیا در سال های ۲۰۱۲، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ میلادی برای تیم ملی ایران به زمین بازی رفت. در این سال های عنوان شده؛ ایران توانست به ترتیب مقام های نهم، ششم، و هفتم آسیا را به دست بیاورد. 

خوب است بدانید که این بانوی جوان به عنوان یکی از پایه های موفقیت سریالی تیم هندبال ثامن الحجج سبزوار در لیگ برتر هندبال بانوان کشور در آغاز دهه ۹۰ محسوب می شود، از طرفی قهرمانی های پی در پی این تیم قبل از انحلال در سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ ادامه داشت. 

راضیه جانباز,بیوگرافی راضیه جانباز,عکس های اینستاگرامی راضیه جانبازعکس های اینستاگرامی راضیه جانباز

راضیه جانباز در لیگ برتر هندبال سال ۱۳۹۶ همراه با تیم هندبال نفت و گاز گچساران به عنوان نایب قهرمان لیگ ایران شد و در سال ۱۳۹۷ هم به تیم سابق خود یعنی تیم هندبال تاسیسات دریایی شهر تهران برگشت و در پست بغل چپ فعالیت خود را ادامه داد. در لیگ برتر هندبال سال ۱۳۹۵ راضیه جانباز همراه با تیم هندبال تاسیسات دریایی شهر تهران بودند. 

راضیه جانباز,بیوگرافی راضیه جانباز,تصاویر جدید راضیه جانبازراضیه جانباز ورزشکار ایرانی

اخراج راضیه جانباز به دلیل طرفداری از پرسپولیس:

راضیه جانباز ملی پوش هندبال بانوان و عضو تیم سپاهان اصفهان عنوان می کند که باشگاه فولاد مبارکه اصفهان ۴۰ درصد از سهم قراردادش را به علت طرفدار پرسپولیس بودن کسر کرده است. 

این ماجرای عجیب زمانی اتفاق افتاد که راضیه جانباز در سال گذشته با یک مصاحبه خبری، زمانی که مجری از او سوال پرسید که استقلالی است یا پرسپولیسی گفته است طرفدار پرسپولیس می باشد. 

راضیه جانباز در یک گفتگوی خبری عنوان می کند: با همه بازیکنان تیم هندبال سپاهان تسویه حساب شده است به جزء من، زمانی هم که پیگیر این ماجرا شدن به دستور مدیران به اندازه ۴۰ درصد از باقی مانده قرارداد به صورت پرداخت نشده ماند و گفته اند که با این بازیکن تسویه حساب نشود. 

راضیه جانباز,بیوگرافی راضیه جانباز,راضیه جانباز بازیکنان تیم ملی هندبالراضیه جانباز درکنار زهرا کیانی

خانم جانباز ادامه داد: این موضوع را پیگیری کرده ام اما جوابی به من ندادند و پولم را هم پس ندادند. از این اتفاق بیشتر از اینکه ناراحت باشم شگفت زده ام، مگر ممکن است این اتفاق برای سپاهان رخ دهد و چنین تفکری بر باشگاه حاکم بوده باشد.

این بازیکن جوان در ادامه می گوید: در فصلی که در سپاهان گذراندم با تمام وجودم برای این تیم وقت گذاشتم، بیشتری آمار گلزنی به من اختصاص داشت و این امروز به خاطر چنین موضوع مسخره ای باید ۴۰ درصد از پول من کسر شود. 

این موضوع برای اولین بار اتفاق نیوفتاده است که حساسیت به نام پرسپولیس در تیم های زنان باشگاه اصفهانی سپاهان اتفاق افتاده باشد، ۲  سال پیش از این ماجرا یک بازیکن در تیم فوتبال زنان این باشگاه در صفحه شخصی‌اش از علاقه به پرسپولیس سخن گفته بود با واکنش تند و قهرآمیز باشگاهش روبرو شد به طوری که مجبور شد حرفش را پس بگیرد.

راضیه جانباز,بیوگرافی راضیه جانباز,اخراج راضیه جانبازاخراج راضیه جانباز از تیم

راضیه جانباز در کنار مطرح کردن این ماجرا می گوید: قرارداد من با سپاهان یکساله بوده است و قصد جدایی از این تیم را داشتم زیرا کارم در تهران بود، نمی توانستم بیشتر از این زمان در اصفهان بمانم و کادر فنی تیم هم از این تصمیم مطلع بودند. اکنون تعدادی از صفحات و اشخاص منتسب به باشگاه جوی را ایجاد کرده ان که چون من پرسپولیس را دوست داشته ام، باشگاه با وجود علاقه من برای تمدید، تصمیم گرفته قراردادم را تمدید نکند.

خانم راضیه جانباز در پایان عنوان کرد: این موضوع مضحک است. سپاهان باشگاه بزرگی است اما من اصلاً قصد ادامه در اصفهان را نداشتم و امروز بعضی افراد قضیه را وارونه جلوه می‌دهند. 

راضیه جانباز,بیوگرافی راضیه جانباز,عکس های شخصی راضیه جانبازعکس های شخصی راضیه جانباز

خداحافظی راضیه جانباز از تیم ملی هندبال بانوان برای حمایت از مهسا امینی :

 راضیه جانباز ملی‌پوش مطرح تیم ملی هندبال ایران با انتشار پستی از تیم ملی خداحافظی کرد.

این ورزشکار ۳۱ ساله در حال حاضر لژیونر است و در لیگ ترکیه بازی می‌کند. سال گذشته او در تیم سپاهان عضویت داشت و انتشار پستی از او با اظهار علاقه به تیم فوتبال پرسپولیس خبرساز شد، تا جایی که مدیران باشگاه سپاهان ۴۰ درصد از قراراد راضیه جانباز را کسر کردند.

در جدیدترین اتفاق، او در صفحه شخصی اینستاگرام خود پستی منتشر و از تیم ملی خداحافظی کرده است. او در بخشی از پیام خود نوشته است: «من فقط کمی بیش‌فعال بودم و روحیات شادتری داشتم اما آنها به من هنجارشکن می‌گفتند».

راضیه جانباز,جمایت راضیه جانباز از مهسا امینی

«راضیه جانباز» ستاره ملی‌پوش ایران ممنوع‌الخروج شد

به گزارش اعتمادآنلاین، جانباز که برای سفر به خارج از کشور راهی فرودگاه امام شده بود متوجه شد ممنوع‌الخروج است و گذرنامه‌اش نیز توقیف شد. 

جانباز در این رابطه نوشت: «ممنوع الخروجی! برای منی که هر جا رفتم و برگشتم و گفتم من مال این سرزمینم؟ برای منی که عاشق ایرانم؟ عجیب است که معترض یعنی مجرم.»

جانباز در ماه‌های اخیر انتقاداتی را نسبت به شرایط کشور در صفحه شخصی‌اش به اشتراک گذاشته بود. اوهمچنین در مهرماه اعلام کرده بود با توجه به وقایع اخیر دیگر در تیم ملی بازی نخواهد کرد. 

راضیه جانباز ممنوع الخروج,وضعیت راضیه جانباز

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش