چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۰۰۴

بیوگرافی اشرف حکیمی بازیکن مسلمان پاری سن ژرمن

اشرف حکیمی,بیوگرافی اشرف حکیمیاشرف حکیمی
اشرف حکیمی فوتبالیست مراکشی است که عضو  باشگاه پاری سن-ژرمن است و در لیگ ۱ بازی می کند. این بازیکن در سال ۲۰۱۹ استارتی با سرعت ۲۲ مایل برساعت زد که به عنوان یکی از سریع ترین بازیکنان شناخته شد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی این فوتبالیست اشاره می شود.

چکیده ای از بیوگرافی اشرف حکیمی:

نام کامل: اشرف حکیمی موح

تاریخ تولد: ۴ نوامبر ۱۹۹۸

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: پاری سن ژرمن

پست: مدافع راست

قد: ۱متر و ۷۹ سانتی متر

اشرف حکیمی,بیوگرافی اشرف حکیمی,اشرف حکیمی کیستبیوگرافی اشرف حکیمی

بیوگرافی اشرف حکیمی:

اشرف حکیمی در ۴ نوامبر ۱۹۹۸ در مادرید اسپانیا به دنیا آمد. پدر و مادری مراکشی دارد که درآمد آنها از طریق دست فروشی پدرش و نظافت منازل و مکان های مختلف توسط مادرش به دست می آمد. اشرف حکیمی یک خواهر و برادر کوچک تر از خودش به نام نبیل و ویداد دارد. قبل از ورود به دنیای فوتبال به ورزش های شنا و دومیدانی علاقه داشت البته فوتبال را نیز به نسبت آنها پیش می برد. 

از همان زمان کودکی حمایت پدر و مادر خود را داشت باوجود وضعیت مالی متوسط آنها تمرینات فوتبال در محله زندگی اش را ادامه می داد. در سال ۲۰۰۵ زمانی که به سن ۷ سالگی رسید علاقه اش به فوتبال کاملا شکوفا شد و به صورت حرفه ای توسط مربیان کودک آموزش گرفت. 

اشرف حکیمی به مدت یک سال درحالی که کاملا از لحاظ مالی در مضیقه بودند زیر نظر مربیان آکادمی آموزش دید و با گذشت مدتی کم استعدادش توسط مربیان در پشت مدافع و هافبک کشف شد. 

در سال ۲۰۰۶ زمانی که هشت ساله بود از افیگوی به مجموعه جوانان رئال مادرید اضافه شد. وی اولین بازیکن مراکشی محسوب می شود که برای تیم رئال مادرید بازی کرد اما در انتخاب تیم ملی باوجود اینکه می توانست برای اسپانیا به زمین برود همیشه در تمام رده های سنی مراکش را ترجیح داد و از پوشیدن لباس این تیم احساس غرور و افتخار خود را نشان می داد. 

اشرف حکیمی,بیوگرافی اشرف حکیمی,اشرف حکیمی فوتبالیستدرباره فوتبالیست مسلمان؛ اشرف حکیمی

عملکرد ملی اشرف حکیمی:

دوره جوانان:

بعد از نمایندگی برای تیم مراکش در رده های زیر ۱۷ سال و زیر ۲۰ سال، در تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۶ با یک پیروزی دوستانه نتیجه را ۱ بر صفر مقابل تیم زیر ۲۳ سال کامرون برای خودشان ثبت کرد. این برد اولین پیروزی برای تیم زیر ۲۳ سال این بازیکن محسوب می شد. 

بزرگسالان:

در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۶ اولین بازی بین المللی اشرف حکیمی صورت گرفت که به عنوان جایگزیم فواد شفیق در مقابل کانادا به میدان رفت و نتیجه را ۰ بر ۴ به ثمر خودشان تمام کرد. این بازیکن نخستین گل بین المللی خود را در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۱۷ به ثمر رساند که چهارمین گل در بازی با نتیجه ۶ بر ۰ از خانه مالی به دست آورد.

او در تیم ملی مراکش برای حضور در مقدماتی جام جهانی فیفا ۲۰۱۸ و در ۴ ژوئن به عنوان تیم ملی ۲۳ نفره نهایی این مسابقات معرفی شد.

اشرف حکیمی,بیوگرافی اشرف حکیمی,عکس های اشرف حکیمیحضور اشرف حکیمی در تیم بزرگسالان

پیوستن اشرف حکیمی به آکادمی رئال مادرید:

با رسیدن به سن ۸ سالگی یعنی در سال ۲۰۰۶ با دعوت از جانب استعدادیاب های رئال مادرید به عنوان اولین بازیکن مراکشی وارد آکادمی تیم شد. 

تا سال ۲۰۱۶ زمانی که ۱۸ ساله بود در آکادمی رئال حضور داشت تا اینکه در بعد از یکسال در سال ۲۰۱۷ توانست در تیم بزرگسالان رئال مادرید هم حضور پیدا کند. 

اشرف حکیمی,بیوگرافی اشرف حکیمی,تصاویر اشرف حکیمیپیوستن اشرف حکیمی به رئال مادرید

قرضی در بورسیا دورتموند:

در سال ۲۰۱۸ برای کسب تجربه بیشتر توسط سران رئال مادرید به مدت دو سال توسط تیم بورسیا دورتموند آلمان قرض گرفته شد. 

اشرف حکیمی توانست قهرمانی چمپیونز لیگ، قهرمانی جام باشگاهای جهان، سوپر جام اروپا را همراه با تیم رئال مادرید و قهرمانی جام حذفی آلمان را همراه با تیم بورسیا دورتموند به دست بیاورد. 

اشرف حکیمی,بیوگرافی اشرف حکیمی,اشرف حکیمی در بورسیا دتورمنداشرف حکیمی در بورسیا دتورمند

پیوستن اشرف حکیمی به اینتر:

بعد از درخششی که این بازیکن در بورسیا دورتموند داشت انتظار می رفت که بعد از یک سال مجددا به تیم مادرید برگردد اما به دلیل عدم اطمینان درخصوص حضور در ترکیب تیم مادرید تصمیم به جدایی از باشگاه گرفت و تا سال ۲۰۲۰ زمانی که ۲۲ ساله بود با قراردادی ۴۰ میلیون یوریی به تیم اینتر میلان اضافه شد. این قرارداد تا سال ۲۰۲۵ اعتبار دارد. 

بازی اشرف حکیمی در لوشامپیونه:

در سال ۲۰۲۱ زمانی که اشرف حکیمی به ۲۳ سالگی خود رسید قراردادش را با اینتر فسخ و قراردادی به مدت پنج سال به ارزش ۶۰ میلیون دلار با پاری سن ژرمن امضا کرد. در سال ۲۰۲۱ اشرف حکیمی همراه با ۵ بازیکن مطرح دیگر شامل مسی، رامس، دوناروما و واینالدوم همزمان به پاری سن ژرمن اضافه شدند. 

اشرف حکیمی,بیوگرافی اشرف حکیمی,فرزند اشرف حکیمیاشرف حکیمی در کنار فرزندش

بازی های ملی اشرف حکیمی:

در سال ۲۰۱۶ زمانی که اشرف حکیمی ۱۸ ساله بود برای اولین بار به تیم ملی مراکش دعوت شد و اولین گل ملی اش در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۱۷ در برابر مالی وارد دروازه شد. 

اشرف حکیمی در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به عنوان بهترین بازیکن جوان آفریقا انتخاب شد. 

مصاف با یوزهای ایرانی:

در لیست ۲۳ نفره تیم ملی مراکش برای دستیابی به جام جهانی روسیه در سال ۲۰۱۸ نام اشرف حکیمی نیز به چشم می خورد که در برابر تیم ملی ایران به میدان رفت و بازی را با نتیجه ۱ بر ۰ به نفع ایران واگذار کردند. 

اشرف حکیمی,بیوگرافی اشرف حکیمی,سبک بازی اشرف حکیمیبازی اشرف حکیمی در برابر تیم ایرانی

رابطه عاشقانه اشرف حکیمی:

در سال ۲۰۱۷ زمانی که ۱۹ سال سن داشت برای اولین بار با دختری به نام لوسیا اوتر وارد رابطه شد البته درنهایت به ازدواج ختم نشد. در سال ۲۰۲۰ زمانی که ۲۲ ساله شد با هیبا ابوک بازیگر ۳۴ ساله تونسی اسپانیایی وارد رابطه شد و درنهایت ازدواج کردند. 

باوجود اختلاف سنی ۱۲ ساله این بازیکن با همسرش اما زندگی موفقی دارند و حاصل این ازدواج فرزند پسری به نام اشرف جنر می باشد. 

اشرف حکیمی سریعترین بازیکن بوندسلیگا:

در سال ۲۰۱۹ زمانی که مقابل تیم لایپزیگ بازی کرد یک صحنه استارتی را رقم زد به طوری که سرعت وی به ۲۲ مایل برساعت رسید و به عنوان یکی از سریع ترین بازیکنان جهان شناخته شد. 

اشرف حکیمی,بیوگرافی اشرف حکیمی,همسر اشرف حکیمیاشرف حکیمی در کنار همسرش

سبک بازی اشرف حکیمی:

براساس تفسیری که کارشناسان از سبک بازی این بازیکن دارند وی را سریع، پویا و قدرتمند توصیف می کنند که از لحاظ تاکتیکی و تکنیکی می تواند پاس های بلند و دقیقی ارسال کند. در پست اولیه، وینگر بوده است اما فیزیک بدنی او پست دفاع را برایش مناسب تر می سازد. 

اشرف حکیمی,زندگینامه اشرف حکیمی,تصاویر جدید اشرف حکیمیزندگی خصوصی اشرف حکیمی

زندگی خصوصی اشرف حکیمی:

به دلیل درآمد بالایی که از راه ورزش به دست می آورد زندگی مجللی دارد، او درخانه های لوکسی اقامت دارد و سوار خودروهای گران قیمتی هم می شود. 

این بازیکن از موسیقی، بوکس، وقت گذرانی با خانواده و دوستان، مسافرت و بازی های کامپیوتری به خصوص فورتنایت لذت می برد.

دوست صمیمی اش لوکا زیدان است و مارسلو نیز به عنوان الگویش معرفی می کند. 

اشرف حکیمی پیرو دین اسلام است و به عنوان فردی مذهبی روزه های ماه رمضان را می گیرد، به دنبال اعتقادی که دارد خالکوبی انجام نمی دهد. 

او به هیچ وجه از مشروبات الکلی استفاده نمی کند و اهل سیگار هم نیست !

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش