شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۱۰۰۰۴۲

بیوگرافی امید عالیشاه بازیکن فوتبال مارندرانی + تصاویر

امید عالیشاه,امید عالیشاه تراکتور سازی,امید عالیشاه به ذوب آهنامید عالیشاه فوتبالیست مارندرانی
امید عالیشاه، بازیکن فوتبال اهل ایران است و از معدود بازیکنان مازندرانیست که تجربهٔ بازی در جام جهانی فوتبال نوجوانان را داراست. او نیز با درخشش در لیگ برتر فوتبال ایران توانسته نظر کارلوس کی روش را جلب کند و به تیم ملی دعوت شود.

چکیده ای از بیوگرافی امید عالیشاه

نام: امید عالیشاه 

محل تولد: ساری

متولد: ۲۰ دی ماه ۱۳۷۰

پست: هافبک- مهاجم سایه

ملیت: ایرانی

 قد: ۱۷۰ سانتیمتر

بیوگرافی امید عالیشاه

امید عالیشاه، بازیکن فوتبال، در ۲۰ دی ماه ۱۳۷۰ در ساری متولد شد. او اهل شهرستان ساری و اصالتاً از روستای ارست در نزدیکی باداب سورت می باشد.

تحصیلات امید عالیشاه 

امید عالیشاه لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه دارد. 

عکس های امید عالیشاه,امید عالیشاه,عکس امید عالیشاه در پرسپولیسعکسهای امید عالیشاه

فعالیت های فوتبالی امید عالیشاه

امید عالیشاه فوتبال را از مدرسه و بازی در مسابقه های بین مدارس آغاز کرد و از طریق استعدادیاب های تیم ملی در سن ۱۰ سالگی به تیم ملی نونهالان زیر ۱۱ سال دعوت شد. امید عالیشاه در سال ۲۰۰۴ فوتبال را در تیم پدیده ساری در رده جوانان این باشگاه شروع کرد و پس از یک سال به تیم مقاومت ساری آمد و در سال ۲۰۰۷ به صنایع طلایی سمنان رفت و وی یکی از مهره های کلیدی و تاثیر گذار در تیم جوانان صنایع طلایی به حساب می آمد. تیم فوتبال نساجی مازندران اولین باشگاه حرفه ای امید عالیشاه بود که حاصل کار او ۱۶ بازی و ۳ گل برای این تیم بود. امید عالیشاه به علت مصدومیت نتوانست ان طور که باید و شاید در نفت تهران بدرخشد. مصدومیت وی بمدت یک فصل بود.

امید عالیشاه در حالی که از چند تیم لیگ برتری در فصل جدید پیشنهاد داشت به تیم راه آهن پیوست تا بتواند زیر نظر آقای گل جهان،  خودش را به فوتبال حرفه ای کشور معرفی کند که در این امر موفق شد. امید عالیشاه  در نخستین سال حضورش در تیم راه آهن بسیار موفق عمل کرد او در این تیم با مجموع ۱۹۸۳ دقیقه بازی ۹ گل و ۳ پاس گل داد یعنی در هر ۲۲۰ دقیقه ۱ گل به نتیجه رساند.

امید عالیشاه در پرسپولیس,بیوگرافی امید عالیشاه,امید عالیشاهتصاویر امید عالیشاه

البته امید عالیشاه به علت مصدومیت از هفته بیست و ششم نتوانست تیمش را تا انتهای لیگ همراهی کند و فصل جدید خودش را از هفته ی هجدهم شروع کرد که نتوانست گلی در ۱۶ باری که برای راه آهن در فصل جدید به بازی رفت به نتیجه برساند. ولی عملکرد فوق العاده اش در آن زمان مقابل تیم هایی مانند پرسپولیس، تراکتور و استقلال نظر فوتبال دوستان را به سمتش جلب کرد تا جایی که بعضی ها او را بعنوان پدیده لیگ برتر در سال ۹۱- ۹۲ می دانستند.

امید عالیشاه,عکس امید عالیشاه,امید عالیشاه بیوگرافیامید عالیشاه بازیکن فوتبال

امید عالیشاه در تیم فوتبال راه آهن بمدت دو فصل بازی می کرد؛نتیجه کار امید عالیشاه در این تیم ۴۶ بازی رسمی و ۱۴ گل بود. یکی از بیاد ماندنی ترین صحنه های فوتبال او گلزنی در داربی ۷۹ پایتخت است که در دقیقهٔ ۸۲ دروازهٔ تیم استقلال را باز کرد و باشگاه پرسپولیس با گل او ۲ بر ۱ پیروز شد.

امید عالیشاه بیوگرافی,امید عالیشاه,عکسهای امید عالیشاهعکس امید عالیشاه در پرسپولیس

در نقل و انتقالات تابستانی فصل ۲۰۱۳ لیگ برتر فوتبال ایران، امید عالیشاه با قراردادی بمدت دو سال به تیم فوتبال پرسپولیس تهران پیوست. امید عالیشاه نخستین بازی رسمی خود را برای باشگاه پرسپولیس در مسابقه با ملوان انجام داد و توانست یک گل در آن مسابقه بزند. او سابقه گلزنی در دربی تهران را نیز دارد و گل پیروزی باشگاه پرسپولیس را در دربی ۷۹ به تیم استقلال زد. او در باشگاه پرسپولیس از نظر تعداد پاس گل مناسب عمل کرد. همچنین امید عالیشاه در پایان لیگ پانزدهم بيش ترین تعداد پاس گل در بین تمام بازیکنان لیگ را ارسال کرد. همینطور وی سابقه کاپیتانی در باشگاه پرسپولیس را داراست. بعد از اعلام امید عالیشاه برای جدایی از پرسپولیس، سرپرست این باشگاه معتقد بود امید عالیشاه می توانسته در پرسپولیس بماند و اعلام کرد در زمان عقد قرارداد، او هیچگونه صحبتی دربارهٔ خدمت سربازی و مشکل تحصیلی نکرده است.

عکسهای امید عالیشاه,پرسپولیس امید عالیشاه,امید عالیشاهعکس از امید عالیشاه

سربازی امید عالیشاه در تیم تراکتور

امید عالیشاه در حالی که دانشجوی ترم ۷ بود و معافیت تحصیلی داشت به دلیل مشکلات مالی اعلام مشمولیت کرد و برای خدمت سربازی در سال ۹۵ به تراکتورسازی پیوست و پس از یکسال مجدداً به باشگاه پرسپولیس برگشت. او به سبب محرومیت تراکتورسازی از نقل و انتقالات در بازی های زیادی برای این تیم به میدان نرفت ولی در تمرین های این تیم شرکت داشت که با واکنش یحیی گل محمدی( سرمربی وقت تراکتورسازی تبریز) نیز رو به رو شد. تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز به علت حضور عالیشاه در یک برنامهٔ ورزشی ویژهٔ شهرآورد تهران، او را کنار گذاشت که سبب ایجاد حاشیه های رسانه ای هم شد.

امید عالیشاه,پرسپولیس امید عالیشاه,امید عالیشاه بیوگرافیتصاویر اینستاگرامی امید عالیشاه

اظهارات امید عالیشاه درمورد شغلش

امید عالیشاه در مورد شغلش می گوید:یکی از محبت های خدا این بود که شغلی پیدا کردم که هم پول خوبی در می آوردم و هم از این شغل لذت می برم، نخستین بار پیش از بازی در تیم نساجی با تیم بهنام قرارداد ۴ میلیونی بستم که آن زمان پول خوبی در سن و سالم بود. آن هنگام ۱٫۵ میلیون تومان را بابت رضایت نامه به مدرسه – باشگاه پدیده ساری دادند که آن جا بازی می کردم. بعد هم بقیه اش را ندادند تا این که به نساجی رفتم. پدر من فوتبالی است و به جرأت قسم می خورم چنانچه امکانات و شرایط زندگی اجازه می داد که فوتبال را ادامه دهد یکی از بازیکن های بزرگ مملکت می شد. وی یک فوتبالیست قوی بود که فوتبال را ادامه نداد. نظر پدر و مادرم برایم مهم است پدرم اگر بگوید فوتبال بازی نکن، فوتبال را کنار می گذارم، مادرم می گوید فوتبال بازی نکنی من شادمان ترم پدرم همه کاره من است و برای قرارداد بستن هم با پدرم می روم.

تیم ملی فوتبال ایران و امید عالیشاه 

امید عالیشاه توانست با درخشش در لیگ برتر فوتبال ایران نظر کارلوس کی روش را نیز جلب کند و به تیم ملی دعوت شود.

افتخارات امید عالیشاه

> باشگاه پرسپولیس – نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران ۹۳–۱۳۹۲

> باشگاه پرسپولیس – نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران ۹۵–۱۳۹۴

> باشگاه پرسپولیس – قهرمان سوپر جام فوتبال ایران ۱۳۹۷

> باشگاه پرسپولیس – نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸

> باشگاه پرسپولیس – قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران ۹۸–۱۳۹۷

> باشگاه پرسپولیس – قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران ۹۹–۱۳۹۸

> باشگاه پرسپولیس – قهرمان سوپر جام فوتبال ایران ۱۳۹۸

> باشگاه پرسپولیس – قهرمان جام حذفی ایران ۱۳۹۸

> باشگاه پرسپولیس – حضور در تیم منتخب لیگ برتر فوتبال ایران:۱بار

> باشگاه پرسپولیس – بيش ترین تعداد پاس گل در لیگ برتر فوتبال ایران:۱بار

امید عالیشاه تراکتور سازی,امید عالیشاه,امید عالیشاه به ذوب آهنعکس های امید عالیشاه در اینستاگرام

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ویژه سرپوش