جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۰۶۲

بیوگرافی شجاع خلیل زاده بازیکن فوتبال (+ تصاویر)

شجاع خلیل زاده,زندگینامه شجاع خلیل زاده,عکس شجاع خلیل زادهشجاع خلیل زاده فوتبالیست
شجاع خلیل زاده یکی از بازیکنان جوان و با استعداد فوتبال کشورمان است و از همان خردسالی حتی هنگامی که کشتی می گرفت تب فوتبال داشت. شجاع خلیل زاده این رشته ورزشی را در سال ۱۳۸۷ از باشگاه مس رفسنجان به صورت حرفه ای آغاز کرد.

چکیده ای از "بیوگرافی شجاع خلیل زاده"

نام کامل: شجاع خلیل زاده

تاریخ تولد: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۶۸

محل تولد: قائم شهر، ایران

قد: ۱٫۸۲ متر

پست: دفاع وسط

وضعیت تاهل: متاهل

بیوگرافی شجاع خلیل زاده:

شجاع خلیل زاده (متولد ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۶۸) بازیکن فوتبال اهل ایران است. شجاع خلیل زاده فوق دیپلم دارد و در منطقه بهنمیر بابلسر بدنیا آمده است، یک خواهر و دو برادر دارد. او فوتبال حرفه ای خود را از مس رفسنجان شروع کرد و به وسیله مرفاوی مربی وقت مس کرمان به این تیم در لیگ برتر پیوست و پس از پیوستن به سپاهان و بازی در این تیم خیلی زود به یکی از برترین مدافعان ایران تبدیل شد. 

شجاع خلیل زاده معتقد است که تیم پرسپولیس به پیشرفت او کمک شایانی کرده است، بگونه ای که در این زمینه می گوید:« تمامی بازیکن ها دوست دارند در این تیم بازی کنند، من هم شامل همه هستم. من به همراه بازیکن های سخت کوش این تیم در تلاش هستیم تا پیشرفت بیشتری را برای تیم پرسپولیس رقم بزنیم.» لازم به ذکر است که قد شجاع خلیل زاده ۱۸۲ سانتیمتر است و پیراهن شماره ۳ را در تیم پرسپولیس بر تن دارد و در پست هافبک میانی بازی می کند.

شجاع خلیل زاده پرسپولیس,شجاع خلیل زاده,شجاع خلیل زاده فوتبالیستشجاع خلیل زاده بازیکن پرسپولیس

شجاع خلیل زاده در واقع از همان خردسالی حتی هنگامی که کشتی می گرفت تب فوتبال داشت و هیجانش او را فرا گرفته بود. هیچ چیزی مانند فوتبال جواب اشتیاقش را نمی داد.

شجاع خلیل زاده قبل از فوتبالیست شدن در کنار پدرش کشاورزی میکرد و در پرورش ماهی به پدرش کمک می کرد. به گفته شجاع خلیل زاده کار کردن در زمین و کشاورزی کردن ورزیده ترش کرد.

شجاع خلیل زاده در کنار کار در رشته کشتی هم تمرین های زیادی انجام داده و دو سال بعنوان کشتی گیر فعالیت کرده اما علاقه ای به آن نداشت برای همین ادامه نداد.

فعالیت های باشگاهی شجاع خلیل زاده

شجاع خلیل زاده در سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۷ در باشگاه جوانان شهرداری امیرکلا و در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ در باشگاه جوانان خوشنوش ساری فعالیت داشته است.

شجاع خلیل زاده از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹ در باشگاه فوتبال مس رفسنجان، ۴۲ بازی رسمی انجام داد و یک گل هم زد. شجاع خلیل زاده بعد از جدایی از مس رفسنجان در سال ۱۳۸۹ به برهه زمانی ۳ فصل در مس کرمان حضور داشت و با نمایش موفق خود در ۶۴ بازی رسمی که انجام داد مورد توجه تیم های مطرح لیگ برتر قرار گرفت. 

شجاع خلیل زاده در سال ۱۳۹۱ به واسطه ی کارلوس کیروش سرمربی سابق به تیم ملی راه پیدا کرد. شجاع خلیل زاده در نخستین بازی خود در برابر تیم موزامبیک قرار گرفت و با برد ۳ بر صفر مقابل این تیم توانست پیراهن این تیم را از آن خود کند. 

شجاع خلیل زاده در سال ۱۳۹۲ به بازه زمانی ۴ فصل با تیم سپاهان قرارداد بست و برای این تیم ۵۸ بازی رسمی انجام داد و در سال ۱۳۹۴ به مدت یک فصل برای گذراندن سربازی، به تراکتورسازی (به صورت قرضی) منتقل شد.

شجاع خلیل زاده زمانی که برای سپاهان بازی میکرد، توانست در تیم ملی هم چهار بازی داشته باشد؛ البته پس از آن مجددا بخاطر قراردادی که با سپاهان داشت، به این تیم پیوست و در ۱۵ بازی شرکت کرد. 

شجاع خلیل زاده در فصل ۱۳۹۶–۹۷ لیگ برتر فوتبال ایران، با قراردادی ۲ ساله به باشگاه فوتبال پرسپولیس پیوست. 

اینستاگرام شجاع خلیل زاده,شجاع خلیل‌زاده,شجاع خلیل زادهعکس اینستاگرام شجاع خلیل زاده

شجاع خلیل زاده در نخستین بازی خود در لیگ برتر برای پرسپولیس، توانست نخستین گل خود را برای باشگاه پرسپولیس مقابل فولاد خوزستان بزند.

دومین گل شجاع خلیل زاده برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و در بازی رفت باشگاه پرسپولیس و الاهلی به ثمر رسید.

جعل کارت پایان خدمت شجاع خلیل زاده

حوزه نظام وظیفه در پاییز سال ۱۳۹۳ با ارسال یک لیست به سازمان لیگ، کارت پایان خدمت ۲۷ بازیکن شاغل در فوتبال ایران را ابطال کرد که نام شجاع خلیل زاده هم در این لیست به چشم می خورد.

گفته شد معافیت کارت پایان خدمت شجاع خلیل زاده غیر قانونی بوده است، همین شد که برای گذراندن خدمت سربازی به تیم تراکتور سازی تبریز رفت.

ازدواج شجاع خلیل زاده 

شجاع خلیل زاده می گوید نمی خواسته مسئله ازدواجش رسانه ای شود، ولی این مسئله در اینستاگرامش لو می رود. مهرداد میناوند، بازیکن سابق تیم پرسپولیس و همچنین تیم ملی فوتبال کشورمان، با انتشار عکسی از شجاع خلیل زاده در لباس دامادی، ازدواج شجاع خلیل زاده را به او تبریک گفت و نوشت:شاه داماد خوشبخت باشید کنار هم.

شجاع خلیل زاده,قد شجاع خلیل زاده,عکس اینستاگرام شجاع خلیل زادهعکس دامادی شجاع خلیل زاده

افتخارات شجاع خلیل زاده

- سپاهان

قهرمانی در جام حذفی ۹۲ -۱۳۹۱

قهرمانی در لیگ برتر ۹۴ - ۱۳۹۳

- پرسپولیس

قهرمانی در سوپر جام فوتبال ایران ۱۳۹۶

قهرمانی در سوپر جام فوتبال ایران ۱۳۹۷

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۷–۱۳۹۶

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۸–۱۳۹۷

قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران ۹۸–۱۳۹۷

قهرمانی در سوپر جام فوتبال ایران ۱۳۹۸

نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸

ازدواج شجاع خلیل زاده,شجاع خلیل زاده,شجاع خلیل زاده بازیکن فوتبالشجاع خلیل زاده بازیکن فوتبال

- فردی

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹: بهترین گل

بهترین مدافع میانی سال نوروز فوتبالی: ۱۳۹۸

مصاحبه ای با شجاع خلیل زاده

- اکثر فوتبالیست ها کودکی سختی داشته اند و از خانواده هایی می ایند که، وضعیت مالی آنقدر خوبی ندارند، اوضاع تو چه طور بود؟

شجاع خلیل زاده می گوید تا پیش از فوتبال همیشه وردست پدرم کار می کردم. پدرم کشاورز بود و من هم تا نوجوانی در زمین کشاورزی و برنجکاری کار می کردم و همیشه گلی بودم. اوضاع کشاورزی از جایی خراب شد و وضعیت مالی خانواده ما هم به هم ریخت.

چند سال سخت را پشت سر گذاشتیم ولی پدرم شغلش را عوض کرد و وارد کار پرورش ماهی شد، که خدا را شکر کارش گرفت. حتی چند سال بعنوان پرورش دهنده برتر استان مازندران شناخته شد.

بیوگرافی شجاع خلیل زاده,شجاع خلیل زاده فوتبالیست,شجاع خلیل زادهتصاویر شجاع خلیل زاده

- چه مهارتی نداری که آرزو داری داشته باشی؟

متأسفانه در یادگیری زبان انگلیسی یک مقدار تنبل هستم. دوست داشتم به زبان انگلیسی مسلط بودم.

- خانواده ات اکنون از این که پسرشان ستاره پرسپولیس است، چه حسی دارند؟ تحویلت می گیرند حتما؟

پدرم آن اوایل مخالف فوتبال بود. می گفت برو کشتی گیر شو. یکی دو سالی هم کشتی گرفتم، اما چون علاقه ای نداشتم، چیزی نشدم. ولی اینک پدر و مادرم همه بازیکن های پرسپولیس را به اسم کوچک می شناسد و همه بازی ها را تماشا می کنند.

- یک آدم فوت کرده اسم ببر که دوست داشتی با او شام بخوری؟

من اسم دو نفر را می آورم. خدا مهرداد اولادی و هادی نوروزی را بیامرزد. دوست داشتم این دو بازیکن همزبان و هم استانی من زنده بودند و کنارشان شام می خوردم.

- جلوی کدام مهاجم ایرانی بازی کرده ای و خیلی اذیتت کره است؟

انصاری فر خیلی خوب بازی می کند تا دو سه سال قبل البته. این چند فصل آخر هم طارمی خیلی خوب بازی می کرد. خدا را شکر هر دو لژیونر شدند و خیالمان راحت شد.

- سرزنی، شوتزنی، دریبل زنی و پاس دادن ۴ خصوصیت فوتبال است که فوتبالیست ها از تمامی این ویژگی ها بهره مند نیستند. دوست داشتی این ۴ ویژگی ات شبیه چه کسانی بود؟

(پس از کمی فکر کردن) دوست داشتم مانند علی کریمی دریبل بزنم. مانند علی دایی وحشتناک سر بزنم. مثل زین الدین زیدان پاس بدهم و مانند کریم باقری شوت بزنم. البته خیلی دشوار است که یک فوتبالیست تمامی این آیتم ها را با هم داشته باشد وگرنه هر سال توپ طلا می گرفت!

- در جوانی چه کاری کردی که می ترسی فرزندانت انجام دهند؟

من در دوران مدرسه خیلی دعوا می کردم و دوست ندارم بچه هایم این کار را انجام دهند.

شجاع خلیل زاده,شجاع خلیل زاده بازیکن فوتبال,شجاع خلیل زاده پرسپولیستصویر شجاع خلیل زاده در اینستاگرام

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 21
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش