سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۳۰۰۳۹

بیوگرافی ویکتور اوسیمن؛ بازیکن موفق تیم ناپولی

ویکتور اوسیمنویکتور اوسیمن
ویکتور اوسیمن بازیکن فوتبال اهل نیجریه است که در حال حاضر به عنوان مهاجم برای ناپولی در سری آ ایتالیا و تیم ملی نیجریه بازی می کند. او به عنوان یکی از آینده دارترین استعدادهای جوان در فوتبال آفریقا شناخته می شود و عملکرد او چه در سطح باشگاهی و چه در سطح بین المللی باعث تحسین گسترده او شده است.

چکیده ای از بیوگرافی ویکتور اوسیمن:

نام کامل: ویکتور اوسیمن

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: لاگوس، نیجریه

حرفه: فوبتالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: باشگاه ناپولی

آغاز فعالیت: از ۱۳ سالگی

تحصیلات: تحصیلکرده مدرسه «اولوسسون»

شماره پیراهن: ۹

بیوگرافی ویکتور اوسیمنبیوگرافی ویکتور اوسیمن

بیوگرافی ویکتور اوسیمن:

ویکتور اوسیمن در ۲۹ دسامبر ۱۹۹۸ در لاگوس نیجریه به دنیا آمد. وی در یک خانواده پرجمعیت بزرگ شد و در ابتدا با دوستانش در خیابان ها فوتبال بازی می کرد. استعداد زیاد او به سرعت شناسایی شد و توانست در سن ۱۳ سالگی به آکادمی Ultimate Strikers در لاگوس وارد شود.

اوسیمن از همان سنین کودکی مشهور شد و توانست علاقه بسیاری از باشگاه های مختلف اروپایی را به خود جلب کند. در سال ۲۰۱۶ باشگاه ولفسبورگ آلمان وی را به خدمت گرفت اما برای تاثیرگذاری در تیم اصلی تلاش کرد و برای بازی در فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ به باشگاه شارلروا بلژیک قرض داده شد. 

فصل پیشرفت در شارلوا:

دوران قرضی اوسیمن در شارلوا نقطه عطفی در حرفه ورزشی او بود. او به سرعت خود را به عنوان یک بازیکن کلیدی برای باشگاه تثبیت کرد و ۲۰ گل در ۳۶ بازی در تمام مسابقات به ثمر رساند. عملکرد او جایزه بهترین بازیکن آفریقایی لیگ بلژیک را برای او به ارمغان آورد و همچنین به عنوان اولین بازیکن آفریقایی تبدیل شد که در پنج بازی متوالی در لیگ برتر بلژیک گلزنی می کند.

عکس های ویکتور اوسیمندرباره زندگی ویکتور اوسیمن

حرکت ویکتور اوسیمن به لیل و موفقیت در فرانسه:

بازی‌های اوسیمن در شارلوا، توجه باشگاه لیل فرانسه را به خود جلب کرد، که او را در تابستان ۲۰۱۹ به خدمت گرفت. او تأثیر فوری گذاشت و در اولین بازی خود مقابل نانت گلزنی کرد و به سرعت خود را به عنوان مهاجم اول تیم معرفی کرد. او فصل را با ۱۸ گل در تمام رقابت‌ها به پایان رساند و به لیل کمک کرد تا در جایگاه چهارم لیگ ۱ قرار گیرد و جواز حضور در لیگ اروپا را کسب کند.

بازی های اوسیمن در فرانسه تحسین گسترده او را به همراه داشت و بسیاری از کارشناسان و هواداران او را به پیر امریک اوبامیانگ، مهاجم سابق لیل و کاپیتان فعلی آرسنال تشبیه کردند. سرعت، قدرت و بازی حرفه ای او را تبدیل به یک کابوس برای مدافعان کرد و او به سرعت به یکی از مخوف ترین مهاجمان لیگ تبدیل شد.

تصاویر ویکتور اوسیمنبازیکن موفق فوتبال؛ ویکتور اوسیمن

انتقال ویکتور اوسیمن به ناپولی و مصدومیت:

عملکرد چشمگیر اوسیمن در لیل باعث شد تا او در تابستان ۲۰۲۰ به غول ایتالیایی ناپولی نقل مکان کند. با این حال، اولین فصل او در ایتالیا به دلیل مشکلات مصدومیتی مختل شد و او تنها توانست ۱۰ گل در ۲۴ بازی در تمام رقابت ها به ثمر برساند.

علیرغم مشکلات ناشی از مصدومیت، پتانسیل و استعداد اوسیمن هنوز به طور گسترده شناخته شده است و او یکی از آینده دارترین استعدادهای جوان در فوتبال آفریقا است. سرعت، مهارت مثال زدنی از او یک مهاجم مرگبار می سازد و او قبلاً نشان داده است که می تواند در بالاترین سطح بازی کند.

ویکتور اوسیمن فوتبالیستبازیکن تیم ناپولی؛ ویکتور اوسیمن

عملکرد ملی ویکتور اوسیمن:

اوسیمن به تیم ملی زیر ۱۷ سال نیجریه معرفی شد که درنتیجه این عضویت توانست در جام جهانی زیر ۱۷ ساله های ۲۰۱۵ شیلی شرکت کند، یعنی جایی که او توانست جایزه توپ طلایی و توپ نقره ای را از آن خود کند. بازی های این ورزشکار توانست برای او جایزه بازیکن جوان آفریقا در سال ۲۰۱۵ را برای به ارمغان بیاورد. 

اولین پیروزی این بازیکن در نیجریه با نتیجه ۰ بر ۳ درمقال توگو در ۱ ژوئن ۲۰۱۷ به دست آمد. اوسیمن پس از فصل ناموفق خود در ولفسبورگ، از بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ فیفا جا ماند. بعد از شروع موفقیت آمیزی که در دوره قرضی اش در شارلوا داشت، او توسط گرنوت روهر برای استراحت بین المللی نوامبر ۲۰۱۸ دعوت شد و پیروزی دوستانه در برابر اوگاندا شروع شد. 

اوسیمن از تیم سوپر ایگلز در مارس سال ۲۰۱۹ آزاد شد تا نماینده تیم زیر ۲۳ ساله های نیجریه باشد. او دو گل دربرابر حریف لیبی خود داشت، سپس در بازی بازگشت در برابر لبیی در آسابا ۳ گل را برای خود به ثبت رساند. 

ویکتور اوسیمن در فهرست موقت ۲۵ نفره مربی گرنوت روهر برای بازی در مسابقات آفریقا ۲۰۱۹ در مصر عضو شد و در لیست نهایی این مسابقات قرار گرفت. در مسابقه برای مقام سوم، او در پیروزی ۱–۰ تیم مقابل تونس جایگزین ادیون ایگالو مصدوم شد. او مجموعا در این مسابقات ۴۵ دقیقه بازی کرد.

گرنوت روهر؛ سرمربی تیم ملی نیجریه در ۱۴ اوت ۲۰۲۹ وی را برای بازی دوستانه رد برابر اوکراین دعوت کرد. این بازی در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ در دنیپرو آرنا، اوکراین صورت گرفت و درنهایت با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید. از او برای عضویت در تیم سوپر ایگلز استفاده کردند تا بازی دوستانه ای در سنگاپور در تاریخ ۱۳ اکتبر ۲۰۱۹ با برزیل روبرو انجام دهد. 

بازی ویکتور اوسیمنعملکردهای ملی ویکتور اوسیمن

شغل بین المللی ویکتور اوسیمن:

اوسیمن اولین بازی خود را برای تیم ملی نیجریه در سال ۲۰۱۷ انجام داد و از آن زمان به یکی از بازیکنان ثابت این تیم تبدیل شده است. او نقش کلیدی در مبارزات موفق نیجریه در جام ملت‌های آفریقا ۲۰۱۹ داشت و سه گل در این مسابقات به ثمر رساند و به تیمش کمک کرد تا به مقام سوم دست یابد.

افتخارات ویکتور اوسیمن:

بین‌المللی:

شرکت در جام جهانی زیر ۱۷ سال که در سال ۲۰۱۵ انجام شد. 

نیجریه:

تیم او در جام ملت‌های آفریقا مقام سوم را کسب کرد که در سال ۲۰۱۹ انجام شد. 

فردی:

- دریافت کفش طلای جام جهانی زیر ۱۷ سال که در سال ۲۰۱۵ انجام شد. 

- دریافت توپ نقره جام جهانی زیر ۱۷ سال که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت. 

- انتخاب به عنوان بازیکن جوان سال آفریقا که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت. 

- انتخاب به عنوان بازیکن ماه لیگ یک که در سپتامبر ۲۰۱۹ انجام شد. 

- دریافت جایزه مارک-ویوین فو که در سال ۲۰۲۰ صورت گرفت. 

- انتخاب به عنوان بهترین بازیکن فصل لیل در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ 

افتخارات ویکتور اوسیمنافتخارات ویکتور اوسیمن

زندگی شخصی ویکتور اوسیمن:

ویکتور اوسیمن فردی خصوصی است و چیز زیادی در مورد زندگی شخصی خود با مردم به اشتراک نمی گذارد. با این حال، در اینجا برخی از جزئیات شناخته شده است:

- ویکتور اوسیمن از خانواده ای پرجمعیت است و چندین خواهر و برادر دارد. پدر و مادر او آقا و خانم پاتریک اوسیمن هستند.

- اوسیمن یک مسیحی مؤمن است و علناً در مورد ایمان خود صحبت کرده است و می گوید که قبل از هر مسابقه دعا می کند و ایمان او بخش مهمی از زندگی او است.

- در سال ۲۰۲۰، پدر اوسیمن از دنیا رفت که دوران سختی برای او و خانواده اش بود. اوسیمن اولین گل خود برای ناپولی را به پدر فقیدش تقدیم کرد و پیراهنی با پیامی که گل را به او تقدیم می کرد، در دست داشت.

- اوسیمن به عنوان فردی سخت کوش شناخته می شود و به حرفه خود اختصاص داده شده است. او از اهمیت نظم و سخت کوشی در موفقیت خود صحبت کرده است و اغلب دیده می شود که حتی در روزهای تعطیل نیز تمرین می کند و روی بازی خود کار می کند.

- اوسیمن خارج از فوتبال از گوش دادن به موسیقی و گذراندن وقت با خانواده و دوستانش لذت می برد. او همچنین در کارهای خیریه شرکت دارد و از چندین بنیاد در نیجریه حمایت کرده است، از جمله آنها می توان به کمک به خانواده های آسیب دیده و همه گیری COVID-19 اشاره کرد. 

زندگی شخصی ویکتور اوسیمنزندگی شخصی ویکتور اوسیمن

وضعیت تاهل ویکتور اوسیمن:

ویکتور اوسیمن پیش از معروفیت با دختری به نام بلسینگ رابطه داشت و به صورت منظم از خود تصاویری در اینستاگرام منتشر می کرد، بعد از گذشت دوسال تمام عکس ها را از صفحه خود پاک کرد و رابطه شان را پایان یافته اعلام کرد. درحال حاضر اوسیمن مجرد می باشد و تمام تمرکز خود را روی حرفه اش گذاشته است. 

ویکتور اوسیمن فوتبالیستوضعیت تاهل ویکتور اوسیمن

سخن پایانی:

ویکتور اوسیمن بدون شک یکی از با استعدادترین فوتبالیست های جوان آفریقاست و عملکرد او چه در سطح باشگاهی و چه در سطح بین المللی باعث تحسین گسترده او شده است. اگرچه او در دوران حرفه‌ای خود ناکامی‌هایی داشته است، اما همچنان یک استعداد بسیار امیدوارکننده با پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین مهاجمان جهان است. اگر بتواند تناسب اندام خود را حفظ کند و به پیشرفت بازی خود ادامه دهد، بدون شک آینده درخشانی در انتظارش خواهد بود.

عکس های شخصی ویکتور اوسیمنعکس های شخصی ویکتور اوسیمن

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 18
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش