چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۶۰۰۵۳

بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

علی شریفی زارچیعلی شریفی زارچی
علی شریفی زارچی یکی از استادیاران اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف می باشد که پیش از این در حوزه بیوانفورماتیک ریاضی دانشکده مهندسی کامپیوتر مشغول به تدریس بودند. ایشان بعد از اخراج از دانشگاه به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب شدند. در این مطلب از سرپوش با دکتر علی شریفی زارچی بیشتر آشنا خواهید شد.

چکیده بیوگرافی علی شریفی زارچی:

نام کامل: علی شریفی زارچی

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

عکس علی شریفی زارچیبیوگرافی علی شریفی زارچی

بیوگرافی علی شریفی زارچی:

علی شریفی زارچی در دهه ۱۳۶۰ در تهران به دنیا آمد. ایشان یکی از استادیاران دانشگاه صنعتی شریف بودند که به دنبال واکنش به جریان اعتراضات سال ۱۴۰۱ از دانشگاه اخراج شدند. ایشان در سال ۲۰۰۰ از اعضای تیم ملی دانش آموزی ایران بود که توانست در المپیاد جهانی کامپیوتر شرکت کند و درنهایت مدال طلای مسابقات را از آن خود کرد. 

ایشان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را در دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی کامپیوتر گذراند و سپس دکتری بیوانفورماتیک خود را از دانشگاه تهران دریافت کرد. علی شریفی زارچی دوره پژوهشی و پسادکتری را در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا طی کرد. 

علی شریفی زارچی از سال ۱۳۹۰ تا به الان به عنوان پژوهشگر بیوانفورماتیک در پژوهشگاه رویان مشغول به کار بودند و از سال ۱۳۹۵ نیز به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف کار خود را شروع کرد. 

در دوران ریاست جمهوری روحانی وی به عنوان رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت فعالیت می کرد. بسیاری معتقد هستند وی یک صدای برجسته در حوزه آکادمیک ایران می باشد.

اخراج علی شریفی زارچیعلی شریفی زارچی استادیار دانشگاه شریف

زمینه تحقیقاتی مورد علاقه علی شریفی زارچی:

زمینه‌های تحقیقاتی مورد علاقه ایشان به کارگیری الگوریتم و هوش مصنوعی در بیوانفورماتیک و تحلیل داده‌های زیست‌پزشکی است.

تدریس علی شریفی زارچیزمینه های تحقیقاتی علی شریفی زارچی

اخراج علی شریفی زارچی از دانشگاه شریف:

به دنبال اعتراضات ۱۴۰۱ علی شریفی زارچی به عنوان یکی از منتقدان شناخته شد، درنتیجه به وزارت اطلاعات خوانده شد که درنهایت منجر به اخراج ایشان در شهریور ۱۴۰۲ از دانشگاه شریف شد. 

علی شریفی زارچی در کنگره علمیدرباره علی شریفی زارچی

انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی بین‌المللی المپیاد جهانی کامپیوتر:

علی شریفی زارچی در روز یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ توئیتی در صفحه خود منتشر کرد و از انتخاب خود به عنوان رئیس کمیته علمی بین‌المللی المپیاد جهانی کامپیوتر خبر داد. ایشان در پست خود اینگونه می نویسند:

“من در رقابت با ۲ نامزد دیگر از ایتالیا و سوییس با رای اکثریت ۸۷ کشور حاضر برای یک دوره ۳ ساله به عنوان عضو کمیته علمی بین‌المللی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب، و سپس با رای اعضای کمیته، به عنوان رییس کمیته انتخاب شدم. این کمیته بالاترین مرجع علمی المپیاد جهانی کامپیوتر است.”

تعداد اعضای این کمیته ۳ نفر می باشد که سالانه یک نفر با رای کشورهای شرکت کننده انتخاب می شوند، همچنین ۳  نماینده کشورهای میزبان و ۱ عضو کمیته فنی در کمیته‌ی علمی بین‌المللی حضور دارند. آقای زارچی پیش از این نیز در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۷ نیز برای عضویت در این کمیته انتخاب شده بود.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش