جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۵۰۰۰۱۶

زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایتعکس برادران رایت، ویلبر و ارویل رایت
برادران رایت در زمینه مکانیک نابغه بودند. آنها نخستین کسانی بودند که پرواز را محقق کردند، رویایی که سالیان سال ذهن هر انسانی را بخود مشغول کرده بود. در نهایت توانستند این آرزوی چند ساله بشر را با پشتکارشان برآورده کنند. 

چکیده ای از بیوگرافی برادران رایت

- نام برادران رایت

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

- محل تولد برادران رایت

ویلبر رایت: میرویل ایندیانا

ارویل رایت: دیتون، اوهایو

- تاریخ فوت برادران رایت

ویلبر رایت:۳۰ می ۱۹۱۲

ارویل رایت:۳۰ ژانویه ۱۹۴۸

- محل فوت برادران رایت

ویلبر رایت: دیتون، اوهایو

ارویل رایت: دیتون، اوهایو

- علت شهرت برادران رایت

اختراع نخستین هواپیمای قابل پرواز

بیوگرافی برادران رایت

برادران رایت، اُرویل رایت (Orville) متولد ۱۹ آگوست ۱۸۷۱- درگذشته در ۳۰ ژانویه ۱۹۴۸ و ویلبر رایت (Wilbur) متولد ۱۶ ماه آوریل ۱۸۶۷- درگذشته در ۳۰ می ۱۹۱۲ (میلادی) دو برادر آمریکایی اهل اوهایو بودند. ویلبر و ارویل پسران میلتون رایت بوده و در یک خانواده ۹ نفره زندگی می کردند. 

زندگینامه برادران رایت,برادران رایت,هواپیمای برادران رایتبردران رایت، دو برادر آمریکایی اهل اوهایو

تحصیلات برادران رایت

زمانی که برادران رایت در دبیرستان تحصیل می کردند، ویلبر تصمیم گرفت که به دانشگاه ییل رفته و کشیش شود. با اینحال صدمه او در زمان بازی هاکی، مانع از ادامه تحصیل او شد. هر دو برادر تحصیلات دبیرستانی داشتند ولی هيچکدام موفق به دریافت دیپلم نشدند. ویلبر تا ۳ سال بعد از آن ماجرا، تحصیلات خود را در کتابخانه بزرگ پدرش ادامه داد. در سال های اولیه بعد از آن، دو پسر به پدرشان کمک کردند که مجله ای با عنوان «تلسکوپ مذهبی» را ویرایش کنند. بعدها، آنها مقاله خود را، با عنوان اخبار بخش غرب (West Side News) شروع کردند. آنها با هم شروع به کاری بعنوان محصولات پرینتی از تبلیغات مذهبی گرفته تا تجاری کردند و در سال ۱۸۹۲، فروشگاه دوچرخه رایت را در دیتون باز کردند. 

اختراعات برادران رایت

برادران رایت در زمینه مکانیک نابغه بودند و به موضوع پرواز انسان علاقه زیادی داشتند. در سال ۱۸۹۲ مغازه ای را دایر کردند که در آن به فروش، تعمیر و ساخت دوچرخه مشغول شدند. این کار پول مایحتاج را برای کار مورد علاقه آنان، تحقیقات هوانوردی، تأمین می کرد. آنان با ولع تمام، نوشته های کسانی مانند اوتولیتلینتهال، اوکتاو چانوت و ساموئل لانگلی را که در زمینه هوانوردی کار کرده بودند، مطالعه کردند و در سال ۱۸۹۹ کار خود را شروع نمودند.

اختراعات برادران رایت,بیوگرافی برادران رایت,برادران رایتاختراع برادران رایت

اختراع اصلی برادران رایت مکانیزمی بود تحت عنوان «خمش بال» یا (Wing warping) که به کمک این اختراع خلبان دیگر می توانست با خم کردن بال به طرف مورد نظر هواپیما در جهت مد نظرش بچرخاند.

ساخت هواپیما این وسیله پرنده سبب دسترسی بشر به اقصی نقاط جهان در سریعترین زمان لازم (امروزه تا ۲ برابر سرعت صوت) انقلابی بزرگ بود، اگرچه که در این راه هزاران نفر تلاش و کوشش می کردند ولی هیچ یک به اندازه برادران رایت موفق نشدند.


برادران رایت نیز سیستم کنترلی مشابه سکان قایق برای هواپیما طراحی کردند که به خلبان اجازه می داد تا هواپیما را در هر سه بعد هدایت کند. آن ها اول این سیستم را روی هواپیماهای بدون موتور آزمایشی خود در سال ۱۸۹۹ آزمایش کردند.

برادران رایت تلاش برای پرواز را با استفاده از کایت های دو بالدار و گلایدرها به منظور کسب تجربه و تست داده ها ادامه دادند. بعد از مشورت با اداره آب و هوایی آمريکا، آنها مکانی را بعنوان سایت آزمایش های خود انتخاب کردند. این منطقه حوزه ای از تپه های شنی در نزدیکی شهر کوچک کیتی هاوک، کارولینای شمالی بود که در سپتامبر ۱۹۰۰ آنها اردوگاه خود را در آن جا مستقر کردند.

پرواز نخستین وسیله ی برادران رایت بعنوان یک کایت با شکست روبرو شد چون قادر به تولید آسان نیروی بالابر نبود. در عوض، این دو برادر این وسیله را بعنوان یک گلایدر آزاد پرواز دادند. آن ها پرونده های دقیقی از شکست هایشان و همچنین موفقیت هایشان ثبت کرده و همین ثبت اطلاعات را بطور قطعی نشان می داد که اطلاعات قبلی که در دست داشتند، کاملاً اشتباه بود. آن ها دریافتند که فرمول مشهور جان اسمیتون مهندس مشهور انگلیسی که در ۱۰۰ سال پیش برای به دست اوردن نیروی بالابر برای پرواز استفاده می شد اشتباه است.

به این ترتیب برادران رایت در سال ۱۹۰۲ گلایدر دیگری ساختند و با موفقیت آزمایش کردند. این هواپیمای بدون موتور در واقع نخستین ماشین پرنده کاملاً کنترل پذیری بود که تا آن هنگام آزمایش می شد.

قدم بعدی برادران رایت ساختن هواپیمایی موتوردار بود. برای پرواز موتوردار مشکل اصلی فهمیدن این بود که ملخ چه طور کار می کند. مشکل این جا بود که در آن زمان کم تر کسی چیزی در مورد ملخ می دانست. حتی در کشتی سازی هم هیچ فرضیه قوی در خصوص کارکرد ملخ وجود نداشت.

برادران رایت موتور گازوئیلی سبکی می خواستند که بتواند نیروی مورد نیاز هواپیما را تامین کند. با‌ این‌ وجود در آن سالها هیچ کارخانه خودروسازی در آمریکا چنین موتوری نداشت. بر این مبنا با کمک چارلز تیلر- تعمیرکار دوچرخه ای که برای آن کار میکرد - موتور چهار سیلندر خاص خود را ساختند. این موتور هیچ کاربراتوری نداشت. درنتیجه بنزین خام مستقیما درون سیلندرها ریخته می شد. موتور در حالت عادی تنها ۱۲ اسب بخار نیرو تولید میکرد که به سختی برای بلند کردن هواپیما کافی بود. آن ها سرانجام هواپیمای خود را که فلایر نامیده بودند برای آزمایش در ۱۴ دسامبر ۱۹۰۳ آماده کردند. 

نخستین پرواز برادران رایت

نخستین پرواز برادران رایت در دسامبر ۱۹۰۳ در «کیل دویل هیل» نزدیک کیتی هاوک کارولینای شمالی انجام شد. برادران رایت در آن روز دو پرواز انجام دادند. اولین پرواز که به وسیله ارویل رایت انجام شد تنها دوازده ثانیه به طول انجامید و مسافت طی شده حدود ۱۲۰ فوت بود. بازه زمان پرواز ویلر رایت ۵۹ ثانیه و مسافتی که او طول ۸۵۲ فوت بود. ساخت آن هواپیما که برادران رایت آنرا « فلایر ۱» نامیدند کم تر از یک هزار دلار برای آنان هزینه داشت. وزن آن حدود ۷۵۰ پوند و طول آن ۴۰ فوت بود. ان هواپیما هم اینک در موزه ی ملّی هوا و فضا در واشنگتن می شود.

تنها پنج نفر شاهد نخستین پرواز برادران رایت بودند و معدودی از روزنامه ها روز بعد، آن هم نه خیلی دقیق به آن اشاره ای کردند. روزنامه ی محلی آن ها «دیتون اوهایو» چنین رویدادی را به کلّی نادیده گرفت. در واقع پنج سال دیگر زمان لازم بود تا عموم مردم در سرتاسر دنیا دریابند که پرواز انسان یقیناً عملی شده است.

برادران رایت,پرواز برادران رایت,اولین پرواز برادران رایتپرواز برادران رایت

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید