دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
۱۴:۳۷ - ۲۵ مهر ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۷۰۵۹۲۸
دنیای خودرو

Mercedes E200 and BMW 530i

بررسی و مقایسه مرسدس E200 و ب ام و ۵۳۰i + عکس

هفته نامه خودرو امروز/ طی سال های اخیر بازار سدان های Executive کشور در نبود نمایندگان مرسدس بنز و آئودی (!)، رسما به جولانگاه ب.ام.و سری ۵ تبدیل شده بود. فرزند خلف باواریا در این مدت از فرصت استفاده کرد و توانست به آمار فروش بسیار خوبی دست یابد. اما در سال جاری با ورود چند دستگاه از نسل جدید کلاس E (کد اتاق W213) به دست واردکنندگان متفرقه و نیز رونمایی نسل تازه سری ۵ (کد اتاق G30)، ورق برگشت!

 

حالا دیگر نماینده برج استوانه ای هموطن اشتوتگارتی اش را پیش رو می بیند و راه برای تمدید موفقیت های گذشته اندکی ناهموارتر شده است. از طرفی، نواده ستاره سه بَر نیز پس از چند سال غیبت آمده تا آب رفته را به جوی بازگرداند. همین موضوع بهانه اش تا سراغ این دو آلمانی شیک پوش برویم و جوانب مختلفشان را با یکدیگر مقایسه کنیم.

 

نمای بیرونی

پیرامون بحث طراحی خارجی یک نکته اساسی در هر دو به چشم می خورد و آن شباهت بسیار زیاد به سایر هم خانواده هاست. سری ۵ جدید عناصر موجود در سری ۷ را کاملا به ارث برده و در مقابل، کلاس E تشابه نزدیکی به کلاس های C و S دارد!

 

بهره گیری از خطوط قدرتمند، حجم پردازی ها و تناسبات دقیق، جلوپنجره عریض و چینش زیبای چراغ های تمام LED جلو چهره عبوس و جذابی به E200 بخشیده و در کنار طراحی خشونت بار سپر جلو، خروجی های کرومی سامانه اگزوز و کاپوت کشیده، قلم توانای ستاره سه بر را به نمایش می گذارد.

 

مقایسه خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
مقایسه خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

در مورد سری ۵ اما قضیه کمی متفاوت است. شاکله کلی خودرو استخوانی تر می نماید و استفاده از سطوح پف کرده و عضلانی اصلا در اولویت نبوده است. از چراغ های باریک و کشیده تمام LED و سپر یکدست جلو گرفته تا نیمرخ و چراغ های افقی و نمای چندخطی عقب، همه و همه کاملا شسته رُفته و بدون هرگونه حجم پردازی اضافی شکل گرفته اند. حتی نمی توان حرفش را به میان آورد که کدام یک بهتر و زیباتر است، چرا که هرکدام خط مشی و شخصیت خاص و متفاوتی را به نمایش می گذارند.

 

کلاس E یک سدان لوکس با چاشنی اسپرت و چهره ای متشخص و مدرن است و سری ۵، یک چهاردرب اسپرت جذاب و البته با خصایص لوکس که شاید بیشتر به مذاق جوانان خوش بیاید.

 

مقایسه خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
مقایسه خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

طراحی داخلی

کابین ۵۳۰i شباهت زیادی به نسل پیشین داشته و براساس همان اصول شکل گرفته است. نمایشگر دیجیتالی پشت فرمان، حالت افقی و کشیده داشبورد، قرارگیری صفحه نمایش اطلاعات و سرگرمی در بالاترین نقطه، دسته دنده همیشگی و فوق العاده خوش دست و کنترل های موجود در کنسول میانی عناصری هستند که البته با برخی تغییرات در شکل و چینش، به این نسل هم سرایت کرده و رایحه اصالت را در فضای اتاق دمیده اند. بزرگ ترین تفاوت را می توان به غربیلک فرمان نسبت داد که از طرحی جذاب تر سود می برد.

 

مقایسه خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
مقایسه خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

با نگاهی به کابین E200 نیز پیش از هر چیز نمایشگرهای دوقلو و تغییر بنیادین سبک طرذحی نظرتان را جلب می سازد. دورشمار و سرعت سنج در تریم های کم آپشن برخلاف رقیب آلمانی از نوع آنالوگ هستند (در تریم های بالاتر با نمایشگر دیجیتالی تعویض می شوند).

 

خروجی های سامانه تهویه، طرح کنسول میانی و غربیلک فرمان هم به طور کلی از کلاس های S و C گرفته شده اند. در مجموع کابین ۵۳۰i را باید اسپرت تر، هیجان آورتر و پویاتر توصیف کرد، حال آنکه E200 لوکس تر و متین تر بوده و به نظر می رسد جدای از جوانان، در جذب اقشار مسن موفق تر از ب.ام.و ظاهر شود.

 

مشخصات فنی

زیر کاپوت سری ۵ جدید نمونه به روزرسانی شده بلوک ۴ سیلندر ۱۹۹۸ سی سی توربور آرمیده که حداکثر ۲۵۲ اسب بخار توان در ۵۲۰۰ تا ۶۵۰۰ دور بر دقیقه و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور در ۱۴۵۰ تا ۴۸۰۰ دور بر دقیقه تحویل می دهد.

 

این ارقام از گذرگاه جعبه دنده هشت سرعته خودکار اِستپ ترونیک (Steptronic) به چرخ های عقب می روند تا شیک پوش باواریایی شتاب اولیه را طی ۶.۲ ثانیه به ثبت رسانده و با خیال راحت با سقف ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت پیش برود. از طرفی برای دستیابی به این عملکرد، در ۱۰۰ کیلومتر ترکیبی تنها ۵.۵ الی ۵.۹ لیتر بنزین می سوزاند که در نوع خود قابل توجه است.

 

مقایسه خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

در مقابل، کلاس E تازه وارد از قلب ۴ سیلندر توربو با حجم دقیق ۱۹۹۱ سی سی و بیشینه قدرت و گشتاور به ترتیب ۱۸۴ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور بر دقیقه و ۳۰۰ نیوتن متر در ۱۲۰۰ تا ۴۴۰۰ دور بر دقیقه نیرو می گیرد. در ادامه این مجموعه جعبه دنده ۹ سرعته خودکار ۹G- Tronic جدید قرار دارد و با انتقال ورودیِ خود به محور عقب ثبت شتاب اولیه در ۷.۷ ثانیه و دستیابی به سقف سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت را میسر می سازد. همه اینها نهایتا مصرف سوختی برابر با ۵.۹ لیتر را رقم می زنند که تقریبا تفاوتی با رقیب هموطنش نمی کند.

 

تجهیزات ایمنی و رفاهی

به دلیل عدم عرضه رسمی کلاس E در بازار کشور، فهرست دقیقی از امکانات آن در دسترس نیست، در نتیجه برای بررسی این موارد باید سری به بازار آزاد بزنیم. از تجهیزات اولیه موجود می توان سقف پانوراما، گرمکن و سردکن صندلی های جلو، هدآپ دیسپلی، سامانه هشدار نقاط کور اطراف خودرو، تودوزی چرم، حسگر باران، نورپردازی داخل اتاق، سامانه حفظ خط حرکت، رهیاب، پارک خودکار، تغییر چینش نمایشگرها، پدال های تعویض دنده پشت فرمان، تنظیم برقی صندلی های جلو، دوربین دید عقب، حسگر پارک جلو و عقب و قابلیت انتخاب حالت های مختلف رانندگی را نام برد. 

 

همچنین لا به لای نمونه های موجود در بازار مواردی نظیر کیت اگزوز و رینگ های آ.اِم.گ، دوربین دردی ۳۶۰ درجه اطراف خودرو، پرده عقب خودکار، قابلیت دریافت فرمان صوتی، سیستم صوتی بورمِستِر (Burmester) و کروز کنترل انطباقی نیز به چشم می خورند. از طرفی به نظر میر سد بازاری ها بعضا از نمایشگر دیجیتال پشت فرمان بی بهره اند.

 

مقایسه خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

تهویه هوای چهار منطقه ای خودکار، فرمان پذیری هوشمند چرخ های جلو، رینگ های ۲۰ اینچی Inpidual، نمایش فشار باد لاستیک ها، نورپردازی داخل اتاق، درب خودکار صندوق عقب به همراه حسگر زیر سپر، ریموت هوشمند ب.ام.و مجهز به نمایشگر، پرده جانبی ردیف عقب، خوشبوکننده اتاق با رایحه های متنوع، بسته آیرودینامیک اسپرت M، گرمکن صندلی های جلو و عقب، ماساژور و حافظه صندلی های جلو، سامانه تشخیص عابر پیاده، سامانه حفظ خط حرکت، سامانه هشدار نقاط کور اطراف خودرو،

 

قابلیت انتخاب حالت های مختلف رانندگی، دوربین دید ۳۶۰ درجه اطراف خودرو، کنترل نمایشگر داشبورد با اشاره دست، نوربالای هوشمند، سامانه ترمز و تعلیق اسپرت M، پارک خودکار، پارک از راه دور با ریموت هوشمند، رهیاب، هدآپ دیسپلی، سیستم صوتی بوئِرز اند ویلکینز (Bowers & Wilkins)، شارژ بی سیم تلفن همراه و تابلوخوان برخی تجهیزات موجود در تریم های مختلف مدل های شرکتی هستند. طبق بررسی های انجام شده شرایط نمونه های موجود در بازار هم عموما به همین منوال است؛ تنها با این تفاوت که بعضی شان از کیت بدنه M سود می برند.

 

کلام آخر

مرسدس بنز کلاس E و ب.ام.و سری ۵ هر دو از خودروهای محبوب جهان خودرو هستند؛ یکی سنگین، متین و باوقار و دیگری جذاب، چشم نواز و دلربا. اما در شرایط کنونی نماینده ب.ام.و از امتیاز عرضه مدون، قیمت پایین تر و خدمات پس از فروش قابل قبول برخوردار است؛ مواردی که متاسفانه در بازار بلبشوی کلاس E و عدم فعالیت جدی نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش مربوطه، پایین ترین اولویت را به خود اختصاص داده اند. جدای از اینها اما فرزند اشتوتگارت هیچ چیز از رقیب خود کم ندارد و در هر زمینه ای می تواند قدرتمندانه به مصافش بتازد. تا انتخاب شما چه باشد!

 

 

  • 12
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
ویژه سرپوش