سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
۱۱:۰۴ - ۳۰ مهر ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۷۰۶۹۲۹
دنیای خودرو

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا ( Runna ) + مشخصات فنی

پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

تکراتو/ بازار خودروی ایران در محدوده قیمتی کمتر از ۵۰ میلیون تومان تهی از هر گونه خودروی جدید و با کیفیت بوده و تنها با نمونه‌هایی از سلسله پر تعداد پراید و دایناسورهایی ساخته شده بر پایه پژو ۴۰۵ دهه ۱۹۸۰ میلادی پر شده است.در ادامه به مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا که با قیمتی کمتر از ۴۰ میلیون تومان به فروش رفته خواهیم پرداخت که عمر کمتری از سری پژو ۴۰۵ داشته و از لحاظ ظاهری و امکانات و پیشرانه‌ها نمونه‌های قابل اعتماد‌تری به شمار می آیند.

 

پژو ۲۰۶ صندوقدار ( پژو ۲۰۶ اس دی یا سدان )

پژو ۲۰۶ اس دی یا صندوقدار در سال ۲۰۰۶ با همکاری شرکت ایران خودرو و شرکت فرانسوی پژو طراحی شده و راهی بازار ایران و چند کشور جهان سومی دیگر مانند الجزایر، مراکش، ونزوئلا، چین و مالزی و نمونه‌هایی مانند اینها شد.

 

دلیل اصلی ساخت این خودرو نیز که با پایه قرار دادن خودروی محبوب و موفق پژو ۲۰۶ ، ایجاد فضای بیشتر برای صندوق عقب و قرار دادن مخزن سوخت گاز CNG در داخل آن بود که با توجه به ناسازگاری با موتور و پیشرانه استاندارد موجود برای این خودرو، علاوه بر بهم ریختن ظاهر زیبای پژو ۲۰۶ هاچ بک، عملکردی نامناسب را برای آن به وجود می آورد.

 

پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

پژو ۲۰۶ اس دی در ابتدا در تیپ‌های مختلف با پیشرانه‌های ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری ۸ سوپاپه و ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری ۱۶ سوپاپه با کدهای V1-V2-V8-V9-V10-V20 به فروش رسید اما در حال حاضر تنها در مدل‌های V2، V8، V9 و V20 در فهرست محصولات شرکت ایران خودرو قرار گرفته است. البته این تیپ‌ها فرق خاصی نداشته و تنها پیشرانه آنها از مدل بنزینی و یا دوگانه سوز است. در این نوشته به بررسی پژو ۲۰۶ اس دی تیپ V8 خواهیم پرداخت.

 

رانا ( Runna )

رانا یکی دیگر از محصولات به ظاهر ملی شرکت ایران خودرو است که در سال ۱۳۸۸ به نمایش عمومی درآمد و قرار شد که از سال ۱۳۸۹ با قیمتی در حدود ۱۰ میلیون تومان به فروش برسد. البته این وعده مانند سایر وعده‌های دولت عملی نشد و رانا در سال ۱۳۹۱ با قیمتی در حدود ۲ برابر مبلغ اعلام شده توسط پاک ترین دولت چند هزار ساله تاریخ ایران به فروش رسید.

 

این خودرو بر خلاف اعلام عبدالله بابایی، از مدیران وقت شرکت ایران خودرو که رانا را یک خودرو بر پایه یک پلتفرم جدید اعلام کرده بود، بر پایه خودروی ۲۰۶ اس دی یا صندوق دار ساخته شده و در بخش جانبی کاملا مشابه با آن بوده و از موتور و پیشرانه و امکاناتی مشابه آن استفاده می کند.

 

پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

موتور استفاده شده نیز مانند پژو ۱۰۶ صندوقدار همان موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری مشهور و محبوب موجود در پژو ۲۰۶ تیپ ۵ استاندارد بوده که با توجه به قدرت، شتاب و مصرف سوخت مناسب به نمونه مورد علاقه مدیران شرکت ایران خودرو تبدیل شده است.

 

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا : طراحی ظاهری

همانطور که اشاره شد رانا و پژو ۲۰۶ اس دی بر پایه یک پلتفرم مشترک ساخته شده و می توان رانا را یک فیس لیفت (Facelift – ایجاد تغییراتی در ظاهر و نمای خودرو بدون تغییر در طراحی کلی) نامید.

 

پژو ۲۰۶ اس دی طولی برابر با ۴.۱۸۸ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۶۵۵ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۴۵۶ میلیمتر و فاصله دو محور عقب و جلویی برابر با ۲.۴۴۳ میلیمتر دارد. وزن خالص این خودرو نیز بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب سایت رسمی شرکت ایران خودرو برابر با ۱.۰۸۶ کیلوگرم است.

 

این خودرو از زاویه جلو و زاویه عقب (در صورتیکه اندکی از خودرو فاصله گرفته و با زاویه‌ای در خط افق به آن نگاه کنید) کاملا شبیه با پژو ۲۰۶ هاچ بک بوده و نشان از تلاش فراوان مهندسین در طراحی و صرف خلاقیت بی حد و حصر آن دارد.

 

رانا اندکی بزرگ‌تر از حریف خود بوده و طولی برابر با ۴.۲۹۲ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۶۸۴ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۴۵۳ میلیمتر و فاصله دو محور عقب و جلویی برابر با ۲.۴۴۵ میلیمتر دارد. وزن این خودرو نیز بر اساس اطلاعات رسمی شرکت سازنده برابر با ۱.۱۰۹ کیلوگرم است. این خودرو نیز تنها در نمای عقبی و جلویی و با استفاده از فرم چراغ‌ها متمایز با پژو ۲۰۶ اس دی شده و از زاویه کناری کاملا مشابه با رقیب خود طراحی شده است.

 

پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

در مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا در بخش طراحی می توان گفت که در بخش جلویی، پژو ۲۰۶ صندوقدار با توجه به دقت و کیفیت طراحی، این خودرو ظاهری برتر از رانا داشته که البته این امر تا حد زیادی به سلیقه خریدار بستگی دارد.

 

البته نمی توان از هماهنگی طراحی جلو پنجره کوچک با ورودی‌های هوای تبیه شده در بخش پاننی سپر و چراغ‌های کشیده آن گذشت. در بخش عقبی رانا بسیار هماهنگ‌تر و حساب شده تر از پژو ۲۰۶ اس دی طراحی شده و با وجود مشاهده ایراداتی از لحاظ طراحی، هماهنگی بیشتری با ستون عقبی موجود در خودرو دارد.

 

پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

اما در بخش جانبی همه چیز یکسان بوده و کار از شباهت گذشته و تنها طراحی روکش رینگ های وجه تمایز این دو خودرو در نگاه اول است. فرم طراحی سپر عقب رانا رو به بالا بوده که در یک نگاه آن را بلندتر از پژو ۲۰۶ صندوقدار نشان می‌دهد.

 

پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

در مجموع هر دو خودرو طراحی مشابهی داشته و انتخاب نمونه برتر تنها به نظر مشتریان بستگی داشته، هر چند نباید این نکته را از نظر دور داشت که پژو ۲۰۶ صندوقدار در بخش طراحی جلویی، مشابه با زیباترین خودروی برگزیده سال ۱۹۹۸ میلادی است که تبدیل به یکی از خودروهای ماندگار کلاس بدنه هاچ بک در جهان شده است.

 

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا : موتور و پیشرانه

پژو ۲۰۶ اس دی و رانا هر دو از پیشرانه مشابه TU5 موجود بر روی پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ساخت فرانسه استفاده می کنند.این پیشرانه یک موتور ۴ سیلندر خطی ۱.۶ لیتری به حجم دقیق ۱.۵۹۷ سی. سی. بوده که توان تولید نیرویی معادل ۱۰۵ اسب بخار در دور موتور ۵.۸۰۰ RPM را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن که در دور موتور ۴.۰۰۰ RPM حاصل می شود، برابر با ۱۴۲ نیوتون متر است. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی قدیمی به چرخ های جلویی (FWD) منتقل می گردد.

 

پژو ۲۰۶ اس دی با توجه به وزن کمتر عملکرد بهتری داشته و برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون به زمانی در حدود ۱۱.۵ ثانیه نیاز دارد. حداکثر سرعت این خودرو نیز بنا بر اطلاعات مندرج در وب سایت رسمی شرکت ایران خودرو، ۱۹۳ کیلومتر در ساعت است. مصرف سوخت آن نیز در شرایط آرمانی در حدود ۹.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مسیر شهری، ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مسیر بزرگراهی و ۷ لیتر در سیکل ترکیبی است.

 

رانا با توجه به وزن بیشتر اندکی کندتر از پژو ۲۰۶ اس دی بوده و برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به زمانی در حدود ۱۲ ثانیه نیاز داشته و حداکثر سرعت آن نیز در حدود ۱۹۰ کیلومتر در ساعت است. رانا در مجموع مصرفی در اندازه‌های پژو ۲۰۶ اس دی داشته و در هر ۱۰۰ کیلومتر مسیر شهری به ۱۰ لیتر بنزین، در هر ۱۰۰ کیلومتر مسیر بزرگراهی به ۶ لیتر سوخت و در سیکل ترکیبی به ۷ لیتر سوخت نیاز دارد.

 

بر اساس اعلام ایران خودرو، هر دو این خودروها موفق به کسب استاندارد یورو ۴ در زمینه آلایندگی محیط زیست شده اند. مخزن سوخت هر دو خودرو نیز مشابه بوده و ظرفیت ۵۰ لیتر بنزین بدون سرب را دارد.

 

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا : طراحی داخلی و کابین

کابین پژو ۲۰۶ صندوقدار دقیقا مشابه با اتاق پژو ۲۰۶ هاچ بک بوده که نسبت به زمان طراحی این خودرو (اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی) نمایی زیبا داشته و ابزار و ادوات با چینش مناسب خود، به راحتی در دسترس راننده قرار می گیرند.

 

اما طراحی داخلی رانا برگرفته از ذوق و قریحه و ژن خوب ایرانی بوده و رگه هایی از پراید شرکت سایپا و سایر خودروهای تولید ایران خودرو مانند داچیا لوگان (Dacia Logan) کشور رومانی که در ایران با نام تندر ۹۰ یا ال ۹۰ شناخته می شود، را به نمایش می گذارد. کیفیت مواد اولیه استفاده شده در پایین ترین سطح ممکن (اما بالاتر از خانواده پراید) بوده و اتاق بعد از مدت کوتاهی شاهد صداهایی ناهنجار است.

 

پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

پشت آمپر رانا و ۲۰۶ اس دی دقیقا مشابه بوده و شامل دو دایره کوچک در دو بخش انتهایی برای نمایش میزان سوخت موجود در باک و درجه حرارت موتور بوده که همپوشانی اندکی با دو دایره بزرگ وسطی که به نمایش دور موتور و سرعت اختصاص یافته است، دارند. در مجموع نمای داخلی هردو خودرو یادآور نمونه‌های ۲ دهه پیش اروپایی بوده و برتری خاصی نسبت به هم ندارند.

 

فضای موجود برای محفظه بار و صندوق عقب در رانا اندکی بیشتر بوده و فضایی معادل ۴۵۰ لیتر را در مقایسه با فضای ۴۰۰ لیتری موجود در پژو ۲۰۶ اس دی را ار اختیار سرنشینان قرار می دهد. فضای اتاق هر دو خودرو در ردیف دوم صندلی ها محدود بوده و افراد با قد بیشتر از ۱۷۰ سانتیمتر از آسایش مناسبی حتی در طی مسافت‌های کوتاه نیز برخوردار نیستند.

 

در مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا می توان گفت که پژو ۲۰۶ اس دی با تکیه و حفظ طراحی داخلی یکی از بهترین خودروهای هاچ بک سایز کوچک جهان، نمای بهتری را در معرض دید سرنشینان قرار می دهد.

 

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا : امکانات و تجهیزات رفاهی

تجهیزات رفاهی در خودروهای داخلی اهمیت چندانی نداشته و مواردی مانند نمایشگر دمای محیط بیرون خودرو به عنوان یک امکان رفاهی برای سرنشینان درنظر گرفته می شود. تجهیزات و امکانات موجود در این دو خودرو تا حد زیادی مشابه بوده و شامل مواردی مانند نمونه‌های فهرست زیر می گردد:

 

    فرمان هیدرولیک (!)

    صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع به صورت دستی

    شیشه بالابرهای برقی در جلو

    سیستم صوتی با قابلیت پخش CD و MP3 مجهز به چهار بلندگوی مجزا

    رینگ های فولادی ۱۴ اینچی مجهز به قالپاق (!) با تایرهای سایز ۱۸۵/۶۵/۱۴

    صفحه نمایش LCD مونوکروم در بخش میانی داشبورد

    آیینه‌های جانبی با قابلیت تنظیم به صورت الکتریکی مجهز به چراغ راهنما

 

پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

رانا نسبت به پژو ۲۰۶ اس دی از تجهیرات رفاهی (!) بیشتری سود برده که شامل مواردی مانند شیشه بالابر برقی در هر چهار پنجره می گردد. سیستم تهویه مطبوع نیز از نوع نسل قدیم (Air Conditioning) بوده که در پژو ۲۰۶ صندوقدار به صورت اتوماتیک و در رانا به صورت دستی عمل می کند.

 

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا : امکانات و تجهیزات رفاهی

با توجه به اصرار و پافشاری راهنمایی و رانندگی بر ناامنی بیش از حد خودروهای داخلی، سایپا و ایران خودرو مجبور به استفاده از تجهیزات پایه و استاندارد دهه پیش موجود در خودروهای اروپایی و آمریکایی شده اند. از تجهیزات ایمنی و کمکی رانندگی موجود در این دو خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

    ترمز ضد قفل (ABS)

    سیستم توزیع الکتریکی نیروی ترمز (EBD)

    سیستم ضد سرقت (ایموبیلایزر)

    ترمزهای جلو و عقب دیسکی

    قفل مرکزی با کنترل از راه دور

 

    چراغ مه شکن در دو بخش عقبی و جلویی خودرو

    دو عدد کیسه هوا (راننده و سرنشین جلویی)

    سنسور کمکی پارک در بخش عقبی

    کمربند ایمنی سه نقطه‌ای در صندلی های جلویی

 

پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا : قیمت در بازار ایران

پژو ۲۰۶ صندوقدار ( پژو ۲۰۶ اس دی ) اندکی گران تر از رانا بوده و با قیمتی در حدود ۴۰ میلیون تومان (معادل ۱۰.۰۰۰ دلار) در برابر قیمت ۳۵ میلیون تومانی (۸.۵۷۰ دلاری) رانا به فروش می رسد. هر دو خودرو محصول یک کارخانه بوده و با وجود تجهیز رانا LX به سیستم گارانتی ۳ ستاره (!) پایین ترین کیفیت ممکن در سطح حتی آسیا را به مشتریان ارائه می کنند.

 

با این قیمت هیچ نمونه با کیفیتی در بازارهای خودروی جهان وجود نداشته و نزدیک‌ترین رقیب به این دو خودرو، نیسان ورسا (Nissan Versa) است که با سطح بالاتری از امکانات و کیفیت ساخت مناسب تر و موتور و پیشرانه قدرتمندتر، با قیمتی در حدود ۱۲.۰۰۰ دلار (معادل ۴۸ میلیون تومان – معادل قیمت پژو ۲۰۷) به فروش می رشد.

 

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا : رقبا در بازار ایران

از رقبای این دو خودرو در بازار ایران می توان از نمونه های زیر نام برد که کیفیتی کم و بیش مشابه با ابن دو داشته و شاید تنها در خصوص امکانات و تجهیزات و نمای ظاهری و یا کمی فضای بیشار در داخل کابین، تفاوت اندکی با آنها داشته باشند:

 

    پژو پارس (Pars) با قیمتی در حدود ۳۷ میلیون تومان

    ال ۹۰ با قیمتی در حدود۳۷ میلیون تومان

    ام وی ام ۳۱۵ با قیمتی در حدود ۴۲ میلیون تومان

    برلیسانس H230 با قیمتی در حدود ۴۱ میلیون تومان

 

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا : نتیجه نهایی

در مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا هیچدام توانایی برتری مطلق بر دیگری را نداشته و با توجه به پلتفرم یکسان در ساخت، استفاده از مواد اولیه با کیفیت پایین در ساخت ابزار و ادوات داخلی کابین، موتور و پیشرانه یکسان با قدرت و عملکردی نسبتا مشابه و تجهیزات در پایین ترین سطح ممکن، هر دوی این خودروها جایگاه یکسانی را به خود اختصاص می دهند. خدمات پس از فروش و کیفیت لوازم یدکی هر دو خودرو پایین بوده و قیمت نمونه‌های اصلی و استوک موجود با توجه به تولید در کشورهایی مثل فرانسه و مراکش بالا بوده ولی کارایی بهتری نسبت به نمونه های موجود در نمایندگی ها دارد.

 

پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

اما کیفیت ساخت پژو ۲۰۶ اس دی نسبت به رانا اندکی بالاتر بوده و نشانه‌هایی از خودروی موفق ۲۰۶ هاچ بک در آن وجو دارد. هر چند که امکان زیبا کردن طراحی آن با در نظر گرفتن چراغ‌های کشیده شده به سمت بالا، می توانست بدون بهم ریختن ظاهر ۲۰۶ هاچ بک، ۲۰۶ اس را نیز به یک خودروی ماندگار تبدیل کند.

 

اما در مجموع و در مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا می توان گفت که هرچند از لحاظ فنی و طراحی برتری با اندکی اختلاف در اختیار پژو ۲۰۶ اس دی است اما سلیقه حرف اول را در انتخاب زده و مشاهده کمتر رانا (به نسبت دو مدل پژو ۲۰۶ در طی ۱۵ سال گذشته) در خیابان‌ها، شاید عامل موثری در انتخاب آن باشد.

 

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و رانا در یک نگاه

 

 پژو ۲۰۶ اس دیرانا
حجم موتور (سی سی)۱.۵۹۷۱.۵۹۷
تعداد سیلندر۴۴
قدرت موتور (اسب بخار)۱۰۵۱۰۵
گشتاور (نیوتون. متر.)۱۴۲۱۴۲
تعداد سوپاپ۱۶۱۶
گیربکس۵ دستی۵ دستی
سیستم انتقال قدرتچرخ‌های جلوچرخ‌های جلو
مصرف سوخت  (شهر)۹.۵۱۰
مصرف سوخت (بزرگراه)۶۶
مصرف سوخت (ترکیبی)۷۷
تولید CO2 در هرکیلومتر (گرم.)یورو ۴یورو ۴
ظرفیت باک (لیتر.)۵۰۵۰
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت۱۱.۵۱۲
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)۱۹۳۱۹۰
طول ﴿میلیمتر.﴾۴.۱۸۸۴.۲۹۲
پهنا ﴿میلیمتر.﴾۱.۶۵۵۱.۶۸۴
ارتفاع ﴿میلیمت.ر﴾۱.۴۵۶۱.۴۵۳
فاصله دو محور ﴿میلیمتر﴾.۲.۴۴۳۲.۴۴۵
ارتفاع از زمین ﴿میلیمتر.﴾..
وزن ﴿کیلوگرم﴾۱.۰۸۶۱.۱۰۹
حجم محفظه بار (لیتر.)۴۵۰۴۰۰
ظرفیت سرنشین (نفر.)۵۵
قیمت پایه (میلیون تومان)۴۰۳۵
    

 

 

 

  • 15
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش