دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
۱۵:۲۳ - ۲۰ آذر ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۹۰۵۴۷۴
دنیای خودرو

مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو

رنو سیمبل و رنو ساندرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

سالهاست که محصولات تولیدی شرکت فرانسوی رنو در ایران از طرفدارانی بسیار برخوردار است. در این نوشته به بررسی و مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو ، دو خودروی کوچک ارزان قیمت و شهری موجود در بازار ایران خواهیم پرداخت.

 

رنو سیمبل (Renault Symbol) و رنو ساندرو (Renault Sandero) دو نمونه از خودروهای با قیمت پایین شهری بوده که در نزدیک به دو سال حضور در بازار انحصاری خودروی ایران، به خصوص در خصوص رنو ساندرو در دو مدل عادی و استپ وی (Stepway) ، توجه مشتریان را به خود جلب نموده و از فروش مناسبی برخوردار شده اند. هر چند این دو خودرو در دو کلاس متفاوت قرار دارند اما با توجه به درخواست بالای خریداران و فروش مناسب، به دو نمونه تقریبا مشابه در بازار خودروی ایران تبدیل شده اند. در ادامه به معرفی، بررسی و مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو خواهیم پرداخت.

 

رنو سیمبل یا رنو تالیا

رنو سیمبل یا رنو تالیا نمونه‎ای است در خودروهای کلاس بدنه سدان چهار در سایز فوق کوچک (Sub Compact Sedan) که اولین بار در سال ۱۹۹۹ میلادی توسط شرکت رنو تولید شد و نسل دوم آن توسط بخش رومانی شرکت رنو، شرکت داچیا (Dacia) و با نام داچیا لوگان (Dacia Logan) تولید می شود.

 

این خودرو یک نمونه بسیار ارزان و اقتصادی با امکانات و توانایی های محدود و در رده محصولات درجه دو شرکت رنو بوده که برای فروش در بازار کشورهای در حال توسعه تولید شده اما از حداقل امکانات لازم برای تردد در خیابان‌های کشورهای پیشرفته اروپایی نیز برخوردار است.

 

نسل اول رنو سیمبل از سال ۱۹۹۹ میلادی تا سال ۲۰۰۸ میلادی تولید و با نام‌هایی مانند کلیو سیمبل (Clio Symbol)، کلیو سدان (Clio Sedan) و کلیو ۴ پوئرتاس (Clio 4 Puertas) به فروش رسید. نسل دوم این خودرو نیز مابین سال های ۲۰۰۸ میلادی تا ۲۰۱۲ میلادی تولید شد که نسبت به نسل قبیل از کیفیت و امکانات بالاتری برخوردار بود. نسل سوم رنو سیمبل یا رنو تالیا نیز از سال ۲۰۱۲ در خط تولید این شرکت قرار داشته که نمونه موجود در ایران متلق به این نسل است.

 

رنو ساندرو

رنو ساندرو نیز مانند رنو سیمبل یک نمونه در کلا بدنده خودروهای هاچ بک کوچک شهری (Hatchback) شهری بوده که محصولی شرکت داچیا رومانی است. این خودرو اولین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی راهی بازارهای جهانی شد و تا سال ۲۰۱۲ میلادی در خط تولید این شرکت قرار داشت.

 

یک نمونه از این خودرو نیز با نام رنو ساندرو استپ وی طراحی شد که تنها تفاوت آن با نمونه عادی استفاده از تایرهای بزرگ‌تر، نصب قطعات برجسته بر روی گلیگیرها، گارد و باربند، نمایی عضلانی تر و قامتی بلندتر به خود گرفته بود. رنو ساندروی موجود در ایران متعقل به این نسل بوده و در هر دوگونه استاندارد و رنو ساندرو استپ وی به مشتریان عرضه می گردد.

 

نسل دوم این خودرو با توجه به موفقیت رنو ساندرو در بازارهای هدف و کشورهای در حال توسعه در سال ۲۰۱۲ راهی بازارهای جهانی شد و توانست عنوان یکی از ارزان ترین خودروهای تولیدی با قیمتی در حدود ۸.۰۰۰ دلار (معادل ۳۳.۵ دلار با احتساب دلار ۴.۲۰۰ تومانی در زمان نگارش) به خود اختصاص دهد.

 

مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو

رنو سیمبل موجود در بازار ایران تنها از یک جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک استفاده می کند. به همین دلیل در مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو ، نمونه اتوماتیک رنو ساندرو در نظر گرفته شده که از قیمت بالاتر و عملکرد ضعیف تری نسبت به مدل مجهز به جعبه دنده دستی برخوردار است. در ضمن امکانات و تجهیزات بالاترین تیپ هر دو خودرو در مقایسه رنو ساندرو با رنو سیمبل لحاظ شده است.

 

مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو : طراحی خارجی و بدنه

رنو سیمبل ۲۰۱۷ موجود در ایران طولی برابر با ۴.۳۴۸ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۷۳۳ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۵۱۷ میلیمتر و فاصله دو محور عقب و جلویی برابر با ۲.۶۳۴ میلیمتر است. رنو سیمبل ۲۰۱۷ با وزنی در حدود ۱.۰۸۰ کیلوگرم، یکی از سبک وزن ترین نمونه های موجود در بازار ایران به حساب می آید. 

 

رنو ساندرو استاندارد که با نام رنو ساندرو B90 نیز شناخته می‌شود، یک نمونه هاچ بک بوده و با طولی برابر با ۴.۰۲۰ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۷۴۶ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۵۳۴ میلیمتر و فاصله دو محور عقبی و جلویی در حدود ۲.۵۸۸ میلیمتر، فضایی به مراتب محدودتر را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد.

 

این ابعاد در رنو ساندرو استپ وی اندکی متفاوت بوده و این خودرو طولی برابر با ۴.۰۲۴ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۷۵۳ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۵۸۴ میلیمتر داشته و فاصله دو محور عقب و جلوی آن نیز با توجه به استفاده از شاسی یکسان با مدل استاندارد برابر با ۲.۵۸۸ میلیمتر است.

 

طراحی رنو سیمبل ۲۰۱۷ با چراغ های جلویی نسبت کوچک و پهن و جلوپنجره بلند، نمایی ساده و شبیه به خودروهای دهه های گذشته کشورهای پیشرفته داشته که این فرم طراحی در بخش های جانبی و عقبی نیز تکرار شده و به خصوص در بخش عقبی و استفاده از چراغ های کوچک و در صندوق عقب با یک انحنای کوچک در انتها که نقش یک باله عقبی (Spoiler) کوچک را بازی می کند، ظاهری شبیه به خودروهای چند سال گذشته ارزانقیمت شرکت خودروسازی کیا (Kia Motors) به خصوص کیا ریو (Kia Rio) دارد.

 

ظاهر رنو ساندرو ساده تر و قدیمی تر از رنو سیمبل بوده و با چراغ های جلویی نسبتا کشیده و جلوپنجره با نوارهای افقی، نمایی از یک رنو ۵ به روز شده را برای ناظران فراهم می کند. در بخش جانبی و عقبی نیز طراحی بسیار ساده و کاربردی بوده ولی بخش عقبی به دلیل استفاده از چراغ های با آرایش عمودی، نمایی بهتر به خود گرفته است.

 

رنو ساندرو استپ وی نیز ظاهری مشابه با نمونه استاندارد داشته ولی به دلیل استفاده از سپرهای برجسته، پوشش های پلاستیکی گلیگیرها، رکاب های جانبی و باربند، سعی در القای حس قدرت داشته که هرچند نسبت به نمونه استاندارد از جذابیت بیشتری برخوردار است، اما به نوعی رنو PK را در ذهن بیننده تداعی می کند.

 

در مجموع و در مقایسه رنو سیمبل و رنو ساندرو می توان گفت که رنو سیمبل از ظاهری مدرن‌تر و امروزی تر برخوردار بوده و از این لحاظ نمونه ای به نسبت زیباتر و جذاب تر از رقیب خود به حساب می آید که با توجه به تفاوت قیمت نسبتا بالای این دو امری طبیعی به حساب می آید.

 

هرچند که هر دو خودرو از لحاظ علم زیباشناسی مدرن امروزی خودروهایی بسیار ساده و عادی به حساب می آیند ؛ اما رنو ساندرو استپ وی ظاهری بهتر و جالب تر نسبت به نمونه استاندارد خود دارد. اما در صورت عرضه نسل دوم رنو ساندرو این تعادل برهم خورده و در مقایسه رنو سیمبل و رنو ساندرو هیچکدام برتری خاصی نسبت به همدیگر نداشته و هردو نمونه هایی بسیار ساده، با کیفیت پایین و ارزانقیمت به حساب می آیند.

 

رنو سیمبل و رنو ساندرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

نتیجه مقایسه رنو سیمبل و رنو ساندرو : رنو سیمبل

 

طراحی داخلی و کابین

هم رنو سیمبل ۲۰۱۷ و هم رنو ساندرو در زمره خودروهای ارزانقیمت بوده و در ساخت ابزار و ادوات داخلی آنها از مواد اولیه از جنس پلاستیک سخت و پایین ترین کیفیت ممکن استفاده شده که با توجه به هدف هرچه کمتر شدن قیمت تمام شده، امری بدیهی به حساب می آید.

 

 طراحی داخلی رنو سیمبل ۲۰۱۷ هرچند ساده بوده اما با استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالاتر نسبت به رقیب و چینش مناسب، نمایی زیبا و در حد قیمت ۱۰.۰۰۰ دلاری (معادل ۴۲ میلیون تومانی) را برای آن رقم می زند. صفحه نمایش رنگی لمسی در بخش میانی داشبورد دو رنگ و زیبای رنو سیمبل ۲۰۱۷ قرار گرفته و دو خروجی هوای چهار ضلعی در بالا به همراه دکمه های کنترلی مدور سیستم تهویه مطبوع، نمایی زیبا و امروزی به آن بخشیده اند.

 

فرمان سه شاخه مجهز به ادوات کنترلی سیستم صوتی بوده و طراحی زیبایی دارد. عقربه های پشت آمپر نیز که از سه دایره بزرگ تشکیل شده، گرافیک و چیدمان قابل قبولی داشته و حس یک خودروی امروزی را به راننده القا می کند. صندلی ها کیفیت قابل قبولی برای یک خودروی کوچک و ارزانقیمت شهری داشته ولی با توجه به فضای محدود، به خصوص سرنشینان عقبی در طی مسافت های طولانی، سفر راحتی را تجربه نخواهند کرد.

 

طرحی داخلی رنو ساندرو بر خلاف رنو سیمبل ۲۰۱۷ بسیار قدیمی، خشک و ساده بوده و نمایی شبیه به خودروهای دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی را در اختیار سرنشینان قرار می دهد. مواد اولیه استفاده شده در ساخت داشبورد از جنس پلاستیک سخت با کیفیت پایین بوده و به سرعت و پس از اندکی حرکت در چاله های شبه خیابان های شهری ایران به صدا می افتد.

 

صفحه نمایش مرکزی در رنو ساندرو در هر دو گونه استاندارد و استپ وی وجود نداشته و حس سواری با تند ۹۰ به سرنشینان القا می شود. صندلی های نیز کیفیت پایینی داشته و فضای سرنشینان با توجه به فاصله کمتر دو محور عقبی و جلویی و طول خودرو، نسبت به رنو سیمبل بسیار محدود تر بوده و در مقایسه رنو سیمبل و رنو ساندرو ، رنو سیمبل آسایش بسیار بیشتری را در اختیار راننده و سرنشینان قرار می دهد.

 

فرمان رنو ساندرو نیز سه شاخه اما بسیار ساده و از مد افتاده بوده و هیچ ابزاری برای کنترل سیستم های سرگرمی و رفاهی خودرو بر روی آن تعبیه نشده است. پشت آمگر نیز ساده و مانند ال ۹۰ و پراید بوده و با رنگ روشن از دو دایره مخصوص نمایش سرعت و دور موتور به همراه یک بخش میانی برای نمایش اطلاعات کامپیوتر سفری استفاده می کند.

 

در مجموع و در مقایسه رنو سیمبل با رنوساندرو در بخش طراحی داخلی و کابین می توان گفت که رنو سیمبل بدون هیچ شکی نمونه ای برتر و مناسب تر بوده و رنو ساندرو هیچ حرفی در مقابل رنو سیمبل در این بخش نداشته که البته با توجه به سال ساخت و قیمت تمام شده امری طبیعی به حساب می آید.

 

رنو سیمبل و رنو ساندرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

نتیجه مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو در بخش طراحی داخلی و کابین : رنو سیمبل

 

موتور و پیشرانه

رنو سیمبل ۲۰۱۷ موجود در بازار ایران از یک موتور ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپه سود می برد. این موتور با حجم دقیق ۱.۵۹۸ سی سی توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۰۵ اسب بخار را در دور موتور ۵.۷۵۰ دور در دقیقه داشته و در دور موتور ۳.۷۵۰ دور در دقیقه حداکثر گشتاوری برابر با ۱۴۵ نیوتون متر را در اختیار راننده قرار می دهد. این نیرو نیز توسط یک جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک (با قابلیت تعویض به صورت دستی) به چرخ های جلوی منتقل می گردد.

 

 با استفاده از این موتور رنو سیمبل ۲۰۱۷ در زمانی در حدود ۱۰.۱ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیدن و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۱۷۵ کیلومتر در ساعت را دارد. مصرف سوخت نیز در حدود ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مسیر سیکلی ترکیبی اعلام شده که با توجه به تفاوت میزان واقعی مصرف و کیفیت پایین سوخت، رقم مناسبی برای یک خودروی مدرن به حساب نیامده اما در مقایسه با خودروهای موجود در بازار ایران عددی قابل قبول است.

 

رنو ساندرو موجود در ایران نیز مانند رنو سیمبل ۲۰۱۷ از یک موتور ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپه ۱.۶ لیتری استفاده می کند. این موتور با حجم دقیق ۱.۵۹۸ سی سی توانایی تولید نیرویی معادل ۱۰۵ اسب بخار در دور موتور ۵.۷۵۰ RPM را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز برابر با ۱۴۰ نیوتون متر بوده که از دور موتور ۳.۷۵۰ RPM در اختیار راننده قرار می گیرد. این نیرو توسط یک جعبه دنده بسیار قدیمی ۴ سرعته اتوماتیک یا ۵ سرعته دستی به چرخ های جلویی منتقل می گردد. 

 

عملکرد رنو ساندرو اندکی پایین تر از رقیب خود بوده و برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون به زمانی در حدود ۱۰.۵ ثانیه در گونه مجهز به جعبه دنده دستی و ۱۱.۵ ثانیه در گونه مجهز به جعبه دنده اتوماتیک نیاز دارد و قادر به رسیدن به حداکثر سرعت ۱۷۵ کیلومتر در ساعت در گونه دستی و ۱۷۰ کیلومتر در ساعت در گونه اتوماتیک را دارد. مصرف سوخت نیز در گونه دستی در حدود ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر به صورت میانگین و ۸.۳ لیتر در گونه اتوماتیک اعلام شده است.

 

در مجموع و در مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو در بخش توانایی موتور می توان گفت که این دو خودرو به دلیل استفاده از یک موتور نسبتا مشابه توانایی های مشابهی را از خود به نمایش می گذارند. اما در مقایسه رنو سیمبل و رنو ساندرو از لحاظ سرعت و شتاب به دلیل وزن پایین تر رنو سیمبل ۲۰۱۷ این خودرو عملکرد بهتری را از خود به نمایش گذاشته و در این بخش نیز نمونه برتر در مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو خواهد بود.

 

 

نتیجه مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو در بخش موتور، پیشرانه و عملکرد : رنو سیمبل

 

تجهیزات و امکانات

رنو سیمبل ۲۰۱۷ و رنو ساندرو با توجه به قرار گرفتن در رسته خودروهای ارزانقیت شهری، از پایین ترین سطح امکانات استاندارد روز دنیا برخوردار هستند. از تجهیزات رفاهی و سرگرمی موجود در رنو سیمبل در ایران در بالاترین  و مجهزترین تیپ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک نسل قدیم (Air Conditioning)

 

سیستم روشنایی در روز (DRL یا Daytime Running Lights)

 

ابزار کنترلی سیستم صوتی بر روی غربیلک فرمان

 

شیشه بالابرهای الکتریکی برای تمامی شیشه ها

 

دوربین کمکی دنده عقب

 

سنسور کمکی پارک در بخش عقبی خودرو

 

رینگ آلومینیومی ۱۵ اینچی

 

تایرها سایز ۱۸۵/۶۵/۱۵

 

سیستم صوتی چند رسانه ای مجهز به صفحه نمایش ۷ اینچی لمسی رنگی مجهز به ۴ بلندگوی مجزا

 

ورودی USB با قابلیت پخش فایل های MP3

 

اتصال به تلفن های همراه از طریق فناوری بدون سیم بلوتوث

 

نشان دهنده درجه هوای محیط خارج خودرو

 

سیستم مدیریت پیمایش (کامپیوتر سفری)

 

 

از تجهیزات رفاهی و سرگرمی رنو ساندرو در بالاترین تیپ می توان از موارد زیر یاد نمود:

سیستم تهویه مطبوع دستی نسل قدیم

 

سیستم صوتی با قابلیت پخش رادیو، سی دی مجهز به ۴ بلندگوی مجزا

 

ورودی USB و قابلیت پخش فایلهای MP3

 

کامپیوتر سفری

 

ریل و باربند سقف

 

رکاب های جانبی

 

رینگ های ۱۵ اینچی آلومینیومی

 

تایرهای سایز ۱۸۵/۶۵/۱۵

 

شیشه بالابرهای الکتریکی برای تمامی شیشه ها

 

در مجموع و در مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات می توان گفت که رنو سیمبل به حداقل تجهیزات سرگرمی و رفاهی استاندارد موجود در بازار مجهز بوده و بدون هیچ شکی و با توجه به قیمت بسیار بالاتر و عدم تجهیز رنو ساندرو به کف امکاناتی مانند صفحه نمایش رنگی و دوربین دید عقب، در مقایسه رنو سیمبل و رنو ساندرو ، رنو سیمبل رتبه بالاتر را به خود اختصاص خواهد داد.

 

رنو سیمبل و رنو ساندرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

نتیجه مقایسه رنو سیمبل و رنو ساندرو در بخش امکانات و تجهیزات رفاعی و سرگرمی : رنو سیمبل ۲۰۱۷

 

تجهیزات و امکاناتی ایمنی و کمکی رانندگی

هرچند رنو سیمل هم مانند رنو ساندرو یک خودروی اقتصادی ارزانقیمت به حساب می آید، اما سطح تجهیزات ایمنی و کمکی رانندگی آن در سطح بالاتری از رقیب خود قرار دارد. از تجیزات ایمنی و کمکی رانندگی نسبتا محدود موجود در رنو سیمبل ۲۰۱۷ می توان به نمونه های فهرست زیر اشاره کرد:

سیستم ترمز ضد قفل (ABS)

 

سیستم کمکی ترمز (EBA)

 

سیستم توزیع الکتریکی نیروی ترمز (EBD)

 

۲ کیسه هوای ایمنی (راننده و سرنشین جلویی)

 

سیستم کنترل سرعت (Cruise Control)

 

سیستم محدود کننده سرعت (Speed Limiter)

 

آیینه های جانبی با قابلیت تنظیم به صورت الکتریکی مجهز به چراغ راهنما

 

چراغ مه شکن در دو بخش عقبی و جلویی

 

سیستم هشدار فشار باد تایرها

 

سیستم ضد سرقت (ایموبیلایزر)

 

 

از تجهیزات ایمنی و کمکی رانندگی رنو ساندرو در بالاترین تیپ می توان از نمونه های فهرست زیر یاد نمود:

سیستم کنترل پایداری خودرو

 

۲ کیسه هوا (راننده و سرنشین جلویی)

 

 

سیستم ترمز ضد قفل

 

سیستم توزیع الکتریکی نیروی ترمز

 

آیینه های جانبی با قابلیت تنظیم به صورت الکتریکی مجهز به گرمکن

 

سیستم ضد سرقت (ایموبیلایزر)

 

به این ترتیب و در بخش مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو در بخش تجهیزات ایمنی و کمکی رانندگی نیز می توان مانند سایر بخش ها برتری را به رنو سیمبل ۲۰۱۷ داد.

 

نتیجه مقایسه رنو سیمبل و رنو ساندرو در بخش امکانات و تجهیزات ایمنی و کمکی رانندگی : رنو سیمبل ۲۰۱۷

 

قیمت در بازارهای جهانی

رنو سیمبل در حال حاضر در بازارهای جهانی حاضر بوده و با قیمتی در حدود ۴۸ میلیون تومان (معادل ۱۱.۵۰۰ دلار) در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات به فروش رسیده و یکی از ارزان ترین خودروهای سواری موجود در بازار به حساب می آید. رنو ساندرو نسل قدیم در حال حاضر در بازارهای جهانی حاضر نبوده ولی در زمان تولید با قیمتی در حدود ۸.۰۰۰ دلار (معادل ۳۳.۵ میلیون تومان) در بالاترین سطح تجهیزات به فروش می رسید.

 

مقایسه قیمت رنو سیمبل و رنو ساندرو در ایران

در حال حاضر رنو سیمبل با قیمتی مابین ۷۵ میلیون تومان تا ۸۰ میلیون تومان در تیپ های مختلف توسط نمایندگی فروش محصولات رنو در ایران ، شرکت نگین خودرو، به فروش می رسد که با توجه به اعمال تعرفه های بالا به بهانه حمایت از صنایع خودروسازی داخلی و پشتیبانی از خودروسازان حکومتی ایران خودرو و سایپا تفاوت زیادی با قیمت آن در سطح جهانی دارد.

 

 رنو ساندرو نیز با قیمتی در حدود ۴۷ میلیون تومان در مدل پایه مجهز به گیربکس دستی تا ۶۰ میلیون تومان در گونه استپ وی مجهز به گیربکس اتوماتیک به فروش رفته که با توجه به عرضه توسط شرکت سایپا و عدم اعمال تعرفه های عجیب ، تفاوت فاحشی با قیمت این خودرو در بازارهای جهانی کشورهای در حال توسعه دارد.

 

در مجموع و در مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو از لحاظ قیمت می توان برتری را با اختلافی ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان به رنو ساندرو داد.

 

نتیجه مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو از لحاظ قیمت : رنو ساندرو

 

ارزش در مقابل مبلغ پرداختی

رنو سیمبل از لحاظ طراحی ظاهری، کابین و تجهیزات و امکانات رفاهی و سرگرمی موجود خودرویی به مراتب مناسب تر از رنو ساندرو در بالاترین تیپ بوده و حس سواری با یک خودروی مدرن را به راننده و سرنشینان القا می کند. به همین دلیل از لحاظ ارزش در مقابل مبلغ پرداختی در مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو می توان برتری را به رنو سیمبل داد.

 

رقبا در بازارهای جهانی

رنو سیمبل و رنو ساندرو در دو کلاس مختلف بدنه بوده و رقبای متفاوتی را پیش رو دارند. از رقبای رنو سیمبل در بازارهای جهانی می توان به اتومبیل های زیر اشاره کرد:

 

نیسان ورسا (Nissan Versa) با قیمت پابه ۱۲.۹۰۰ دلار (معادل ۵۵ میلیون تومان)

 

فولکس واگن پولو (Volkswagen Polo) با قیمت پایه ۱۷.۰۰۰ دلار (معادل ۷۱ میلیون تومان)

 

سیتروئن C3 با قیمت پایه ۱۴.۵۰۰ دلار (معادل ۶۱ میلیون تومان)

 

فورد فیستا با قیمت پایه ۱۲.۵۰۰ دلار (معادل ۵۲.۵)

 

از رقبای رنو ساندرو در کلاس هاچ بک در بازارهای جهانی نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد که همگی از همه لحاظ برتری محسوسی نسبت به آن دارند:

 

میتسوبیشی میراژ (Mitsubishi Mirage) با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۴.۰۰۰ دلار (معادل ۵۹ میلیون تومان)

 

شورولت اسپارک (Chevrolet Spark) با قیمت پایه ای در حدود ۱۴.۰۰۰ دلار (معادل ۵۹ میلیون تومان)

 

فورد فیستا (Ford Fiesta) با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۴.۵۰۰ دلار (معادل ۶۱ میلیون تومان)

 

کیا ریو (Kia Rio) با قیمت پایه ای در حدود ۱۵.۰۰۰ دلار (معادل ۶۳ میلیون تومان)

 

رنو سیمبل و رنو ساندرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

رقبا در بازار ایران

از رقبای رنو ساندرو در بازار ایران می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

 

پژو ۲۰۶ با قیمت ۳۸ میلیون تومان

 

پژو ۲۰۷ با قیمت ۴۵ میلیون تومان

 

دانگ فنگ H30 کراس اوور با قیمت ۴۵ میلیون تومان

 

لیفان X50 با قیمت ۵۰ میلیون تومان

 

از رقبای رنو سیمبل نیز می توان از نمونه هایی مانند اتومبیل های فهرست زیر یاد نمود:

میتسوبیشی میراژ (Mitsubishi Mirage) با قیمت ۸۰ میلیون تومان

 

برلیانس H330 با قیمت ۵۷ میلیون تومان

 

جک J5 با قیمت ۶۵ میلیون تومان

 

چری آریزو با قیمت ۷۷ میلیون تومان

 

نتیجه نهایی مقایسه رنو سیمبل با رنو ساندرو

در مقایسه رنو ساندرو با رنو سیمبل به طور کلی می توان گفت که رنو سیمبل خودرویی به مراتب زیباتر، مجهزتر، مدرن تر و امروزی تر بوده و بدون توجه به تفاوت قیمت ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومانی، بدون شک گزینه بهتری نسبت به رنو ساندرو خواهد بود. اما اگر محدودیت بودجه وجود داشته باشد، گزینه هایی مانند پژو ۲۰۷ ظاهر و عملکردی بهتر نسبت به رنو ساندرو فعلی موجود در بازار ایران خواهند داشت.

 

 

 سیمبلساندرو استپ وی
حجم موتور (سی سی)۱.۵۹۸۱.۵۹۸
تعداد سیلندر۴۴
قدرت موتور (اسب بخار)۱۰۵۱۰۵
گشتاور (نیوتون. متر.)۱۴۵۱۴۰
تعداد سوپاپ۱۶۱۶
گیربکس۴ اتوماتیک۴ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرتچرخ‌های جلوچرخ‌های جلو
مصرف سوخت  (شهر)
مصرف سوخت (بزرگراه)
مصرف سوخت (ترکیبی)۸۸.۳
تولید CO2 در هرکیلومتر (گرم.)
ظرفیت باک (لیتر.)۵۰۵۰
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت۱۰.۱۱۱.۵
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)۱۷۵۱۷۰
طول ﴿میلیمتر﴾۴.۳۴۸۴.۰۲۴
پهنا ﴿میلیمتر﴾۱.۷۳۳۱.۷۵۳
ارتفاع ﴿میلیمتر﴾۱.۵۱۷۱.۵۸۴
فاصله دو محور ﴿میلیمتر﴾۲.۶۳۴۲.۵۸۸
ارتفاع از زمین ﴿میلیمتر﴾۱۸۵۱۸۰
وزن ﴿کیلوگرم﴾۱.۰۸۱۱.۱۹۳
ابعاد تایر (جلو)۱۸۵/۶۵/۱۵۱۸۵/۶۵/۱۵
ابعاد تایر (عقب)۱۸۵/۶۵/۱۵۱۸۵/۶۵/۱۵
حجم محفظه بار (لیتر.)
ظرفیت سرنشین (نفر.)۴۴
قیمت پایه (میلیون تومان)۷۵۶۰

 

 

 

  • 26
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
ویژه سرپوش