سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
۱۵:۰۴ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۰۴۵۶
دنیای خودرو

آیا فرانسوی‌ها خودروسازان خوبی نیستند و اعتبارشان در جهان را از دست داده‌اند؟

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
برای نمونه سال ۲۰۱۱ مشکلات بسیاری برای سه خودرو کورولا، کمری و لندکروزر تویوتا پیش آمد که موجب مرگ چند سرنشین این قبیل خودروها شد و مستقیما به دلیل نقص فنی فاحشی پیش آمد که به ان در کارخانه بی‌توجهی شده بود. هوندا، نیسان و میتسوبیشی هم این قبیل اشتباهات را در یک دهه اخیر بارها تکرار کرده‌اند و از سوی دادگاه‌های آمریکایی و اروپایی مورد غضب و جریمه واقع شده اند.

به گزارش فرادید، برجام فرصت بی‌نظیری بود که توانست به گسترش صنعت خودرو ایران و ورود به مرزهای جهانی کمک شایانی نماید. ورود شرکت‌های بزرگ خارجی از برندهای اروپایی تا شرکت‌های آسیایی و بروز یک رقابت تمام عیار در بازار خودروی ایران اما این ابهام را در سطح گسترده در اذهان عمومی ایجاد کرده که نمی‌توان به برخی از برندها اعتماد کرد و برخی کشورها صنعت خودروسازی معیوب، عقب‌مانده یا رو به زوالی دارند.

در ۵ بخش به بررسی ۵ سوال مختلف درباره سطح پیشرفت و تکنولوژی صنعت خودرو چین، توانمندی خودروسازان فرانسوی در زمینه فروش اتومبیل در بازارهای بزرگ جهان، اعتبار صنعت خودروی کره جنوبی، دوام محصولات آلمانی و کیفیت ساخت محصولات ژاپنی پرداخته و پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای به هریک از این سوالات داده ایم. هرگز نباید این پنج خرافه را در بازار خودرو باور نکنید.

 

آیا چینی‌ها دارای برندهایی با سطح تکنولوژی پایین هستند که در جهان به آنها اقبالی وجود ندارد؟

 

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

 ولوو خودروساز سوئدی هم‌اینک تحت مدیریت برند جیلی به شرکتی بزرگ و موفق تبدیل شده است

 

این گزاره شاید یک دهه قبل درست بود اما با سرمایه‌گذاری گسترده‌ای که توسط کارآفرینان چینی صورت گرفته تا حد بسیار زیادی فاصله بین صنعت خودرو چین و صنعت جهانی اتومبیل کاهش یافته است. جیلی بزرگترین خودروساز چین هم اینک با تکنولوژی روز جهان که برگرفته از همکاری مشترک با ولووی سوئد است تولید می‌گردد. بی‌وای‌دی آنقدر خودروهای الکتریکی خوبی می‌سازد که علاوه بر چین، در نروژ، آمریکا، ژاپن و فرانسه خریداران بسیاری دارد. بورگوراد و ام‌جی دو بنرد ورشکسته اروپایی بودند که با رهبری چینی‌ها به روزهای اوج برگشته‌اند. چری هم که در ایران حضوری چشمگیر دارد جزو پرتقاضاترین برندهای چین در ۴ کشور برزیل، ایران، هندوستان و روسیه است.

 

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

فرانسوی‌ها خودروسازان خوبی نیستند و اعتبارشان در جهان را از دست داده‌اند؟

 

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

فقط یک مقایسه آماری به لحاظ وضعیت فروش و چشم‌انداز تقاضا ما بین خودروسازان فرانسوی با رقبای کره‌ای و ژاپنی نشان می‌دهد در بازار بزرگ و کاملا رقابتی اروپا این محصولات فرانسوی هستند که کاملا دست بالا را دارند. در بازار چین هم سال‌هاست پژو سیتروئن به عنوان دو خودروساز بزرگ حضوری چشمگیر در این کشور داشته و تولیدات موفقی را در این کشور کلید زده‌اند. تکنولوژی موتور محصولات پژو سیتروئن یا رنو آنقدر بالاست که در ۵ سال اخیر بیش از ۶ بار موتورهای سری پیور تک و تی‌سی‌ای انرژی این دو شرکت برنده عنوان برترین موتور جهان شده‌اند ضمن اینکه رنو اخیرا تواسنته به تکنولوژی رانندگی خودران سطح ۵ که بالاترین سطح ممکن در جهان است دست یابد.

 

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

 

اعتبار صنعت خودرو کره جنوبی بالا نیست و محصولات این کشور توانمندی بالایی در زمینه آفرود یا دینامیک رانندگی ندارند؟

 

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

بدترین سوالی که در سال‌های اخیر بارها پرسیده شده و کاملا مبنای خرافی داشته همین مورد است. مگر می‌شود کشوری که سالانه در سه بازار بزرگ چین،‌آمریکا و اروپا بیش از ۶ میلیون دستگاه خودرو می‌فروشد و حجم تولیدش در سال برای کل بازارهای جهان به بیش از۸میلیون دستگاه می‌رسد اعتبار نداشته و برندهای ناتوانی داشته باشد. مهمترین جوایز طراحی سالانه را موسسه رد دات می‌دهد و امسال کل جوایز ۴ گانه را محصولات کیا موتروز اعم از استینگر، پیکانتو و استونیک درو کرده‌اند.

 

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

توانمندی آفرود دو خودرو سورنتو از کیا و رکستون جی۴ از سانگ یانگ برای اعلام قدرتمندانه سطح مهندسی خودروسازان این کشور کافی است. در عین حال تولید اتومبیلی به توانمندی و شکوه هیوندای آی۳۰ان-آر که در پیست مسابقه توان مقابله با فولکس گلف-آر را دارد برای نشان دادن سطح توان کنسرسیوم کیا هیوندای در زمینه تولید خودروهای پرفورمانس و عملکرد بالا کافی به نظر می‌رسد. در عین حال چه نسل قبلی و چه نسل جدید کیا سورنتو به راحتی این توان را دارد تا در مناطق صعب‌العبور به راحتی حرکت کرده و شما را به نقطه دلخواه برساند.

 

دوام محصولات آلمانی بالا نیست و در درازمدت نمی‌توان روی این خودروها حساب باز کرد؟

 

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

این دیگر نوبر است! طبق برآورد موسسه آمریکایی جی‌دی پاور اتومبیل های آلمانی ساخت مرسدس بنز، فولکس‌واگن و ب.ام.و در شمار بادوام ترین خودروهای نیمه لوکس بازار آمریکا پس از یک دوره ۵ سال هستند. آئودی هم سازنده باکیفیت‌ترین موتورهای جهان در زمینه استهلاک قطعات بوده و اوپل در ذهن خریداران یک خودروی کاملا اقتصادی با دوام بالا و ارزش خرید زیاد است. مشخص نیست چنین سوالی اصلا چرا مطرح شده است! چون طبق برآوردهای موسسه معتبر جی دی پاور شرکتی مثل پورشه یا مرسدس بنز در بالاترین سطوح ممکن از لحاظ کیفیت ساخت و رضایت مشتریان هستند.

 

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

آیا ژاپنی‌ها خودرو بی‌کیفیت نمی‌سازند؟

 

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

درباره بخش آخر این گزارش نباید محتاطانه عمل کرد. گزارش‌های متعددی منتشر شده که در آن بسیاری از خودروهای ژاپنی را واجد کیفیت بالا دانسته اما مثال‌های بسیاری هم وجود دارد که می‌تواند این کلیشه را نقض کند. از آنجا رویکرد سوال نه پاسخ به ذهنیت عمومی که انتقاد از یک کلیشه رایج است بایستی به غیر از نکات قوت نقاط ضعف را هم دید. اینکه همه فکر می‌کنند صنایع خودروسازی ژاپن در جهان نظیری ندارد و خطای تولید در این بخش هرگز وجود ندارد اشتباهی است فاحش که اقلا در یک دهه اخیر بارها و بارها نقض شده است.

 

برای نمونه سال ۲۰۱۱ مشکلات بسیاری برای سه خودرو کورولا، کمری و لندکروزر تویوتا پیش آمد که موجب مرگ چند سرنشین این قبیل خودروها شد و مستقیما به دلیل نقص فنی فاحشی پیش آمد که به ان در کارخانه بی‌توجهی شده بود. هوندا، نیسان و میتسوبیشی هم این قبیل اشتباهات را در یک دهه اخیر بارها تکرار کرده‌اند و از سوی دادگاه‌های آمریکایی و اروپایی مورد غضب و جریمه واقع شده اند. حتی به تازگی گزارش‌هایی از نقص فنی برخی محصولات تویوتا گزارش شده که قابل تامل بوده و ابعاد بزرگی دارد که حتی می‌‌تواند جان مالکان این خودروها را بگیرد.

 

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

یادی از یک مشکل بزرگ

شرکت تویوتا تاکنون بارها از سوی خریداران و ی مقامات دادستانی اروپا و آمریکا مورد شکایت قرار گرفته ولی زنجیره‌ای از شکایت‌های پش سر هم موجب شد تا سال ۲۰۱۱ برای این خودروساز به یک سال کابوس وار تبدیل شود. آسوشیتدپرس در آن زمان اعلام کرده بود تویوتا از ماه اکتبر تا انتهای سال بیش از هشت میلیون خودروی تولیدی خود را به علت شکایت‌ها از نقص فنی پدال گاز و موارد مشابه در سراسر جهان جمع‌آوری کرده است. تویوتا در این قضیه دست به فراخوان میلیونی در بازار آمریکا زد تا خریداران مدل تویوتا کرولای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ برای رفع نقص به نمایندگی‌های شرکت مراجعه کنند.

صنعت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

 

از آنجا که گفته می‌شد دست‌کم سه مورد مرگ بر اثر نقص فنی در محصولات تویوتا رخ داده این شرکت با فشار بالایی در جهان روبرو شد. به غیر از فراخوان میلیونی در آمریکا، تویوتا بعدها اعلام کرد در انگلستان هم فراخوانی را شامل ۱۸۰ هزار و ۸۶۵ دستگاه از محصولات این شرکت کلید زده است. همچنین طی سال ۲۰۱۱ تویوتا نزدیک به ۴۰۰ هزار خودروی هیبریدی خود را برای تعمیر سیستم ترمز آنها به کارخانه‌های مادر فرا خواند. با توجه به این مساله، از آنجا که مدیر شرکت یعنی آکیرو تویودا قدرت حل مسئله را به تنهایی نداشت در جمع بیش از ۲۰۰ فروشنده تویوتا در واشنگتن و جلوی دوربین صدها رسانه مهم جهان، ناگهان به گریه افتاده و جمع را تحت تاثیر خود قرار داد. پیش از وی نیز رئیس فروش تویوتا موتور در آمریکا از مردم این کشور به دلیل فراخوان میلیونی تویوتا عذرخواهی کرده بود .

 

 

  • 10
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش