سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۸۳

آشنایی با انواع شیشه بالکن و مزایای نصب آن

شیشه بالکن,طرح های شیشه بالکن,شیشه بالکن ریلیدر هر منطقه‌ای، با هر شرایط آب و هوایی می‌توان شیشه بالکن ها را نصب کرد
شیشه بالکن که به شیشه تاشو نیز مشهور است کاربرد فراوانی در سال های گذشته داشته است. عواملی که سبب شده تا شیشه بالکن، محبوبیت پیدا کند ویژگی ها و مزایای بی نظیر آن می باشد.

شیشه بالکن

شیشه بالکن به محصولی گفته میشود که از آن در بالکن ها استفاده می کنند و معمولا در اماکنی مانند بالکن منازل، تراس هتل ها و رستوران ها بعنوان یک پوشش نصب میشود تا از ورود آلاینده ها، گرد و غبار ، برودت و حرارت و حشرات جلوگیری کند. امروزه شیشه بالکن بخاطر نمای خاص و کاربردهای فروانش، طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. تراس به عنوان یک قسمت از فضای خانه محسوب میشود که میتوان به آن بهارخواب گفت. برای اینکه بتوان در تمام طول سال از تراس استفاده کرد بهتر است که از شیشه شفاف به منظور پوشش تراس و مشاهده ی فضای بیرون در هر ساعتی استفاده کنید. یکی از مزایای شیشه بالکن برای تراس، ممانعت از ورود هوای نامطبوع بیرون به داخل و همچنین تفکیک بخش هایی نظیر استخرها می باشد.

شیشه بالکن ها را میتوان در هر منطقه ای با هر شرایط آب و هوایی نصب کرد. حتی میتوان شیشه بالکن را طبق شرایط خاص منطقه نظیر ضخامت، مقاومت و طراحی تغيير داد. همچنین، شیشه بالکن را می توان در هر بالکنی و با هر شکلی نصب کرد. اگر برای بالکن های کوچک و دلگیر از شیشه بالکن استفاده کنید سبب میشود که آنها بزرگتر و دلفریب تر شوند.

اگر از شیشه برای تراس استفاده کنید فضای تراس شما تبدیل به یک فضای بسته میشود و باتوجه به سلیقه و دکوراسیون منزل خود می توانید از لوازم مختلف استفاده کنید و بدین طریق فضا را کاربردی تر و زیبتر کنید. شیشه بالکن برای مواقعی کاربرد دارد که خطر سقوط افراد از بالکن یا تراس را کاهش دهد. برای شیشه بالکنی که نصب شده، می توان در موقع بازشو بودن به آرامی به طرف دیوار حرکت کرد و با آن مماس شد. درواقع پنل هایی دارد که با کمک یک دستگیره قابلیت باز و بسته شدن دارد. بعد از باز شدن تمامی پنل ها میتوان آنها را قفل کرد تا مانع بسته شدن و حرکت کردن احتمالی در اثر باد شود. این عمل با استفاده از نوارهایی که در دیوار جاسازی شده ممکن میشود.

انواع بالکن شیشه ای,طرح شیشه بالکن,شیشه بالکن بدون قابانتخاب شیشه بالکن برای بالکن‌های کوچک و دلگیر، آن‌ها را بزرگ‌تر و دلفریب تر می‌کند

انواع بالکن شیشه ای

از انواع بالکن شیشه ای میتوان موارد زیر را نام برد:

* شیشه بالکن بدون قاب:

شیشه بالکن بدون قاب به اینصورتست که سطح مابین دیوارها را بطور کامل می پوشاند و فقط از اتصالات عمودی در فواصل زیاد قابل استفاده است. فضای دنج بالکن سبب حفاظت شما از مواردی همچون سر و صدا، باد، حشرات موذی، باران، سرما و گرما میشود. درصورت طراحی و تعبیه پنجره ها در شرایط مختلف آب و هوا میتواند باعث افزایش انعطاف آنها شد. این شیشه ها قابلیت اتصال به دیواره و یا سقف را دارند، ولی در نما یا دیوارها سبب ایجاد هیچ تخریبی نمی شوند و معمولا بین هشت تا ده میلی متر، قطر دارند. این نوع شیشه، قابلیت دید وسیع و بدون مزاحمت را بوجود می آورد.

* شیشه بالکن ریلی:

طراحی شیشه بالکن ریلی، به اینصورتست که پنل های شیشه بر روی ریل حرکت می کنند، به همین خاطر فضای کمی را اشغال می کنند. بالکن در این نوع شیشه به صورت L شکل در انتهای دیوار جمع می شود که همین فضای اشغال شده به میزان کم این قابلیت را برایتان فراهم می کند تا هر تغییری در فضای بالکن ایجاد کنید. بدین ترتیب شیشه بالکن ریلی در فضای کمی نصب میشود. نصب شیشه ریلی بالکن در حالت عادی بمدت یک روز زمانبر است البته در شرایطی که بالکن، بزرگ باشد و شرایط نصب فراهم شده باشد و گرنه این زمان ، افزایش پیدا میکند.

* شیشه بالکن پنجره ای:

پنجره بالکن، نام دیگر شیشه بالکن پنجره ای می باشد. پنجره بالکن درواقع به نوعی از شیشه بالکن گفته میشود که نحوه ی باز و بسته شدنش به صورت پنجره می باشد. پنجره بالکن از تمام مزایای شیشه های بالکن برخوردار است و فقط از نظر ظاهر با انواع شیشه بالکن متفاوت است.

* شیشه بالکن تاشو:

یکی از خصوصیات شیشه بالکن تاشو همانند شیشه بالکن ریلی میباشد به این صورت که در آن از پانل های هم اندازه استفاده میشود. شیشه بالکن تاشو درواقع به یک نوع شیشه بالکن گفته میشود که میتوانید پنل های شیشه ای را در صورت تمایل در کنار هم در گوشه ای از کار، جمع کنید. شیشه بالکن تاشو در اماکنی مثل نمایشگاه های ماشین، پاسیو و کافی شاپ ها، بالکن ها و رستوران ها کاربرد دارد.

شیشه بالکن بدون قاب,شیشه بالکن پنجره ای,شیشه بالکن تاشوشما میتوانیداز شیشه بالکن دربسیاری از اماکن مانند ساختمان های ادرای، تجاری و … استفاده کنید

* نرده شیشه ای بالکن:

گاهی وقت ها مشتری ترجیح می دهد از نرده شیشه بجای شیشه بالکن استفاده کند چون انجام چنین کاری برای تراس مقرون به صرفه تر است. نرده شیشه ای ویژگی ها و خصوصیات بالکن شیشه ای را ندارد. از نرده شیشه ای در بعضی مناطق به علت معتدل بودن آب و هوا به منظور ایجاد محافظ برای بالکن استفاده می شود. نصب نرده در مناطقی مناسب است که معتدل باشد و آب و هوای مناسب داشته باشد و همچنین شهرهای کوچکی که مشکل آلودگی هوا و صوتی نداشته باشد.

هدف اصلی استفاده از شیشه بالکن

هدف اصلی استفاده از شیشه بالکن، به منظور حفاظت بوده که البته از مزایای شیشه بالکن می توان به زیبایی ساختمان اشاره کرد.

کاربرد شیشه بالکن

افراد بسیاری، شیشه بالکن را در تراس و بالکنشان نصب می کنند و به آن گل خانه شیشه ای می گویند. انواع متعددی از شیشه های بالکن وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی ها و مزیت های متنوعیست که در تراس از آن استفاده میکنند. این شیشه ها در تراس، زیبایی بسیار بی نظیر و خاصی را بوجود می آورد. به همین علت نسبت به قبل، کاربردشان بیشتر شده است. افردی که با مشکل کمبود فضا در محیط خانه شان رو به رو هستند از شیشه بالکن استفاده می کنند تا در خانه خود، یک فضای جداگانه و ایمنی را داشته باشند. یکی از ویژگی های مهم شیشه بالکن، قابلیت باز و بسته شدن آن میباشد و به همین علت بسیاری از افراد به آن جذب شده اند چون میتوانند فضای تراس را در فصل زمستان، گرم نگه دارند و در فصل تابستان از هوای بیرون لذت ببرند.

از کاربردهای شیشه بالکن علاوه بر تراس خانه ها می توان به اماکنی مثل ساختمان های ادرای، تجاری و … اشاره کرد. همچنین از این شیشه ها در استخرها هم استفاده می شود، چون امنیت و زیبایی فضای استخر را افزایش می دهد. بسیاری از افراد به منظور زیباتر و لوکس تر کردن فضای استخرشان از شیشه بالکن در نمای داخلی آن استفاده می کنند.

رنگ های مورد استفاده در شیشه بالکن

معمولا از شیشه های شفاف بالکن در طراحی ها استفاده می کنند ولی درصورت مقاومت بیشتر از عنصر آهن استفاده می شود، از این رو رنگ این شیشه به سبزی می زند. ضخامت شیشه ها با هم‌دیگر فرق دارد. درصورت تمایل به خنثی سازی رنگ سبز شیشه بالکن باید از محصول low ironاستفاده کنید که در بازار با نام های تجاری مختلف یافت می شود ولی معمولا قیمتشان گرانتر است. برای حفظ حریم خصوصی، بهتر است که از شیشه های مات در بالکن استفاده کنید با اینکه نمای بیرون قابل مشاهده نیست.

نرده شیشه ای بالکن,کاربرد شیشه بالکن,شرایط نصب شیشه بالکنشیشه بالکن حفاظی است که برای کاهش خطر سقوط افراد از بالکن و یا تراس اجرا می‌شود

شرایط نصب شیشه بالکن

با توجه به شرایط زیر می توان شیشه بالکن را نصب کرد:

- در صورتی که دیوارها مستحکم باشند یعنی پوشش آن ها سنگ یا بتن باشد.

- وقتی که سقف از استحکام بالایی( ترجیحاً قوطی آهن) برخوردار باشد.

- چنانچه سقف بالکن با کف بالکن هم راستا یا بلند تر باشد.

نگهداری از شیشه بالکن

شیشه بالکن به مراقبت نسبتا کمی نیاز دارد، فقط درصورت نیاز باید گرد و غبار را پاک کنید. معمولا مواد اسیدی یا قلیایی بر روی شیشه بالکن، بی اثر است. بنابراین، سطح شیشه بالکن در اثر آلودگی هوا و باران های اسیدی دچار خوردگی نمی شوند. تنها مراقبت موردنیاز برای بالکن های شیشه ای اینست که گاهی اوقات آ ن ها را تمیز کنید و مواضب باشید تا ضربه خیلی محکم به آنها وارد نشود تا بشکنند.

قیمت شیشه بالکن

با توجه به متراژ سازه مورد نظرتان می توان قیمت شیشه بالکن را تعيين کرد. همچنین عوامل تاثیر گذار دیگر در کاهش یا افزایش قیمت شیشه بالکن، نوع شیشه مورد استفاده و یراق آلات استفاده شده در طراحی سازه می باشد. شیشه نشکن بالکن درانواع شیشه بالکن متحرک و یا ثابت قابل استفاده است، درصورت نصب شیشه بالکن متحرک، یراق آلات بیشتری در آن استفاده میشود که در قیمت آن موثر است. با استفاده از فریم آلومینیومی و یا بدون فریم می توان، هر یک از این سازه ها را انتخاب کرد که بر قیمت شیشه بالکنی مؤثر است. همچنین هر چه میزان یراق آلاتی که در طراحی شیشه بالکن استفاده میشود از کیفیت بیشتری برخوردار باشد بر عملکرد شیشه بالکن و تراس مورد نظر مؤثر است که همین مورد، بر قیمت این متریال و سازه طراحی شده، اثر دارد.

قیمت شیشه بالکن,شرایط نصب شیشه بالکن,طرح شیشه بالکنشیشه بالکن محصولی است که در بالکن ها نصب می شود

مزایای استفاده از شیشه بالکن

> نظافت و شستشوی راحت باتوجه به شیشه ای بودن و متحرک بودن شیشه بالکن

> عدم نفوذ گرد و غبار ، سرما، گرما، برف، باران و آلودگی های هوا از شیشه بالکن به داخل منزل

> عایق بودن شیشه بالکن در برابر صوت، سرما، گرما و نفوذ آب ناشی از بارندگی به داخل تراس

> اضافه شدن فضای تراس به فضای خانه و در نتیجه افزایش مساحت آن

> ایجاد یک فضای نشیمن خصوصی در تراس شیشه ای

> ایمنی بیشتر و مقاومت بالای شیشه بالکن

> شیشه بالکن، مکانی برای پرورش انواع گل و گیاه آپارتمانی

> شیشه بالکن، روشی برای جلوگیری از اتلاف انرژی در فصل های مختلف مثل زمستان و تابستان

> کاهش ۷۰ درصدی الودگی صوتی با نصب شیشه بالکن

طرح شیشه بالکن,شرایط نصب شیشه بالکن,کاربرد شیشه بالکنبرخی افراد از شیشه بالکن به عنوان گلخانه شیشه ای استفاده می نمایند

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 15
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
عین القضات همدانی زندگینامه عین القضات همدانی عارف و شاعر قرن ششم هجری

تاریخ تولد: سال ۴۹۲ هجری قمری

محل تولد: همدان، ایران

حرفه: حکیم، نویسنده، شاعر، مفسر قرآن، محدث و فقیه

مدت عمر: ۳۳ سال

درگذشت: در ششم جمادی‌الثانی سال ۵۲۵ هجری قمری

ادامه
اسماعیل محرابی بیوگرافی اسماعیل محرابی؛ بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۲۳

محل تولد: تنکابن، مازندران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش