یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۰۹۱

همه چیز درباره بازسازی منزل

بازسازی منزل,نکات مهم درباره بازسازی منزلنکات بازسازی منزل
بازسازی منازل در میان مردم طرفداران بسیاری پیدا کرده زیرا مردم بعد از یافتن خانه موردعلاقه خود دوست دارند دکوراسیون داخلی آن را نیز براساس معیارهای موردنظرشان تکمیل کرده و بازسازی کنند. این موضوع شامل ابعاد گوناگونی است که در ادامه این مطلب سرپوش به آنها اشاره می شود.

بازسازی منازل:

بازسازی منازل دارای ابعاد گوناگونی است که شامل تعویض کمد، کابینت آشپزخانه، تغییر در تیغه بندی دیوارها، کف سازی، استفاده از سقف های کاذب، تغییر مکان حمام و دستشویی و... می باشد. در بازسازی یک خانه تمامی اعمال شامل سیستم های سرمایش و گرمایش، تاسیسات، لوله کشی، رفع نم سرویس ها و سالن مورد بررسی قرار می گیرد. از طرفی دارای سایر تغییرات مانند کاغذ دیواری , لمینیت , تعویض پنجره ها , تعویض درب ها نیز خواهد بود. 

مراحل بازسازی منازل:

تصمیم گیری در اجرا و انتخاب نوع پوشش دیوار ها:

در این مرحله از بازسازی منزل بیشتر به بحث دکوراسیون داخلی خانه و طراحی آن می پردازیم. شما گزینه های زیادی روبروی خود دارید که یکی از آنها انتخاب پوشش دیوار خواهد بود. می توانید برای این آیتم از پنل های دکوراتیو سه بعدی , پوستر سه بعدی, آجر قفقازی, دیوار پوش , سنگ دکوراتیو، رنگ ,شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری و... استفاده کنید. 

در این مرحله بهترین نوع پوشش دیوار خانه انتخاب می شود، به دلیل اهمیت این موضوع توصیه می شود نمونه های ارائه شده را به دقت بررسی کرده و به اصول معماری داخلی توجه داشته باشید. 

بازسازی منزل,اصول بازسازی منزلنکات بازسازی منزل؛ مراحل انجام

نحوه چیدمان و طراحی منزل:

هرچه قدر هم که برای بازسازی منزلتان هزینه پرداخت کرده باشید، زمانی ارزش پیدا می کند که شما چیدمان درستی برای دکور داخلی خود انتخاب کنید به صورت که با سایر اجزا دارای هماهنگی و هارمونی باشند. برای این کار باید طرح و نحوه چیدمان را به صورا اصولی و زیبا درنظر داشته باشید. 

باید توجه کرد که رد مبحث بازسازی خانه ها استفاده از ایده های مبتکرانه و نو بسیار اهمیت دارد، به همین دلیل باید زمان بیشتری را اختصاص دهید. 

بازسازی منزل,مراحل بازسازی منازلنکات بازسازی منزل؛ نحوه چیدمان و طراحی

رنگ سقف و دیوارها:

در این مرحله از بازسازی باید توجه کنید که کدام نوع طراخی و نقاشی بیشتر به سلیقه و دکور خانه شما نزدیک تر است. معمولا در ایران افراد خانه هایی با رنگ های سفید و مکمل های آن را ترجیح می دهند اما استفاده از رنگ های طوسی، آبی، سبز و... می تواند زیبا باشد، اما به طورکلی انتخاب رنگ در بازسازی منازل موضوعی کاملا سلیقه ای است که بسته به نظر کارفرما یا صاحبخانه تعیین خواهد شد.

تغییر و نوسازی کف خانه:

بعد از انجام مراحل اشاره شده باید کفپوش هایی مناسب با خانه را انتخاب کنید. هر کدام از انواع کفپوش ها دارای مشتری خاص خود هستند که می توانید در این خصوص با متخصص مشورت کنید. 

بازسازی آشپزخانه:

یکی از نکاتی که در خصوص بازسازی منازل باید به آن توجه کرد آشپزخانه می باشد که از دیدگاه همه افراد به عنوان قلب خانه معرفی می شود. خانم های ایرانی معمولا بیشترین زمان خود را در این مکان می گذرانند پس باید محیطی دلنشین، زیبا و اصولی داشته باشد. این موضوع در آشپزخانه های امروزی که بیشتر در معرض دید هستند اهمیت دارد. بازسازی این قسمت شامل؛ تعویض کابینت ها , تخریب دیوارها , رنگ ,تخریب آرک های قدیمی و رابیتس کاری ها , استفاده از کناف در سقف ,نوسازی و یا حتی در صورت لزوم جابه جایی لوله کشی ها , کف سازی , کاشی بین کابینت و... می شود. 

درصورتی که قصد بازسازی آشپزخانه را دارید به این صورت که تمام آن را تغییر دهید هزینه ها بسیار هنگفت خواهند شد، به همین دلیل از روش هایی استفاده می شوند که بتوانند هزینه ها را تا حد قابل قبولی کاهش داده و تغییرات را به صورت مطلوب ایجاد کنند، یکی از این روش ها این است که به جای تغییر کامل کابینت ها می توان فقط نمای آن را تغییر بدهیم و داخل کابینت را فقط نوسازی کنیم. 

توجه کنید درباره تعویض کابینت ها اگر شما طرح های کلاسیک را می پسندید کابینت های ممبران مدلی مناسب خواهند بود و اگر دنبال مدلی مدرن هستید های گلاس گزینه زیبایی است. 

بازسازی منزل,بازسازی آشپزخانهنکات بازسازی منزل؛ بازسازی آشپزخانه

نکات مورد توجه در بازسازی آشپزخانه:

- همخوانی داشتن اشپزخانه با دیگر اجزای خانه

- طراحی مناسب سقف اشپزخانه.

- تعیین درست ارتفاع کابینت ها

- نوسازی درب های کابینت و یا تعویض کلی

- ساختن یک کانتر زیبا برای ورودی آشپزخانه

- نو سازی کف آشپزخانه

- استفاده از ابزارالات و وسایل جدید و مدرن

- بهره بردن  از ساختار جزیره ای

بازسازی منزل,نکات بازسازی آشپزخانه منزلنکات بازسازی آشپزخانه منزل

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی:

یکی دیگر از نکاتی که باید در بازسازی منازل مورد توجه قرار داد تغییر مکان حمام و سرویس بهداشتی است. درخصوص بازسازی حمام و دستشویی درصورتی که مجریان بعد از بازدید این موضوع را تشخیص دادند که شیرآلات نیاز به تعویص دارند بهتر است این کار را انجام دهید، برای این موضوع هزینه های زیادی به شما تحمیل خواهد شد، به خصوص اگر جابجایی از یک دیوار به دیواری دیگر باشد. 

برای مثال برای بازسازی یک وان قدیمی درصورتی که قصد جابجایی آن را دارید باید هزینه این موضوع که شامل جایجایی، تغییر لوله کشی ها و جابجایی تمام وسایل و خرابی ها است را درنظر داشته باشید، همه این موارد سبب می شود که براق کردن همان وان قدیمی و صیقل دادن آن گزینه بهتری باشد که با نصف مبلغ، جذابیت، سادگی و زیبایی را به حمام شما خواهد داد. 

برای بازسازی دستشویی و حمام در گام اول باید گزینه بندی داشته باشید. از جمله معمولی ترین مراحلی که برای بازسازی این بخش از خانه درنظر می گیرند عایق بندی دیوار و کف ها , تعمیر لوله کشی ها و تاسیسات،اجرای سقف کناف ، نقاشی دیوار ها و تعویض کاشی ها دیوار و بین کابینتها ، تعویض شیر آلات ها، بازسازی تهویه این مکان ها ، جابه جایی کاسه توالت با فرنگی و طراحی قفسه ها و... است. البته باید توجه کرد گاهی می توان با یک عنصر ساده و کم هزینه تاحد زیادی حمام و دسشویی را زیباتر کرد. 

بازسازی منزل,بازسازی حمام و دستشویی منزلنکات بازسازی حمام و دستشویی منزل

بازسازی اتاق خواب:

یکی از موارد بسیار مهمی که درخصوص بازسازی منازل باید به آن توجه داشت اتاق خواب است. بازسازی این بخش معمولا نسبت به فردی انجام می شود که قصد سکونت در اتاق را دارد. برای مثال اگر اتاق خواب برای یک دختربچه باشد از رنگ های شاد و روشن استفاده می شود. 

باید درنظر داشت در مراحل بازسازی اتقا خواب ابتدا باید موقعیت قرارگیری کمد دیواری را مشخص کرد، این آیتم یکی از مهترین وسایل کاربردی در اتاق می باشد که بسته به متراژ آن براساس اندازه تخت خواب تعیین می شود، برای مثال اگر تخت خواب یک نفره باشد باید کمد دیواری بزرگتری را به کار گرفت اما اگر تخت دونفره باشد، باید کمد دیواری کوچکتری ساخت. 

در منازل قدیمی معمولا از طریق دیوارکشی و چهارچوب فلزی کمد دیواری ها اجرا می شدند از آنجایی که مصالح به کرارفته حجم زیادی داشتند فضای زیادی از کمد تحت اشغال درمی آمد، البته امروزه در بازسازی اتاق خواب از کمد دیواری های MDF که قطر دیوارهای آن‌ها بسیار کم اما با مقاومت بالا می‌باشد استفاده می‌گردد.

بازسازی منزل,بازسازی اتاق خواب منزلنکات بازسازی اتاق خواب منزل

نکات مهم و اصول بازسازی ساختمان:

بازسازی یک خانه می تواند تغییرات گسترده ای در طراحی داخلی منزل شما درپی داشته باشد یا تنها در برخی از تغییرات جزئی را درپی داشته باشد. برای مثال بازسازی کلی شامل تغییر در مواردی مانند سیستم‌های سرمایش و گرمایش، تاسیسات و لوله‌کشی‌ها، وضعیت کف و دیوارهای منزل، حمام و سرویس بهداشتی، آشپزخانه، کابینت‌ها، اتاق‌ها، کمدهای دیواری و... نیز خواهد شد. از طرفی ممکن است برای استفاده مناسب از فضای داخلی منزل نیاز داشته باشید که تیغه بندی را اصلاح کرده و تغییر دهید. درخصوص بازسازی منازل مهمترین نکاتی که باید به آنها توجه داشته باشید شامل موارد زیر می باشند: 

تعیین بودجه:

مهمترین مسئله ای که باید پیش از شروع هر پروژه ای به آن توجه داشته باشید میزان توانایی مالی برای شروع کار است. شما نمی توانید با یک بودجه محدود تغییرات چشمگیری را ایجاد کرده و بسیاری از مشکلات منزل خود را از بین ببرید. 

داشتن هدف و برنامه:

بعد از تعیین بودجه باید بدانید که هدف شا از بازسازی چیست برای مثال می خواهید اتاق را حدف کرده و به پذیرایی اضافه کنید؟ آیا آشپزخانه شما نیاز به تغییرات دارد؟ پس باید درباره تمامی موارد فکر کرده و سپس اقدام کنید. 

بازسازی منزل,نکات بازسازی منزلنکات بازسازی منزل؛ تعیین هدف و برنامه

مشورت با شرکت بازسازی:

بعد از اینکه با چند شرکت ساختمانی مشورت کردید باید بهترین گزینه را نیز انتخاب کنید. برای انتخاب شرکت

معیارهایی مدنظر هستند که شامل موارد زیر می باشند: 

شرکتی را انتخاب کنید که همه چیز را به صورت شفاف و روشن مشخص کند درصورتی که می خواهید از مصالح و تاسیسات استفاده کنید چه مقدار در اجرای کار دقیق هستند. آنها باید توانند تضمین لازم را به شما بدهند و بعد از اتمام پروژه مورد نظر پاسخگوی هرگونه مشکل احتمالی باشند. توجه داشته باشید که شرکت موردنظر باید مجوز لازم برای فعالیت را دارا باشند.  

تعیین نحوه چیدمان:

هرمقدار هم که برای بازسازی خانه خود هزینه کرده باشید، زمانی ارزش خواهد داشت که شما با نحوه چیدمان و طراحی داخلی منزل آشنایی داشته باشید به طوری که هارمونی مناسبی ایجاد کرده و برای هرچه زیباتر شدن خانه خود تلاش کنید. پس تلاش برای بازسازی منازل و طراحی داخلی می تواند درکنار هم جلوه و زیبایی داشته باشد. 

هرچقدر هم که برای بازسازی خانه خود هزینه کرده باشید، زمانی این هزینه دارای ارزش می‌باشد که با نحوه چیدمان و طراحی داخلی منزل شما هارمونی مناسبی داشته باشد و باعث زیبایی هرچه بیشتر خانه شما شود.

بنابراین تلاش کنید تا در بازسازی داخلی منزل خود طراحی و دکوراسیون داخلی جدید و زیبایی را در نظر بگیرید.

طراحی مبتکرانه در بازسازی داخلی منازل از اهمیت بسیار زیادی برخودار است پس باید زمان بیشتری را به آن اختصاص دهید. برای این کار شما می توانید طراحی های متنوع و سبک های مختلف را به نسبت فضای خود بسنجید.

بازسازی منزل,نحوه چیدمان و طراحی منزلنکات بازسازی منزل؛ تعیین نحوه چیدمان

انتخاب پوشش دیوارها:

یکی دیگر از نکات مهم درخصوص بازسازی منازل انتخاب کردن نوع پوشش دیوارها است که بیشتر به بحث دکوراسیون داخلی مربوط می شود. انتخاب های متنوعی در این خصوص وجود دارند که می توانید از آنها به عنوان گزینه های مناسب استفاده کنید. 

از جمله این موارد می توان به پنل‌های دکوراتیو سه بعدی، پوستر سه بعدی، دیوارپوش، سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری و... اشاره کرد. در این مرحله شما باید درباره بهترین نوع پوشش دیوارها تصمیم بگیرید. البته بهتر است که پیش از انتخاب نوع پوشش بررسی های لازم را انجام داده و سپس براساس اصول معماری داخلی تصمیم بگیرید. درصورتی که در انتخاب خود دچار تردید شدید می توانید از مشاوره های آپارتمان استفاده کنید. 

بازسازی منزل,طراحی و بازسازی خانه نکات بازسازی منزل؛ انتخاب پوشش دیوارها

انتخاب متریال کف:

بعد از اینکه موارد عنوان شده به صورت اصولی و درست اجرا شدند باید طرح و جنس کف را انتخاب کرده و اجرا کنید. این موضوع بستگی به سلیقه فرد و سبک زندگی او دارد که ممکن است پوشش پارکت، سرامیک، سنگ و... را برای منزل خود انتخاب کند. 

بازسازی منزل,بازسازی ساختماننکات بازسازی منزل؛ انتخاب متریال کف

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 16
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
ویژه سرپوش