شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۰۹۱

همه چیز درباره بازسازی منزل

بازسازی منزل,نکات مهم درباره بازسازی منزلنکات بازسازی منزل
بازسازی منازل در میان مردم طرفداران بسیاری پیدا کرده زیرا مردم بعد از یافتن خانه موردعلاقه خود دوست دارند دکوراسیون داخلی آن را نیز براساس معیارهای موردنظرشان تکمیل کرده و بازسازی کنند. این موضوع شامل ابعاد گوناگونی است که در ادامه این مطلب سرپوش به آنها اشاره می شود.

بازسازی منازل:

بازسازی منازل دارای ابعاد گوناگونی است که شامل تعویض کمد، کابینت آشپزخانه، تغییر در تیغه بندی دیوارها، کف سازی، استفاده از سقف های کاذب، تغییر مکان حمام و دستشویی و... می باشد. در بازسازی یک خانه تمامی اعمال شامل سیستم های سرمایش و گرمایش، تاسیسات، لوله کشی، رفع نم سرویس ها و سالن مورد بررسی قرار می گیرد. از طرفی دارای سایر تغییرات مانند کاغذ دیواری , لمینیت , تعویض پنجره ها , تعویض درب ها نیز خواهد بود. 

مراحل بازسازی منازل:

تصمیم گیری در اجرا و انتخاب نوع پوشش دیوار ها:

در این مرحله از بازسازی منزل بیشتر به بحث دکوراسیون داخلی خانه و طراحی آن می پردازیم. شما گزینه های زیادی روبروی خود دارید که یکی از آنها انتخاب پوشش دیوار خواهد بود. می توانید برای این آیتم از پنل های دکوراتیو سه بعدی , پوستر سه بعدی, آجر قفقازی, دیوار پوش , سنگ دکوراتیو، رنگ ,شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری و... استفاده کنید. 

در این مرحله بهترین نوع پوشش دیوار خانه انتخاب می شود، به دلیل اهمیت این موضوع توصیه می شود نمونه های ارائه شده را به دقت بررسی کرده و به اصول معماری داخلی توجه داشته باشید. 

بازسازی منزل,اصول بازسازی منزلنکات بازسازی منزل؛ مراحل انجام

نحوه چیدمان و طراحی منزل:

هرچه قدر هم که برای بازسازی منزلتان هزینه پرداخت کرده باشید، زمانی ارزش پیدا می کند که شما چیدمان درستی برای دکور داخلی خود انتخاب کنید به صورت که با سایر اجزا دارای هماهنگی و هارمونی باشند. برای این کار باید طرح و نحوه چیدمان را به صورا اصولی و زیبا درنظر داشته باشید. 

باید توجه کرد که رد مبحث بازسازی خانه ها استفاده از ایده های مبتکرانه و نو بسیار اهمیت دارد، به همین دلیل باید زمان بیشتری را اختصاص دهید. 

بازسازی منزل,مراحل بازسازی منازلنکات بازسازی منزل؛ نحوه چیدمان و طراحی

رنگ سقف و دیوارها:

در این مرحله از بازسازی باید توجه کنید که کدام نوع طراخی و نقاشی بیشتر به سلیقه و دکور خانه شما نزدیک تر است. معمولا در ایران افراد خانه هایی با رنگ های سفید و مکمل های آن را ترجیح می دهند اما استفاده از رنگ های طوسی، آبی، سبز و... می تواند زیبا باشد، اما به طورکلی انتخاب رنگ در بازسازی منازل موضوعی کاملا سلیقه ای است که بسته به نظر کارفرما یا صاحبخانه تعیین خواهد شد.

تغییر و نوسازی کف خانه:

بعد از انجام مراحل اشاره شده باید کفپوش هایی مناسب با خانه را انتخاب کنید. هر کدام از انواع کفپوش ها دارای مشتری خاص خود هستند که می توانید در این خصوص با متخصص مشورت کنید. 

بازسازی آشپزخانه:

یکی از نکاتی که در خصوص بازسازی منازل باید به آن توجه کرد آشپزخانه می باشد که از دیدگاه همه افراد به عنوان قلب خانه معرفی می شود. خانم های ایرانی معمولا بیشترین زمان خود را در این مکان می گذرانند پس باید محیطی دلنشین، زیبا و اصولی داشته باشد. این موضوع در آشپزخانه های امروزی که بیشتر در معرض دید هستند اهمیت دارد. بازسازی این قسمت شامل؛ تعویض کابینت ها , تخریب دیوارها , رنگ ,تخریب آرک های قدیمی و رابیتس کاری ها , استفاده از کناف در سقف ,نوسازی و یا حتی در صورت لزوم جابه جایی لوله کشی ها , کف سازی , کاشی بین کابینت و... می شود. 

درصورتی که قصد بازسازی آشپزخانه را دارید به این صورت که تمام آن را تغییر دهید هزینه ها بسیار هنگفت خواهند شد، به همین دلیل از روش هایی استفاده می شوند که بتوانند هزینه ها را تا حد قابل قبولی کاهش داده و تغییرات را به صورت مطلوب ایجاد کنند، یکی از این روش ها این است که به جای تغییر کامل کابینت ها می توان فقط نمای آن را تغییر بدهیم و داخل کابینت را فقط نوسازی کنیم. 

توجه کنید درباره تعویض کابینت ها اگر شما طرح های کلاسیک را می پسندید کابینت های ممبران مدلی مناسب خواهند بود و اگر دنبال مدلی مدرن هستید های گلاس گزینه زیبایی است. 

بازسازی منزل,بازسازی آشپزخانهنکات بازسازی منزل؛ بازسازی آشپزخانه

نکات مورد توجه در بازسازی آشپزخانه:

- همخوانی داشتن اشپزخانه با دیگر اجزای خانه

- طراحی مناسب سقف اشپزخانه.

- تعیین درست ارتفاع کابینت ها

- نوسازی درب های کابینت و یا تعویض کلی

- ساختن یک کانتر زیبا برای ورودی آشپزخانه

- نو سازی کف آشپزخانه

- استفاده از ابزارالات و وسایل جدید و مدرن

- بهره بردن  از ساختار جزیره ای

بازسازی منزل,نکات بازسازی آشپزخانه منزلنکات بازسازی آشپزخانه منزل

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی:

یکی دیگر از نکاتی که باید در بازسازی منازل مورد توجه قرار داد تغییر مکان حمام و سرویس بهداشتی است. درخصوص بازسازی حمام و دستشویی درصورتی که مجریان بعد از بازدید این موضوع را تشخیص دادند که شیرآلات نیاز به تعویص دارند بهتر است این کار را انجام دهید، برای این موضوع هزینه های زیادی به شما تحمیل خواهد شد، به خصوص اگر جابجایی از یک دیوار به دیواری دیگر باشد. 

برای مثال برای بازسازی یک وان قدیمی درصورتی که قصد جابجایی آن را دارید باید هزینه این موضوع که شامل جایجایی، تغییر لوله کشی ها و جابجایی تمام وسایل و خرابی ها است را درنظر داشته باشید، همه این موارد سبب می شود که براق کردن همان وان قدیمی و صیقل دادن آن گزینه بهتری باشد که با نصف مبلغ، جذابیت، سادگی و زیبایی را به حمام شما خواهد داد. 

برای بازسازی دستشویی و حمام در گام اول باید گزینه بندی داشته باشید. از جمله معمولی ترین مراحلی که برای بازسازی این بخش از خانه درنظر می گیرند عایق بندی دیوار و کف ها , تعمیر لوله کشی ها و تاسیسات،اجرای سقف کناف ، نقاشی دیوار ها و تعویض کاشی ها دیوار و بین کابینتها ، تعویض شیر آلات ها، بازسازی تهویه این مکان ها ، جابه جایی کاسه توالت با فرنگی و طراحی قفسه ها و... است. البته باید توجه کرد گاهی می توان با یک عنصر ساده و کم هزینه تاحد زیادی حمام و دسشویی را زیباتر کرد. 

بازسازی منزل,بازسازی حمام و دستشویی منزلنکات بازسازی حمام و دستشویی منزل

بازسازی اتاق خواب:

یکی از موارد بسیار مهمی که درخصوص بازسازی منازل باید به آن توجه داشت اتاق خواب است. بازسازی این بخش معمولا نسبت به فردی انجام می شود که قصد سکونت در اتاق را دارد. برای مثال اگر اتاق خواب برای یک دختربچه باشد از رنگ های شاد و روشن استفاده می شود. 

باید درنظر داشت در مراحل بازسازی اتقا خواب ابتدا باید موقعیت قرارگیری کمد دیواری را مشخص کرد، این آیتم یکی از مهترین وسایل کاربردی در اتاق می باشد که بسته به متراژ آن براساس اندازه تخت خواب تعیین می شود، برای مثال اگر تخت خواب یک نفره باشد باید کمد دیواری بزرگتری را به کار گرفت اما اگر تخت دونفره باشد، باید کمد دیواری کوچکتری ساخت. 

در منازل قدیمی معمولا از طریق دیوارکشی و چهارچوب فلزی کمد دیواری ها اجرا می شدند از آنجایی که مصالح به کرارفته حجم زیادی داشتند فضای زیادی از کمد تحت اشغال درمی آمد، البته امروزه در بازسازی اتاق خواب از کمد دیواری های MDF که قطر دیوارهای آن‌ها بسیار کم اما با مقاومت بالا می‌باشد استفاده می‌گردد.

بازسازی منزل,بازسازی اتاق خواب منزلنکات بازسازی اتاق خواب منزل

نکات مهم و اصول بازسازی ساختمان:

بازسازی یک خانه می تواند تغییرات گسترده ای در طراحی داخلی منزل شما درپی داشته باشد یا تنها در برخی از تغییرات جزئی را درپی داشته باشد. برای مثال بازسازی کلی شامل تغییر در مواردی مانند سیستم‌های سرمایش و گرمایش، تاسیسات و لوله‌کشی‌ها، وضعیت کف و دیوارهای منزل، حمام و سرویس بهداشتی، آشپزخانه، کابینت‌ها، اتاق‌ها، کمدهای دیواری و... نیز خواهد شد. از طرفی ممکن است برای استفاده مناسب از فضای داخلی منزل نیاز داشته باشید که تیغه بندی را اصلاح کرده و تغییر دهید. درخصوص بازسازی منازل مهمترین نکاتی که باید به آنها توجه داشته باشید شامل موارد زیر می باشند: 

تعیین بودجه:

مهمترین مسئله ای که باید پیش از شروع هر پروژه ای به آن توجه داشته باشید میزان توانایی مالی برای شروع کار است. شما نمی توانید با یک بودجه محدود تغییرات چشمگیری را ایجاد کرده و بسیاری از مشکلات منزل خود را از بین ببرید. 

داشتن هدف و برنامه:

بعد از تعیین بودجه باید بدانید که هدف شا از بازسازی چیست برای مثال می خواهید اتاق را حدف کرده و به پذیرایی اضافه کنید؟ آیا آشپزخانه شما نیاز به تغییرات دارد؟ پس باید درباره تمامی موارد فکر کرده و سپس اقدام کنید. 

بازسازی منزل,نکات بازسازی منزلنکات بازسازی منزل؛ تعیین هدف و برنامه

مشورت با شرکت بازسازی:

بعد از اینکه با چند شرکت ساختمانی مشورت کردید باید بهترین گزینه را نیز انتخاب کنید. برای انتخاب شرکت

معیارهایی مدنظر هستند که شامل موارد زیر می باشند: 

شرکتی را انتخاب کنید که همه چیز را به صورت شفاف و روشن مشخص کند درصورتی که می خواهید از مصالح و تاسیسات استفاده کنید چه مقدار در اجرای کار دقیق هستند. آنها باید توانند تضمین لازم را به شما بدهند و بعد از اتمام پروژه مورد نظر پاسخگوی هرگونه مشکل احتمالی باشند. توجه داشته باشید که شرکت موردنظر باید مجوز لازم برای فعالیت را دارا باشند.  

تعیین نحوه چیدمان:

هرمقدار هم که برای بازسازی خانه خود هزینه کرده باشید، زمانی ارزش خواهد داشت که شما با نحوه چیدمان و طراحی داخلی منزل آشنایی داشته باشید به طوری که هارمونی مناسبی ایجاد کرده و برای هرچه زیباتر شدن خانه خود تلاش کنید. پس تلاش برای بازسازی منازل و طراحی داخلی می تواند درکنار هم جلوه و زیبایی داشته باشد. 

هرچقدر هم که برای بازسازی خانه خود هزینه کرده باشید، زمانی این هزینه دارای ارزش می‌باشد که با نحوه چیدمان و طراحی داخلی منزل شما هارمونی مناسبی داشته باشد و باعث زیبایی هرچه بیشتر خانه شما شود.

بنابراین تلاش کنید تا در بازسازی داخلی منزل خود طراحی و دکوراسیون داخلی جدید و زیبایی را در نظر بگیرید.

طراحی مبتکرانه در بازسازی داخلی منازل از اهمیت بسیار زیادی برخودار است پس باید زمان بیشتری را به آن اختصاص دهید. برای این کار شما می توانید طراحی های متنوع و سبک های مختلف را به نسبت فضای خود بسنجید.

بازسازی منزل,نحوه چیدمان و طراحی منزلنکات بازسازی منزل؛ تعیین نحوه چیدمان

انتخاب پوشش دیوارها:

یکی دیگر از نکات مهم درخصوص بازسازی منازل انتخاب کردن نوع پوشش دیوارها است که بیشتر به بحث دکوراسیون داخلی مربوط می شود. انتخاب های متنوعی در این خصوص وجود دارند که می توانید از آنها به عنوان گزینه های مناسب استفاده کنید. 

از جمله این موارد می توان به پنل‌های دکوراتیو سه بعدی، پوستر سه بعدی، دیوارپوش، سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری و... اشاره کرد. در این مرحله شما باید درباره بهترین نوع پوشش دیوارها تصمیم بگیرید. البته بهتر است که پیش از انتخاب نوع پوشش بررسی های لازم را انجام داده و سپس براساس اصول معماری داخلی تصمیم بگیرید. درصورتی که در انتخاب خود دچار تردید شدید می توانید از مشاوره های آپارتمان استفاده کنید. 

بازسازی منزل,طراحی و بازسازی خانه نکات بازسازی منزل؛ انتخاب پوشش دیوارها

انتخاب متریال کف:

بعد از اینکه موارد عنوان شده به صورت اصولی و درست اجرا شدند باید طرح و جنس کف را انتخاب کرده و اجرا کنید. این موضوع بستگی به سلیقه فرد و سبک زندگی او دارد که ممکن است پوشش پارکت، سرامیک، سنگ و... را برای منزل خود انتخاب کند. 

بازسازی منزل,بازسازی ساختماننکات بازسازی منزل؛ انتخاب متریال کف

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 16
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
ویژه سرپوش