شنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۷۰۰۶۶

معرفی انواع دیوار پوش بهمراه مزایا و معایب آن

دیوارپوش,دیوار پوش,دیوارپوش پی وی سیدیوارپوش زیبا برای پذیرایی
ساده ترین راه برای اینکه به فضای دکوراسیون داخلی، جلوه بیشتری بدهید، استفاده از دیوارپوش می باشد. از رایج ترین نمونه های تزیین دیوارها میتوان به رنگ یا کاغذ دیواری اشاره کرد ولی امروزه از انواع دیوارپوش برای طول عمر بیشتر و ظاهری متفاوت تر برای پوشش دیوارها استفاده میکنند.

دیوار پوش

دیوارپوش با توجه به نامش، به جنسی گفته میشود که با قرار گرفتن بر روی دیوار اصلی، آنرا می پوشاند. دیوارپوش موجب جلوه و زیبایی بیشتر به دکوراسیون داخلی خانه می شود. دیوارپوش، تنوع بالایی از نظر جنس و ظاهر دارد و دارای قابلیت های خاصی می باشد. باتوجه به کارکرد و ویژگی های دیوارپوش، انواع متنوعی از آن در بازار وجود دارد. معمولاً از دیوارپوش به دلایل متنوعی استفاده می کنند که در ادامه این دلایل عبارتند از:

- بخاطر رطوبت همیشگی دیوار، معمولا رنگ و کاغذ دیواری کردن آن منطقه بی تاثیر است؛ بگونه ای که لکه های زرد پس از مدتی دوباره خود نمایی میکنند.

- منطقه ای از دیوار دارای خرابیست بگونه ای که درصورت نصب دیوارپوش، از نظر زمانی و مادی بسیار مقرون به صرفه تر است.

- دیوارپوش برای مناطق تجاری و اداری که دربرابر استهلاک بسیاری هستند، مناسب است.

دیوارپوش های جدید,دیوار پوش سه بعدی,دیوار پوش پی وی سیتصاویر دیوار پوش

دیوارپوش ها متشکل از دونوع دیوارپوش های داخلی و خارجی می باشد. دیوارپوش های خارجی دربرابر عوامل محیطی، مقاومت بالایی از خود نشان می دهند که از این عوامل میتوان به بارش باران و تابش نور خورشید اشاره کرد. انواع دیوارپوش های خارجی شامل آجر، سنگ، ورق های کامپوزیت و … می باشند. دیوارپوش های داخلی نسبت به دیوارپوش های خارجی تنوع بیشتری دارند و برای انواع سلیقه های مناسب هستند. از این رو برای ایجاد طرح های متنوع و زیبا رقابت در بین تولیدکنندگان، بسیار بالاست.

انواع دیوارپوش

دیوارپوش ها از نظر جنس ساختاری و کاربردی به انواع مختلف ام دی اف و پی وی سی تقسیم میشوند. در ادامه با دیوارپوش های دیگر نظیر دیوارپوش چرمی، دیوارپوش چوبی، دیوارپوش سه بعدی، سنگی، آلومینیومی، شیشه ای آشنا شوید:

* دیوارپوش طرح چوب پی وی سی:

از انواع رایج دیوارپوش میتوان به دیوارپوش های پی وی سی اشاره کرد که در زمان استفاده و پس از نصب از مزایای زیادی برخوردارند. به این ترتیب که برای این نوع دیوراپوش ها کاربرد گسترده ای وجود دارد یعنی میتوان از آنها در حمام، اتاق ها و یا هر مکانی استفاده کرد؛ به این دلیل که دربرابر آب و آتش، مقاومت بالایی دارند و همچنین استحکام مطلوبی از خود دربرابر رطوبت نیز نشان می دهند.

دیوار پوش قابل شستشو,دیوارپوش چوبی,معرفی انواع دیوار پوشدیوارپوش چوبی

بنابراین مقاومت بالا در برابر حرارت و همچنین  طول عمر بالا از مزایای دیوارپوش پی وی سی محسوب می شود که شکل ظاهری و استحکام آن ها حتی بعد از استفاده طولانی مدت از این دیوارپوش حفظ میشود و همیشه زیبایی خود را دارد. در ضمن خاصیت آنتی باکتریال این نوع از دیوارپوش در دیوارپوش های کمی قابل مشاهده است، از این رو قابلیت استفاده از این نوع دیوارپوش با توجه به مزایایش، گستره است. دیوارپوش پی وی سی مزیت دیگری دارد که قابل شست و شو است و به راحتی تمیز میشود و بعنوان عایق حراراتی، مناسب هستند. البته این نکته را در نظر بگیرید که خالی بودن پشت دیوارپوش پی وی سی موجب میشود که در اثر ضربه و فشار، خسارت ببیند.

معرفی انواع دیوار پوش,دیوارپوش آلومینیومی,دیوارپوش شیشه ایعکس از دیوار پوش

* دیوار پوش ام دی اف:

دیوارپوش ام دی اف از دیگر دیوارپوش ها به شمار می رود که بهتر است با مزایا و معایب این دیوارپوش آشنا شوید و سپس با توجه به عوامل مختلف، آن را در دکوراسیون های داخلی متفاوت، نصب کنید. مزیت دیوارپوش ام دی اف اینست که طرح و نقش های متنوعی دارد و از روکش های زیبایی برای آنها استفاده میشود تا قابلیت استفاده از آن گسترده شود. این نوع از دیوارپوش ها از دوام بالایی در مقابل نور خورشید برخوردارند و با گذشت زمان، تغيير رنگی در آن ها مشاهده نمی شود. دیوارپوش های ام دی اف، مقاومت مناسبی را دربرابر انقباض و انبساط از خود نشان می دهند.

یکی از معایب دیوارپوش های ام دی اف اینست که از مقاومت در برابر حرارت برخوردار نیستند و حساسیت بسیار زیادی نسبت به عامل حرارت از خود نشان می دهند. از این رو برای اماکنی که رطوبت دارد استفاده از این نوع دیوار پوش، مناسب نیست.

دیوارپوش ام دی اف,دیوار پوش ارزان,دیوار پوشطراحی دیوار پوش لوکس

* دیوارپوش چرمی:

در اماکنی همچون لابی هتل ها، مجتمع های تجاری، مسکونی و مهدکودک ها میتوان از دیوارپوش چرمی استفاده کرد. این نوع دیوارپوش دربرابر حریق و صدا بعنوان یک عایق مناسب محسوب میشود و طرح های سه بعدی دارد.

* دیوارپوش سنگی:

دیوارپوش سنگی در مقایسه با مدل های دیگر دیوارپوش، استحکام و کیفیت بیشتری دارد. این نوع دیوارپوش دارای طرح های مختلف سنگی می باشد. سنگ ها با توجه به طرح های مورب و یا عمودی از هم متفاوت هستند. در زمان خرید دیوارپوش سنگی این نکته را در نظر بگیرید که روشن و تیره بودن رنگ سنگ باید با دکوراسیون شما هماهنگ باشد.

دیوارپوش چرمی,دیوارپوش پی وی سی,دیوارپوش کنافنمونه ای از دیوار پوش

* دیوارپوش آلومینیومی:

دیوارپوش آلومینیومی به قطعات کوچک آلومینیومی گفته میشود که طرح ها و رنگ های متنوعی دارد. یکی از مزیت های خوب این نوع دیوارپوش ها قابلیت چسبی بودن آنهاست که به راحتی نصب می شوند. قطر این کامپوزیت ها ۴ میلی متر است که برای هماهنگی با سقف کاذب آلومینیومی آشپزخانه ها در طرح ها و رنگ های مختلفی ارائه شده است.

* دیوارپوش چوبی:

به مجموعه ای از ورق های چوبی که در ابعاد و طرح های متنوعی تهیه میشود، دیوارپوش چوبی می گویند. از پانل چوبی با انواع رنگ ها میتوان برای زیباتر شدن طرح پوشش دیوار استفاده کرد. دوام دیوارپوش چوبی مناسب است اما به نگهداری در طولانی مدت نیاز دارد که از این رو میتوان بمنظور افزایش طول عمر مفید پانل چوبی از روکش استفاده کرد.

دیوار پوش pvc,قیمت دیوار پوش,دیوار پوش قابل شستشوعکس دیوار پوش چوبی

* دیوارپوش شیشه ای:

جديدترين راه برای اینکه فضاهای خالی در دکوراسیون داخلی را پر کنید استفاده از دیوارپوش های شیشه ای می باشد. انواع و رنگ های متنوعی از دیوارپوش های شیشه ای وجود دارد که طبق سلیقه و نوع دکوراسیون منزلتان میتوانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. دیوارپوش های شیشه ای با توجه به اینکه از قابلیت نشکن برخوردارند، مقاومت خوبی دربرابر حرارت و گرما از خود نشان می دهند. این نوع دیوار پوش در اماکنی کاربرد دارد که از آنها میتوان به فضای بین کابینت ها مثل قسمت های جدا شده سوپر مارکت کابینت و سطوح روی کابینت اشاره کرد.

مدل دیوارپوش,عکس دیوارپوش,مدل های جدید دیوارپوشانواع دیوار پوش جدید

* دیوارپوش سه بعدی:

در دیزاین منزل شما استفاده از دیوارپوش سه بعدی تاثیر بسزایی دارد. طرح های مدرن این دیوارپوش، طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. همچنین دیوارپوش سه بعدی، منزل شما را بطور چشمگیری زیبا میکند. طرح های ویژه و مدرنی از دیوارپوش سه بعدی در مقایسه با انواع دیوارپوش وجود دارد. افرادی که در دیزاین منزلشان به استفاده از طرح های خلاقانه و مدرن تمایل دارند، میتوانند از دیوارپوش سه بعدی استفاده کنند.

* دیوارپوش کناف:

از جديدترين دیوارپوش ها میتوان دیوارپوش کناف را نام برد. جنس این دیوارپوش ها از پنل های گچی می باشد که روکش آن کاغذیست. این دیوارپوش بخاطر سبک وزن بودنش دربرابر آتش، گرما، رطوبت و صدا مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. معمولاً کاربرد استفاده از دیوارپوش کناف در جاهای قوس دار می باشد، به این دلیل که براحتی نصب میشود و بعد از نصب به راحتی قابلیت رنگ کردن را دارند.

معرفی انواع دیوار پوش,دیوارپوش آلومینیومی,دیوارپوش شیشه ایعکسهای دیوار پوش

قیمت دیوارپوش

دیوارپوش با توجه به متریالی که دارد، قیمت گذاری میشود. متریال انواع دیوار پوش ها نظیر دیوارپوش چوبی، دیوارپوش پی وی سی، دیوارپوش فومی، دیوارپوش سنگی، دیوارپوش بتنی، دیوارپوش ام دی اف، دیوارپوش اکسپوز با هم متفاوتند. از این رو دیوار پوش ها دارای قیمت متفاوتی هستند. از دیگر عواملی که در تعیین قیمت دیوارپوش موثر است، درجه کیفیت دیوار پوش می باشد یعنی اینکه از چوب طبیعی با چه درجه کیفیتی درست شده است.

قیمت دیوارپوشععکس دیوار پوش,دیوارپوشمدلهای جدید دیوار پوش

گردآوری: بخش دکوراسیون سرپوش

  • 11
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
تهمورث،زندگینامه تهمورث،طهمورث زندگینامه تهمورث، سومین پادشاه پیشدادی

لقب:زیناوند، دیوبند

فرزند:جمشید

تبار:کیومرثیان

نام پدر:هوشنگ

منصب:پادشاهی

ادامه
بردیا سعادت,بیوگرافی بردیا سعادت,زندگینامه بردیا سعادت بیوگرافی بردیا سعادت بازیکن پشت خط زن والیبال (+ تصاویر)

نام و نام خانوادگی:بردیا سعادت

تاریخ تولد:۲۱ مرداد سال ۱۳۸۱

زادگاه:نورآباد ممسنی- استان فارس

سمت:بازیکن والیبال

پست:خط زن

قد:۲۰۷ سانتی متر

ادامه
بیوگرافی علی لهراسبی,عکس علی لهراسبی,آلبوم جدید علی لهراسبی بیوگرافی علی لهراسبی خواننده موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام خانوادگی:لهراسبی

متولد:۲۰ فروردین ۱۳۵۵

زادگاه:تهران

سبک موسیقی:پاپ

ملیت:ایرانی

ادامه
پل رومر,بیوگرافی پل رومر,پل رومر کیست زندگینامه پل رومر اقتصاددان آمریکایی (+ تصاویر)

نام خانوادگی:رومر

زاده:۷ نوامبر ۱۹۵۵

زادگاه:دنور, کلرادو, ایالات متحده

ملیت:آمریکایی

پیشه:اقتصاد دان آمریکایی

ادامه
جوانی حسین پاکدل,زندگی نامه حسین پاکدل,حسین پاکدل بیوگرافی حسین پاکدل نمایشنامه نویس و کارگردان (+ تصاویر خانوادگی)

زادروز:۷ دی ۱۳۳۸

محل تولد:اصفهان

همسر:عاطفه رضوی

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:نمایشنامه نویس، کارگردان و مجری

ادامه
اشعاری از آذر بیگدلی,سبک ادبی آذر بیگدلی,لقب آذر بیگدلی زندگینامه آذر بیگدلی، نویسنده‌ و شاعر دوره ی ‌افشاریه و زندیه‌

زاده:۱۱۳۴( قمری)

زادگاه:اصفهان

لقب:آذر

پیشه:شاعر، تذکره نویس و ادیب

ملیت:ایرانی

درگذشت:۱۱۹۵( قمری)

ادامه
حضرت مريم,زندگینامه حضرت مريم,بیوگرافی حضرت مريم زندگينامه حضرت مريم (س) و بارداری او

پدر: عمران

لقب:مریم مقدس، مریم باکره، مادر عیسی مسیح

زادگاه:ناصره

فرزند: حضرت عیسی (ع)

روز مقدس:۲۵ مارس مسیحیان - ۱۵ اوت (کاتولیک)

۱۵ اوت مسیحیان - ۲۲ اوت (ارتودوکس)

ادامه
جیمز واتسون,بیوگرافی جیمز واتسون,بیوگرافی جیمز واتسون بیوگرافی جیمز واتسون متخصص آمریکایی در علم ژنتیک (+ تصاویر)

زاده:۶ آوریل ۱۹۲۸

زادگاه:شیکاگو، ایلینوی، ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

محل تحصیل:دانشگاه شیکاگو، دانشگاه ایندیانا

همسر:الیزابت واتسون

ادامه
داوید دخیا در تیم اتلتیکو,داوید دخیا فوتبالیست,عکس های داوید دخیا بیوگرافی داوید دخیا فوتبالیست اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۷ نوامبر ۱۹۹۰

زادگاه:مادرید، اسپانیا

قد:۱۹۲ سانتیمتر

ملیت:اسپانیایی

سمت:بازیکن فوتبال

ادامه
ویژه سرپوش