یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
۱۲:۳۹ - ۱۸ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۱۶۸۰
تجارت و بازرگانی

هیچ نامه‌ای مبنی بر رد صلاحیت از وزارت اطلاعات دریافت نکردم

سلاح ورزی: اتاق بازرگانی باشگاه سیاسی نیست

حسین سلاح ورزی,رئیس اتاق بازرگانی
رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که اتاق بازرگانی به پناهگاه سیاسیون‌تبدیل شود و صادقانه معتقد هستیم که باید سوت پایان انتخابات را همه به صدا در بیاورند.

به گزارش ایلنا، حسین سلاح ورزی رییس اتاق بازرگانی ایران، در دومین نشست از دهمین دوره هیات‌ نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه بخش خصوصی بیش از دیگران به نقش امنیت در مسیر دست یابی به رشد اقتصادی آگاهی دارند، گفت: از ابتدای فرآیند انتخابات دوره دهم یعنی از اسفند سال گذشته تا خرداد امسال این رویدادها مقارن با ۲ سخنرانی رهبر انقلاب شد. نخست جلسه‌ای که با کارآفرینان داشتند و دوم، سخنرانی پایان سال بامحوریت  شعار امسال.

وی ادامه داد: من به عنوان منتخب هیات نمایندگان خود را ملزم و مقید به توجه تحقق فرمایشات رهبری می‌دانم. ضرورت دستیابی به رشد پایدار، بهبود فضای کسب وکار، رشد اقتصادی پایدار و حذف مقررات زائد عدم سرک کشیدن و مداخله بی‌مورد در بخش خصوصی و درس گرفتن از تجربیات ابتدای انقلاب توصیه می‌کنیم.

سلاح ورزی با اشاره به سخنان رییس جمهور با عنوان کنترل و مهار تورم از طریق افزایش تولید رقابت‌پذیر، گفت: این مهم محقق نمی‌شود مگر از مسیر فعالان بخش خصوصی و بنگاه‌داران ایران دوست.

رییس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: اتاق بازرگانی تقویت اقتصاد ایران را وظیفه ذاتی خود می‌داند و در سوگندنامه نیز به این مهم اشاره شده است. هیات رییسه می‌خواهد در چارچوب قانون اساسی و فرمایشات رهبری و تعامل حداکثری با سه قوه برای تقویت اقتصاد، توسعه تجارت خارجی، افزایش سرمایه‌گذاری و افزایش تولید رقابت پذیر تلاش کند.

وی با اشاره برخی حاشیه سازی‌ها بعد از انتخابات اتاق بازرگانی، افزود:  برخی رسانه‌ها خارجی و داخلی و برخی جریان‌های نفوذ تلاش کردند تصویری  دوگانه از دولت و بخش خصوصی ارائه بدهند و بخش خصوصی دولت و حاکمیت را در تقابل هم نشان بدهد. لازم است به این نکته اشاره کنم که هیچ تقابلی با بخش خصوصی دولت و حاکمیت وجود ندارد و از این فضا سواستفاده نباید شود.

وی با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی باشگاه سیاسی نیست، خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که اتاق بازرگانی به پناهگاه سیاسیون‌تبدیل شود و صادقانه معتقد هستیم که باید سوت پایان انتخابات را همه به صدا در بیاورند. هیات رییسه دهم فعالیت مستقل خود را شروع کرده و برخلاف تصویرسازی برخی هرگز به جز در جهت منافع‌ ملی و شکوفایی اقتصاد ایران عزیز قدمی‌ برنخواهد داشت.

وی درباره علت عدم برگزاری نخستین جلسه که قرار بود در مشهد برگزار شود، گفت: لایحه برنامه هفت توسعه به‌عنوان ستد استراتژیک در آینده فعالین اقتصادی به مجلس تقدیم شده و کمیسیون تلفیق تشکیل و رسیدگی به این لایحه را در دستور کار قرار دارند. از این‌رو در هیات رییسه به این نتیجه رسیدیم که هر چه زودتر تکلیف کمیسیون‌ها را مشخص کنیم.

هیچ نامه‌ای مبنی بر رد صلاحیت از وزارت اطلاعات دریافت نکردم

حسین سلاح ورزی در حاشیه نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود حضور شما در قامت رئیس اتاق بازرگانی باعث می‌شود عملکرد اتاق مختل شود، اظهار داشت: خیر. من رئیس قانونی اتاق بازرگانی هستم و به استناد رأی هیأت نمایندگان به خوبی وظایف خود را انجام می‌دهیم و تاکنون هم خللی در فعالیت‌های اتاق به وجود نیامده است. دولت، مجلس و قوه قضائیه همکاری خوبی دارند. مأموریت اتاق مشورت با قوای سه گانه و مطالبه گری در امور بخش خصوصی است و مسأله‌ای نداریم و با تمام توان در راستای اجرای مأموریت‌های قانونی بر می‌داریم.

در تمام جلسات دعوت می‌شویم

رئیس اتاق بازرگانی ایران در مورد جلوگیری از حضور وی در جلسات و نشست‌های رسمی دولت، افزود: در سه هفته‌ای که به عنوان رئیس اتاق فعالیت داشته ام در تمام نهادها، مجامع و شوراهایی که به موجب قانون اتاق بازرگانی عضو است چه بنده و چه سایر نمایندگان دعوت شدند. این مساله بیشتر شبیه به یک شایعه و فضاسازی رسانه‌ای است. من بر این باورم که آقای رئیس جمهوری به عنوان نگهبان قانون اساسی اجازه نمی‌دهد که اتاق بازرگانی از حقوق قانونی خود محروم شود.

وی ادامه داد: بر خلاف جوسازی‌های رسانه‌ای نه مخالفت و نه حمایت جدی ای را از اجزای دولت دریافت نکردیم و در حال فعالیت هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: موضوع اصلی همه اعضا و وزرای دولت بر اساس تفکر رئیس جمهوری، امیدآفرینی به اقشار جامعه و زمینه سازی برای تحقق شعارهای رهبری یعنی مهار تورم از طریق افزایش تولید رقابت پذیر است. معتقدیم کنترل تورم از طریق افزایش تولید و توسعه تجارت از کانال بخش خصوصی می‌گذرد و تلاش ما نیز این است که این تلاش را در بخش خصوصی تقویت کنیم تا افزایش تولید را شاهد باشیم.

سلاح ورزی در پاسخ به سوالی مبنی بر نامه‌های نهادهای نظارتی مبنی بر رد صلاحیت وی، تصریح کرد: خیر. یک قانون داریم به نام قانون اتاق بازرگانی و یک آئین نامه‌ای که برای اجرای این قانون است. بر اساس این آئین نامه مرجع نظارت بر انتخابات و برگزارکننده انتخابات در هیأت رئیسه مشخص شده و همچنین موضوع سازوکار و برنامه زمانبندی ارسال و استعلام تعیین صلاحیت افراد مشخص شده است.

وی گفت: من هیچ نامه‌ای مبنی بر رد صلاحیت از وزارت اطلاعات دریافت نکردم. در برنامه زمانبندی ۱۰ روزه که برای دریافت پاسخ توسط مرجع ذی صلاح که وزارت اطلاعات بوده، در نظر گرفته شده بود، هیچ وقت ارسال نشده است.

سلاح ورزی افزود: در خارج از این موعد قانونی حراست وزارت صمت که مرجع بی ارتباطی به این موضوع است گفته است که بر اساس بررسی‌های این مرکز «با حضور سلاح ورزی مخالفت می‌شود.»

وی گفت: انجمن نظارت به عنوان مرجع قانونی نظارت بر انتخالبات مکاتبات مختلفی در آن ایام کرده و در روز قبل از انتخابات به این نتیجه رسیدند و اعلام کردند که حضور همه ۴۰ کاندیدا در صحنه انتخابات بلامانع است. من بر اساس تصمیم انجمن نظارت که مرجع قانونی نظارت بر انتخابات بود شرکت کردم و رأی دادم و این به هیچ وجه به معنای تقابل و سرکشی نیست. همه ما حتماً مطیع قانون هستیم و بر اساس قانون عمل می‌کنیم و افتخار می‌کنیم که زیر پرچم قانون اساسی جمهوری اسلامی خدمت می‌کنیم.

  • 9
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش