دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۱۰۰۰۸۳

خودکار تبلیغاتی

خودکار به معنای امروزی برای برطرف کردن مشکلات خودنویس توسط یک روزنامه‌نگار مجارستانی، اختراع شد. با وجود ابزارهای هوشمند شاید تصور افراد این باشد که کمتر کسی نیاز به نوشت‌افزاری مانند خودکار پیدا می‌کند. در اینجا باید گفت که یک خودکار شیک، شاید با طرحی کلاسیک به جهت هدیه، خیلی از افراد را خوشحال می‌کند. پس خودکار هنوز هم می‌تواند یک هدیه‌ی تبلیغاتی محسوب شود. خودکار تبلیغاتی و در کل استفاده از هدایای تبلیغاتی، یکی از راه‌های افزایش آگاهی از برند است. در ادامه‌ی این مطلب شما را با خودکار و خودکار تبلیغاتی، بیشتر آشنا می‌کنیم. اگر قصد خرید هدیه‌ای تبلیغاتی برای برند خود را دارید و به خودکار به‌عنوان یک گزینه فکر می‌کنید، با ما همراه باشید.

خودکار تبلیغاتی

تاریخچه‌ی خودکار

در سال ۱۹۳۸ بود که یک روزنامه‌نگار مجارستانی به نام لازلو بیرو منتظر زود خشک شدن جوهر خودنویسش بود. در حین همین انتظار، چشمش به دستگاه چاپ افتاد. جوهر این دستگاه پس از نشستن بر روی سطوح، خیلی سریع خشک می‌شود. پس، از جوهر دستگاه چاپ، درون خودنویس استفاده کرد. با وجود غلظت این جوهر، موفق به نوشتن با آن نشد. با برادر شیمی‌دانش مشورت کرد و با کاهش غلظت جوهر چاپ، چیزی شبیه به خودکارهای امروزی را پدید آوردند. این اختراع در سال ۱۹۴۳ توسط او به ثبت و البته به تولید انبوه رسید.

ساختار خودکار

یک خودکار از سه قسمت اصلی تشکیل‌شده است: ساچمه، محفظه‌ی نگه‌دارنده‌ی ساچمه و محفظه‌ی جوهر. با گذاشتن ساچمه‌ی خودکار بر روی کاغذ، ساچمه شروع به غلتیدن می‌کند. این‌گونه قسمت بالایی آن‌که درون جوهر است، حرکت می‌کند و رنگ بر روی کاغذ می‌نشیند.

انواع خودکار بر اساس ظاهر

از قسمت‌های مهم خودکار تبلیغاتی، در درجه‌ی اول، بدنه و ظاهر خودکار است؛ زیرا زودتر به چشم می‌آید. در ادامه انواع خودکار را ازنظر شکل ظاهر بررسی می‌کنیم:

خودکار کلاسیک

خودکار کلاسیک را به آن دسته از خودکارهای ساده‌ که استفاده‌ی آن‌ها برای کاربردهای روزانه است، می‌گویند. بدنه‌ی این نوع خودکار از جنس پلاستیک است. به همین دلیل به‌عنوان خودکار تبلیغاتی، زیاد مناسب نیستند. قیمت آن‌ها نیز به نسبت دیگر مدل‌ها پایین‌تر است. دانشجویان، دانش‌آموزان و افراد دیگر برای کاربردهای روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنند. این نوع از خودکارها، دوام بالایی هم دارند و طولانی‌مدت می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. از انواع آن، خودکار بیک است.

خودکار لوکس

این نوع از خودکار فلزی به‌عنوان هدیه و یا خودکار تبلیغاتی استفاده دارند. جنس بدنه‌ی این مدل خودکار، معمولاً از‌ فلز و در برخی موارد، از مواد دیگری باکیفیت بهتر است. به همین دلایل است که قیمت گران‌تری نسبت به انواع دیگر دارند.

خودکار لوکس

خودکار فانتزی

با ایجاد یک‌سری تغییرات در بدنه و طراحی خودکارهای کلاسیک، خودکار فانتزی را به وجود آورده‌اند. با ایجاد طراحی جذاب و فانتزی، تبدیل به لوازم‌تحریر موردعلاقه‌ی کودکان و نوجوان می‌شود. این تغییرات مانند اضافه کردن اکلیل به جوهر، طراحی بدنه با اشکال کارتونی، نامتعارف و نافرم کردن بدنه و طول خودکار مانند بلند کردن ارتفاع آن و ساخت بدنه از جنس سیلیکونی و غیره است.

طراحی انواع خودکارهای تبلیغاتی

همان خودکارهای عادی با بدنه‌ای فلزی می‌توانند تبدیل به یک خودکار تبلیغاتی شوند. برای تبدیل شدن به یک خودکار تبلیغاتی، روی بدنه‌ی آن‌ها نام برند و شرکت موردنظر همراه با شعار تبلیغاتی آن‌ها چاپ می‌شود. با هدیه دادن این خودکارها به افراد مختلف، می‌توان آن‌ها را به مشتریان وفاداری تبدیل کرد. خودکارهای تبلیغاتی انواع متفاوتی از طراحی دارند. در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

خودکار پلاستیکی تبلیغاتی

همان‌طور که بالاتر گفتیم، این دسته از خودکارها، جنس بدنه‌شان از پلاستیک است. جوهر خودکار پلاستیکی کلاسیک، معمولاً از کیفیت خوبی برخوردار است. به همین دلیل می‌تواند یک هدیه هم محسوب شود. بر روی بدنه‌ی این نوع از خودکارها، شعارهای تبلیغاتی را می‌توان به صورت تمام رنگی به وسیله چاپ فلت بد انجام داد.

خودکار فلزی تبلیغاتی

بالاتر اشاره کردیم که جنس بدنه‌ی این خودکارها از فلز است و می‌توان آن‌ها را در دسته‌ی خودکارهای لوکس قرار داد. به دلیل بدنه‌ی محکم خودکار فلزی ، که از مواد باکیفیت ساخته‌شده است، دوام و پایداری هم دارند. پس برای هدیه دادن بسیار گزینه‌ی مناسبی هستند؛ زیرا تا سال‌ها نزد افراد به یادگار می‌مانند. طراحی‌های چاپ‌شده بر روی بدنه‌ی این جنس خودکار هم، بسیار بادوام و البته باکیفیت می‌شود. می‌توان تمام اطلاعات لازم جهت افزایش آگاهی افراد از برند را بر روی بدنه‌ی آن‌ها چاپ کرد.

خودکار تاچ پن تبلیغاتی

خودکارهای تاچ پن در حال حاضر بسیار کاربردی هستند. افراد با داشتن این نوع از خودکارها، دیگر لازم نیست با انگشتان خود از موبایل و تبلت استفاده کنند. البته محبوبیت زیادی هم دارند. برای خرید یک خودکار تبلیغاتی هم گزینه‌ای مناسب هستند. البته نسبت به دیگر انواع خودکار، هزینه‌ی زیادی را باید صرف آن‌ها کنید. مسئله اینجاست که در نهایت با هدیه دادن این نوع خودکار، برند شما در ذهن افراد برای همیشه ماندگار خواهد شد.

خودکارهای یوروپن

خودکار یوروپن از برندهایی فعال در زمینه‌ی تولید نوشت‌افزاری شیک و باکیفیت است. این برند در جهان علاقه‌مندان زیادی دارد و بسیار محبوب است. زیبایی نوشت‌افزار به‌خصوص خودکارهای تبلیغاتی این برند، قابل‌ذکر است. علاوه بر تولید خودکار، برند یوروپن تجربه‌ی سال‌ها کار در زمینه‌ی طراحی و تولید خودنویس، دفتر، روان‌نویس و دیگر هدایای تبلیغاتی را دارد. در حال حاضر و به سبب استقبال بی‌نظیر ایرانیان از لوازم با برند یوروپن، شرکت یوروپن تصمیم به تولید خودکارهایی مطابق با سلیقه‌ی ایرانیان گرفته است. نمایندگی این شرکت خودکار تبلیغاتی در ایران، مدیرگیفت است.

خودکارهای یوروپن

نمایندگی خودکار یوروپن و خودکارهای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی که امروزه رواج دارد، جهت تبلیغ برند شرکت و افزایش آگهی افراد از آنان است. به همین دلیل فروشگاه مدیرگیفت اقدام به طراحی، تولید و فروش هدایای تبلیغاتی متفاوت و خلاقانه مانند انواع خودکار تبلیغاتی کرده است. واردات انواع هدایای تبلیغاتی، نمایندگی انواع برندهای معتبر خارجی در زمینه‌ی تبلیغات مانند خودکار یوروپن، کارگاه‌های چاپ مجهز، تولید پک‌های اختصاصی برند شما و غیره تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های این شرکت است.

با وجود تیم متخصص این شرکت می‌توانید یک هدیه‌ی خاص برای ماندگاری برندتان در ذهن مشتریان داشته باشید. این تیم برای برند شما طراحی اختصاصی انجام می‌دهند و با بهترین کیفیت در کارگاه‌های چاپ خود، به تولید می‌رسانند. در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ محصول با ۱۲۰ نوع دسته‌بندی در این فروشگاه موجود است. شما هم اگر به دنبال راهی برای ماندگاری در ذهن مخاطب و افزایش فروشتان هستید، مدیرگیفت را فراموش نکنید.

  • 11
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
عین القضات همدانی زندگینامه عین القضات همدانی عارف و شاعر قرن ششم هجری

تاریخ تولد: سال ۴۹۲ هجری قمری

محل تولد: همدان، ایران

حرفه: حکیم، نویسنده، شاعر، مفسر قرآن، محدث و فقیه

مدت عمر: ۳۳ سال

درگذشت: در ششم جمادی‌الثانی سال ۵۲۵ هجری قمری

ادامه
اسماعیل محرابی بیوگرافی اسماعیل محرابی؛ بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۲۳

محل تولد: تنکابن، مازندران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس تئاتر

ادامه
علی نصیریان بیوگرافی علی نصیریان؛ پیشکسوت صنعت بازیگری ایران

تاریخ تولد: ۱۵ بهمن ۱۳۱۳

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر، نویسنده و کارگردان

آغاز فعالیت: ۱۳۲۹ تاکنون

تحصیلات: دانش آموخته مدرسه تئاتر در رشته هنرپیشگی

ادامه
هنری موزلی زندگینامه هنری موزلی دانشمند و شیمیدان تاثیرگذار جهان

تاریخ تولد: ۲۳ نوامبر ۱۸۸۷

محل تولد: ویموث، دورست، بریتانیا

ملیت: انگلیسی

زمینه فعالیت: فیزیک و شیمی

دلیل شهرت: کشف عدد اتمی برخی از اتم ها، رفع ابهامات جدل مندیلف، بیان قانون موزلی

درگذشت: ۱۰ اوت ۱۹۱۵

ادامه
ویژه سرپوش