یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۱۲۱

انواع مدل های شوار جین و تاریخچه تولید آن

انواع شلوار جین,شلوار جین,انواع مدل شلوار جینانواع شلوار جین
یکی از پرکاربردترین شلوارهایی که در کمد همه افراد یافت می شوند، شلوارهای جین می باشند، از آنجایی که معمولا رنگی خنثی دارند به طیف گسترده ای از لباس ها خواهد آمد. در ادامه این مطلب سرپوش به انواع این آیتم پرکاربرد پوشاک اشاره می شود. 

شلوار جین:

واژه جین از کلمه فرانسوی BLEU DE GENES به معنی آبی از جنوا برمی گردد. جنوا شهری است که در ایتالیا وجود دارد و با داشتن پارچه هایی که راه راهی بوده و به جین معروف می باشند شناخته می شود، این پارچه توسط دریادارن به سرتاسر دنیا صادر می شوند و پارچه های شلوار جین و دنیم را می سازند. دنیم پارچه ای است که از پنبه ساخته می شود و پودها از دوتار یا بیشتر ساخته می شوند. پارچه های دنیم غالبا آبی نیستند بلکه به رنگ نیل یا همان آبی است. نیل یک آمیزه طبیعی و آلی است که برای رنگ رزی پارچه‌های پنبه‌ای ، ابریشمی و پشمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شلوارهای جین تقریبا در قرن ۱۹ وارد دنیا مد و پوشاک شد و تا امروز بین فرهنگ و سنت های مختلفی رواج داشته است. در ابتدا شلوار جین را به دنبال مقاومت بالا به عنوان شلوار کارگران استفاده می شد. اما بعد از آن با تغییراتی که طراحان لباس در پارچه وارد کردند و اشکال متفاوتی از این پارچه طراحی و تولید شد دنیای مد دچار تحول بسیاری شد. 

شلوارهای جین به خصوص انواع زنانه دارای مدل های متنوعی هستند که با انتخاب هرکدام از آنها می توان استایل زیبایی ساخت. در ادامه با بژیو همراه باشید تا علاوه بر شناخت مدل های مختلف جین، بتوانید شلوار جین مناسب سبک استایل خود را انتخاب کنید.

انواع شلوار جین,شلوار جین,انواع مدل های شلوار جینتارخچه انواع شلوار جین

انواع شلوار جین:

شلوار جین راسته:

یکی از شناخته شده ترین مدل های شلوار جین مدل راسته می باشد که در آن از زانو تا ساق پا به یک اندازه می باشد پس اگر برای شما اهمیت دارد که شلوار شما اندام را به خوبی نشان دهد پیشنهاد می کنیم که از این شلوار استفاده کنید. این نوع شلوار به چسبون و اسکینی هستند به همین دلیل به تنه می چسبند و حالت ریلکس تری برای شما ایجاد می کنند. 

درصورتی که اندام شما مثلثی می باشد یعنی بالاتنه کوچکتر از پایین تنه می باشد، شلوارهای راسته مناسب خواهند بود زیرا درشتی اندام را مخفی می کنند. 

انواع شلوار جین,شلوار جین,شلوار جین مدل راستهانواع شلوار جین؛ مدل راسته

شلوار جین اسکینی:

شلوار جین اسکینی از مدل هایی محبوب می باشد که دنیا مد را به خود جذب کرده و بسیاری از افراد دوست دارند که آن را در استایل خود استفاده کنند. این نوع شلوارها بسیار تنگ هستند و شاید در پوشیدن آنها مقداری دشواری وجود داشته باشد، اما این نوع شلوارها به راحتی در بدن جا باز کرده و به اصطلاح مثل پوست روی بدن شما می‌ نشیند. اغلب افرادی که با برجسته نشان داده شدن اندام خود مشکلی ندارند. 

شلوارهای اسکینی می تواند اندام های پایین تنه را واضح تر نمایش دهند از این رو برای اندام های مثلثی مناسب هستند، البته اگر پاهای بلند و باریکی دارید می تواند انتخاب های مناسب تری داشته باشید. 

انواع شلوار جین,شلوار جین,شلوار مدل جین اسکینیانواع شلوار جین؛ مدل جین اسکینی

شلوار جین مام استایل:

شلوارهایی که به نام مام استایل شناخته می شوند غالبا شلوارهایی زنانه و فاق بلند می باشند که در ناحیه کمر مقداری آزاد می باشند و به بدن نمی چسبند. شلوار مام فیت استایل هایی در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ را ایجاد می کنند. خیلی‌ها تیشرت یا شومیزشان را داخل شلوار جین مام استایل قرار می‌دهند و با یه کمربند زیبا استایلی جذاب ایجاد می‌کنند. 

انواع شلوار جین,شلوار جین,شلوار مدل جین مام استایلانواع شلوار جین؛ مدل جین مام استایل

شلوار جین بگ:

شلوارهای بگ ازجمله مواردی می باشند که از بالا تا پایین به یک اندازه گشاد هستند، این نوع شلوارها طیف متفاوتی از گشادی را دارند و استایل های متنوعی می توان با آنها ایجاد کرد. شلوارهایی که از بالا گشاد هستند برای افرادی که پاهای بلندی دارند مناسب خواهد بود زیرا موجب کوتاه تر دیده شدن پا می شوند، پس اگر شما قد کوتاهی دارید این شلوار توصیه نمی شود. 

انواع شلوار جین,شلوار جین,شلوار مدل جین بگانواع شلوار جین؛ مدل جین بگ

جین دمپاگشاد:

شلوارهایی که دمپا گشاد هستند یعنی اندازه از ناحیه زانو به پایین افزایش پیدا می کند یا به عبارتی مدل زنگوله ای دارند، جزء ترندهای امسال محسوب می شوند. این مدل جین برای خانم‌هایی که اندام ستونی دارند، یعنی بالا تنه و پایین تنه به طور یکسانی دیده می‌شوند در این مدل شلوار بسیار زیبا و جذاب دیده می‌شوند. 

همچنین شلوارهایی دمپا گشاد برای خانم هایی که اندام ریزی دارند بسیار مناسب خواهد بود زیرا موجب می شود که پایین تنه کشیده تر دیده شود. 

انواع شلوار جین,شلوار جین,شلوار جین دمپا گشادانواع شلوار جین؛ جین دمپا گشاد

شلوار بوی فرند:

جین بوی فرند نوعی استایل گشاد و راحت خواهد بود که نه به اندازه شلوارهایی اسکینی، اما تنگ و چسبان هستند. این نوع از جین از ناحیه کمر مقداری بزرگتر از حدمعمول دیده می شوند و پاچه هایی مانند شلوار راسته دارند که به پاها نمی چسبد، از همین رو به شلوارهای راحتی معروف هستند. بهتر است از شلوارهای بوی فرند در مراسم یا قرارهای رسمی استفاده نکنید با توجه به اینکه کمر به راحتی در این نوع شلوار مشخص است توصیه می کنیم لباس هایی دکمه دار و تنگ، پلیورهای فیت، کت جین کوتاه و شومیزهای گلدار را با آن ست کنید.

انواع شلوار جین,شلوار جین,شلوار مدل جین بوی فرندانواع شلوار جین؛ مدل جین بوی فرند

شلوار گرل فرند:

این مدل شلوار شاید مقداری شبیه به بوی فرند می باشد که تفاوت کمی دارند و آن هم به سبک طراحی آنها برمی گردد به صورتی که فاقی بلندتر، تنگ تر داشته و پاها را راسته تری را نمایش می دهند. از آنجایی که این شلوارها راسته می باشند قد را کشیده تر نمایش می دهند پس برای افرادی که قدی نسبتا کوتاه دارند جین گرل فرند استایلی مناسب، خیابانی و ریلکس ایجاد می کنند پس می توانید آن را با تیشرت های راه راه سفید و کفش سفید بپوشید. 

انواع شلوار جین,شلوار جین,شلوار مدل جین گرل فرندانواع شلوار جین؛ مدل جین گرل فرند

شلوار جین مدل بوت کات:

یکی از انواع شلوارهای جین بوکات می شود که برای بانوان طراحی می شود. در این نوع شلوار برش ها به گونه ای ایجاد می شوند که از زانو تنگ شده و تا زانو به صورت مثلثی نمایش داده می شوند. 

این نوع شلوار با وجودی که دارای دمپایی گشاد هستند، به طرز عجیبی غالبا با چکمه یا نیم بوت استایل می شوند. این شلوارها غالبا اندازه ای بلند دارند، پس اگر آنها را در کم خود دارید می توانید با استفاده از کفش پاشنه دار امتحان کنید، کفش‌های پاشنه دار شما را زیباتر خواهد کرد.

انواع شلوار جین,شلوار جین,شلوار مدل جین بوت کاتانواع شلوار جین؛ مدل جین بوت کات

شلوارهای جین زاپ دار:

این شلوارها دارای قسمت های مختلفی هستند که به شکل پارگی هایی دیده می شوند و غالبا رنگ پوست پا از آن قسمت مشخص می شوند. این نوع شلوارها که مدل خاصی از شلوارهای لی است در میان تینیجرها از محبوبیت نسبی برخودار است. اما بهتر است بدانید که این نوع مدل شلوار جین مناسب برای تیپ های اسپرت، هنری و کژوال است.

انواع شلوار جین,شلوار جین,شلوار مدل جین زاپ دارانواع شلوار جین؛ مدل جین زاپ دار

گردآوری: بخش مد سرپوش

  • 13
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش