یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
۱۴:۴۸ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۸۰۵
اخبار خواندنی ها و دیدنی ها

درخواست برای استخدام یک مامور واکارساسیا( wakaresaseya)

قیمت ها برای سیاستمداران یا سلبریتی ها بیشتر است و به حدود ۲۰ میلیون ین( ۱۴ هزار و ۸۳۰ پوند) می رسد.

در ژاپن افراد می توانند برای رهایی از زندگی مشترک، یا خراب کردن رابطه موازی همسرشان، افرادی را استخدام کرده تا روابط آنها را متلاشی کنند. افراد استخدام شده به صورت حرفه ای فعالیت کرده و با توطئه، فریب و نیرنگ مدارکی برای جدایی در اختیار کارفرمایان قرار داده یا مانع ادامه رابطه همسران آنها می شوند. در بسیاری از موارد آنها روند طلاق برای کارفرمایان خود را آسان خواهند کرد. استفاده از این ماموران پول زیادی می طلبد و مشتریان معمولا از قشر مرفه و ثروتمند هستند.

بی بی سی در گزارشی با نام" خرابکارانی که برای پایان رابطه خود استخدام می کنید" به بررسی معضلات طلاق و برخی از سنت های جدایی مردم در ژاپن پرداخته و حرفه ای به نام" واکارساسیا"( wakaresaseya) در این کشور را معرفی می کند. واکارساسیا در زبان انگلیسی" فروشگاه خداحافظی" ترجمه می شود.

به گزارش عصر ایران، در ژاپن شما می توانید یک مامور" واکارساسیا" را برای فریب همسر یا شریک زندگی خود استخدام کنید تا زندگی مشترک خود را به کمک ماموران این سازمان ها تمام کنید.

در سال ۲۰۱۰، آقای" تاکشی کووابارا" به جرم قتل خانم" رای ایزوهاتا" معشوقه خود محکوم شد. آنچه توجه جهان به این قتل را جلب کرد، قتل یک معشوقه از سوی پارتنرش نبود. داستان این بود که آقای" کووابارا" از سوی همسر قانونی خانم ایزوهاتا به عنوان یک فرد حرفه ای برای فریب همسرش استخدام شد تا بهانه ای برای به هم خوردن ازدواج آنها باشد.

کووابارا بعنوان مامور و عامل آژانس واکارساسیا ملاقات خودش با خانم ایزوهاتا را در یک سوپرمارکت مهندسی کرد. ظاهر ساده، مثبت و عینکی او نیز به بهبود رابطه او و سوژه مورد نظر کمک کرد. آن دو یک رابطه را شروع کرده که در نهایت به رابطه ای واقعی منجر شد. کمی بعد یکی از همکاران کووابارا عکسی از آنها در یک هتل گرفت و همسر ایزوهاتا از آن عکس بعنوان مدرک طلاق استفاده کرد.( چنین شواهدی در حین اعتراض به طلاق در دادگاه های ژاپن ضروری است).

زمانی که ایزوهاتا از نقشه همسرش مطلع شد، با عصبانیت خواستار قطع رابطه با کووابارا شد. این بار کووابارا که خواهان جدایی از ایزوهاتا نبود، زن را با طنابی خفه کرد. سال ۲۰۱۱ کووابارا به جرم قتل ایزوهاتا به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

صنعت واکارساسیا پس از قتل ایزوهاتا آسیب زیادی دید. پس از این اتفاق صاحبان صنعت به فکر ایجاد برخی اصلاحات مانند کسب مجوزهای لازم برای ماموران خصوصی و آموزش بیشتر آنها افتادند.

" یوسوکه موچیزوکی" بعنوان یکی از ماموران گروه اول این موسسات در شعبه" مغازه خداحافظی" یا صنعت واکارساسیا در این باره می گوید:این قتل اثرات منفی زیادی در تبلیغات آنلاین خدمات واکارساسیا گذاشت و شرایط خدمات را سخت تر کرد. جامعه نیز به کار ماموران و کارآگاهان ما مشکوک تر شد و این موضوع چالش های بیشتری برای ما ایجاد کرده است.

هنوز بیش از یک دهه از قتل ایزوهاتا توسط یک عامل واکارساسیا نمی گذرد اما تبلیغات آنلاین این شرکت ها با قدرت تمام بازگشته اند و با وجود دستمزدهای گران، این تجارت پررونق و شکوفا به نظر می رسد.

صنعت واکارساسیا در ژاپن عمیقا بی اعتبار و بدنام است و بسیاری از مزدوران و عاملان آن در سایه و بدون مجوزهای لازم کار می کنند

اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

درخواست برای استخدام یک مامور واکارساسیا

این صنعت هنوز به صورت تخصصی و ویژه خدمات می دهد. براساس یک بررسی حدود ۲۷۰ آژانس واکارساسیا به صورت آنلاین تبلیغ می کنند. بسیاری از این موسسات به شرکت های کارآگاهان خصوصی در کشورهای دیگر وابسته اند و می توانند خود را در برنامه نابودی روابط بیاندازند.

موچیزوکی بعنوان یک موسیقیدان سابق که اینک از طریق گارآگاهی در صنعت واکارساسیا زندگی اش را می گذراند، در این باره گفت:استفاده از خدمات واکارساسیا پول زیادی نیاز دارد بنابراین بهتر است مشتریان ثروتمند باشند. به گفته او یک پرونده ساده که اطلاعات زیادی در باره سوژه مورد نظر در آن وجود دارد حدود ۴ هزار ین ژاپن( ۲ هزار ۹۷۰ پوند) هزینه در بر خواهد داشت.

پرونده های سخت تر و بدون اطلاعات نیز گرانتر خواهند شد. قیمت ها برای سیاستمداران یا سلبریتی ها بیشتر شده و به حدود ۲۰ میلیون ین( ۱۴ هزار و ۸۳۰ پوند) می رسد. بخشی از این هزینه به رازداری و احتیاط بیشتر در پرونده ها باز می گردد. موچیزوکی در این باره می گوید که شرکتش موفقیت بالایی در پرونده های خود داشته است اما مشتریان باید به تمام ادعاهای مطرح شده از سوی این شرکت ها شک کنند و برای شکست های احتمالی نیز آماده باشند.

" استفانی اسکات" نویسنده ساکن لندن رمان جدیدش با نام" هر چه از من باقی ماند، مال توست" را براساس پرونده ایزوهاتا نوشته است. او چنان تحقیقات گسترده ای را در مورد این پرونده انجام داد که به عضویت" انجمن حقوقدانان بریتانیایی ژاپن" درآمد.

او در این باره می گوید که استخدام یک" واکارساسیا" به شما کمک می کند تا از بحث درگیری جلوگیری کنید. این استخدام راهی بدون درگیری برای حل یک وضعیت دشوار در کوتاه مدت است. اگر همسر شما عاشق کسی شده باشد، با احتمال بیشتر با درخواست طلاق موافقت می کند. در واقع هنگامی که یکی از طرفین با طلاق مخالف و روند دادگاه پیچیده شده است، این شیوه موثر بوده و کار می کند.

اما بیشتر مراجعین موچیزوکی متاهلانی نیستند که قصد دارند از همسر خود جدا شوند. بسیاری از آنها خواهان از بین رفتن روابط موازی همسرانشان با دیگران هستند. موچیزوکی یک پرونده ساده در این زمینه را توضیح می دهد.

برای مثال" ایا" بر این باور است که همسرش" بونگو" با فرد دیگری در ارتباط است. او با" چیکاهایده" یکی از عوامل واکارساسیا در این باره صحبت می کند.

چیکاهایده تحقیقات خود را آغاز می کند:او از اطلاعات" ایا" استفاده می کند، سایه به سایه" بونگو" را تعقیب کرده و پیام ها و پروفایل های او در فضای مجازی را وارسی می کند و از زندگی کاری، دوستانه و معمولی او گزارش تهیه می کند. کمی بعد او با گرفتن عکس و تهیه مستندات نظر خود در مورد خیانت در رابطه را ارائه می کند." بونگو" یک ورزشکار و علاقه مند به باشگاه از بخش" کاگوشیما" ی ژاپن است و به همین دلیل" چیکهایده" یکی از عوامل خود با نام" دایسوکه" با لهجه" کاگوشیما" یی را برای برقراری ارتباط با او به سراغش می فرستد.

دایسوکه به باشگاه" بونگو" رفت و آمد کرده و کم کم سر گفت و گو و دوستی را با او باز می کند. به لطف تحقیقات چیکهایده اطلاعات زیادی در مورد بونگو وجود دارد و صحبت کردن از علایق بونگو چندان مشکل نیست. در نتیجه دایسوکه در زمان کمی با بونگو دوست شده و اطلاعات زیادی در مورد دوست دختر جدید بونگو به نام" ایمی" پیدا می کند.

دایسوکه اینک یکی از عوامل خانم به نام" فومیکا" را وارد بازی می کند. مانند دایسوکه و بونگو این بار فومیکا روابط خود با" ایمی" را پرورش می دهد و اطلاعات زیادی مانند روابط او با مرد ایده آلش را به دست می آورد. در نهایت فومیکا ترتیب یک شام گروهی با ایمی و دیگر همکاران مرد خود را می دهد. یکی از این مردان" گرو" نام دارد.

" گرو" تمام علایق، احساسات و نفرت های ایمی را می شناسد و در واقع مرد رویایی ایمی است. او ایمی را فریب می دهد.

موچیزوکی به عنوان یکی از ماموران آژانس های تخریب روابط در ژاپن می گوید:ماموران حق ارتباط جنسی با سوژه های خود را ندارند و خود را در معرض پیگردهای قانونی قوانین جنسی ژاپن قرار نمی دهند.

در ادامه داستان ایمی در مواجهه با مرد رویایی خود رابطه خود با بونگو را به هم می زند. در اینجا پرونده با موفقیت به پایان می رسد. البته مشتری اصلی می تواند در صورت شروع دوباره رابطه یا آغاز رابطه دیگر به مرکز کارآگاهی ویژه مراجعه کند.

موچیزوکی می گوید:چنین پرونده ای به ۴ مامور و حداقل ۴ ماه زمان برای پایان رابطه نیاز دارد. این عملیات پر زحمت است و برای آن باید قوانین ژاپن را به خوبی بشناسید.

وی افزود:مسایل مربوط به ازدواج، جدایی و طلاق حساس ترند. ورود به این حوزه ها می تواند خطرناک باشد. ممکن است بسیاری از ماموران بدون مجوز در این حوزه ها فعال باشند و در سایه حرکت کنند. برخی از ماموران پس از انجام یک ماموریت محو خواهند شد و دیگر کار نمی کنند.

بازار خدمات ارتباطات انسانی در ژاپن

اسکات نویسنده ساکن لندن می گوید:اگرچه برخی از ویژگی صنعت واکارساسیا در ژاپن عجیب و منحصر به فرد به نظر می رسد اما مراکز مشابهی در این زمینه در سراسر جهان وجود دارد. ممکن است در کشورهای دیگر تله های جنسی یا هماهنگی های هنرمندانه کمتر مرسوم باشد یا در زیرشاخه صنعت تحقیقات خصوصی قرار گیرد.

استفانی اسکات نویسنده ساکن لندن برای نوشتن رمان جدید خود تحقیقات گسترده ای را درباره صنعت واکارساسیا و وقایع واقعی که در این صنعت رخ داده انجام داده است

اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

اسکات در این باره می گوید:بررسی اثرات ماموران و کار واکارساسیا روی مردم بسیار دشوار است زیرا بسیاری از مردم کار این آژانس ها را صحیح نمی دانند چه رسد اینکه بخواهند قربانی نقشه های آنها شوند و از این ننگ صحبت کنند. این کار و حرفه در ژاپن وجهه و اعتبار خوبی ندارد.

" مای نیشیاما" تهیه کننده تلویزیون و رادیو می گوید:برای هر چیزی در ژاپن بازاری وجود دارد. این بازارها شامل اجاره یک خانواده جعلی، کمک به ایجاد یک رابطه عاشقانه و جدا کردن فرزند از پارتنر نامناسب می شود.

این ماموران می توانند برای ارائه مدارک" پول تسلی" به یکی از زوجین در ژاپن استخدام شوند. پول تسلی در ژاپن به زوجی تعلق می گیرد که همسرش به دلایلی مانند خیانت مقدمات طلاق را فراهم کرده است.

" دفتر بین المللی قوانین یاماگامی" ژاپن که تاکنون با هیچ یک از ماموران واکارساسیا برای همکاری نکرده است، اما" شوگو" یکی از وکلای این دفتر در این باره می گوید:بسیاری از موکلان ما برای به دست آوردن شواهد" خیانت" با ماموران این سازمان ها همکاری خصوصی دارند. در واقع استخدام واکارساسیا برای پرداخت پول تسلی برای یکی از زوجین ژاپنی منفعت مالی خواهد داشت.

تداوم و وجود صنعت واکارساسیا نشان می دهد که پول و فریب می تواند روابط مردم و زوج ها را نابود کرده و تحلیل برد بدون اینکه آنها متوجه بسیاری از مسایل شوند.

سختی طلاق، هنجارهای اجتماعی و اتفاقاتی که تغییر آنها در قوانین اساسی آینده بعید به نظر می رسد ، نشان دهنده ارزشمند بودن خدمات موچیزوکی به عنوان مامور خدمات نمایندگی های" فروشگاه های خداحافظی" است.

  • 17
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستان بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

ادامه
میلتون فریدمن,تصاویر میلتون فریدمن,کتابهای میلتون فریدمن زندگینامه میلتون فریدمن، اقتصاددان و آماردان آمریکایی (+ تصاویر)

متولد: ۳۱ ژوئیهٔ ۱۹۱۲

زادگاه: بروکلین، نیویورک

مرگ: ۱۶ نوامبر ۲۰۰۶

ملیت: آمریکایی

رشته فعالیت: اقتصاد

ادامه
شهاب حسینی,زندگی نامه شهاب حسینی,عکس هایی از شهاب حسینی زندگینامه شهاب حسینی و تصاویری از او و خانواده اش

نام خانوادگی: حسینی تنکابنی

تاریخ تولد: ۱۳۵۲/۱۱/۱۴

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

ملیت: ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر، مجری، صداپیشه، کارگردان

ادامه
داریوش هخامنشی,بیوگرافی داریوش هخامنشی,همسر داریوش هخامنشی زندگی نامه داریوش هخامنشی (داریوش بزرگ)

سلطنت: ۵۲۲–۴۸۶ قبل از میلاد 

زادروز: ۵۴۹ قبل از میلاد

فوت: ۴۸۶ قبل از میلاد

دین و مذهب: مزدیسنا

خاندان: هخامنشیان

ادامه
آدام اسمیت,عکس های آدام اسمیت,زندگینامه آدام اسمیت زندگی نامه آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد (+ تصاویر)

زاده: ۵ ژوئن ۱۷۲۳

محل تولد: کیرک کالدی، شهرستان فیف، اسکاتلند

ملیت: اسکاتلندی

مکتب: لیبرالیسم کلاسیک

مهمترین علایق: فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق، علم اقتصاد

ادامه
انوشیروان ساسانی,زندگینامه انوشیروان ساسانی,دانش انوشیروان ساسانی بیوگرافی انوشیروان ساسانی از پادشاهان مشهور ساسانی (+ تصاویر)

زادروز:۵۰۱ میلادی

محل تولد: تیسفون، ایران شهر

فوت: ۵۷۹ میلادی

دودمان: خاندان ساسان

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
ویژه سرپوش