چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۱۳۲

۱۶ مورد از سریع ترین روش های از بین بردن مورچه

از بین بردن مورچه,از بین بردن مورچه در خانه,برای از بین بردن مورچهنظافت و تمیز کردن مرتب خانه، سبب از بین رفتن مورچه ها می شود
برای از بین بردن مورچه، خرده های غذایی که روی زمین ریخته شدند را فورا تمیز کنید. همچنین برای نابود کردن مورچه های آشپزخانه، به جای حشره کش ها می توانید از لیموترش استفاده کنید. لیموترش یرای فراری دادن مورچه بسیار مؤثر است.

از بین بردن مورچه ها

مورچه ها مخلوقات کوچک و بسیار آزاردهنده ای هستند که آشپزخانه را کثیف می کنند و سبب آزار افراد میشوند، مورچه ها تنها به زندگی در انبار غلات و شیرینی راضی نمی شوند بلکه با خود زنجیره ای مورچه می آورند که به هر گوشه از خانه هدایت میشوند به همین خاطر باید راهی برای از بین بردن مورچه ها داشته باشیم.

در برخی از مواقع کشتن مورچه ها الزامی است، به طور مثال هنگامی که به خانه شما هجوم گسترده می آورند و خبری از پنهان شدن آنها نیست. حواستان باشد که اگر مورچه ها زیاد هستند و به صورت مستمر در خانه ظاهر میشوند، استفاده از روش های طبیعی زیر، معقول است.

ساخت مورچه کش خانگی برای از بین بردن مورچه ها

برای از بین بردن مورچه ها، داخل یک بطری اسپری خالی و تمیز، ۱ قاشق چای خوری الکل و ۱٫۵ قاشق چای خوری مایع ظرفشویی بریزید، بعد با آب بطری اسپری را پرکنید و ۲٫۵ سانتیمتر سر بطری را خالی بگذارید. بطری اسپری را به خوبی تکان دهید تا شروع به کف کردن کند. به علت داشتن الکل مورچه ها از این محلول فرار می کنند.

روش های طبیعی از بین بردن مورچه ها

خط حرکت مورچه ها را از بین ببرید. یکی از راههای سریع و مؤثر، کشتن مورچه هایی است که در مسیر حرکت می کنند.برای از بین بردن مورچه ها بهتر است از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

- استفاده از پوست خیار برای از بین بردن مورچه ها: مورچه ها از خیار متنفرند و نمی توانند طعم خیار را تحمل کنند. برای دور کردن مورچه ها پوست آن را در محل هایی که مورچه ها فعالیت دارند، بگذارید و هر روز پوست خیار را عوض کنید تا دیگر اثری از مورچه ها نیابید.

از بین بردن مورچه در خانه,از بین بردن مورچه ها,بهترین روش از بین بردن مورچه هاپوست خیار برای از بین بردن مورچه ها موثر است

- از بین بردن مورچه ها با دارچین: دارچین آسیاب شده، روغن دارچین یا ترکیب دارچین با ادویه‌های دیگر همگی خانه‌تان را با رایحه‌های گرم و فصلی پر می‌کند و اگر در مسیر آن‌ها بپاشیدشان مورچه‌ها را خواهد ترساند.

- دانه قهوه: برخی افراد از قرار دادن دانه‌های استفاده شده قهوه در شکاف‌های نزدیک راه ورود مورچه‌ها استقبال می‌کنند. قهوه آن‌ها را از بین بردن نمی برد بلکه می‌ترساند و وادارشان می‌کند تا بساط خود را جای دیگری پهن کنند!

- پودر میخک روش طب سنتی برای فراری دادن مورچه: میخک یکی دیگر از راه های از بین بردن مورچه در خانه است. روغن میخک حاوی اوژنول و کاریوفیلن است یکی از مطالعات نشان داده پودر میخک تا ۹۹ درصد ظرف سه ساعت مورچه ها را از بین میبرد.

- سرکه سفید برای از بین بردن مورچه ها: از کمتر عطرها و بوهای محبوب می توان به سرکه اشاره کرد، اما قطعاً نمی شود جایگاه و اهمیت وجود آن را در خانه منکر شد. سرکه سفید تمیز کننده ای عالی برای قوری چای، لکه های به جای مانده از روغن، مایکروویو و ماشین ظرفشویی بوده و باعث تمیزی حمام و دوش می شود، اما بویی قوی و غیر قابل انکار دارد. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده مورچه ها هم بوی این ماده را دوست ندارند. محلولی با نسبت های مساوی از آب و سرکه سفید را در محل هایی که مورچه ها و سایر حشرات را دیده اید، اسپری کنید تا آن ها از بین بروند. حتی میتوانید با آن کف و زیر و روی کانتر آشپزخانه را پاک کنید. با این تمیزکاری هم درخشندگی بیشتری به وسایل خود داده اید و آنها را پاکیزه نموده اید و هم از شر حشرات خانگی خلاص شده اید.

از بین بردن مورچه در شکر,از بین بردن مورچه در منزل,از بین بردن مورچهسرکه سفید، بویی قوی و غیر قابل انکار دارد که برای از بین بردن مورچه ها مناسب است

- استفاده از پوست پرتقال و اسپری سرکه: پوست پرتقال حاوی هیدروکربن است که لایه محافظتی سیستم تنفسی مورچه را ازبین می برد در نتیجه مورچه ها خفه می شوند با پوست  ۶-۷ پرتقال شیشه را پر کنید و با سرکه سفید آن را بپوشانید و حدود ۱۰ روز نگه دارید سپس مایعات را داخل شیشه بریزید و داخل منافذ اسپری کنید. این یکی از روش های از بین بردن مورچه است.

- نابودی مورچه ها با برگ های خشک نعناع: برای از بین بردن مورچه ها از نعناع که یک دفع کننده طبیعی است و بویی بسیار قوی دارد، استفاده کنید و آن را در مسیر مورچه ها قرار دهید. نعناع با مختل کردن بویای مورچه ها یافتن منابع غذا را برای آنها سخت می کند.

- از بین بردن مورچه ها با مایع ظرف شویی: مخلوط مایع ظرفشویی و یک قاشق جوش شیرین و ریختن این محلول در مکانهایی که مورچه وجود دارد سبب دور شدن مورچه ها می شود. همینطور می توانید از مخلوط مایع ظرفشویی و آب را با نسبت ۲ به ۱ نیز استفاده نمایید. همچنین می توانید اسفنج (ابر) را به آب‌صابون آغشته کرده و روی خط مورچه‌ها بکشید تا مورچه را جمع کنید. اسفنج را آبکشی نمایید و تا زمانی که تمامی مورچه‌ها از بین بروند این کار را تکرار کنید.

- کاربرد فلفل برای از بین بردن مورچه ها: فلفل را نیز مثل دارچین چه به‌تنهایی یا در ترکیب با آب می‌توانید در یک بطری بریزید و مستقیماً در راه عبور مورچه‌ها در امتداد مسیرشان اسپری کنید تا مورچه ها از بین بروند.

- از بین بردن مورچه ها با پودر بچه: برای دور نگه داشتن مورچه ها از پودر بچه استفاده کنید زیرا پودر بچه اثری مانند گچ دارد پس مقداری پودر بچه را در نقاط ورودی بریزید تا مسیر مورچه ها را مسدود کند.

از بین بردن مورچه,از بین بردن مورچه های خانگی,بهترین روش برای از بین بردن مورچهبهترین روش برای از بین بردن مورچه

- مخلوط جوش شیرین و پودر قند: مخلوط جوش‌شیرین و پودر قند در سرپوش‌های شیشه‌های دهن‌گشاد و قرار دادن آن‌ ها در کنج‌های خانه می‌تواند جمعیت مورچه‌ها را کاهش دهد. این یکی از راه های موثر برای از بین بردن مورچه است.

- فواید خاک دیاتومه برای نابودی مورچه ها: نوعی خاک است که از بقایای فسیلی جلبک‌های تک سلولی پوسته ‌سخت دیاتوم بوجود آمده است. از این خاک در تصفیه، ساخت حشره‌کش‌ها، جذب مایع، پوشش‌های پلاستیک و لاستیک، کاتالیزور، و عایق حرارتی استفاده می‌شود. این ماده که برای انسان سمی نیست کشنده خوبی برای مورچه‌هاست اما مراقب باشید که مرطوب نشود.

- لیموترش: همیشه هم برای نابود کردن مورچه‌های آشپزخانه، به حشره‌کش‌ها یا تله‌های مورچه نیاز ندارید. به ‌جای آن‌ها می‌توانید از لیموترش استفاده کنید. لیموترش قوی‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. برای اینکه با لیموترش از شر مورچه‌ها خلاص شوید، این مراحل را دنبال کنید: اول کمی آب لیموترش روی چهارچوب درها و لبهٔ پنجره‌ها بپاشید. بعد هم آب‌لیمو را در هر سوراخ یا درزی که مورچه‌ها از آن وارد می‌شوند بریزید. در نهایت، تکه‌های کوچکی از پوست لیموترش را در اطراف ورودی خانه بگذارید. این‌طوری مورچه‌ها متوجه می‌شوند که از آمدشان چندان خوشحال نیستید! لیموترش، علاوه بر از بین بردن مورچه ها برای از بین بردن سوسک و کک هم مفید است. آب ۴ لیموترش همراه پوست را با ۲ لیتر آب مخلوط کنید و زمین را با آن بشویید. 

- نمک: اگر مورچه‌ها باز هم راهی به درون منزل‌تان پیدا کردند، در مسیرشان، یا اطراف چهارچوب در نمک بپاشید. مورچه‌ها معمولا جرأت رد شدن از چنین مانعی را ندارند. این روشی برای از بین بردن مورچه ها در منزل است.

نابودی سریع مورچه ها,از بین بردن مورچه,برای از بین بردن مورچهاز بین بردن مورچه ها با پاشیدن نمک در مسیرشان

- از بین بردن مورچه با گچ: گچ یک ماده فوق العاده برای فراری دادن مورچه ها ست. اینکه چرا مورچه ها از گچ فراری هستند، به دلیل کربنات کلسیم موجود در گچ می‌باشد. یک راه راحت و ساده برای از بین بردن مورچه ها این است که مقداری گچ را اطراف لانه مورچه ها بریزید تا بکلی از بین بروند. جالب است بدانید که گچ علاوه بر دفع مورچه‌ها در از بین بردن مورچه در خاک گلدان و از بین بردن مورچه در خاک باغچه و سایر حشرات موذی نیز موثر است، کافیست فقط مقداری گچ را دور و بر گیاهان بریزید.

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 6
  • 12
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مسیح مهاجری,زندگینامه مسیح مهاجری,فعالیت های مسیح مهاجری زندگینامه مسیح مهاجری سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۳۲۶ 

زادگاه:تنکابن،  ایران

ملیت:ایرانی

پیشه:مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی

دین:اسلام

ادامه
شفیعی کدکنی,دکتر شفیعی کدکنی,محمد رضا شفیعی کدکنی زندگینامه شفیعی کدکنی شاعر معاصر ایران (+ تصاویر)

زاده:۱۹ مهر ۱۳۱۸

زادگاه:کدکن،  نیشابور

ملیت:ایرانی

پیشه:شاعر،  استاد دانشگاه، پژوهشگر و نویسنده

دین:اسلام

ادامه
سرگی برین,زندگینامه سرگی برین,جوایز سرگی برین بیوگرافی سرگی برین موسس شرکت گوگل (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۷۳

قد: ۱.۷۳ متر

ملیت: آمریکایی

زادگاه: مسکو، روسیه  SFSR، اتحاد جماهیر شوروی

مذهب: یهودی

ادامه
رودکی,شاعر رودکی,آثار رودکی سمرقندی زندگی نامه رودکی استاد شاعران و پدر شعر فارسی + آثار

زادروز:۱۱ رمضان ۲۴۴( قمری)

زاد گاه:پنجکنت، تاجیکستان کنونی

زمینهٔ کاری:شاعر، موسیقی دان

ملیت:ایرانی

مرگ:۳۲۹( قمری)

در زمان حکومت:سامانیان

ادامه
حسین یاری,حسین یاری و خانوده اش,حسین یاری و همسرش بیوگرافی حسین یاری (بازیگر و کارگردان سینما) و آثار وی + تصاویر

تاریخ تولد: ۱۶ دی ۱۳۴۶

زادگاه: تهران

وضعیت تاهل: متاهل

فرزندان: سروش، سارا و علی

سالهای فعالیت: از ۱۳۵۸ تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت ابوالفضل (ع),روز شهادت حضرت ابوالفضل (ع),نام همسر حضرت ابوالفضل (ع) زندگینامه حضرت ابوالفضل (ع) و نحوه ی به شهادت رسیدنش

کنیه:ابوالفضل، ابوالقاسم

زاده:۴ شعبان سال ۲۶ق.

زادگاه:مدینه

درگذشت:۱۰ محرم سال ۶۱ قمری

مدفن: کربلا

ادامه
آریگو ساکی,افتخارات ملی آریگو ساکی,زندگی نامه آریگو ساکی بیوگرافی آریگو ساکی سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا (+ تصاویر)

زاده:۱ آوریل ۱۹۴۶

زادگاه:فوزینیانو،  ایتالیا

ملیت:ایتالیایی

قد:۱٫۷۰ متر

سمت:سرمربی 

ادامه
ژونگ شان شان,میزان ثروت ژونگ شان شان,عکس های ژونگ شان شان زندگینامه ژونگ شان شان ثروتمندترین آب‌معدنی‌فروش چین (+ تصاویر)

زاده:۱۹۵۴

زادگاه:هانگژو، چین

ملیت:چین

سمت:اهالی کسب وکار

شناخته‌شده برای:Founder, Nongfu Spring

Owner, Wantai

ادامه
عباس عراقچی,تیم مذاکرات هسته ای عباس عراقچی,سید عباس عراقچی اراک بیوگرافی عباس عراقچی سیاستمدار کشور و سوابق شغلی اش (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۱

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:دیپلمات و سیاستمدار ایرانی ، معاون سیاسی وزارت امور خارجه

دین:اسلام

ادامه
ویژه سرپوش