جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۱۳۲

۱۶ مورد از سریع ترین روش های از بین بردن مورچه

از بین بردن مورچه,از بین بردن مورچه در خانه,برای از بین بردن مورچهنظافت و تمیز کردن مرتب خانه، سبب از بین رفتن مورچه ها می شود
برای از بین بردن مورچه، خرده های غذایی که روی زمین ریخته شدند را فورا تمیز کنید. همچنین برای نابود کردن مورچه های آشپزخانه، به جای حشره کش ها می توانید از لیموترش استفاده کنید. لیموترش یرای فراری دادن مورچه بسیار مؤثر است.

از بین بردن مورچه ها

مورچه ها مخلوقات کوچک و بسیار آزاردهنده ای هستند که آشپزخانه را کثیف می کنند و سبب آزار افراد میشوند، مورچه ها تنها به زندگی در انبار غلات و شیرینی راضی نمی شوند بلکه با خود زنجیره ای مورچه می آورند که به هر گوشه از خانه هدایت میشوند به همین خاطر باید راهی برای از بین بردن مورچه ها داشته باشیم.

در برخی از مواقع کشتن مورچه ها الزامی است، به طور مثال هنگامی که به خانه شما هجوم گسترده می آورند و خبری از پنهان شدن آنها نیست. حواستان باشد که اگر مورچه ها زیاد هستند و به صورت مستمر در خانه ظاهر میشوند، استفاده از روش های طبیعی زیر، معقول است.

ساخت مورچه کش خانگی برای از بین بردن مورچه ها

برای از بین بردن مورچه ها، داخل یک بطری اسپری خالی و تمیز، ۱ قاشق چای خوری الکل و ۱٫۵ قاشق چای خوری مایع ظرفشویی بریزید، بعد با آب بطری اسپری را پرکنید و ۲٫۵ سانتیمتر سر بطری را خالی بگذارید. بطری اسپری را به خوبی تکان دهید تا شروع به کف کردن کند. به علت داشتن الکل مورچه ها از این محلول فرار می کنند.

روش های طبیعی از بین بردن مورچه ها

خط حرکت مورچه ها را از بین ببرید. یکی از راههای سریع و مؤثر، کشتن مورچه هایی است که در مسیر حرکت می کنند.برای از بین بردن مورچه ها بهتر است از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

- استفاده از پوست خیار برای از بین بردن مورچه ها: مورچه ها از خیار متنفرند و نمی توانند طعم خیار را تحمل کنند. برای دور کردن مورچه ها پوست آن را در محل هایی که مورچه ها فعالیت دارند، بگذارید و هر روز پوست خیار را عوض کنید تا دیگر اثری از مورچه ها نیابید.

از بین بردن مورچه در خانه,از بین بردن مورچه ها,بهترین روش از بین بردن مورچه هاپوست خیار برای از بین بردن مورچه ها موثر است

- از بین بردن مورچه ها با دارچین: دارچین آسیاب شده، روغن دارچین یا ترکیب دارچین با ادویه‌های دیگر همگی خانه‌تان را با رایحه‌های گرم و فصلی پر می‌کند و اگر در مسیر آن‌ها بپاشیدشان مورچه‌ها را خواهد ترساند.

- دانه قهوه: برخی افراد از قرار دادن دانه‌های استفاده شده قهوه در شکاف‌های نزدیک راه ورود مورچه‌ها استقبال می‌کنند. قهوه آن‌ها را از بین بردن نمی برد بلکه می‌ترساند و وادارشان می‌کند تا بساط خود را جای دیگری پهن کنند!

- پودر میخک روش طب سنتی برای فراری دادن مورچه: میخک یکی دیگر از راه های از بین بردن مورچه در خانه است. روغن میخک حاوی اوژنول و کاریوفیلن است یکی از مطالعات نشان داده پودر میخک تا ۹۹ درصد ظرف سه ساعت مورچه ها را از بین میبرد.

- سرکه سفید برای از بین بردن مورچه ها: از کمتر عطرها و بوهای محبوب می توان به سرکه اشاره کرد، اما قطعاً نمی شود جایگاه و اهمیت وجود آن را در خانه منکر شد. سرکه سفید تمیز کننده ای عالی برای قوری چای، لکه های به جای مانده از روغن، مایکروویو و ماشین ظرفشویی بوده و باعث تمیزی حمام و دوش می شود، اما بویی قوی و غیر قابل انکار دارد. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده مورچه ها هم بوی این ماده را دوست ندارند. محلولی با نسبت های مساوی از آب و سرکه سفید را در محل هایی که مورچه ها و سایر حشرات را دیده اید، اسپری کنید تا آن ها از بین بروند. حتی میتوانید با آن کف و زیر و روی کانتر آشپزخانه را پاک کنید. با این تمیزکاری هم درخشندگی بیشتری به وسایل خود داده اید و آنها را پاکیزه نموده اید و هم از شر حشرات خانگی خلاص شده اید.

از بین بردن مورچه در شکر,از بین بردن مورچه در منزل,از بین بردن مورچهسرکه سفید، بویی قوی و غیر قابل انکار دارد که برای از بین بردن مورچه ها مناسب است

- استفاده از پوست پرتقال و اسپری سرکه: پوست پرتقال حاوی هیدروکربن است که لایه محافظتی سیستم تنفسی مورچه را ازبین می برد در نتیجه مورچه ها خفه می شوند با پوست  ۶-۷ پرتقال شیشه را پر کنید و با سرکه سفید آن را بپوشانید و حدود ۱۰ روز نگه دارید سپس مایعات را داخل شیشه بریزید و داخل منافذ اسپری کنید. این یکی از روش های از بین بردن مورچه است.

- نابودی مورچه ها با برگ های خشک نعناع: برای از بین بردن مورچه ها از نعناع که یک دفع کننده طبیعی است و بویی بسیار قوی دارد، استفاده کنید و آن را در مسیر مورچه ها قرار دهید. نعناع با مختل کردن بویای مورچه ها یافتن منابع غذا را برای آنها سخت می کند.

- از بین بردن مورچه ها با مایع ظرف شویی: مخلوط مایع ظرفشویی و یک قاشق جوش شیرین و ریختن این محلول در مکانهایی که مورچه وجود دارد سبب دور شدن مورچه ها می شود. همینطور می توانید از مخلوط مایع ظرفشویی و آب را با نسبت ۲ به ۱ نیز استفاده نمایید. همچنین می توانید اسفنج (ابر) را به آب‌صابون آغشته کرده و روی خط مورچه‌ها بکشید تا مورچه را جمع کنید. اسفنج را آبکشی نمایید و تا زمانی که تمامی مورچه‌ها از بین بروند این کار را تکرار کنید.

- کاربرد فلفل برای از بین بردن مورچه ها: فلفل را نیز مثل دارچین چه به‌تنهایی یا در ترکیب با آب می‌توانید در یک بطری بریزید و مستقیماً در راه عبور مورچه‌ها در امتداد مسیرشان اسپری کنید تا مورچه ها از بین بروند.

- از بین بردن مورچه ها با پودر بچه: برای دور نگه داشتن مورچه ها از پودر بچه استفاده کنید زیرا پودر بچه اثری مانند گچ دارد پس مقداری پودر بچه را در نقاط ورودی بریزید تا مسیر مورچه ها را مسدود کند.

از بین بردن مورچه,از بین بردن مورچه های خانگی,بهترین روش برای از بین بردن مورچهبهترین روش برای از بین بردن مورچه

- مخلوط جوش شیرین و پودر قند: مخلوط جوش‌شیرین و پودر قند در سرپوش‌های شیشه‌های دهن‌گشاد و قرار دادن آن‌ ها در کنج‌های خانه می‌تواند جمعیت مورچه‌ها را کاهش دهد. این یکی از راه های موثر برای از بین بردن مورچه است.

- فواید خاک دیاتومه برای نابودی مورچه ها: نوعی خاک است که از بقایای فسیلی جلبک‌های تک سلولی پوسته ‌سخت دیاتوم بوجود آمده است. از این خاک در تصفیه، ساخت حشره‌کش‌ها، جذب مایع، پوشش‌های پلاستیک و لاستیک، کاتالیزور، و عایق حرارتی استفاده می‌شود. این ماده که برای انسان سمی نیست کشنده خوبی برای مورچه‌هاست اما مراقب باشید که مرطوب نشود.

- لیموترش: همیشه هم برای نابود کردن مورچه‌های آشپزخانه، به حشره‌کش‌ها یا تله‌های مورچه نیاز ندارید. به ‌جای آن‌ها می‌توانید از لیموترش استفاده کنید. لیموترش قوی‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. برای اینکه با لیموترش از شر مورچه‌ها خلاص شوید، این مراحل را دنبال کنید: اول کمی آب لیموترش روی چهارچوب درها و لبهٔ پنجره‌ها بپاشید. بعد هم آب‌لیمو را در هر سوراخ یا درزی که مورچه‌ها از آن وارد می‌شوند بریزید. در نهایت، تکه‌های کوچکی از پوست لیموترش را در اطراف ورودی خانه بگذارید. این‌طوری مورچه‌ها متوجه می‌شوند که از آمدشان چندان خوشحال نیستید! لیموترش، علاوه بر از بین بردن مورچه ها برای از بین بردن سوسک و کک هم مفید است. آب ۴ لیموترش همراه پوست را با ۲ لیتر آب مخلوط کنید و زمین را با آن بشویید. 

- نمک: اگر مورچه‌ها باز هم راهی به درون منزل‌تان پیدا کردند، در مسیرشان، یا اطراف چهارچوب در نمک بپاشید. مورچه‌ها معمولا جرأت رد شدن از چنین مانعی را ندارند. این روشی برای از بین بردن مورچه ها در منزل است.

نابودی سریع مورچه ها,از بین بردن مورچه,برای از بین بردن مورچهاز بین بردن مورچه ها با پاشیدن نمک در مسیرشان

- از بین بردن مورچه با گچ: گچ یک ماده فوق العاده برای فراری دادن مورچه ها ست. اینکه چرا مورچه ها از گچ فراری هستند، به دلیل کربنات کلسیم موجود در گچ می‌باشد. یک راه راحت و ساده برای از بین بردن مورچه ها این است که مقداری گچ را اطراف لانه مورچه ها بریزید تا بکلی از بین بروند. جالب است بدانید که گچ علاوه بر دفع مورچه‌ها در از بین بردن مورچه در خاک گلدان و از بین بردن مورچه در خاک باغچه و سایر حشرات موذی نیز موثر است، کافیست فقط مقداری گچ را دور و بر گیاهان بریزید.

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 11
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

ادامه
ویژه سرپوش