پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۱۱۷

روش های رفع تلخی انواع غذا و خوراکی ها

رفع تلخی انواع غذاها,روش های گرفتن رفع تلخی انواع غذاهارفع تلخی انواع غذاها
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که غذایی تهیه کرده اید اما طعم تلخی از آن دریافت می شود، در صورتی که شرایط هم حساس باشد و زمانی برای تهیه غذای مجدد نباشد باید به رفع تلخی غذا اقدام کنید. این کار می تواند با روش های مختلفی انجام شود که در ادامه این مطلب سرپوش به آنها اشاره خواهد شد.

تلخ شدن غذاها:

عوامل مختلفی می توانند منجر به تلخ شدن غذاها شوند. در برخی از موارد بهترین راه حل برطرف کردن تلخی یا به حداقل رساندن مقدار آن خواهد بود. برای مثال اگر در خورش ها مقدار لیموعمانی زیادی باشد مزه تلخی به آن خواهد داد. برخی از غذاها نیز باید مصرف شوند در غیر این صورت باقی ماندن در یخچال موجب ایجاد مزه ای تلخ خواهد شد. در ادامه به راهکارهایی اشاره می شود که می توانید برای از بین بردن تلخی موادغذایی از آنها استفاده کنید:

راه های رفع تلخی غذاها:

رفع تلخی آبلیمو:

در آبلیمو معمولا مزه تلخی احساس می شوند که مربوط به له شدن هسته زمان آب گیری است، از آنجایی که این عمل با استفاده از دستگاه انجام می شود و ورود هسته آبلیمو به دستگاه اجتناب ناپذیر است باید بعد از آبگیری جهت رفع تلخی اقدام کرد. 

یکی از راه هایی که برای این مهم استفاده می شوند هویج است. برای این کار می توانید به ازای هر ۱۰ کیلوگرم لیمو ۲ عدد هویج با اندازه متوسط پوست گرفته و داخل آبلیمو بیندازید و بعد از رفع شدن تلخی آنها را خارج کرده و آبلیمو را مصرف کنید. 

تلخ شدن خورش قیمه با لیمو عمانی:

یکی از مهمترین دلایل تلخ شدن خورش قیمه به لیموعمانی مربوط می باشد، البته از آنجایی که لیموعمانی طعم بسیار خوبی به خورش قیمه خواهد داد نمی شود از آن گذشت. نقشی که لیمو عمانی در خورش قیمه دارد کاملا شبیه چاقوی دو لبه است یعنی اگر درست استفاده شود خورش را بسیار خوشمزه خواهد کرد و اگر اشتباه مصرف شود طعم خورش را عوض کرده و غیرقابل مصرف خواهد شد. 

خورش قورمه سبزی از خورش های پر طرفدار ایرانی است که پختن آن به بهترین شکل کمی مناسب است. باقی ماندن بیش از حد لیمو عمانی داخل خورش قیمه می تواند موجب تلخی شود پس پیشنهاد می کنیم هرچه زودتر داخل خورش ریخته شود تا از تلخی بیش از حد خورش پیشگیری شوند. علاوه بر این موضوع راه کاریی که نیز وجود دارند که می توانید از آنها برای رفع تلخی خورش قیمه استفاده کنید.  

رفع تلخی انواع غذاها,روش های گرفتن رفع تلخی انواع غذاها,رفع تلخی خورش قیمهرفع تلخی انواع غذاها؛ رفع تلخی خورش قیمه

استفاده از پودر لیمو عمانی:

درصورتی که در خورش خود مقداری لیموعمانی پودر شده بریزید طعمی ترش ایجاد خواهد شد، اما بدون شک روشی همراه با نقص خواهد بود. اول اینکه لیمو عمانی طعم بهتری نسبت به پودر آن دارد و دوم اینکه این پودر می تواند موجب تیره شدن خورش شما شود. 

استفاده از لیمو عمانی خیسانده شده:

در این صورت شما می توانید لیموعمانی ها را با استفاده از چنگال سوراخ کرده و سپس داخل آب ولرم بگذارید تا از مقدار تلخی آنها کاسته شود، سپس آنها را به داخل خورش منتقل کنید. این راهکار هم یک نقص بزرگ دارد و آن هم این است که آب علاوه بر تلخی لیمو عمانی ، ترشی آن را هم نیز می گیرد.

استفاده از لیمو عمانی نصف شده:

راهکار بعدی به شما پیشنهاد می دهد که لیموعمانی ها را نصف کرده و سپس تخم های آن را خارج کنید سپس در ۲۰ دقیقه آخر پخت خورش به مایع اضافه کنید. با این روش لیمو عمانی طعم بسیار خوبی به خورش شما می دهد.

بیخیال لیمو عمانی شدن:

یکی از راه حل های تضمیمی و قطعی این است که به طورکلی از اضافه کردن لیموعمانی منصرف شوید البته حذف این ماده بسیار حیف است و طعم خوبی را از بین می برد. درصورتی که آن را غذا حذف کردید می توانید از آبغوره یا تمرهندی به عنوان جایگزین استفاده کنید. البته باز هم می گویم که هیچ چیزی نمی تواند جایگزین طعم لیمو عمانی در خورش قیمه باشد.

استفاده از سیب زمینی:

درصورتی که متوجه شدید طعم خورش شما تلخ شده است می توانید خیلی سریع یک سیب زمینی درشت را پوست گرفته و داخل خورش بریزید. بعد از اینکه خورش آماده شده سیب زمینی را خارج کرده و دور بیندازید. درصورتی که تلخی خورش زیاد نباشد می توانید با این روش به راحتی مشکل را برطرف کنید. 

رفع تلخی انواع غذاها,رفع تلخی انواع غذاها با استفاده از سیب زمینیرفع تلخی انواع غذاها با استفاده از سیب زمینی

استفاده از زعفران و شکر:

درصورتی که متوجه شدید خورش قیمه شما خیلی تلخ شده و از بین بردن این تلخی با سیب زمینی کار راحتی نیست می توانید مقداری زعفران را اسیاب کرده و با آب جوش ترکیب کنید. سپس به نسبت زعفران کمی شکر نیز اضافه کنید تا بهه خوبی مخلوط شوند. بعد از آن محلول را به قابلمه خورش اضافه کنید. این راهکار علاوه بر اینکه تا حد زیادی تلخی خورش قیمه را می گیرد، باعث می شود خورش شما عطر زعفران بیشتری نیز بگیرد.

راه های از بین بردن تلخی غذا:

متعادل کردن طعم با چربی ها:

چربی می تواند به صورت طبیعی مزه تلخی غذاها را کاور کند همچنین غذای شما را خوشمزه تر می کند، همین دلیل است که توصیه می شود شیر یا خامه را به قهوه اضافه کنند تا طعم بهتری داشته باشند. سعی کنید از سس خامه ، شیر ، پنیر چرب ، روغن زیتون یا مواد چرب مشابه دیگر برای پوشاندن طعم های تلخ استفاده کنید.

یکی از ترفندهای عالی برای تشویق کودکان جهت خوردن سبزیجات تلخ مانند کلم بروکلی، کلم بروکسل یا کلم استفاده از همین روش است به طوری که شما می توانید مقداری پنیر یا سس پنیر را به سبزیجات آنها اضافه کنید تا متوجه مزه تلخ آنها نشوند.

استفاده از شیرینی ها:

همه از طعم شیرینی خوششان می آید، درصورتی که مجددا به قهوه فکر کنید دلیلی که ما دوست داریم مقداری آن را شیرین کنیم مربوط به همین موضوع است. شیرینی به صورت طبیعی خواهد توانست مزه تلخی غذا را بپوشاند، در صورتی که مقداری شکر یا عسل داخل غذای تلخ شده بریزید می توانید طعم و عطر بهتری ایجاد کنید. مزه های تلخ را با شکر یا شکلات که باعث ایجاد طعم بی نظیری در دسر می شوند جفت کنید.

باید توجه داشت مصرف بیش از اندازه شکر برای سلامتی مضر خواهد بود پس میزان مصرف خود را کنترل کرده و بیشتر از ۲۵ الی ۳۶ گرم در روز مصرف نداشته باشید. 

رفع تلخی انواع غذاها,رفع تلخی انواع غذاها با استفاده از شیرینی هارفع تلخی انواع غذاها با استفاده از شیرینی ها

مقداری نمک روی مواد غذایی خود بپاشید:

اضافه کردن مقداری نمک به غذا موجب می شوند طعم تلخی غذاها کاهش پیدا کند، شوری به طور طبیعی تلخی را خنثی می کند، بنابراین در استفاده از کمی نمک در وعده های غذایی که خیلی تلخ هستند، دریغ نکنید.

استفاده از این ترفند به خصوص زمانی که برای پختن سبزیجات مانند کلم بروکلی بو داده (کبابی) یا جوانه بروکسل اقدام می کنید عالی و کارآمد خواهد بود. پیش از پختن روی سبزیجات مقداری روغن زیتون یا نمک بریزید تا طعم بهتری برایتان ایجاد کند. 

استفاده از جوش شیرین:

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما استفاده از جوش شیرین به دلیل خاصیت قلیایی و اطلاح کردن تلخی بیش از حد غذاها می توان راهکار خوبی باشد. کافی است تنها کمی از جوش شیرین را آب مخلوط کرده و به خوبی هم بزنید و سپس به غذا اضافه کنید البته پیش از اینکه غذا آماده شود باید جوش شیرین را با آن مخلوط کرد تا تلخی را از بین ببرد. 

باید مراقب باشید که فقط ۱ الی ۲ دم قاشق جوش شیرین استفاده کنید. درصورتی که اندازه بیشتر شود طعم خوبی از غذا دریافت نخواهید کرد. 

برای رفع تلخی غذا مقداری سرکه یا آبلیمو را اضافه کنید:

طعم های ترش و اسیدی می توانند به صورت طبیعی طعم تلخی را کاهش دهند. مصرف مقداری آبلیموی تازه یا یک قاشق سرکه به غذای تلخ شده می تواند عطر طعم بهتری به غذای شما بدهد. سس های اسیدی یا ترش راهی

موثر جهت افزایش طعم سبزیجات تلخ در سالاد مانند: کلم پیچ، تربچه، یا آروگولا هستند. 

درصورتی که اشتباه می کنید یا مقدار زیادی سرکه یا آبلیمو به غذا اضافه کرده اید، مجددا می توانید به جوش شیرین مراجعه کنید تا طعم اسیدی غذا را تاحدی رفع کرده باشید. 

استفاده از ادویه های بیشتر:

درصورتی که از طرفداران اودیه ها هستید باید این نوید را به شما بدهیم که استفاده از این ماده غذایی می تواند طعم تلخی را تا حد زیادی بپوشاند به همین دلیل توصیه می شود که این ماده ها را غذای خود دریغ نکنید. استفاده از مقداری فلفل یا پودر تند به غذا می تواند پیشنها موثری باشد، به خصوص فلفل سیاه که دارای ترکیبات خاص و خنثی کننده است. سایر ادویه جات عالی برای این کار شامل کاین (نوعی فلفل قرمز)، فلفل قرمز، پاپریکا و پودر چیلی می شوند.

رفع تلخی انواع غذاها,رفع تلخی انواع غذاها با استفاده از ادویه هارفع تلخی انواع غذاها با استفاده از ادویه ها

استفاده از گیاهان در پخت و پز:

گیاهان می توانند گیرنده های چشایی را فعال کنند تا فهم و درک شما را از مزه های تلخی کاهش دهند، استفاده از مقداری ریحان، گشنیز ، مریم گلی و رزماری را در غذاهای تلخ شده می تواند طعمی عالی و بدون تلخی به شما هدیه دهد. استفاده از گیاهان تازه در یک غذای سرخ شده یا کبابی می تواند طعم جدیدی برای شما خلق کند. 

از طرفی شما می توانید گیاهان خشک شده مانند ریحان ، زنجبیل و پونه کوهی تهیه کنید تا در وعده های غذایی روی غذا بپاشید، البته ماندگاری گیاهان خشک شده بسیار بیشتر از انواع تازه آن می باشد. 

رفع تلخی انواع غذاها,رفع تلخی انواع غذاها با استفاده از انواع گیاهانرفع تلخی انواع غذاها با استفاده از انواع گیاهان

برای کاهش تلخی غذا را سرد کنید:

درصورتی که با خوردن غذای سرد مشکلی ندارید می توانید از این امکان استفاده کنید. باید قبول کرد که نوشیدن و غذاهای سردتر مزه تلخی کمتری را نشان می دهند، به همنی دلیل است که نوشیدن چای یا قهوه سرد آسان و بهتر است. درصورتی که غذای شما تلخ شده پیشنهاد می کنیم پیش از مصرف؛ آنها را داخل یخچال بگذارید تا طعم و مزه بهتری داشته باشید. این نیز یک ترفند خوب برای سبزیجات تلخ است. آن را چند ساعت در یخچال بگذارید تا قبل از خوردن خنک شوند.

همچنین می توانید این کار را با ترفندهای دیگری مانند افزودن مقداری نمک یا چربی به وعده غذایی خود انجام دهید.

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 9
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ویژه سرپوش