یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۱۰۰۹۹

آموزش طرز تهیه اسنک خوشمزه به چندین روش متنوع

طرز تهیه اسنک کالباس,طرز تهیه اسنک بدون دستگاه ساندویچ ساز,دستور تهیه اسنکطرز تهیه اسنک غذای پرطرفدار و خوشمزه
در بین خانواده ها غذای پرطرفداری به نام اسنک وجود دارد و تنوع مواد میانی آن باعث شده که با تمامی ذائقه ها سازگار باشد. در ادامه با طرز تهیه اسنک به انواع روش های مختلف اشنا شوید.

طرز تهیه اسنک

اسنک ها دارای انواع مختلفی میباشد و معمولاً به عنوان یک غذای پرطرفدار شناخته میشود مخصوصا کودکان که این غذا را بدون هیچ بهانه ای می خورند.

۱. اسنک کالباس

- مواد لازم برای تهیه اسنک کالباس:

مواد لازم:میزان
قارچ۲۰۰ گرم
فلفل دلمه‌ای۱۰۰ گرم
ذرت پخته شده‌ی نرمبه مقدار لازم
پنیر پیتزاحدود ۱۰۰ گرم
کالباس۲۰۰ گرم
نان تست نرمبه تعداد لازم
نمکبه مقدار دلخواه
پودر آویشنبه مقدار دلخواه
پودر فلفلبه مقدار دلخواه

- طرز تهیه اسنک کالباس:

نخستین مرحله ی تهیه اسنک کالباس به اینصورتست که باید پس از شستن قارچ و فلفل دلمه ای، آن ها را خشک کنید. سپس شروع به خرد کردن کالباس، قارچ و فلفل دلمه ای به صورت نگینی بنمایید. پس از آماده کردن دستگاه ساندویچ ساز بر روی صفحه زیرین، یک نان تست بگذارید. کمی پنیر پیتزا بر روی نان بریزید و کمی از موادتان را بر روی پنیر پیتزا بریزید( مخلوطی از فلفل دلمه، کالباس، قارچ، ذرت). در این مرحله مجددا بر روی موادتان مقداری پنیر پیتزا بریزید و کمی ادویه بر روی آن بپاشید( نمک، فلفل و آویشن). یک لایه نان تست دیگر بر روی موادتان بگذارید و بمدت ۱۰ دقیقه در ساندویچ ساز را ببندید. بعداز این که اسنک هایتان پخت؛ میتوانید با انواع سس های لذیذ، آنرا میل کنید. همچنین گوجه فرنگی و خیارشور در کنار اسنک ها، خرد کنید و آنرا تزیین کنید.

طرز تهیه اسنک گوشت,طرز تهیه اسنک قارچ,طرز تهیه اسنک مرغاسنک ها از انواع غذاهای پر تنوعی هستند که میتوانید برای مهمانی های خود تهیه کنید

۲. اسنک گوشت

> مواد لازم اسنک گوشت برای دو نفر:

مواد لازم:میزان
گوشت چرخ کرده۱۰۰ گرم
قارچ۱۰۰ گرم
پیازیک عدد متوسط
فلفل دلمه اییک عدد کوچک یا نصف
رب گوجه فرنگیبه مقدار لازم
نان تست۸ عدد
پنیز پیتزابه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم
زردچوبه و ادویهبه مقدار لازم

> طرز تهیه اسنک گوشت:

برای اینکه اسنک گوشت درست کنید باید پیاز خلالی یا نگینی خرد شده را بر روی حرارت ملایم تفت بدهید و بعد از طلایی شدن پیازها، گوشت چرخکرده به آن بیفزایید و با مقداری نمک، تفت بدهید. قارچ های نگینی یا ورقه ای خرد شده را به مخلوط موادتان اضافه کنید و تا زمان تمام شدن آب قارچ ها، انرا تفت بدهید. در این مرحله باید فلفل دلمه ای خرد شده ی نگینی را به مواد بیفزایید و با اضافه کردن رب و نمک و ادویه جات به مخلوط مواد، یک دقیقه تفت بدهید. سپس در همه جای نان تست، پنیر پیتزا را به صورت یکسان پخش کنید و مواد را روی آن بریزید و با قرار دادن نان تست دیگری بر روی نان تست حاوی مواد، کمی آن را فشار دهید تا منسجم شود. سپس با گذاشتن اسنک ها در داخل ساندیچ ساز، در آنرا بمدت هفت دقیقه محکم ببندید. استفاده از رب گوجه در کنار اسنک گوشت، اختیاریست.

۳. اسنک مرغ

>> مواد لازم برای تهیه اسنک مرغ:

مواد لازم:میزان
فیله مرغ۴ عدد
قارچ۴۰۰ گرم
پیاز۱ عدد درشت
فلفل دلمه‌ای۱ عدد
نان تست۱۲ عدد
پنیر پیتزا۲۰۰ گرم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم
زردچوبه و روغنبه مقدار لازم

>> طرز تهیه اسنک مرغ:

برای تهیه ی اسنک مرغ، ابتدا پیاز خرد شده ی نگینی را در یک تابه مناسب بهمراه مقداری روغن تفت دهید تا سبک شود. سپس با اضافه کردن مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به موادتان، فیله های مرغ را به صورت نگینی خرد کرده و درون تابه حاوی مواد بریزید. سرخ کردن فیله ها باید در حد تغيير رنگ و قهوه ای شدنشان باشد. در ادامه قارچ و فلفل دلمه ای خرد شده به صورت نگینی را به تابه حاوی مواد اضافه کنید.

تا زمان جمع شدن آب قارچ ها، موادتان را تفت دهید. در آخر به موادتان مقداری نمک و ادویه اضافه کنید و تابه را کنار بگذارید. اکنون با استفاده از یک کارد تیز، خشکی های اطراف نان های تست را برش کنید. مقداری از مایه مرغ بر روی هر نان تست بریزید، سپس روی مایه مرغ، مقداری پنیر بریزید و در آخر بر روی مایه مرغ و پنیر پیتزا، نان تستی بگذارید و برای منسجم شدن نان تست، کمی آن را فشار دهید.

در هنگام درست کردن اسنک، فراموش نکیند که حتماً در مرکز نان تست، مواد را بریزید و موادتان حداقل یک سانتیمتر از کناره های نان تست فاصله داشته باشد تا حین پخت بیرون نریزد. در این مرحله با قرار دادن نان تست در داخل ساندویچ ساز، درب آن را ببندید تا اسنک ها آماده شود. اسنک های آماده شده را در آخرین مرحله، به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و با سس کچاپ خانگی سرو کنید.

دستور تهیه اسنک,طرز تهیه اسنک مخصوص,طرز تهیه اسنک خانگیاسنک را می توان با مواد مختلفی تهیه کرد

۴. اسنک پیتزا

* مواد لازم برای تهیه هر عدد اسنک پیتزا:

مواد لازم:میزان
نان تست۲ عدد
قارچ خام۲ عدد
پنیر پیتزا۱ قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ایبه مقدار لازم
سس گوجهبه مقدار لازم
کالباس۲ برگ

* طرز تهیه اسنک پیتزایی :

برای تهیه ی اسنک پیتزایی، در ابتدا کالباس را به صورت ریز خرد کنید یا میتوانید در صورت تمایل از کالباس ورقه ای استفاده کنید. سس قرمز بر روی یکی از نان های تست بزنید و کالباس را بر روی آن قرار دهید. سپس قارچ های ورقه ای خرد شده را تا زمان جمع شدن آبش تفت دهید و در آخر بر روی کالباس بریزید و فلفل دلمه ای های خرد شده را روی قارچ ها بریزید و در آخر از پنیر پیتزای رنده شده بر روی ان استفاده کنید و با قرار دادن لایه بعدی نان، در دستگاه ساندویچ ساز قرار دهید و تا زمان دلخواهتان صبر کنید تا بپزید. برای خوردن یک غذای سالم تر، توصیه میشود که از کالباس خانگی به جای خرید کالباس استفاده کنید. وقتی که اسنک ها آماده شد؛ آنرا برش کنید و با سس مورد علاقه و پودر آویشن تزیینش کنید.

۵. اسنک قارچ معطر:

> مواد اولیه اسنک قارچ معطر برای ۴ نفر:

مواد لازم:میزان
قارچ۲۵۰گرم
سیر۲حبه
پودر سیر۲قاشق مرباخوری
پودر موسیر۱قاشق مرباخوری
روغن زیتون۵قاشق غذاخوری
نان تست۱۰عدد
جعفری۵قاشق غذاخوری (ساطوری شده)
آبلیمو۱قاشق چایخوری
نمکبه میزان لازم
فلفلبه میزان لازم
گلپر۱قاشق مرباخوری

> طرز تهیه اسنک قارچ معطر:

برای درست کردن اسنک قارچ معطر، بر روی سیر رنده شده، مقداری نمک بزنید تا به هم نچسبد. مقداری روغن زیتون را داخل تابه گرم کرده و داخل روغنها سیر را تفت دهید.

در این مرحله باید به سیرهای تفت داده شده، قارچ های ورقه ای نازک را اضافه کنید. برای این که قارچ ها زیاد اب نیندازد( در صورت لزوم مقدار بیشتری روغن زیتون اضافه کنید) باید حرارت را زیاد کنید.

طرز تهیه اسنک مخصوص,طرز تهیه اسنک خانگی,طرز تهیه اسنک گوشتاسنک قارچ معطر

پس از سرخ شدن قارچ ها باید به مواد خود، چاشنی پودر سیر، پودر موسیر، گلپر، جعفری خرد شده، آبلیمو، نمک و فلفل را اضافه کنید و حرارت را خاموش کنید.

داخل سینی فر، نان های تست را بچینید و با استفاده از روغن زیتون ، روی دو طرف آن ها را چرب کنید. پس از روشن کردن حرارت بالای فر، برای طلایی شدن نان ها سینی را داخل فر قرار دهید و آن را برگردانید تا طرف دیگرش برشته شود.

پس از این که نان های تست آماده شدند؛ اسنک ها را درون ظرفی بچینید و بر روی نان ها مقداری از مایه قارچ بریزید و با استفاده از سس دلخواه تان اسنک را سرو کنید.

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه اسنک مرغ با ساندیچ ساز

- حتماً باید چهار وجه نان تست که لایه ای ضخیم دارد را پیش از تهیه اسنک، با استفاده از یک چاقوی اره ای برش دهید تا اسنکها لطیف تر شوند.

- برای درست کردن اسنک دقت کنید که باید نان تست مورد استفاده، تازه و لطیف باشد تا پس از قرار دادنش در داخل دستگاه ساندویچ ساز، شکننده نباشد.

طرز تهیه اسنک بدون دستگاه ساندویچ ساز

درصورت نداشتن دستگاه ساندویچ ساز باید یک تابه را گرم کنید و با قرار دادن اسنک در داخل آن، جسم سنگینی بر رویش قرار دهید و اسنک را پس از گذشت چند دقیقه برگردانید تا به خوبی، پنیرش آب شود.

دستور تهیه اسنک,طرز تهیه اسنک مخصوص,طرز تهیه اسنک خانگی پخت اسنک بدون دستگاه ساندویچ ساز

گردآوری: بخش مهارتهای زندگی سرپوش

  • 15
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش