شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۰۱۴

آموزش تصویری بهترین حرکات یوگای صورت (+ تصاویر)

یوگای صورت,اموزش یوگای صورت,یوگای صورت گونهیوگای صورت؛ تکنیکی جدید برای کاهش چین و چروک
یوگای صورت روشی است سنتی و کهن برای زیبایی و جوانی پوست و چهره در بین شرقی ها، ورزشی مؤثر که یکی از علل زیبایی و جوانی ماندگار آنهاست. حرکات یوگای صورت میتوانند تغییرات مثبت چشم گیری در صورت شما بدون استفاده از بوتاکس و عمل های جراحی ایجاد کنند.

یوگای صورت چیست؟

امروزه ورزش یوگای صورت یکی از پرطرفدارترین ورزشها برای زیبایی است. زیرا این ورزش پوستهای چروک را صاف می کند و از پوستهای جوان هم محافظت می کند تا دچار پیری پوست نشود تا جاییکه حتی بازیگران هالیوود هم ورزش یوگای صورت را جایگزین بوتاکس کرده اند زیرا بوتاکس عوارض دارد ولی این ورزش نه تنها ضرری برای انسان ندارد بلکه مفید هم هست.

یوگای صورت فعالیتی است که میتوانید به آسانی و با تکنیک های ساده آنرا در منزل انجام دهید. یوگای صورت در واقع نوعی ماساژ روی پوست است که منجر به ارتباط بین لایه های پوستی درم و اپیدرم شده و در نتیجه سبب افزایش گردش خون در پوست می شود. با بالا رفتن گردش خون در پوست، مواد مغذی و اکسیژن بیشتری به سلول های پوستی رسیده و در آخر، پوستی با رطوبت کافی، سالم و درخشان خواهیم داشت.

بعضی از پزشکان، زیاد با یوگای صورت موافق نیستند، ولی طرفداران این روش معتقد هستند یوگا برای صورت میتواند چهره را آرام کند و در نهایت حالت هایی که بر اثر بیانات پر تنش در چهره خود داریم و از آن ها اطلاعی نداریم، با استفاده از یوگای صورت رفع می شوند. رفع تمام این تنش ها به لیفت طبیعی چهره کمک می کند. 

یوگای صورت و چند حرکت موثر یوگا

در ادامه به چند حرکت یوگای صورت اشاره می کنیم که توصیه می کنیم شما هم امتحان کنید. 

۱. حرکات تقویت عضلات چانه، غبغب و خط فک در یوگای صورت

به جلو نگاه کنید و نوک انگشتانتان را در قسمت انتهایی گردن قرار دهید. به آرامی با انگشت ها گردن را به طرف پایین ماساژ دهید و هم زمان سر را عقب ببرید. بعد گردن خود را به جلو خم کنید و این حرکت را ۲ بار دیگر تکرار کنید. در آخر، لب پایین را تا جایی که ممکن است به بیرون بکشید تا گوشه دهان به سمت پایین بیاید. نوک انگشتان روی استخوان ترقوه قرار داده و چانه را به بالا هدایت کنید و ۴ نفس عمیق بکشید. این روش یکی از حرکات یوگای صورت است.

آموزش یوگای صورت,یوگای صورت,ورزش یوگای صورتآموزش تقویت عضلات چانه در یوگای صورت

۲. یوگای صورت برای زیبایی و جوانی پیشانی

 روی پیشانی تمرکز کنید و فکر کنید که این قسمت مانند یک شیشه ظریف و شکننده است. تصور کردن یکی از قسمت های مهم ورزش یوگا است به دلیل آن که استادان این رشته می گویند زمانی که چیزی را باور داشته باشی تحقق آن حتمی خواهد بود. یکی از حرکات یوگای صورت اینست که انگشتانتان را روی پیشانی در قسمت کناره ها قرار دهید و به صورت عمودی، فشار های بسیار ملایمی را وارد کنید. چشمانتان را ببندید و به آرامی انگشتتان را با همان میزان فشار به طرف بالا و خط رویش موها بکشید و در انتهای قسمت اتصال پوست پیشانی به موها انگشتتان را از روی پوست برداشته و مجدداً حرکت را انجام دهید. این حرکت را بایستی ۳ مرتبه به صورت ۲ بار تکرار کنید.

روش های یوگای صورت,فواید یوگای صورت,یوگای صورتنحوه ی جوانسازی پیشانی با استفاده از تمرین یوگای صورت

۳. تمرین حالت جغد در یوگای صورت

انگشتها را به شکل حرف C انگلیسی در دو طرف چشم ها قرار دهید. بعد پیشانی را ریلکس کرده و چشم ها را کاملاً باز کنید. سه بار این کار را به اندازه ۱۰ ثانیه انجام دهید. حرکت ”جغد” یکی از مهمترین تمرینهای یوگای صورت به شمار می رود. در حالی که “C” را با انگشتان در دو طرف چشم ایجاد می کنید باید کاملاً با آرامش و چشمانی کاملاً باز اینکار را انجام دهید. همچنین با این حرکت در زمانی که چشمها را به طرف بالا حرکت می دهید نباید پیشانی تان دچار چروک شود.

یوگای صورت,یوگای صورت چیست,یوگای صورت برای زیباییحرکت جغد یکی از مهمترین تمرینهای یوگای صورت به شمار می رود

۴. تمرین لبخند O شکل در یوگای صورت

این حرکت یوگای صورت به کاهش چروک ناحیه فک کمک می کند. اول دندان های خود را پشت لب پنهان کنید، بعد لبها را به شکل "O" در بیاورید و تا اندازه ای که قادرید لبخند بزنید این حرکت را ۶ بار تکرار کنید. پس از آن انگشت را روی چانه بگذارید و چانه را به طرف بالا و پایین حرکت دهید. همچنین این حرکت را ۲ بار تکرار کنید.

حرکات یوگای صورت,یوگای صورت,اموزش یوگای صورتکاهش چروک ناحیه فک با روش یوگای صورت

۵. شکل دهی به گونه ها در "یوگای صورت"

یکی دیگر از حرکات یوگای صورت، شکل دهی به گونه ها می باشد. از طریق دهان یک نفس عمیق بکشید و هوای زیادی را به درون ریه ها ببرید. بعد از آن هوا را به سمت گونه ها ببرید، گونه های خود را باد کنید، مثل قورباغه و سپس هوا را آزاد کنید.  این حرکت عضلات گونه ها را تقویت می کند و از لاغر شدن این عضلات و گود افتادن آن ها جلوگیری می کند. اگر به افرادی که با ساکسوفون کار می کنند توجه کنید، این افراد همیشه دارای گونه های پر و سفت هستند. هنگامی که از یک عضله به شکل خاصی استفاده می کنید، ظاهر صورت را تغییر می دهد.

فواید یوگای صورت,یوگای صورت چیست,یوگای صورتتمرین شکل دهی به گونه ها با روش یوگای صورت

۶. تمرین چرخش چشمها در یوگای صورت

انگشتتان را در انتهای ابروها قرار داده و به آرامی از گوشه تا پایین چشم به همه جا ضربه بزنید. عین همین حالت را در جهت مخالف یعنی از داخل به بیرون انجام دهید. در پایان با ملایمت چهار مرتبه، زیر چشم را به طرف خارج از بینی بکشید. این روش نیز یکی از تمرینات یوگای صورت است.

یوگای صورت,یوگای صورت برای زیبایی,روش های یوگای صورتآموزش تمرین چرخش چشم ها، یکی از روشهای یوگای صورت

۷. حرکات تمرین آرام سازی پوست در یوگای صورت

در انتهای انجام دادن حرکات یوگای صورت، به تدریج به تمام قسمت های صورت ضربه بزنید و به آرامی با کف دست و به صورت چرخشی صورت را مالش دهید تا گرم شود و در آخر دست ها را روی چشمانتان بگذارید. در آخر، نفس عمیقی بکشید و عضلات صورت را کاملاً شل کنید.

فواید یوگای صورت,یوگای صورت,آموزش یوگای صورتدر پایان حرکات یوگای صورت، به تدریج به تمام قسمت های صورت ضربه بزنید

فواید یوگای صورت

۱. یوگای صورت نسبت به جراحی های زیبایی و کرم های زیبایی ارزان قیمت تر است.

۲. یوگای صورت روش جدیدی برای مبارزه با علائم پیری، چین و چروک، خستگی و تقویت عضلات صورت است. مفهوم FaceGym از طرف یک مؤسسه فعال در انگلستان آمریکا ارائه می شود که فراتر از مراقبت های کلاسیک پوست و صورت عمل می کند و بعنوان ورزش صورت شناخته می شود.

۳. فواید یوگای صورت در کنار تغذیه مناسب و خواب کافی برای سلامت پوست بسیار مفید است.

۴. یوگای صورت، عضلات صورت و گردن را تون می کند، در حالیکه آرامش آنها را حفظ می کند.

۵. یوگای صورت به تسکین سردردها و دردهای ناحیه صورت کمک می کند.

۶. از جمله دیگر مزایای یوگای صورت می توان رطوب رسانی، تقویت عضلات تحتانی صورت، بهبود گردش خون، افزایش دریافت اکسیژن از محیط، درخشش و روشنی پوست، تحریک تولید کلاژن و ایجاد خاصیت کشش الاستیکه صورت را نام برد.

۷. یوگای صورت میتواند عزت نفس و اعتماد به نفس شخص را فزونی دهد.

۸. یکی از فواید یوگای صورت اینست که به علت خون رسانی و جاری شدن مدام خون تازه و حاوی اکسیژن و مواد غذایی سالم، سم ها و آلودگی ها از منافذ پوست به صورت عرق خارج شده و سلول های صورت تمیزتر و سالم تر شود.

۹. با یوگای صورت، رنگ پوست به مرور روشن و درخشان و شفاف و عاری از لک و جوش خواهد شد و در نتیجه سلامتی چهره، خود بخود فراهم می شود.

۱۰. اگر دچار غبغب هستید و میخواهید با روش های طبیعی غبغب را از بین ببرید، یوگای صورت یکی از این روش هاست. یوگای صورت میتواند به از بین بردن غبغب کمک کند! این امر با تون کردن عضلات صورت همراه است.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 14
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش