شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۰۶۳

بهترین رژیم غذایی گروه خونی B چیست؟

رژیم غذایی گروه خونی B,رژیم غذایی گروه خونی b مثبت,رژیم گروه خونی bافراد با گروه خونی B بسیار با انگیزه هستند و دوست دارند هر کاری را به بهترین نحو انجام دهند
رژیم غذایی گروه خون B کامل و متعادل است. سیستم بدن افرادی که گروه خونی B دارند؛ بیشتر به انواع بیماری های مزمن و عجیب مبتلا می شوند ولی این گروه خونی با پیروی از رژیم غذایی مخصوص گروه خونی B ، میتوانند سلامتی کامل را به دست آورند.

رژیم غذایی گروه خونی B

پس از بررسی خون افراد در زیر میکروسکوپ، تفاوت های خونی مشخصی دیده می شوند. بر اساس این تفاوت ها گروه‌های خونی، متشکل از گروه‌های A، B، AB و O می باشد. گروه‌های خونی متفاوت در رژیم غذایی و سبک زندگی و ویژگی های شخصیتی فرد، علاوه بر ساختار خونی متفاوت، موجب ایجاد اثراتی میشوند. غذاهایی هستند که برای برخی از سلولهای گروه خونی ، ضرر دارد درحالیکه همین غذاها برای گروه های خونی دیگر، مفید است؛ بدین دلیل که یک واکنش شیمیایی در میان خون شما و غذایی که می خورید؛ رخ میدهد که این واکنش از ویژگی های ارثی شما به شمار میرود و به آن لکتین می گویند.

درواقع غذاها دارای مجموعه بزرگ و متنوعی از پروتئین ها می باشند که به آن لکتین میگویند و اثراتی بر روی خون می گذارد. هنگامی که در بدن شما غذای حاوی لکتین های پروتئینی، وارد شود و متناسب با آنتی بادی های موجود در گروه خونی شما نباشد؛ این لکتین ها با تاثیر گذاشتن بر روی یکی از اعضا یا سیستم های بدن مانند کلیه، کبد، مغز یا معده موجب چسبندگی سلول های خونی در آن می شود.

بهترین رژیم غذایی برای گروه خونی b

رژیم غذایی افراد دارای گروه خونی B، بسیار راحت ترین میباشد و چنین افرادی مجوز خوردن انواع موادغذایی را را دارند. باتوجه به همه جانبه بودن آنها ، چنین افرادی نسبت به سایر گروه‌های خونی، آزادی بیشتری دارند. تمام افراد دارای گروه خونیb   صرف نظر از مثبت یا منفی بودن، مجاز به مصرف موادغذایی زیر هستند:

- گوشت:

افراد دارای گروه خونی B می توانند گوشت گوسفند و بز، مصرف کنند ولی چنین افرادی باید توجه کنند که به میزان کمتری، گوشت مرغ، کبک و اردک مصرف کنند.

- ماهی:

ماهی های مناسب برای گروه خونی b شامل ماهی سالمون ، ساردین و شیر ماهی میباشد ولی ان گروه خونی باید ماهی قزل آلا، میگو و لابستر را به میزان کمتری مصرف کنند.

- آجیل و دانه های روغنی:

استفاده از گردو در بین آجیل و دانه های روغنی برای افراد دارای گروه خونی B بسیار مناسب است. همچنین اگر این گروه خونی ، بادام درختی مصرف کنند بر روی آن ها اثرات خنثی برجای میکذارد ولی در مصرف مغزها و دانه هایی همچون بادام زمینی، بادام هندی، فندق، پسته، کنجد و تخمه آفتابگردان باید احتیاط کنند.

رژیم غذایی گروه خونی b مثبت,نوشیدنی های مناسب برای گروه خونی b,برنامه غذایی برای گروه خونی bافراد با گروه خونی B راحت‌ترین رژیم غذایی رادارند و می‌توانند انواع مختلفی از انواع مواد غذایی را بخورند

- روغن ها:

افراد دارای گروه خونی B می توانند در انواع غذاهای خود از روغن زیتون استفاده کنند. روغن های ناسازگار با بدن افراد گروه خونی B شامل آووکادو، ذرت، کنجد، آفتابگردان و نارگیل می باشد.

- لبنیات:

اشخاصی که از گروه خونی B برخوردارند؛ مجاز به مصرف لبنیاتی همچون پنیرپیتزا، ماست، شیرگاو، کفیر، تخم مرغ و پنیرخامه ای هستند ولی باید در مصرف تخم اردک و بلدرچین، کشک و سرشیر احتیاط کنند.

- حبوبات:

حبوبات مناسب برای رژیم غذایی گروه خونی B شامل لوبیا سفید، لوبیا قرمز، نخودفرنگی و لوبیاسبز میباشد ولی انواع حبوباتی که توصیه میشود تا آن ها در رژیم غذایی خود، کم تر مصرف کنند؛ نظیر عدس، نخود، ماش و لوبیاچیتی است.

- غلات:

از غلات مفید برای گروه خونی B می توان به جودوسر، سبوس برنج، جو و برنج قهوه ای اشاره کرد ولی غلات ناسازگار برای این گروه خونی شامل جوانه گندم، سبوس گندم و آرد ذرت است.

- سبزیجات:

افرادی که گروه خونی B دارند؛ مجاز به مصرف سبزیجاتی از جمله بروکلی، سیر، پیاز، سیب زمینی ، هویج، بادمجان و انواع فلفل می باشند ولی سبزیجات ممنوعه برای این گروه، شامل گوجه فرنگی، ذرت، ریواس و کدوحلوایی است.

- میوه ها:

افراد داری گروه خونی B  باید در رژیم غذایی خود، میوه هایی همچون هندوانه، آلو، آناناس، گیلاس، شاتوت، موز و انواع انگور را بگنجانند اما در مصرف انجیر، زردآلو، طالبی، خرمالو و انار باید احتیاط کنند.

- نوشیدنی ها:

از نوشیدنیهای مناسب برای افراد دارای گروه خون B می توان به انواع گیاهی، انواع چای سبز، آب و آب میوه اشاره کرد. با وجود بی ضرر بودن قهوه و چای معمولی اما مصرف آن برای این گروه خونی مناسب نیست.

بهترین مواد غذایی برای گروه خونی b,رژیم غذایی گروه خونی b منفی,رژیم گروه خونی bگروه خونB با کمبود منیزیم روبرو است

نمونه برنامه غذایی مخصوص گروه خونی B

۱. صبحانه مناسب برای افراد دارای گروه خونی B:

> نیمرو با ۱ عدد تخم مرغ با جو دو سر پرک خرد بر روی آن، جعفری خرد شده با پنیر و یا پنیر گوسفند یا بز با دو تکّه نان تست بدون گلوتن

> آب انگور، آب پرتقال و یا گریپ فروت

> چای سبز با به لیمو

۲. ناهار مناسب برای افراد دارای گروه خونی B:

>> کباب مخصوص ران گوسفند و یا سوپ کدو سبز و زنجبیل

>> یک تکّه نان فرانسوی و یا ۲ تکه نان بدون گلوتن

>> سالاد سبزیجات

>> چای سبز با زنجبیل

>> تنقّلات بین دو وعده ی غذایی

>> بیسکویت گردو

>> ۲ عدد آلو

>> چای سبز گل سرخ

۳. شام برای افراد دارای گروه خونی B:

- ماهی حلوا سرخ شده با روغن زیتون و یا جگر گوسفند کبابی

- پلو

- سبزیجات بخار پز

- مخلوط میوه های تازه

- چای گیاهی

اضافه وزن و کاهش وزن 

افرادی که گروه خون B دارند با مصرف برخی از مواد غذایی نظیر ذرّت، گندم سیاه، انواع عدس، بادام زمین و کنجد دچار اضافه وزن میشوند؛ این مواد، باعث مختل شدن کار انسولین و یا عمل گوارش و متابولیسم میشود. چنین افرادی باید از لبنیات برای کاهش وزن خود، مصرف کنند تا در سوخت و ساز بدنشان تعادل ایجاد شود، همچنین از دیگر مواد غذایی مفید و سودمند برای این گروه خونی می توان به گوشت قرمز ، جگر، سبزیجات سبز، لبنیات کم چرب، تخم مرغ و شیرین بیان اشاره کرد.

منیزیم برای گروه خونی B

سایر گروه‌های خونی به جز B مشکل کمبود کلسیم دارند درحالیکه گروه خونیB  با مشکل کمبود منیزیم مواجه میشوند. بدین دلیل که میزان جذب کلسیم این گروه، بسیار مطلوب است و گاهی اوقات توانایی ایجاد تعادل در بین میزان کلسیم و منیزیم را ندارند. درصورت بروز چنین اتفاقی، آن ها با مشکلاتی همچون خستگی، افسردگی و بطور بالقوه اختلالات عصبی مواجه میشوند. به تست منیزیم( ۵۰۰- ۳ میلیگرم ) درچنین مواقعی باید توجه کرد.

بیماری اگزما، بیشتر کودکان دارای گروه خونی B را گرفتار می کند که برای درمان این مشکل، باید مکمل منیزیم مصرف کنند. مصرف زیاد منیزیم از نظر تئوری، باعث ایجاد اختلال در میزان کلسیم میشود. بنابراین افراد دارنده ی گروه خونی B باید حتماً از غذاهای سرشار از کلسیم مانند فرآورده های لبنی پرورده استفاده کنند. این گروه خونی باید غذاهای سرشار از منیزیم را استفاده کنند که از آن ها می توان به کله و پاچه، گوشت مرغ و خروس و گوشت شکار تا نوشیدنی های گوناگون اشاره کرد.

ویژگی های شخصیتی گروه خونی B+

در مورد رابطه شخصیت و گروه خونی در طول سالها، تحقیقات زیادی صورت گرفته است. در ادامه با تاثیرات گروه خونی B بر ویژگی های شخصیتی افراد اشنا شوید:

* سرعت تصمیم گیری افراد دارای گروه خونی B بسیار بالاست و معمولاً عملکرد موفقی در اجرای دستورات دیگران ندارند.

* انگیزه ی افراد با گروه خونی B بسیار خوب است و چنین افرادی تمایل به انجام هر کاری به بهترین نحو دارند. با این حال نمیتوانند بطور هم زمان، چند کار را انجام دهند و سایر وظایفشان را به احتمال زیاد نادیده می گیرند. افراد دارای گروه خونی B بر کاری متمرکز میشوند که در لحظه انجام می دهند.

* افراد دارای گروه خونی B در زمان متمرکز شدن بر یک مسأله، خودشان را در آن غرق می کنند و تا زمان رسیدن به هدفشان، همچنان پیگیر هستند حتی اگر غیر قابل ممکن باشد.

نوشیدنی های مناسب برای گروه خونی b,برنامه غذایی برای گروه خونی ,رژیم غذایی گروه خونی بیرژیم غذایی گروه خون B کامل و متعادل است

* افراد گروه خونی B+ به خلاقیت مشهور هستند.

* یکی از خصوصیات افرادی که گروه خونی B دارند؛ همدلی و مهربانی آن ها میباشد و نظرات دیگران را به خوبی درک می کنند. چنین افرادی تمایل به چالش برانگیزی ندارند و از آن ها به عنوان دوستان خوب و قابل اعتماد یاد میشود.

* از ویژگی های منفی افراد با گروه خونی B می توان به پرخاشگری، بی‌نظمی ، خودخواهی، کینه توزی ، عدم همکاری، بی مسئولیتی و غیر قابل پیش بینی بودن اشاره کرد.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 9
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وفات یعقوب لیث,یعقوب لیث صفار,جنبش یعقوب لیث زندگی نامه یعقوب لیث؛پادشاهی که از زبان فارسی حمایت کرد

۸۶۱ – ۸۷۹ میلادی

جانشین: عمرو لیث

زاده: ۲۲۵ قمری

۸۴۰ میلادی

روستای قرنین، سیستان

درگذشته: شوال ۲۶۵ قمری

ادامه
زندگی نامه حجت الله عبدالملکی,بیوگرافی حجت الله عبدالملکی,حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون زندگی نامه حجت الله عبدالملکی؛وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت ابراهیم رئیسی

شهر ری

ملیت: ایران

سمت : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

محل تحصیل: دانشگاه امام صادق

دانشگاه اصفهان

پیشه: اقتصاددان، سیاستمدار

ادامه
عکسهای مریلا زارعی,همسر مریلا زارعی,مریلا زارعی بازیگر بیورگرافی و عکس های مریلا زارعی بازیگر موفق سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۵ فروردین ۱۳۵۳ ‏

تهران، ایران

تحصیلات: مهندسی علوم صنایع غذایی

محل تحصیل: دانشگاه آزاد اسلامی

پیشه: بازیگر

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۴–اکنون

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

تولد: ۱۰ شهریور ۱۳۵۳

تهران،ایران

ملیت: ایرانی

پیش: بازیگر

همسر: ریما رامین‌فر

مدرک تحصیلی: کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی اراک

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
ویژه سرپوش